• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Do i dla użytkowników forum Skarbowcy.pl

Nie muszę pytać ucywilnionych, bo znam to z autopsji.
Poprzez komisje z udziałem związków po sądy.
I nie tłumacz mi "ścieżek kariery", których dla normalnych nie ma.
Kaizen, to nie ścieżka kariery, bo tej faktycznie w KAS nie ma. To metoda działania m. in. ZZ , aby w żmudnym marszu coś osiągnąć :)
 
Nie muszę pytać ucywilnionych, bo znam to z autopsji.
Poprzez komisje z udziałem związków po sądy.
I nie tłumacz mi "ścieżek kariery", których dla normalnych nie ma.
I nie muszę nikogo pytać jak wyglądają podwyżki, to ten temat przerabiam od ponad 30 lat.
Nota bene chylę czoła przed wszystkimi, którzy złożyli pozwy do sądów. Uzbierali tony dokumentów, napisali miliony pism procesowych i w trudnych rozprawach sądowych pokazują błędy reformy i co najważniejsze WYGRYWAJĄ. CHWAŁA BOHATEROM, tego nie spodziewali się ani dyrektorzy ani M. Banaś.
 
Dzień dobry

Zainspirował mnie veni vidi i trochę poczytałem o tej Związkowej Alternatywie.

Nie wyobrażam sobie jako apolityczny funkcjonariusz współpracy ze związkiem zawodowym,
który jest politycznie kojarzony z lewicą, krytyką polityczną i angażuje się w sprawy światopoglądowe.
Zaszufladkowanie nas w tym mamy wtedy pewne.
To nie moje klimaty. Uwikłanie nas w to gdyby do współpracy doszło, odbywałoby się już beze mnie na pokładzie Celników.Pl
 
To nie Twoje klimaty i ok. Ja to szanuje.

Teraz Ty, członek celnicy.pl pokazujesz że nie jesteś gotowy zjednoczyć się ponad podziałami.
 
Rozumiem, że pewnie dlatego część Was, w tym Ty, nie chciała współpracowac z Solidarnością, bo wyrażała poglądy prawicowe?

Teraz nie z Alternatywą bo wyraża poglądy lewicowe?

Jestem człowiekiem dużej wiary, dlatego wierzę że jesteś wyjątkiem.

Czy mimo to możemy zrobić coś wspolnie dla KAS? Mimo odmiennych poglądów politycznych, światopoglądowych?

Będę próbować.
 
No to już jest chyba przesada. Najpierw p. Agata działając wspólnie i w porozumieniu z Joanną_de (no chyba, że Agata i Joanna jest jedną osobą) starały się wciągnąć nas w jakieś swoje sprawy w skarbowym związku. Jak dla mnie była to zwykła zawiść w stosunku do osoby która wygrała jakieś wybory a p. Agata przegrała. A teraz pisząc na forum innego związku reklamuje swoją osobę i swój związek który właśnie zakłada. My nie potrzebujemy Pani związku, mamy własne zz. Niech Pani sobie zakłada związek i namawia swoją grupę zawodowa do wstępowania w szeregi tego związku, nie nasza sprawa. Ale od celników to niech Pani trzyma się jak najdalej. Mam nadzieję, że żaden celnik nie da się nabrać na te bzdury które Pani wypisuje. Nie życzę powodzenia.
 
Związki zawodowe powinny być apolityczne. Sympatyzowanie z partiami politycznymi jest wg mnie szkodliwe, zwłaszcza jeśli dana opcja dochodzi do władzy. Wtedy trudno jest występować przeciwko swoim "współwyznawcom", a w sprawy światopoglądowe ZZ nie powinny się angażować.
Po lekturze wzmianek o Alternatywie, dla mnie ten związek nie spełnia kryteriów apolityczności i jest zbyt ostro ukierunkowany światopoglądowo.
Mamy jednak pluralizm związkowy i takie związki mają prawo u nas działać, chociaż czy przynależność do takiego związku nie jest manifestowaniem poglądów politycznych? A to jest przeecież u nas zabronione.
Mimo wszystko kibicuję Agacie, bo wyczuwam u niej chęć do działania, chociaż nie znam jej historii, myślę że ma determinację do działania i w słusznych inicjatywach nasz związek może z nią współpracować. Tylko czy uda się zdystansować od politykierstwa centrali? Mam wątpliwości. Solidarności się nie udało.
Sądząc po większości ostatnich wpisów wyrażę pewnie zdanie odrębne, ale ja zapraszam Agatę do aktywności na naszym forum, które jest przecież forum publicznym i w przeszłości zabierali u nas głos i przemytnicy i inne oso y ppstronne
 
I nowy dzień Agato. Czekam na odpowiedzi. Dodam jeszcze jedno :
1.ilu członków liczy ZZ, którego jesteś liderem?
2. jesteś na etacie związkowym, czy normalnie pracujesz?
3.Jeśli pracujesz, to w jakiej komórce?
4. Jeśli na etacie związkowym, to ile wynoszą Twoje zarobki brutto ? Czy są w przedziale od 10 do 12 tys., czy od 8 do 10 tys. , czy do 8 tys.? Podajesz zarobki działaczy Solidarności , podaj też swoje.
Wzywasz do protestu, to podaj siłę swojego związku.
Czy chcesz zrobić protest członkami naszego ZZ , bo swoich członków ma 8?
 
Dlaczego używasz słowa ZJEDNOCZYĆ, a nie WSPÓŁPRACOWAĆ?

Jak chce się z kimś coś wspólnie tworzyć to używa się słowa WSPÓŁPRACOWAĆ, a jak jest szansa, aby kogoś wydymać to używa się ZJEDNOCZYĆ (czytaj zmanipulować). Ty użyłaś Tego ostatniego.

Czas się zjednoczyć.

Mi zależy bardzo na zjednoczeniu nas i to będę robić.
 
Mrówka. Ręce opadają. Najpierw Mały, a teraz Ty.
Może należałoby skontaktować się z byłą członkinią S skarbowców i wypytać jakie ma plany w obecnej sytuacji i jakie widzi inicjatywy do przeprowadzenia. A po usłyszeniu konkretów może należałoby rozpocząć agitację w swoim skarbowym gronie o pozyskanie członków związku (jeśli go założy). Można zrobić wiele, a nie tylko płakać, że ci przebrzydli celnicy nie organizują protestu. Oddolnie z resztą...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
I to chyba cała prawda o pobycie Agaty na naszym forum - pozyskanie członków.
 
Chętni do wzięcia udziału są.
Problem w braku chętnych do jego organizacji.
Solidarność tylko mówi i dyskutuje o organizacji ale jakoś nie organizuje. Przykre to z uwagi na majątek jaki ma ten ZZ (fundusze strajkowe itp.).
Gadać każdy potrafi. Z organizacją już gorzej.
I o piniądze oraz organizowanie protestu. Oczywiście nasze piniadze i naszą pracę.
 
Padły w tym temacie do Pani Agaty słowa krytyki. Mamy do tego prawo, tak jak Pani Agata może tutaj być.

Dla mnie ważniejsze jest jedno.

DO TEJ PORY w temacie głosu nie zabrał Przewodniczący ZZ Celnicy.

@Agata Jagodzińs czy nie należało się wcześniej skontaktować z Przewodniczącym naszego Związku? Przedstawić plany, ofertę współpracy i inne konkrety? A wtedy być może Pani obecność na forum byłaby rekomendowana, a my spokojniejsi w dyskusji.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Back
Do góry