• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Do i dla użytkowników forum Skarbowcy.pl

@piracius

A pewnie niech zarabia, bez konieczności świadczenia pracy z prawem do pełnego poboru pensji extradyrektorskiej z ochroną związkową, jak najwięcej ! ... ale średnio widzę moralne takiej osoby/z racji samej przyzwoitości do reprezentowania i negocjowania z pracodawcą kwestii wynagrodzeń pracowników zwłaszcza szeregowych i innych kwestii. To moje zdanie.
 
Dzisiaj Pani Agata opublikowała na facebook'owej grupie #nieignorujkas w trybie informacji publicznej dane o zarobkach (z podziałem na składniki wynagrodzenia) związkowców w IAS Katowice za lata 2017-2020. W jednym przypadku jestem w szoku. Już odechciewa mi się jeździć na protesty, bo już wiem skąd u nas biorą się średnie zarobki rzędu 7 tysi miesięcznie.
 
Dzisiaj Pani Agata opublikowała na facebook'owej grupie #nieignorujkas w trybie informacji publicznej dane o zarobkach (z podziałem na składniki wynagrodzenia) związkowców w IAS Katowice za lata 2017-2020. W jednym przypadku jestem w szoku. Już odechciewa mi się jeździć na protesty, bo już wiem skąd u nas biorą się średnie zarobki rzędu 7 tysi miesięcznie.
Nie rozumiem co nas to obchodzi ile zarabiają podatkowcy. A niech se zarabiają
i po 10 tyś.to ich sprawa. Po co ta zawiść?
 
@stefan 123

Z zestawienia wygląda, że 19-20 tys. brutto miesięcznie w jednym przypadku. A potem wychodzi przez to mediana 7-8 tys. per capita w KAS. I dziwicie się potem, że MF nie jest skore do dawania nam podwyzek. Czyli więcej jak sekretarz stanu. Dla mnie to strasznie krzywdzące wobec pozostałych normalnie pracujących ludzi w KAS.
 
Nie rozumiem co nas to obchodzi ile zarabiają podatkowcy. A niech se zarabiają
i po 10 tyś.to ich sprawa. Po co ta zawiść?
Osobiście nie mam zawiści. Chciałbym tylko poznać kryteria dzięki którym można tyle zarabiać. Co musiałbym zrobić, czego się nauczyć, od czego być ekspertem, żeby zarabiać średnio po 15-20k brutto za NIE ŚWIADCZENIE PRACY/SŁUŻBY!!! Albo nawet za pracę tak, jak pozostali w średnio miesięcznej normie godzinowej.
Jakie warunki trzeba spełnić, jakim qrwa! omnibusem trzeba być, żeby tyle zarabiać? Cały czas mówimy o pracy/służbie w państwowym, a nie prywatnym folwarku!
Chciałbym mierzyć wysoko, mam samozaparcie, inteligencję i głód wiedzy - nauczę się i będę, qrwa, boski! Będę drugim Wiesławem Czyżowiczem (szacunek!) polskiego Cła. Tylko powiedzcie mi, jakie kryteria były brane pod uwagę, żeby ktoś w normalnej służbie zarabiał takie pieniądze tj. jakieś 3-4 razy więcej, niż funkcjonariusz liniowy?!
A może to chodzi o to, żeby czegoś nie robić?
 
Osobiście nie mam zawiści. Chciałbym tylko poznać kryteria dzięki którym można tyle zarabiać. Co musiałbym zrobić, czego się nauczyć, od czego być ekspertem, żeby zarabiać średnio po 15-20k brutto za NIE ŚWIADCZENIE PRACY/SŁUŻBY!!! Albo nawet za pracę tak, jak pozostali w średnio miesięcznej normie godzinowej.
Jakie warunki trzeba spełnić, jakim qrwa! omnibusem trzeba być, żeby tyle zarabiać? Cały czas mówimy o pracy/służbie w państwowym, a nie prywatnym folwarku!
Chciałbym mierzyć wysoko, mam samozaparcie, inteligencję i głód wiedzy - nauczę się i będę, qrwa, boski! Będę drugim Wiesławem Czyżowiczem (szacunek!) polskiego Cła. Tylko powiedzcie mi, jakie kryteria były brane pod uwagę, żeby ktoś w normalnej służbie zarabiał takie pieniądze tj. jakieś 3-4 razy więcej, niż funkcjonariusz liniowy?!
A może to chodzi o to, żeby czegoś nie robić?
Użytkownik stefan 123 napisał "niech se zarabiają i po 10 tys." o 15 - 20 nic nie wspominał :) Może co do swobodnego zarobku, w tym przedziale kwotowym, podatkowca zwolnionego z obowiązku świadczenia pracy ku chwale żółtego związku, ma inne zdanie :)
 
Użytkownik stefan 123 napisał "niech se zarabiają i po 10 tys." o 15 - 20 nic nie wspominał :) Może co do swobodnego zarobku, w tym przedziale kwotowym, podatkowca zwolnionego z obowiązku świadczenia pracy ku chwale żółtego związku, ma inne zdanie :)

Żeby przemówiły konkretne dane - może ktoś uprzejmie wrzucić link lub print screen z tą informacją publiczną uzyskaną z IAS w Katowicach przez Panią Agatę ?
 
Joanno co Tobie do cudzych pieniędzy. Kim Ty jesteś, że tak uparcie poruszasz ten temat? Skoro gość tyle zarabia to jego sprawa i nie musi się z tego tłumaczyć. Poza tym jest na jakiejś prowizji. Gdyby nie ta prowizja to miałby zarobki na normalnym poziomie. Kim jest ta tajemnicza Agata? Joanno jesteś Agatą czy jakąś jej koleżanką? Co nas to wszystko obchodzi, to są jakieś prywatne rozgrywki między podatkowcami.
 
Joanno co Tobie do cudzych pieniędzy. Kim Ty jesteś, że tak uparcie poruszasz ten temat? Skoro gość tyle zarabia to jego sprawa i nie musi się z tego tłumaczyć. Poza tym jest na jakiejś prowizji. Gdyby nie ta prowizja to miałby zarobki na normalnym poziomie. Kim jest ta tajemnicza Agata? Joanno jesteś Agatą czy jakąś jej koleżanką? Co nas to wszystko obchodzi, to są jakieś prywatne rozgrywki między podatkowcami.


Większość pracowników egzekucji też nie widzi problemu z tą dysproporcją w wynagrodzeniach 🙂 Syty głodnego nigdy nie zrozumie.
 
@stefan 123
O prowizjach podatkowców krążyły legendy i jak się okazuje nie były wyssane z palca... Stefan problem jest inny. Jaką siłę negocjacyjną w rozmowach z dyrektorem ma związkowiec, któremu dyro co miesiąc przelewa 15-20 k pensji?




Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
To jest chore.
Czyli plotki o egzekucji się potwierdziły. A potem są średnie zarobki w KAS na poziomie 6900 brutto. Nic dzwinego, skoro pracownik egzekucji zarabia 200k rocznie a funk 60k. Średnio mają po 130 rocznie.

Czym się różni służba/praca ludzi z z kontroli, postępowań, realizacji, kontroli rynku, dochodzeniówki, oddziałów celnych - ludzi z pierwszej linii walki z przestępcami, nieraz fizycznie wydzierającymi kosztowności spod łóżka przestępcy czy z innego sejfu od egzekucji, co tylko tytuły o zajęciu wysyła zza biurka?
Tak nie powinno być.
Od dzisiaj szukam pracy w egzekucji ;-)
 
Jedno pytanie dotyczące podanej wyżej tabelki.
Skoro ''dane dotyczą tylko pracowników zwolnionych z obowiązku świadczenia pracy w zakresie całego etatu; wynagrodzenia dotyczą całego roku w którym osoby te były zwolnione z obowiązku świadczenia pracy - także w przypadkach gdy zwolnienie zakończyło się trakcie roku",
to w jaki sposób pracownik nr 3 otrzymał wynagrodzenie prowizyjne i to w 4 kolejnych latach?
Pracował w końcu, czy nie? Bo w to, że w 4 kolejnych latach kończyły się sprawy wszczęte wcześniej i to na zbliżoną kwotę należności, to trudno mi będzie uwierzyć.
W przypadku pracownika nr 5 powrót do pracy jest wyszczególniony, czyli nr 3 jednak nie pracował? Zagmatwane to.
 
Jedno pytanie dotyczące podanej wyżej tabelki.
Skoro ''dane dotyczą tylko pracowników zwolnionych z obowiązku świadczenia pracy w zakresie całego etatu; wynagrodzenia dotyczą całego roku w którym osoby te były zwolnione z obowiązku świadczenia pracy - także w przypadkach gdy zwolnienie zakończyło się trakcie roku",
to w jaki sposób pracownik nr 3 otrzymał wynagrodzenie prowizyjne i to w 4 kolejnych latach?
Pracował w końcu, czy nie? Bo w to, że w 4 kolejnych latach kończyły się sprawy wszczęte wcześniej i to na zbliżoną kwotę należności, to trudno mi będzie uwierzyć.
W przypadku pracownika nr 5 powrót do pracy jest wyszczególniony, czyli nr 3 jednak nie pracował? Zagmatwane to.

Zgodnie z prawem, pracownik oddelegowany do funkcji związkowej otrzymuje wynagrodzeniw takie jak przed objęciem funkcji. Składniki wynagrodzenia "ruchome" ustala się za okres 12 mcy przed objęciem funkcji.
Osoba ta przed objęciem funkcji wypracowała tak zwane maksymalne prowizje.
Zatem teraz za każdy miesiąc otrzymuje wynagrodzenie zasadnicze plus maksymalne prowizje, a te są zależne od mnożnika kwoty bazowej. Gdy mnożnik tej osoby wzrasta to prowizje też rosną. Dlatego pomimo nieświadczenia pracy jako poborca otrzymuje tak gigantyczne wynagrodzenie.
Problem w tym, że z takim wynagrodzeniwm oczekiwałabym od tej osoby dużo większego zaangażowania w sprawy pracownicze.
To on powinien protest organizować.

A tak w ogóle witam Was wszystkich.
 
Back
Do góry