• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Do i dla użytkowników forum Skarbowcy.pl

Większość pracowników egzekucji też nie widzi problemu z tą dysproporcją w wynagrodzeniach 🙂 Syty głodnego nigdy nie zrozumie.
Skąd u Ciebie Joanno-Agato tyle zawiści w stosunku do Twojego kolegi, też podatkowca. Czytałem Twoje wpisy w których od ponad roku uparcie starasz się nagłośnić ten temat. Ja rozumiem, że są to jakieś wasze porachunki w waszym związku podatkowcow. Tylko czemu robisz to na naszym forum, zamiast na forum podatkowcow? Nie znam celu w jakim to robisz ale na pewno nie jest to uczciwe w w stosunku do swoich kolegów. Idź na to stanowisko którego komuś tak zazdrościsz i zarabiaj tak jak on. Tylko co nam do tego. A jeśli widzisz tu jakieś naruszenie prawa to zgłoś to do prokuratury.
 
Skąd u Ciebie Joanno-Agato tyle zawiści w stosunku do Twojego kolegi, też podatkowca. Czytałem Twoje wpisy w których od ponad roku uparcie starasz się nagłośnić ten temat. Ja rozumiem, że są to jakieś wasze porachunki w waszym związku podatkowcow. Tylko czemu robisz to na naszym forum, zamiast na forum podatkowcow? Nie znam celu w jakim to robisz ale na pewno nie jest to uczciwe w w stosunku do swoich kolegów. Idź na to stanowisko którego komuś tak zazdrościsz i zarabiaj tak jak on. Tylko co nam do tego.

Osmieszasz się niewiedza megalomanie. Szkoda z Tobą dyskutować
 
Moje są przeciętne. Jednak trochę wyższe od większości, bo jestem urzędnikiem służby cywilnej 2 stopnia i mam z tego tytułu dodatek.
Są pensje wypracowane latami i nie ma się czego wstydzić..... ale 18k PLN na miesiąc to już chory układ. Widzę, że żyjemy często w czarnej... niewiedzy ;):). Teraz się nie dziwię, że protesty skarbowców wyglądały na torpedowane.
 
Skąd u Ciebie Joanno-Agato tyle zawiści w stosunku do Twojego kolegi, też podatkowca. Czytałem Twoje wpisy w których od ponad roku uparcie starasz się nagłośnić ten temat. Ja rozumiem, że są to jakieś wasze porachunki w waszym związku podatkowcow. Tylko czemu robisz to na naszym forum, zamiast na forum podatkowcow? Nie znam celu w jakim to robisz ale na pewno nie jest to uczciwe w w stosunku do swoich kolegów. Idź na to stanowisko którego komuś tak zazdrościsz i zarabiaj tak jak on. Tylko co nam do tego. A jeśli widzisz tu jakieś naruszenie prawa to zgłoś to do prokuratury.
👇👇👇👇
 
Zgodnie z prawem, pracownik oddelegowany do funkcji związkowej otrzymuje wynagrodzeniw takie jak przed objęciem funkcji. Składniki wynagrodzenia "ruchome" ustala się za okres 12 mcy przed objęciem funkcji.
Osoba ta przed objęciem funkcji wypracowała tak zwane maksymalne prowizje.
Zatem teraz za każdy miesiąc otrzymuje wynagrodzenie zasadnicze plus maksymalne prowizje, a te są zależne od mnożnika kwoty bazowej. Gdy mnożnik tej osoby wzrasta to prowizje też rosną. Dlatego pomimo nieświadczenia pracy jako poborca otrzymuje tak gigantyczne wynagrodzenie.
Problem w tym, że z takim wynagrodzeniwm oczekiwałabym od tej osoby dużo większego zaangażowania w sprawy pracownicze.
To on powinien protest organizować.

A tak w ogóle witam Was wszystkich.
Witam Pani Agato.Miło że jest pani ponad podziałami 👍
 
Pania Agato pytanie. Czy ten człowiek, o którym tutaj mowa to on jest na tym etatowym stanowisku bo go członkowie związku wybrali i jak go odwołają to na nim przestanie być, czym może tak do emerytury będzie baklował na pensji wynikającej z jakiegoś złotego strzału, który kiedyś sobie ustawił? Bo czegoś tu nei rozumiem.
 
Pania Agato pytanie. Czy ten człowiek, o którym tutaj mowa to on jest na tym etatowym stanowisku bo go członkowie związku wybrali i jak go odwołają to na nim przestanie być, czym może tak do emerytury będzie baklował na pensji wynikającej z jakiegoś złotego strzału, który kiedyś sobie ustawił? Bo czegoś tu nei rozumiem.
Tak. Jest przewodniczącym wybranym w wyborach. Jak go nadal będą wybierać to do emerytury tak będzie, a nawet więcej będzie miał bo jego prowizja wzrasta wraz ze wzrostem mnożnika.
 
Pani Agato, mam nadzieję, że nie jest Pani zniechęcona i ma Pani siły do dalszej działalności na rzecz dobra całego środowiska zawodowego KAS, pracowników i funkcjonariuszy. Widać, że Pani ma to "coś" do działania społecznego i robi to Pani w ciekawym stylu, bo sporo Pani wniosła w ruchu związkowym.
Tak sobie myślę, że gdyby tak było więcej związkowców w cywilnych w organizacjach związkowych jak Pani, to można byłoby wspólnymi siłami więcej osiągnąć, współpracując również z Panem Sławomirem Siwym, dla mnie wielkim zasłużonym autorytetem.
Życzę wytrwałości i powodzenia w aktywności związkowej, jakąkolwiek Pani wybierze.
 
Tak. Jest przewodniczącym wybranym w wyborach. Jak go nadal będą wybierać to do emerytury tak będzie, a nawet więcej będzie miał bo jego prowizja wzrasta wraz ze wzrostem mnożnika.
Sama pani przyznaje, że człowiek jest wybrany na przewodniczącego w legalnych wyborach. Jeśli ludzie go wybrali to jak chce pani pozbawić go tej funkcji. Jak rozumie jest pani konkurentem tego pana, która w wyborach nie zyskała poparcia swoich kolegów a do tego ma mniejsze zarobki i stąd bierze się zawiść która przez panią i pani koleżankę przemawia. Czy nie lepiej byłoby w następnych wyborach przekonać do siebie ludzi i wygrać wybory niż używać takich niezbyt ładnych metod w celu osiągnięcia swoich celów. Autorom popierającym wpisy obu pań gratuluję bezkrytycznego podejścia do tematu.
 
Sama pani przyznaje, że człowiek jest wybrany na przewodniczącego w legalnych wyborach. Jeśli ludzie go wybrali to jak chce pani pozbawić go tej funkcji. Jak rozumie jest pani konkurentem tego pana, która w wyborach nie zyskała poparcia swoich kolegów a do tego ma mniejsze zarobki i stąd bierze się zawiść która przez panią i pani koleżankę przemawia. Czy nie lepiej byłoby w następnych wyborach przekonać do siebie ludzi i wygrać wybory niż używać takich niezbyt ładnych metod w celu osiągnięcia swoich celów. Autorom popierającym wpisy obu pań gratuluję bezkrytycznego podejścia do tematu.
Panie Stefanie nie znam Pana, a Pan mnie. Gdyby Pan śledził grupę na FB to by Pan wiedział o co chodzi i nie jest to zawiść o zarobki i funkcję.
Ja tutaj nie wywołałam tego tematu.
 
Zfiąskowcy wsadzają im coś między poślady a oni tego nawet nie czują:ROFLMAO:. Podpiszą kolejne porozumienie i po problemie dla ZZ :)
 
Tymczasem w ZUSie wrze:

A my na co czekamy? Oni mogą konkretnie walczyć o swoje a my co? 4,4% dla wybrańców już prawie ogłoszone jako sukces. O co w tym chodzi?
 
10 września ulicami Warszawy przejdzie manifestacja pracowników sądów, prokuratur i kuratorów sądowych. Wśród postulatów jest podwyższenie wynagrodzeń o co najmniej 12 proc. dla wszystkich grup pracowniczych zatrudnionych w sądach w tym także specjalistów OZSS, sędziów i asesorów sądowych oraz przeciwdziałanie mobbingowi. Związkowcy już zapowiadają, że brak reakcji ze strony rządzących może wiązać się z zaostrzeniem akcji.

https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/...prawiedliwosci-10-wrzesnia-2021-r,510464.html
 
Back
Do góry