• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Bagienko

Ludziska spod JS ( nie mylić z przewodniczącym 😃) ...mały ww otrzymał zgodę MF na organizowanie konkursów...podobno kierownicy z całego kraju biją się o niego...jak on konkurs zorganizuje inwystawi swoich faworytów....wiadomo jak się to skończy 😄
 
Bezkarność tworzących te patologie ich ośmiela. Dlatego wywlekajmy te brudy. To jedyna szansa ograniczyć ten syf. pzdr
 
Co się tu dziwić włodarzowi Częstochowy, przykład idzie z góry czyli ze Słonecznej, brat (dyrektor) siostrze załatwił posadę na lotnisku bo to będzie służba mundurowa, przenosi swoich pupili do zadań policyjnych, osobom które być może mają jakieś koneksje rozdaje awanse. O kulturze osobistej tego jegomościa nie wspomnę. A co na to Nasza pani ? Ano nic. I wy się dziwicie że coś zrobi z włodarzem północnych rubieży.
UC Katowice - wiecznie żywy jak lenin naczelnik ściąga zaciągi rybnickie, wszak w grupie taniej wychodzą dojazdy. Ale jest dobrze bo bynajmniej zagonili do nory starych dyrektorów.
 
cat : K-ce nie milczały, pisały , przewidziały nawet powyższe i co się stało z niewygodnymi postami? wykasowane! a szkoda bo niektóre były jak proroctwo. My tu o KAS a tymczasem PRYWATYZACJA ... P.S. sprawiedliwa ! słoneczko Ty nasze odezwij się -brak Cię:) chyba nie wywieźli Cię na Sybir
 
Uwaga. Podobno po korytarzach w UC. Bielsko-Biała krążą osoby które głośno mówią, że jak ktoś nie wyrobi normy, limitów to przez tego (niskiego) pana zostanie wypierdolony. Ciekawe, interesujące. Ciekawe w jaki sposób i czy to będzie z przyjemnością, czy bez, tak na sucho. Przypominam niektórym panom, za takie słowa można odpowiadać karnie i nie uda wam się schować za plecami podwładnych funkcjonariuszy jak to zawsze czynicie. Trochę pokory, to Ci na których narzekacie pracują na wasze wysokie wynagrodzenia i waszą dobre opinie, którą swoim postępowaniem sami szargacie. Jeśli wejdzie KAS to po waszym wybujałym ego nie pozostanie nawet wspomnienie. Jeszcze raz, więcej szacunku dla osób które na was pracują i odrobina kultury własnej. Pozdrawiam.
 
cat : K-ce nie milczały, pisały , przewidziały nawet powyższe i co się stało z niewygodnymi postami? wykasowane! a szkoda bo niektóre były jak proroctwo. My tu o KAS a tymczasem PRYWATYZACJA ... P.S. sprawiedliwa ! słoneczko Ty nasze odezwij się -brak Cię:) chyba nie wywieźli Cię na Sybir


Widzisz - Szanowny Kolego ... o to właśnie mi chodziło !!

Wiem, że w tej izdebce jest jeszcze sporo rozsądnych, dobrych ludzi, którym nie udało się wyłączyć Myślenia. Oni wszyscy bardzo, ale to na prawdę BARDZO są Nam potrzebni, a chyba nie zaprzeczysz, że na tle innych, katowickie Forum wyraźnie przez większość czasu "tchnęło" ciszą i marazmem ?! Katowiccy Koleżanki i Koledzy, wydawali się najbardziej przygnieceni i wyalienowani, a jednak wystarczyło parę słów i to właśnie stąd poszły "w świat" najpiękniejsze "sygnały"! Może już nikt nie pamięta, ale w czerwcu to zdeptane Bielsko dało przykład pozostałym w całej Polsce, jak należy działać. To katowicki Kolega przykładnie wskazał osobiste zaangażowanie i poświęcenie dowodząc, iż nawet pojedyncza osoba jest w stanie "ruszyć" tłumy! Czyż wszyscy nie biliśmy braw ... Częstochowie ?! A potem ... znów wszystko ucichło ...
Bardzo wszystkich przepraszam, za swoje pokraczne "prowokacje", lecz jestem nawet gotów zrobić z siebie idiotę, gdyż subiektywnie nie widzę innego sposobu na aktywowanie Naszych wspaniałych Ludzi, potrafiących na prawdę więcej, niż w pozostałej części kraju. Może tak wyrażony osąd, to i "lokalny patriotyzm", ale też bardzo uważna obserwacja i kojarzenie z pozoru niezwiązanych ze sobą faktów.

Aaa ... jeszcze jedno moje, subiektywne zdanie, za które w afekcie, bez dokładnego przemyślenia, każdy może mnie ukrzyżować!
Chodzi o sprawę przeniesienia wiadomej Koleżanki do Pyrzowic. Otóż należy zacząć od tego, że przed laty została zatrudniona w cle niezależnie, nie dzięki rodzinnym koneksjom. Mało kto wie, iż pomimo znacznie utrudnionego dojazdu, w UC K-ce znalazła się bodaj dwa lata temu na własne życzenie, wcześniej pracując solidnie w "osławionym" Bielsku, skąd "uciekła", będąc (mówiąc skrótowo) - szczególnie "przykro" traktowana. Przypadkowo poznawszy jej "historię", w świetle (pomimo wielkich "zmian") dalszego braku możliwości powrotu do wygodnej jednostki, to właśnie przeniesienie uważam za mało istotne, a skupianie się na nim odbieram jako "czepialstwo" i szukanie na siłę tematu do narzekań. Zresztą ... zwracam się teraz do wszystkich - i niech mi ktoś zaprzeczy wprost - gdybyś był w pracy gnębiony przez lata i nagle Twój brat posiadł w tym zakresie "moc" decyzyjną, czy TY byś nie liczył na jego pomoc i jakieś "zadośćuczynienie" ??? Rękę dam sobie uciąć, że KAŻDY by skorzystał z takiej możliwości. Dlatego też bez zazdrości życzę owej Koleżance powodzenia, podziwiając jednocześnie za odstąpienie od odwetu i zemsty ...
 
""......., to właśnie przeniesienie uważam za mało istotne, a skupianie się na nim odbieram jako "czepialstwo" i szukanie na siłę tematu do narzekań. Zresztą ... zwracam się teraz do wszystkich - i niech mi ktoś zaprzeczy wprost - gdybyś był w pracy gnębiony przez lata i nagle Twój brat posiadł .....""

To jesteś odosobniony cat w swoich odbiorach, ,bo cała reszta ma inne odczucia :D- NEPOTYZM i PRYWATA tak się to karalne zjawisko nazywa ( nie wspomnę już o reszcie ostatniego narybku ) a co do gnębienia...to akurat brat się na tym dobrze zna. P.S OK.to miała ciepłą posadkę w UC , bez gnębienia..to czemu akurat na lotnisko?w mundur
 
Ostatnia edycja:
Akurat w "Ogólne dyskusje" założono temat " Lista " misiewiczów SC" " o spektakularnych przejściach funkcjonariuszy "z - do" dla dobra służby
 
To jesteś odosobniony cat w swoich odbiorach, ,bo cała reszta ma inne odczucia :D- NEPOTYZM i PRYWATA tak się to karalne zjawisko nazywa ( nie wspomnę już o reszcie ostatniego narybku ) a co do gnębienia...to akurat brat się na tym dobrze zna. P.S OK.to miała ciepłą posadkę w UC , bez gnębienia..to czemu akurat na lotnisko?w mundur


Cóż, zaznaczyłem subiektywny charakter swojego odbioru i nikogo nie będę przekonywał.
Dla mnie ta sprawa jest mało ważna może dlatego, że na mnie nie wpływa, a właśnie teraz dzieje się sporo spraw, które mają znaczenie wielokroć istotniejsze i to dla każdego z Nas. Mam nadzieję, że w stosunku do nich, nasze poglądy będą zbieżne.
 
Cóż, zaznaczyłem subiektywny charakter swojego odbioru i nikogo nie będę przekonywał.
Dla mnie ta sprawa jest mało ważna może dlatego, że na mnie nie wpływa, a właśnie teraz dzieje się sporo spraw, które mają znaczenie wielokroć istotniejsze i to dla każdego z Nas. Mam nadzieję, że w stosunku do nich, nasze poglądy będą zbieżne.

Cat, zaskoczyłeś mnie twoim poglądem w sprawie nepotyzmu w katowickiej izbie. Piszesz że ciebie to nie dotyczy, no odważne stwierdzenie, wyobraź sobie ze taka osoba jak wspomniany braciszek będzie współdecydował, doradzał osobie decyzyjnej kto w mundur, kto do cywila a kto out.
Jeżeli dzisiaj ta ekipa robi takie rzeczy to jak to będzie w Katowicach wyglądać od stycznia. Nadal uważasz że ciebie to nie dotyczy.
Jeszcze jedno, czy ja dobrze pamiętam czy też nie- czy żona byłego dyrektora zwolniła się ze służby z chwilą kiedy został dyrektorem a kilkanaście lat temu żonę ówczesnego zastępcy odwołano ze stanowiska i nie było sprawy ?
 
Cat, zaskoczyłeś mnie twoim poglądem w sprawie nepotyzmu w katowickiej izbie. Piszesz że ciebie to nie dotyczy, no odważne stwierdzenie, wyobraź sobie ze taka osoba jak wspomniany braciszek będzie współdecydował, doradzał osobie decyzyjnej kto w mundur, kto do cywila a kto out.
Jeżeli dzisiaj ta ekipa robi takie rzeczy to jak to będzie w Katowicach wyglądać od stycznia. Nadal uważasz że ciebie to nie dotyczy.
Jeszcze jedno, czy ja dobrze pamiętam czy też nie- czy żona byłego dyrektora zwolniła się ze służby z chwilą kiedy został dyrektorem a kilkanaście lat temu żonę ówczesnego zastępcy odwołano ze stanowiska i nie było sprawy ?


Ha, jestem przekonany, że nie tylko Ciebie. Zwróć jednak uwagę, że nic nie pisałem o popieraniu podobnych praktyk, czy traktowaniu ich, jako zjawiska normalnego. Prawdę mówiąc, byłem przygotowany na lawinę krytyki i odsądzenie od czci ... ale liczyłem też na wykazanie szczególnej kultury "katowiczan", czego często brakuje na Forum Ogólnym. I tu się nie pomyliłem.

Żeby nie było - nie wycofuję się ze swoich słów, więc powiem innymi słowami - obecnie mają miejsce tak istotne dla Nas wydarzenia, dzieją się tak krzywdzące bezpośrednio wielu funkcjonariuszy naraz "ruchy" przełożonych (vide post @niesprawiedliwego), o których warto by było wiedzieć więcej, że dla mnie takie jedno przeniesienie, to "pryszcz", o którym ewentualnie można wspomnieć raz, a nie powracać w co którymś poście. Właśnie w taki sposób powstają "tematy zastępcze", a to mnie mierzi wśród ludzi z wyjątkowym "potencjałem", którego miałem okazję doświadczyć, a teraz mi go zwyczajnie brakuje ...
 
A Ty chcesz załapać jakieś punkty u brata?Weź Ty lepiej cat siądź do innego kompa, albo zmień miejsce z którego piszesz i przeczytaj tak z boku udając , że to nie Ty pisałeś to może zobaczysz co za brednie wypisujesz-jesteś PRZECIW ale ZA. Takie ,,jedno przeniesienie-pryszcz, , dzieją się właśnie kosztem tych krzywdzących ,,ruchów,,przełożonych. Szachownica.
 
A Ty chcesz załapać jakieś punkty u brata?Weź Ty lepiej cat siądź do innego kompa, albo zmień miejsce z którego piszesz i przeczytaj tak z boku udając , że to nie Ty pisałeś to może zobaczysz co za brednie wypisujesz-jesteś PRZECIW ale ZA. Takie ,,jedno przeniesienie-pryszcz, , dzieją się właśnie kosztem tych krzywdzących ,,ruchów,,przełożonych. Szachownica.


OK! Zaczynasz mnie niemal obrażać (dla jasności - "chcesz załapać jakieś punkty"), dlatego poddaję się!
Nie potrafię przekazać Ci ani swojej myśli, ani celu swojej wypowiedzi, który (tak poza tym) właściwie osiągnąłem.
Dzięki za wszystkie Twoje słowa i do zobaczenia w Warszawie ...
 
Widać, że już zaczynają się zastraszania ..popaprancy po korytarzach głoszą pieśń, że chorowici nie dostaną angazow w sras. A skąd oni te łby zakute mają pewność, że oni tam się znajdą. Jak narazie są zalozenia, że to oni zostaną w czarnej d...e. Niech przestaną straszyć bo cierpliwości ma swoją granice, do której się zbliżają niebezpiecznie. Niech tych swoich placzkow ustawiają po kątach jak chcą, niech obiecują ich mundury. Rzeczywistość będzie dla nich czarną dziurą😘😘😘😘 co potwierdza ostatnia zmiana w Rybniku. Cywil zastępcą został. Z pewnością całą brać z Czwy ( dawni skarbowy) cieszą się . Nie zapomnieli z pewnością małemu ww jego dawnych rozmów w gabinecie ....oj mały niedługo znów będzie czerwony na twarzy ( chciałbym inaczej napisać ale cenzura).
 
Ostatnia edycja:
Widać, to wpisach, że niektórym zaczynają nerwy puszczać..dobrze. Tracą grunt pod nogami. Kończy się władza to nerwy okazuje. Nawet do błędu potrafią się przyznać i poprzedni wpis usunąć. Prawda w oczy kole.
 
Witam... czytam Wasze wpisy i mam nadzieję, że Pani Dyrektor zrobi w Waszym ( i nie tylko) bagienku porządek. Wyp...li ten beton i zgniliznę dla dobra Służby... na zbity pysk i wiązać się z nim w żadne układy nie będzie. I wszyscy jej kibicują. pzdr:cool:
 
Back
Do góry