• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

art.41 ustawy z 1.12.2022 r ,,o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2023(...)

Czytam coś o zmianach do ustawy budżetowej ale o emerytach zdaje się już nikt nie pomyślał, a wystarczyłoby znieść art. 41?!
 
U mnie już wyrok, ale niekorzystny. Wszystko przesłane do ZZ i czekam na info co dalej. Pewnie trzeba by wystąpić o uzasadnienie...ale kiepsko, to wygląda :(
 

Attachments

  • EMKA_WYROK.jpg
    EMKA_WYROK.jpg
    419,9 KB · Wyświetleń: 573
U mnie już wyrok, ale niekorzystny. Wszystko przesłane do ZZ i czekam na info co dalej. Pewnie trzeba by wystąpić o uzasadnienie...ale kiepsko, to wygląda :(
Rozumiem że Twoja sprawa była jedną z pierwszych
zatem pytanie czy Związek przyłączył się do Twojej sprawy?
Czy występowałeś do ZZ by się przyłączył?


I pytanie do związku czy jakieś sprawy do których się przyłączył się zakończyły i z jakim ogólnym skutkiem w tym czy z jakim kol wiek pozytywnym?

Czy przyłączył się do jakiej kol wiek sprawy?

No i zasadniczo w przypadku takich wyników co dalej?
??????
 
Rozumiem że Twoja sprawa była jedną z pierwszych
zatem pytanie czy Związek przyłączył się do Twojej sprawy?
Czy występowałeś do ZZ by się przyłączył?


I pytanie do związku czy jakieś sprawy do których się przyłączył się zakończyły i z jakim ogólnym skutkiem w tym czy z jakim kol wiek pozytywnym?

Czy przyłączył się do jakiej kol wiek sprawy?

No i zasadniczo w przypadku takich wyników co dalej?
??????
Pisałem o przyłączenie do mojej sprawy mecenasa z ZZ, ale narazie poza pismami (gotowcami), które dostali wszyscy nikt nie przyłączył się do mojej sprawy.
Dziś wysłałem wyrok i prośbę o pomoc - zobaczymy z jakim skutkiem.

Poinformowałem też Siwego - zobaczymy, jaka będzie reakcja, mam nadzieję, że ktoś bardziej się tym zainteresuje i nie odpuści tego tematu.
 
Pisałem o przyłączenie do mojej sprawy mecenasa z ZZ, ale narazie poza pismami (gotowcami), które dostali wszyscy nikt nie przyłączył się do mojej sprawy.
Dziś wysłałem wyrok i prośbę o pomoc - zobaczymy z jakim skutkiem.

Poinformowałem też Siwego - zobaczymy, jaka będzie reakcja, mam nadzieję, że ktoś bardziej się tym zainteresuje i nie odpuści tego tematu.
A czy Sąd po otrzymaniu odpowiedzi od ZERu prosił Ciebie o jakąś odpowiedź lub o odniesienie się do tez ZERu?

Czy odwołanie pisałeś zgodnie z wzorem ZZ?
 
Tak. Prosił o wyjaśnienie na odpowiedz ZERu. Odpowiedz przesłana zgodnie z wzorem plus ładne wyjaśnienia dotyczące m.in. złego stanu zdrowia od dłuższego czasu, co skutkowała dodatkowo złożeniem już we wrześniu wniosku o emeryturę.

Jak widać sąd w mojej sprawie się spieszy…pytanie tylko jak ten wyrok będzie uzasadniony.
 
Tak. Prosił o wyjaśnienie na odpowiedz ZERu. Odpowiedz przesłana zgodnie z wzorem plus ładne wyjaśnienia dotyczące m.in. złego stanu zdrowia od dłuższego czasu, co skutkowała dodatkowo złożeniem już we wrześniu wniosku o emeryturę.

Jak widać sąd w mojej sprawie się spieszy…pytanie tylko jak ten wyrok będzie uzasadniony.
Mam nadzieję, że prawnik ZZ Celnicy Pl zajmie się tą sprawą. Wielu tegorocznych emerytów czeka na to.
 
Sprawa została dzisiaj przekazana do prawnika związkowego. Mamy świadomość, że dotyczy wielu osób i wykorzystamy wszelkie możliwości, żeby doprowadzić do korzystnego rozstrzygnięcia końcowego. Wyrok został wydany na posiedzeniu niejawnym, bez udziału stron. Ustalenia w przypadku spraw z art. 41 są takie, że Mecenas będzie uczestniczyć w postępowaniach, gdy zostaną wyznaczone rozprawy. Tutaj nie było rozprawy. To dopiero pierwsze rozstrzygnięcie. Wyrok jest nieprawomocny i będziemy się odwoływać od niego do sądu wyższej instancji. Mogę gwarantować, że nikt nie odpuści tematu.
 
Mam pytanie o koszty zastępstwa procesowego, o których mowa w punkcie 2. Jakiej wysokości mogą być?
 
Ściągnęłam z grupy MSWiA na FB
ab3cc959d2dd9025c387686569d7eed0.jpg


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Tak. Prosił o wyjaśnienie na odpowiedz ZERu. Odpowiedz przesłana zgodnie z wzorem plus ładne wyjaśnienia dotyczące m.in. złego stanu zdrowia od dłuższego czasu, co skutkowała dodatkowo złożeniem już we wrześniu wniosku o emeryturę.

Jak widać sąd w mojej sprawie się spieszy…pytanie tylko jak ten wyrok będzie uzasadniony.
O wzór odpowiedzi prosiłeś izbowych związkowców, czy bezpośrednio mecenasa, czy może jest gdzieś udostępniony...
Pytam, bo właśnie dzisiaj dostałam takie pismo z Sądu...
 
@Iwona11
Przejdź na stronę główną. Był komunikat w tej sprawie z pismem do pobrania.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Na moje odwołanie od decyzji ZER wg wzoru ZZ( wysłane w marcu) nikt nie zareagował . Wczoraj otrzymałam wyrok z posiedzenia niejawnego. Oczywiście negatywny. Teraz piszę wniosek o uzasadnienie wyroku.
 
Back
Do góry