• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

art.41 ustawy z 1.12.2022 r ,,o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2023(...)

Witajcie,
i jak u Was ze sprawami. Ja mam już wyznaczonego sędziego i dostałem odpowiedź na pozew z Sądu.
Pytają m.in. o motywację przejścia na emeryturę akurat w styczniu 🤦‍♂️
Przesłałem wszystko do ZOI i czekam na pomoc prawnika z ZZ.
Pozdrawiam
 
Witajcie,
i jak u Was ze sprawami. Ja mam już wyznaczonego sędziego i dostałem odpowiedź na pozew z Sądu.
Pytają m.in. o motywację przejścia na emeryturę akurat w styczniu 🤦‍♂️
Przesłałem wszystko do ZOI i czekam na pomoc prawnika z ZZ.
Pozdrawiam
Kiedy złożyłaś/złożyłeś odwolanie i który ZER?
Ja czekam...
 
Witajcie,
i jak u Was ze sprawami. Ja mam już wyznaczonego sędziego i dostałem odpowiedź na pozew z Sądu.
Pytają m.in. o motywację przejścia na emeryturę akurat w styczniu 🤦‍♂️
Przesłałem wszystko do ZOI i czekam na pomoc prawnika z ZZ.
Pozdrawiam
Będziemy trzymać kciuki za wygraną. Powodzenia.
Ile czasu minęło od wysłania odwołania?
 
Kiedy złożyłaś/złożyłeś odwolanie i który ZER?
Ja czekam...
Pismo do ZER Częstochowa było wysłane około 20 marca 2023r. Na początku Maja przyszła informacja o wylosowaniu sędziego, a tydzień temu pismo z Sądu w Warszawie dokładnie z takim pytaniem:
„…jaka była motywacja co do wyboru daty przejścia na emeryturę - pod rygorem pominięcia.”

Zasadnicze moje przemyślenia, to jaki to ma w ogóle związek ze sprawą, bo ale zobaczymy.

Pozdrawiam

P.s. ZZ Celnicy.pl już działa 😊 bądźmy dobrej myśli 😊
 
Pismo do ZER Częstochowa było wysłane około 20 marca 2023r. Na początku Maja przyszła informacja o wylosowaniu sędziego, a tydzień temu pismo z Sądu w Warszawie dokładnie z takim pytaniem:
„…jaka była motywacja co do wyboru daty przejścia na emeryturę - pod rygorem pominięcia.”

Zasadnicze moje przemyślenia, to jaki to ma w ogóle związek ze sprawą, bo ale zobaczymy.

Pozdrawiam

P.s. ZZ Celnicy.pl już działa 😊 bądźmy dobrej myśli 😊
Sądzę, że jest tak jak w powiedzieniu "tonący brzytwy się chwyta"
Pewnie strona przeciwna zaczyna wnioskować w odpowiedzi na odwołanie o zadanie tego pytania, może mylę się, może to Sąd ma jakiś pomysł na nasze sprawy, kto wie.
Ale ja nie obawiałabym się takich pytań, trzeba opowiedzieć o ostatnim okresie służby, każdy z nas ma jakieś kiepskie doświadczenia i dlatego trzeba o nich opowiedzieć Sądowi otwarcie, bez ogródek, zgodnie z prawdą, pewnie Sad będzie zaskoczony naszymi historiami , czesto graniczącymi z mobingiem, no ale jak prawda to cóż zrobić, trzeba opowiadać...
 
Sądzę, że jest tak jak w powiedzieniu "tonący brzytwy się chwyta"
Pewnie strona przeciwna zaczyna wnioskować w odpowiedzi na odwołanie o zadanie tego pytania, może mylę się, może to Sąd ma jakiś pomysł na nasze sprawy, kto wie.
Ale ja nie obawiałabym się takich pytań, trzeba opowiedzieć o ostatnim okresie służby, każdy z nas ma jakieś kiepskie doświadczenia i dlatego trzeba o nich opowiedzieć Sądowi otwarcie, bez ogródek, zgodnie z prawdą, pewnie Sad będzie zaskoczony naszymi historiami , czesto graniczącymi z mobingiem, no ale jak prawda to cóż zrobić, trzeba opowiadać...
Mnie dyr publicznie oświadczył że zajmuje mu etat i żebym się zwolnił chyba się nada😃 choć powodów miałem znacznie więcej i to poważniejszych. Tyle że biedaczek nie zdążył mnie pożegnać
 
Ostatnia edycja:
Mnie dyr publicznie oświadczył że zajmuje mu etat i żebym się zwolnił chyba się nada😃 choć powodów miałem znacznie więcej i to poważniejszych. Tyle że biedaczek nie zdążył mnie porzegnac
Kwiatków i kwiateczków u nas bez liku...
To się Sądy zdziwią jak będziemy im opowiadać czego to przełożeni nie robili by nas w służbie "zostawić"
 
Dlaczego wysłane dokumenty były do zer Częstochowa??? Czy wysyłać mamy na zer Warszawa czy każdy do tego który wystawił decyzje? W moim przypadku to Lublin? bo już się zagubiłem
 
Dlaczego wysłane dokumenty były do zer Częstochowa??? Czy wysyłać mamy na zer Warszawa czy każdy do tego który wystawił decyzje? W moim przypadku to Lublin? bo już się zagubiłem
Wysyłasz tam, gdzie masz wskazane w decyzji, ale za posrednictwem organu wydającego, czyli jak dla Ciebie - Lublin, no chyba że wskazali w decyzji inny ZER
 
Dlaczego wysłane dokumenty były do zer Częstochowa??? Czy wysyłać mamy na zer Warszawa czy każdy do tego który wystawił decyzje? W moim przypadku to Lublin? bo już się zagubiłem
Jak pisali poprzednicy, to mój ZER, który przysłał decyzję o emce. Dlatego tam poszło odwołanie.
 
Dostałem druga decyzje o ponownym ustaleniu wysokości emerytury ze względu na inwalidztwo pozostające w związku ze służbą. Czy mam jeszcze raz pisać odwołanie?
 
Tytuł brzmi:" Decyzja o ponownym ustaleniu wysokości emerytury". Zmienił się tylko nr pisma. Nr ewidencyjny pozostał ten sam. Pierwotny tytuł decyzji to: "Decyzja o ustaleniu prawa do emerytury i jej wysokości".
 
Dostałem druga decyzje o ponownym ustaleniu wysokości emerytury ze względu na inwalidztwo pozostające w związku ze służbą. Czy mam jeszcze raz pisać odwołanie?

Najważniejsze było złożenie odwołania od pierwszej decyzji ustalającej
podstawę wysokości emerytury tzw. rządowej obniżce wysokości emerytury.
Decyzje ZER są zazębiające się . Jeżeli pierwsza była zła , to wszystkie
następne sprosutją od dnia ich wydania.
Wydaje mi się , że ten ciąg błędnych decyzji wyglądać będzie jeszcze
gorzej. Przecież zaraz dostaniesz trzecią decyzję waloryzacyjną , czwartą
decyzję współczynnikową itd. /niestety wszystkie będą zawierały złe podstawy/.
 
Pismo do ZER Częstochowa było wysłane około 20 marca 2023r. Na początku Maja przyszła informacja o wylosowaniu sędziego, a tydzień temu pismo z Sądu w Warszawie dokładnie z takim pytaniem:
„…jaka była motywacja co do wyboru daty przejścia na emeryturę - pod rygorem pominięcia.”

Zasadnicze moje przemyślenia, to jaki to ma w ogóle związek ze sprawą, bo ale zobaczymy.

Pozdrawiam

P.s. ZZ Celnicy.pl już działa 😊 bądźmy dobrej myśli 😊
W takim razie ja tez na dniach dostanę takie pismo
 
Jaka Motywacja ?
Decyzja o zwolnieniu ze służby podjęta w 2022roku.
A datę przejścia na emeryturę wyznaczył dyrektor IAS !
Nie Rozumię zamysłu Sądu .
 
Chciał bym zauważyć iż odejścia zwykle odbywają się na początku roku. Każdy myślę bierze pod uwagę ewentualną konieczność dopłaty do podatku w wyniku otrzymania odprawy i 13 ki w takich okolicznościach lepiej jest odchodzić na początku roku nóż conajmnoej w drugiej połowie roku
Z drugiej strony zdaje się że większość odejść w latach poprzednich realizowała się właśnie z początkiem roku
A czemu z początkiem to pewnie trzeba było by ich spytać
Poprostu chyba powstało zbiorowe doświadczenie i przeświadczenie E to właśnie najlepszy termin chyba
 
Chciał bym zauważyć iż odejścia zwykle odbywają się na początku roku. Każdy myślę bierze pod uwagę ewentualną konieczność dopłaty do podatku w wyniku otrzymania odprawy i 13 ki w takich okolicznościach lepiej jest odchodzić na początku roku nóż conajmnoej w drugiej połowie roku
Z drugiej strony zdaje się że większość odejść w latach poprzednich realizowała się właśnie z początkiem roku
A czemu z początkiem to pewnie trzeba było by ich spytać
Poprostu chyba powstało zbiorowe doświadczenie i przeświadczenie E to właśnie najlepszy termin chyba

Podejrzewam, że ma tutaj wpływ data od kiedy liczone są lata służby /słynny 15.09/
Każdego roku na koniec września kończymy okrągłą rocznicę służby .
Składając wnioski o zwolnienia w październiku plus ustawowe terminy zwolnienia -
mamy już miesiąc przejścia na emkę styczeń - luty.
 
Podejrzewam, że ma tutaj wpływ data od kiedy liczone są lata służby /słynny 15.09/
Każdego roku na koniec września kończymy okrągłą rocznicę służby .
Składając wnioski o zwolnienia w październiku plus ustawowe terminy zwolnienia -
mamy już miesiąc przejścia na emkę styczeń - luty.
to już są wybitne szczegóły
z drugiej strony powinnaś celować na odejście z 16.09. ...
ale to nie jest korzystne albowiem
niewiele zostało do odsłużenia by wypracować pełną 13ke za ostatni rok
nie mogła byś tego roku uwzględniać do przeciętnych 10 lat o ile te ostatnie lata są najlepsze. a to tylko 3,5 miesiąc j.w
no i całkiem spora dopłata do podatku z tyt 6 miesięcznej odprawy łykanej pod koniec roku.

czyli zwykle najkorzystniej jest ewakuować się w początkowych miesiącach nowego roku o ile w ogóle ktoś ma potrzebę ewakuacji
a ta z kolei jak kol wiek może się mieścić w jakichś statystycznych klasach to jednak jest zawsze indywidualna i nie zawsze prosta ale wręcz złożona czasami z tzw kropką nad i lub przysłowiową kroplą do czary ... :)
No na prawdę bywa różnie
np dla cywilnych em chyba nadal bardzo złym miesiącem na odejścia jest podobno czerwiec. co nas też dotyczy przy składaniu w swoim czasie wniosku o emkę cywilną
 
Back
Do góry