• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

art.41 ustawy z 1.12.2022 r ,,o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2023(...)

Przedmiotem jest odwołanie od decyzji ZER w sprawie emerytury więc jest ok.
Mam również prawo, oprócz dostępu do pism procesowych, ze strony zwiazku do reprezentowania przed SO, SA i SN.
Ale...pomoc jest uzależniona od odrębnej decyzji Zarządu Głównego. Reprezentacja przez Pełnomocnika będzie przydzielana do czasu uksztaltowania linii orzeczniczej i decyzję o jej udzieleniu podejmuje Zarząd.
Więc taka sprawa

Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka
 
Liczę na to, że do listopada trochę się sytuacja wyklaruje.

Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka
 
Przedmiotem jest odwołanie od decyzji ZER w sprawie emerytury więc jest ok.
Mam również prawo, oprócz dostępu do pism procesowych, ze strony zwiazku do reprezentowania przed SO, SA i SN.
Ale...pomoc jest uzależniona od odrębnej decyzji Zarządu Głównego. Reprezentacja przez Pełnomocnika będzie przydzielana do czasu uksztaltowania linii orzeczniczej i decyzję o jej udzieleniu podejmuje Zarząd.
Więc taka sprawa

Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka

Czy w "cyrografie" jest ZAPISANE uzależnienie pomocy prawnej od decyzji ZG ??
 
miejmy nadziejeze do tego czasu wniosą skutecznie sprawe do tk i sprawy zawisną. wtedy wszystko rozstrzygnie się z czasem poz naszymi sprawami
 
Dziwię się tym CYROGRAFOM. Ja jako ówczesny długoletni członek tego związku dostałem go bez cyrografu, za darmo. Przykro mi za Was, którzy pokusiliście się na ten akt bezeceństwa jak Pan Jan Twardowski!
 
Dziwię się tym CYROGRAFOM. Ja jako ówczesny długoletni członek tego związku dostałem go bez cyrografu, za darmo. Przykro mi za Was, którzy pokusiliście się na ten akt bezeceństwa jak Pan Jan Twardowski!
Wiesz, wtedy w tych emocjach, poczuciu wydymania przez pisiorów oraz w nadziei, że Związek się tym zajmie, jak wieloma niesprawiedliwościami ta 5 letnia umowa mnie nie gniotła. I tak czułam się zobowiązana do płacenia składek. Więc w ogóle się nad tym nie zastanawiałam.
Z resztą początki były obiecujące. Komunikaty, wzorcowe pisma, obecność Sławka na grupie MSWiA, wrażenie że coś się dzieje.
A później temat niepostrzeżenie umarł.
A w tej chwili zaczynam się czuć zażenowana, że ośmielam się podnosić głowę i oczekiwać pomocy w mojej sprawie. A właściwie nie tylko mojej. Została nas w tym temacie garstka piszących. Gdzie reszta pokrzywdzonych? Czy przez sposób komunikowania Związku stracili nadzieję i odpuścili?


Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka
 
Wiesz, wtedy w tych emocjach, poczuciu wydymania przez pisiorów oraz w nadziei, że Związek się tym zajmie, jak wieloma niesprawiedliwościami ta 5 letnia umowa mnie nie gniotła. I tak czułam się zobowiązana do płacenia składek. Więc w ogóle się nad tym nie zastanawiałam.
Z resztą początki były obiecujące. Komunikaty, wzorcowe pisma, obecność Sławka na grupie MSWiA, wrażenie że coś się dzieje.
A później temat niepostrzeżenie umarł.
A w tej chwili zaczynam się czuć zażenowana, że ośmielam się podnosić głowę i oczekiwać pomocy w mojej sprawie. A właściwie nie tylko mojej. Została nas w tym temacie garstka piszących. Gdzie reszta pokrzywdzonych? Czy przez sposób komunikowania Związku stracili nadzieję i odpuścili?


Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka
Magda, masz pytania?- pisz do Mariusz Pajnowski - marian259@wp.pl
Powstrzymaj emocje, rozprawę masz dopiero w listopadzie.
Pierwsze rozprawy są już w poniedziałek 9 września, zobaczymy jaki będzie wynik.
 
@Magda66, nie znam treści cyrografu, który @soldat porównał do cyrografu Twardowskiego z diabłem.
Pewnie w cyrografie są luki i przy braku pomocy możesz powiedzieć związkowi "ta karczma Rzym się nazywa, kładę areszt na Waszeci".
Może przez bierność strony, która bezczelnie wymusiła cyrograf, nawet wobec osób, które będąc jeszcze e w służbie kilkanaście lat płacili składki, jesteś już zwolniona z płacenia przymusowych składek?
Nie widzę nic złego w płaceniu składek przez emerytów z własnej nieprzymuszonej woli, ale przymuszanie ich do tego szantażem jest skandalem.
Powódzenia w Twojej sprawie
 
@Magda66, nie znam treści cyrografu, który @soldat porównał do cyrografu Twardowskiego z diabłem.
Pewnie w cyrografie są luki i przy braku pomocy możesz powiedzieć związkowi "ta karczma Rzym się nazywa, kładę areszt na Waszeci".
Może przez bierność strony, która bezczelnie wymusiła cyrograf, nawet wobec osób, które będąc jeszcze e w służbie kilkanaście lat płacili składki, jesteś już zwolniona z płacenia przymusowych składek?
Nie widzę nic złego w płaceniu składek przez emerytów z własnej nieprzymuszonej woli, ale przymuszanie ich do tego szantażem jest skandalem.
Powódzenia w Twojej sprawie

Wiesz, wtedy w tych emocjach, poczuciu wydymania przez pisiorów oraz w nadziei, że Związek się tym zajmie, jak wieloma niesprawiedliwościami ta 5 letnia umowa mnie nie gniotła. I tak czułam się zobowiązana do płacenia składek. Więc w ogóle się nad tym nie zastanawiałam.
Z resztą początki były obiecujące. Komunikaty, wzorcowe pisma, obecność Sławka na grupie MSWiA, wrażenie że coś się dzieje.
A później temat niepostrzeżenie umarł.
A w tej chwili zaczynam się czuć zażenowana, że ośmielam się podnosić głowę i oczekiwać pomocy w mojej sprawie. A właściwie nie tylko mojej. Została nas w tym temacie garstka piszących. Gdzie reszta pokrzywdzonych? Czy przez sposób komunikowania Związku stracili nadzieję i odpuścili?


Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka

No cóż, sprawa umów cywilnych co do 41/2023 to nic innego jako kolejne dymanko funkcjonariuszy wiele lat wspierających związek swoimi składkami i członkostwem. Zaś późniejsze głosowanie mailowe ws. bezpłatnego udostępnienia pozwów funkcjonariuszom innych służb przechodzącym na emki, samo w sobie słuszne, pozostawię bez komentarza z litości po prostu .

Piszę o tym nie po to, aby się pastwić, lecz w trosce o dobre imię, w wymiarze pro bono.

W zasadzie to gdyby nie przepchnięcie sprawy stosowania kwoty bazowej w 2024 od 1 stycznia, odnoszę wrażenie dzięki naszej inicjatywie w sytuacji przesilenia politycznego związanego z vetem Dudusia, to byłoby pozamiatane.

Ten moment związek ewidentnie przespał, tak jak nie podejmując ofensywy w przedmiocie 41/2023 wcześniej. Pisemko do Kleiny to do toalety lepiej się nadaje, pomijając ewidentny brak innych działań adekwatnych do rangi sprawy i sytuacji.


Nie mniej zastanówmy się nad sytuacją. Mnie się wydaje, że te pierwsze 10 rozpraw z uczestnictwem mecenasa pozwoli stwierdzić ukształtowanie linii orzeczniczej.

W przypadku wyroków na naszą korzyść jak najbardziej wskazana jest obecność prawnika na dalszych rozprawach w celu dopilnowania szczegółów i kolejnych wyroków. W sytuacji odwrotnej ta obecność na nic się nie przyda i wówczas należy skupić się na tym, co jest dalej możliwe do podjęcia na drodze prawnej .

Co do umów napiszę tylko jeszcze, że pacta sunt servanda a nawet wiecej, adresując to do Zarządu ZZC., a nie do Ciebie @Magda66 .
 
Kochani Koledzy i Koleżanki ( póki co siedzące cicho)
Nie chcę, żeby 5 letnia umowa stała się sednem dyskusji.
Po pierwsze nikt nas nie ubezwłasnowolnił. Czytać umiemy. Każdy wiedział co podpisuje.
Po drugie uważam, że każdy ze starej gwardii, która odchodzi na albo wcześniejszą mundurową emkę, emkę łączoną albo tylko korzystniejszą niż ZUS ( odpowiednio wybrać) te składki jest winna Związkowi. I ja chociaż zniesmaczona te składki będę płacić.

Wiecie o co mi chodzi?
O beznadziejną ciszę w temacie ze strony Zarządu.
Najpierw udupcona i w jakimś sensie wymuszona deklaracja, że MOŻE zwrócimy się do TK.
Oczywiście potrzebna darowizna. Ok rozumiem. Wpłaciłam.
Dlaczego nie ma podsumowania ile osób wpłaciło od nas, a ile z innych służb.
Podobno do TK sprawę dali związkowcy policyjni.
Brakuje mi komunikatu, że nasz Zarząd jest z nimi w kontakcie, że będzie wzmacniał przekaz.

Z całym szacunkiem, ale mam wrażenie, że nasza sprawa jest dla związku mocno niewygodna.

Jest takie powiedzenie: szuka, a prosi Boga, żeby nie znaleźć...

Chcecie to szukajcie analogii

Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka
 
Kochani Koledzy i Koleżanki ( póki co siedzące cicho)
Nie chcę, żeby 5 letnia umowa stała się sednem dyskusji.
Po pierwsze nikt nas nie ubezwłasnowolnił. Czytać umiemy. Każdy wiedział co podpisuje.
Po drugie uważam, że każdy ze starej gwardii, która odchodzi na albo wcześniejszą mundurową emkę, emkę łączoną albo tylko korzystniejszą niż ZUS ( odpowiednio wybrać) te składki jest winna Związkowi. I ja chociaż zniesmaczona te składki będę płacić.

Wiecie o co mi chodzi?
O beznadziejną ciszę w temacie ze strony Zarządu.
Najpierw udupcona i w jakimś sensie wymuszona deklaracja, że MOŻE zwrócimy się do TK.
Oczywiście potrzebna darowizna. Ok rozumiem. Wpłaciłam.
Dlaczego nie ma podsumowania ile osób wpłaciło od nas, a ile z innych służb.
Podobno do TK sprawę dali związkowcy policyjni.
Brakuje mi komunikatu, że nasz Zarząd jest z nimi w kontakcie, że będzie wzmacniał przekaz.

Z całym szacunkiem, ale mam wrażenie, że nasza sprawa jest dla związku mocno niewygodna.

Jest takie powiedzenie: szuka, a prosi Boga, żeby nie znaleźć...

Chcecie to szukajcie analogii

Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka

@ZOI WRO - pozwalam sobie wywołać do tablicy ...
 
Dzień dobry, a więc po kolei:
1/ w dniach 2-4 września br. odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego ZZ CELNICY PL (więcej informacji w osobnym komunikacie) i podjęliśmy uchwałę o upoważnieniu Mecenasa Rolanda Szymczykiewicza do złożenia do TK skargi konstytucyjnej w sprawie 41,
2/ na ww. spotkaniu był cały panel poświęcony naszym działaniom w zakresie art. 41 w obecności Mecenasa R. Szymczykiewicza - obecni na spotkaniu byli wszyscy członkowie Zarządu Głównego i jednogłośnie podęli decyzję w sprawie art. 41 (J.Haron, G. Raczyński, J. Kuś, J, Stępień, A. Marciniec, A. Jarocka, S, Weber, W. Duszeńko, S. Siwy, S. Przybylski, M. Bach oraz K. Skibiński),
3/ w najbliższych dniach poinformujemy o wysokości wpłat na subkonto w sprawie art. 41 - 3 września br. wybraliśm Skarbnika, ale procedury bankowe (zmina osób upoważnionych do konta ZZ CELNICY PL) trwaja kilka dni,
4/ 9 września oraz do końca października br. Pan Mecenas będzie reprezentował kilka osób na rozprawach w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie (komunikat w tej sprawie równiez zostanie ogłoszony osobno), w tym 9 osób FSCS oraz 1 funkcjonariusz Policji,
5/ nikt od Państwa nie wymaga podpisania UMOWY O POMOC PRAWNĄ w kwestii art. 41- bowiem będziemy rezprezentowac również funkcjonariuszy innych służb w tym zakresie i dlatego poprosiliśmy o wpłaty darowizny. Pozdrawiam serdecznie.
 
Ostatnia edycja:
Wiesz, wtedy w tych emocjach, poczuciu wydymania przez pisiorów oraz w nadziei, że Związek się tym zajmie, jak wieloma niesprawiedliwościami ta 5 letnia umowa mnie nie gniotła. I tak czułam się zobowiązana do płacenia składek. Więc w ogóle się nad tym nie zastanawiałam.
Z resztą początki były obiecujące. Komunikaty, wzorcowe pisma, obecność Sławka na grupie MSWiA, wrażenie że coś się dzieje.
A później temat niepostrzeżenie umarł.
A w tej chwili zaczynam się czuć zażenowana, że ośmielam się podnosić głowę i oczekiwać pomocy w mojej sprawie. A właściwie nie tylko mojej. Została nas w tym temacie garstka piszących. Gdzie reszta pokrzywdzonych? Czy przez sposób komunikowania Związku stracili nadzieję i odpuścili?


Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka
Na naszej stronie podana jest masa adresów mailowych, na które można przesłać wiadomość i otrzymać odp. - zachęcam do korzystania z tej formy komunikacji - https://celnicy.pl/threads/dane-kontaktowe-prezydium-zarzadu-glownego-oraz-zarzadow-izbowych.14589/ Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry, a więc po kolei:
1/ w dniach 2-4 września br. odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego ZZ CELNICY PL (więcej informacji w osobnym komunikacie) i podjęliśmy uchwałę o upoważnieniu Mecenasa Rolanda Szymczykiewicza do złożenia do TK skargi konstytucyjnej w sprawie 41,
2/ na ww. spotkaniu był cały panel poświęcony naszym działaniom w zakresie art. 41 w obecności Mecenasa R. Szymczykiewicza - obecni na spotkaniu byli wszyscy członkowie Zarządu Głównego i jednogłośnie podęli decyzję w sprawie art. 41 (J.Haron, G. Raczyński, J. Kuś, J, Stępień, A. Marciniec, A. Jarocka, S, Weber, W. Duszeńko, S. Siwy, S. Przybylski, M. Bach oraz K. Skibiński),
3/ w najbliższych dniach poinformujemy o wysokości wpłat na subkonto w sprawie art. 41 - 3 września br. wybraliśm Skarbnika, ale procedury bankowe (zmina osób upoważnionych do konta ZZ CELNICY PL) trwaja kilka dni,
4/ 9 września oraz do końca października br. Pan Mecenas będzie reprezentował kilka osób na rozprawach w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie (komunikat w tej sprawie równiez zostanie ogłoszony osobno), w tym 9 osób FSCS oraz 1 funkcjonariusz Policji,
5/ nikt od Państwa nie wymaga podpisania UMOWY O POMOC PRAWNĄ w kwestii art. 41- bowiem będziemy rezprezentowac również funkcjonariuszy innych służb w tym zakresie i dlatego poprosiliśmy o wpłaty darowizny. Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz konkretna, z treścią oczekiwaną przez wszystkich.

Wzór komunikacyjny po prostu 🙂. Przecież nie możemy tylko krytykować, czasami nie do końca słusznie.

Uprzejmie dziękuję za ten milowy krok całemu Zarządowi ZZC PL.

Kłaniam się nisko.
 
Kurczę, właśnie odebrałam Wyrok SA z 2 września oddalający moją apelację na posiedzeniu niejawnym. A akurat właśnie, dopiero, 2 września wysłałam wniosek o rozpatrzenie na rozprawie. Nie wiem , co robić dalej :(
 
Kurczę, właśnie odebrałam Wyrok SA z 2 września oddalający moją apelację na posiedzeniu niejawnym. A akurat właśnie, dopiero, 2 września wysłałam wniosek o rozpatrzenie na rozprawie. Nie wiem , co robić dalej :(

Przeczytaj pouczenie i to wszystko. Jak nie masz uzasadnienia to pisz o jego sporządzenie i doręczenie w terminie wskazanym w pouczeniu.

Brawo Ty za refleks szachisty przy wniosku o jawna rozprawę.

Art. 373. [Odrzucenie apelacji przez sąd drugiej instancji w postępowaniu cywilnym]

§ 1.
Sąd drugiej instancji odrzuca apelację spóźnioną, nieopłaconą lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również apelację, której braków strona nie usunęła w wyznaczonym terminie.

§ 2.
Czynności związane z nadaniem biegu apelacji może wykonywać referendarz sądowy.

Zobaczymy, co ulepi sąd w uzasadnieniu. Możesz podać nazwisko sądu i imię, przecież to nie tajemnicą i naruszenie danych osobowych, wręcz przeciwnie?
 
Ostatnia edycja:
Sławku, dziękuję Tobie za Twoją oddaną i odważną postawę w sprawie łączenia Izb Celnych ze Skarbowymi.Dziękuję, że tak Ty i związek Celnicy.pl zorganizowaliście Super protest w maju i czerwcu 2016 w Warszawie przeciwko łączeniu tych dwóch różnych "zawodów".Byłam na proteście w 08.06.2016 r., do tej pory wspominam, łezka się kręci.Nigdy nie zapomnę.Młodzi nie czują tego ale nie należy ich krytykować.Wywalczyliscie jako związek emerytury mundurowe!!! Dziękuję jako emerytka👍
 
Back
Do góry