• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

art.41 ustawy z 1.12.2022 r ,,o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2023(...)

Kurczę, właśnie odebrałam Wyrok SA z 2 września oddalający moją apelację na posiedzeniu niejawnym. A akurat właśnie, dopiero, 2 września wysłałam wniosek o rozpatrzenie na rozprawie. Nie wiem , co robić dalej :(
Ktoś tu chyba miał oddalenie apelacji, czy nie czasem @Cesarok ?

Może się odezwie.

Na wszelki wypadek pisz o uzasadnienie, żeby terminu nie przewalić żadnego.

Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka
 
Ktoś tu chyba miał oddalenie apelacji, czy nie czasem @Cesarok ?

Może się odezwie.

Na wszelki wypadek pisz o uzasadnienie, żeby terminu nie przewalić żadnego.

Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka
Jestem obecny i sledzę co się dzieje na forum. Złożyłem kol. Mariuszowi wskazane przez Pana Mecenasa dokumenty celem złożenia skargi konstytucyjnej, gdyż termin na jej złożenie upływa 24 września. @nunia, nie czekaj tylko pisz do sądu o uzasadnienie wyroku(które podejrzewam będzie takie jak moje). Pozdrawiam
 
No
Jestem obecny i sledzę co się dzieje na forum. Złożyłem kol. Mariuszowi wskazane przez Pana Mecenasa dokumenty celem złożenia skargi konstytucyjnej, gdyż termin na jej złożenie upływa 24 września. @nunia, nie czekaj tylko pisz do sądu o uzasadnienie wyroku(które podejrzewam będzie takie jak moje). Pozdrawiam
Bieg terminu rozpocznie się od daty doręczenia wyroku z uzasadnieniem?
 
W poniedziałek wyślę wniosek o uzasadnienie.

Tak tylko. Nie uzasadniaj swojego wniosku 🙂. Jedno zdanie wystarczy.

Sąd już ma gotowca, kopuj - wklej i zmieni tylko dane personalne. Dalej będzie mógł się cieszyć ze swojego niewątpliwego prawniczego obiektywnego geniuszu.

Już miałem kończyć, ale jeszcze drobnostka. Do kompletu trzeba przypomnieć o warunkach, w jakich sąd realizuje swój prawniczy geniusz, tj. o m.in. klimatyzacji. A bardzo upalne lato tego roku, jesień zresztą też.

Sądzie, miej jednak świadomość, że Twoj prawniczy geniusz będzie poddany dalszej weryfikacji. A tu klimatyzacja może nie wystarczyć , kiedy trzeba będzie się spocić wewnętrznie ?
 
Dzień dobry, przekazujemy informację otrzymaną od Pana Mecenasa Rolanda Szymczykiewicza:
Dziś odbyło się wskazane 5 rozpraw przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie. Byłem na wszystkich, tak jak i Powodowie (3 bezpośrednio, 2 poprzez łącze online).

Na sprawie poparłem apelacje i wygłosiłem mowy końcowe w sprawie, przedstawiając zbiorczo wszystkie prawne argumenty oraz okoliczności indywidualne przechodzenia na emeryturę poszczególnych osób (sprawy indywidualne). Sąd wysłuchał wszystkiego z ciekowością, każdy z Powodów miał okazję swobodnie się wypowiedzieć i każdy z tej okazji skorzystał. Sąd był zainteresowany tym kiedy Państwo dokładnie składali podania o zwolnienie z służby, z jakich przyczyn i czy mogli do służby wrócić (oraz czy wiedzieli o planowanych zmianach legislacyjnych).

Pani Sędzia w osobie SSA Moniki Rosłan-Karasińskiej była sprawami zainteresowana, nie orzekała w nich i jak sama przyznała, mają precedensowy charakter.

Wyroki w wszystkich 5 sprawach Sąd ogłosi za równo 2 tygodnie - tj. 23 września 2024, pierwszy bodajże o 09:30.

Mam nadzieję, że się uda, ale wiadomo - okaże się dopiero przy wyrokowaniu. Ciężko coś "wróżyć".


z poważaniem
 
Back
Do góry