• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

art.41 ustawy z 1.12.2022 r ,,o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2023(...)

Dzień dobry
Wklejam fragment odpowiedzi Mariusza Pajnowskiego, zajmującego się m.in. tą sprawą:

,,Wcześniej zostało ustalone, że zostanie przygotowany wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich o kasację nadzwyczajną. Wniosek zostanie udostępniony dla wszystkich zainteresowanych.
Skarga konstytucyjna jest bardziej sformalizowana. Nie jest możliwe przygotowanie wzoru, z którego mógłby każdy skorzystać, tylko w każdej sprawie skargę musi przygotować i podpisać adwokat.

Dodatkowo Mecenas Szymczykiewicz sceptycznie podchodzi do obecnego składu Trybunału Konstytucyjnego.
Dlatego decyzji odnośnie dalszego trybu postępowania podejmie Zarząd/Prezydium Związku.

Pozdrawiam

Mariusz Pajnowski ''
 
Dzień dobry
Wklejam fragment odpowiedzi Mariusza Pajnowskiego, zajmującego się m.in. tą sprawą:

,,Wcześniej zostało ustalone, że zostanie przygotowany wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich o kasację nadzwyczajną. Wniosek zostanie udostępniony dla wszystkich zainteresowanych.
Skarga konstytucyjna jest bardziej sformalizowana. Nie jest możliwe przygotowanie wzoru, z którego mógłby każdy skorzystać, tylko w każdej sprawie skargę musi przygotować i podpisać adwokat.

Dodatkowo Mecenas Szymczykiewicz sceptycznie podchodzi do obecnego składu Trybunału Konstytucyjnego.
Dlatego decyzji odnośnie dalszego trybu postępowania podejmie Zarząd/Prezydium Związku.

Pozdrawiam

Mariusz Pajnowski ''
chciał bym zauważyć iż niezależnie od sceptycyzmu pozostała zdaje się jedynie droga indywidualna a ta ma raptem 3 miesięczny termin do złożenia winsoku do tk od uprawomocnienienia wyroku. i niech mnie ktoś sprostuje jak się mylę ale zdaje się że trybunał jak kol wiek orzekał by w na wniosek indywidualny to jednak o zgodności z konstytucją całego przepisu i wyłączając go z obiegu prawnego nie wyłączał by w indywidualnej sprawie ale wszystkim kogo dotyczy a to znaczy że sądy rozstrzygające sprawy oparte o ten przepis były by związane orzeczeniem tk. Droga przez kasację nadzwyczajną straci terminy dla tych osób do tk a wystarczy jak mi się wydaje tylko jedna osoba która zawnioskuje do tk, a co do aktywności na naszym polu rpo to wystarczy prześledzić jego wybitne zaangażowanie by dojść do oczywistych wniosków.
 
Proszę zwrócić uwagę na legislację z ostatnich dni ws. TK. Cuda zaczynają się dziać.

Umiesz liczyć, to licz na siebie. Piszcie wnioski o skierowanie wyroku SA kolegi Cesarok do ETPCz..

Tekst i adresatów wystapienia macie wyżej.

To zmieni optykę tej sprawy w sądach i organach ustawodawczych.

Mam nadzieję, że włącza się w to nawet najwięksi ujadacze i wizjonerzy z tego forum.
 
chciał bym zauważyć iż niezależnie od sceptycyzmu pozostała zdaje się jedynie droga indywidualna a ta ma raptem 3 miesięczny termin do złożenia winsoku do tk od uprawomocnienienia wyroku. i niech mnie ktoś sprostuje jak się mylę ale zdaje się że trybunał jak kol wiek orzekał by w na wniosek indywidualny to jednak o zgodności z konstytucją całego przepisu i wyłączając go z obiegu prawnego nie wyłączał by w indywidualnej sprawie ale wszystkim kogo dotyczy a to znaczy że sądy rozstrzygające sprawy oparte o ten przepis były by związane orzeczeniem tk. Droga przez kasację nadzwyczajną straci terminy dla tych osób do tk a wystarczy jak mi się wydaje tylko jedna osoba która zawnioskuje do tk, a co do aktywności na naszym polu rpo to wystarczy prześledzić jego wybitne zaangażowanie by dojść do oczywistych wniosków.
No i nalezy pamietac ze mecenas jest zatrudniony przez zarzad zwiazku a nie jego czlonkow wiec czy promuje rozwiazanie obiektywnie najlepsze czy zgodne z wola zarzadu to tego nie wiemy.
 
Zwykła przyzwoitość nakazuje uprzedzić, iż powyższe dywagacja nie kolegi h ...a mogą zostać potraktowane jako pomówienie.

Także przez szeregowych członków ZZC, Zarząd oraz Pana Mecenasa Rolanda Szymczykiewicza.
 
SA poddał się w sprawie skierowania sprawy na niejawne.

Rozprawa w dnie 24 października 2024.

Tylko w formie zdalnej. Jaja sobie robią. Przecież covida już nie ma w obrocie prawnym.
 
SA poddał się w sprawie skierowania sprawy na niejawne.

Rozprawa w dnie 24 października 2024.

Tylko w formie zdalnej. Jaja sobie robią. Przecież covida już nie ma w obrocie prawnym.

Nie doczytałem. Można się stawić w sądzie.
 
Czyli ZACZYNAMY!!!
Mam nadzieję, że mecenas z ZZ stawi się. Mam nadzieję, że będą wygrane😁

Kucnęli po pierwszym wniosku z argumentacją zaproponowaną przez Pana Mecenasa Rolanda Szymczykiewicza, uzupełnionym orzeczeniami wskazanymi przez ZOI Wrocław.

Czekamy na decyzję Zarządu w sprawie skargi do ETPCz po wyroku dla Kolegi Cesaroka. Ten wist może zaważyć na korzyść wszystkich emerytów 2023 całej mundurówki.

Jeśli pójdzie ta skarga, to kolega będzie uprawniony do zmiany nicka . Ja w takim razie osobiście nadaję Mu tytuł Cesarza 👍.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry