• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

art.41 ustawy z 1.12.2022 r ,,o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2023(...)

A co to obchodzi tych na urlopie ?!

W dniu wczorajszym otrzymałem stanowisko naszego mecenasa Rolanda Szymczykiewicza ws. skierowania sprawy na posiedzenie niejawne po moim wniosku o rozprawę . Uprzejmie dziękuję zarówno Jemu, jak i Koleżance Przewodniczącej Joli Haron.

Zatem nie do końca ...ipa i ...upa 🙂.

Po zastanowieniu się złożę w poniedziałek ponowny wniosek o przeprowadzenie rozprawy, wykorzystując stanowisko Pana Mecenasa.

Odrębnie też wystąpię do RPO, przygotuje też tekst do wysłania dla wszystkich.
 
Ostatnia edycja:
Dziękujemy za informację. Cieszę się, że ZZ będą dalej pomagać.
Czy mamy indywidualnie zgłaszać się w sprawie nowego wniosku do ZZ, czy może zostanie on powieszony na naszej stronie? Czekamy na informację.
 
Ponowny wniosek o rozprawę

Niniejszym, działając w imieniu własnym ponownie w noszę o przeprowadzenie rozprawy w apelacji sygnatura akt jw.

Uznając swobodę Wysokiego Sądu do skierowania sprawy na posiedzenie niejawne w sytuacji nie złożenia w apelacji wiążącego Wysoki Sąd wniosku o rozprawę jednocześnie zauważam, iż podany w piśmie sygnatura akt jw. z dnia 28 czerwca 2024 r. powód skierowania na takowe posiedzenie jest niezgodny z wolą ustawodawcy.

Nie jest prawdą, że brak wniosku o rozprawę w apelacji wyklucza możliwość wyznaczenia rozprawy, zwłaszcza w sytuacji jego złożenia w toku postępowania przed Sądem Apelacyjnym. Takie stanowisko to nic innego jak wprowadzenie mnie w błąd.

Bowiem zgodnie z art. 374 Kodeksu postępowania cywilnego, zdanie pierwsze, Sąd może odmówić wyznaczenia rozprawy wyłącznie, jeżeli nie widzi konieczności jej przeprowadzenia. Ustawodawca używa tu zwrotu "jeżeli przeprowadzenie rozprawy nie jest konieczne".

Na marginesie powyższego zauważam również, iż wyrok Sądu I instancji zapadł na posiedzeniu niejawnym.
 
Ostatnia edycja:
W dniu wczorajszym otrzymałem stanowisko naszego mecenasa Rolanda Szymczykiewicza ws. skierowania sprawy na posiedzenie niejawne po moim wniosku o rozprawę . Uprzejmie dziękuję zarówno Jemu, jak i Koleżance Przewodniczącej Joli Haron.

Zatem nie do końca ...ipa i ...upa 🙂.

Po zastanowieniu się złożę w poniedziałek ponowny wniosek o przeprowadzenie rozprawy, wykorzystując stanowisko Pana Mecenasa.

Odrębnie też wystąpię do RPO, przygotuje też tekst do wysłania dla wszystkich.
😁
A jednak MOŻNA ...
 
Jak obiecałam, znalazłam, jest to krytyka jednoosobowych składów i oczywiście zachacza cudnie za posiedzenia niejawne😁

 
Ponowny wniosek o rozprawę

Niniejszym, działając w imieniu własnym ponownie w noszę o przeprowadzenie rozprawy w apelacji sygnatura akt jw.

Uznając swobodę Wysokiego Sądu do skierowania sprawy na posiedzenie niejawne w sytuacji nie złożenia w apelacji wiążącego Wysoki Sąd wniosku o rozprawę jednocześnie zauważam, iż podany w piśmie sygnatura akt jw. z dnia 28 czerwca 2024 r. powód skierowania na takowe posiedzenie jest niezgodny z wolą ustawodawcy.

Nie jest prawdą, że brak wniosku o rozprawę w apelacji wyklucza możliwość wyznaczenia rozprawy, zwłaszcza w sytuacji jego złożenia w toku postępowania przed Sądem Apelacyjnym. Takie stanowisko to nic innego jak wprowadzenie mnie w błąd.

Bowiem zgodnie z art. 374 Kodeksu postępowania cywilnego, zdanie pierwsze, Sąd może odmówić wyznaczenia rozprawy wyłącznie, jeżeli nie widzi konieczności jej przeprowadzenia. Ustawodawca używa tu zwrotu "jeżeli przeprowadzenie rozprawy nie jest konieczne".

Na marginesie powyższego zauważam również, iż wyrok Sądu I instancji zapadł na posiedzeniu niejawnym.
Wstawiłam powyżej krytykę sądów, może coś da się dodać w uzupełnieniu😁
 
Ponowny wniosek o rozprawę

Niniejszym, działając w imieniu własnym ponownie w noszę o przeprowadzenie rozprawy w apelacji sygnatura akt jw.

Uznając swobodę Wysokiego Sądu do skierowania sprawy na posiedzenie niejawne w sytuacji nie złożenia w apelacji wiążącego Wysoki Sąd wniosku o rozprawę jednocześnie zauważam, iż podany w piśmie sygnatura akt jw. z dnia 28 czerwca 2024 r. powód skierowania na takowe posiedzenie jest niezgodny z wolą ustawodawcy.

Nie jest prawdą, że brak wniosku o rozprawę w apelacji wyklucza możliwość wyznaczenia rozprawy, zwłaszcza w sytuacji jego złożenia w toku postępowania przed Sądem Apelacyjnym. Takie stanowisko to nic innego jak wprowadzenie mnie w błąd.

Bowiem zgodnie z art. 374 Kodeksu postępowania cywilnego, zdanie pierwsze, Sąd może odmówić wyznaczenia rozprawy wyłącznie, jeżeli nie widzi konieczności jej przeprowadzenia. Ustawodawca używa tu zwrotu "jeżeli przeprowadzenie rozprawy nie jest konieczne".

Na marginesie powyższego zauważam również, iż wyrok Sądu I instancji zapadł na posiedzeniu niejawnym. Zatem na obecnym etapie postępowania istnieje obiektywna przesłanka do uznania, iż obowiązkiem Sądu Apelacyjnego jest zagwarantowanie konstytucyjnego prawa do rzetelnego rozpoznania sprawy na jawnej rozprawie z moim udziałem, co jednocześnie zapewni standard orzeczniczy nie budzący jakichkolwiek wątpliwości.

🙂🙂🙂 Dzięki wielkie. Mówisz i masz.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry