• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

art.41 ustawy z 1.12.2022 r ,,o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2023(...)

Dziękuję za wypowiedź. Czekałem na nią.
Dzień dobry, informacja ma to do siebie, że jak nie znajdzie odpowiedniego adresata, to nie ma z niej żadnego pożytku. Na stronie podane są dane kontaktowe do osób w ZG - nic nie stoi na przeszkodzie, aby zadzwonić, wysłać, pozrozmawiać. W ZG pracują ludzie i nie ma duchów św. Publikujecie Państwo tak wiele informacji na forum, można było opublikować i ten wyrok SA zanonimizowany. Jeśli ktoś z Was jest chętny do zawiadywania tym tematem w imieniu ZZ - zapraszamy do współpracy i zorganizujemy na wzór Zespołu ds. Ucywilnienia, który nie ma problemu z przepływem informacji. Czekamy na zgłoszenia. Pozdrawiam
 
Dzień dobry, informacja ma to do siebie, że jak nie znajdzie odpowiedniego adresata, to nie ma z niej żadnego pożytku. Na stronie podane są dane kontaktowe do osób w ZG - nic nie stoi na przeszkodzie, aby zadzwonić, wysłać, pozrozmawiać. W ZG pracują ludzie i nie ma duchów św. Publikujecie Państwo tak wiele informacji na forum, można było opublikować i ten wyrok SA zanonimizowany. Jeśli ktoś z Was jest chętny do zawiadywania tym tematem w imieniu ZZ - zapraszamy do współpracy i zorganizujemy na wzór Zespołu ds. Ucywilnienia, który nie ma problemu z przepływem informacji. Czekamy na zgłoszenia. Pozdrawiam
Dzień dobry. Przecież jest powołany Zespół ds. Emerytalnych z ktorego przewodniczącym jest kontakt i który jest w posiadaniu skanu uzasadnienia przedmiotowego wyroku. Z informacji od ww przewodniczącego wiem, że nad uzasadnieniem tym pochyla się związkowy prawnik. Tak więc nie jest prawdą, że Związek nie posiada wiedzy o tymże wyroku.
Pozdrawiam
 
Dzień dobry, informacja ma to do siebie, że jak nie znajdzie odpowiedniego adresata, to nie ma z niej żadnego pożytku. Na stronie podane są dane kontaktowe do osób w ZG - nic nie stoi na przeszkodzie, aby zadzwonić, wysłać, pozrozmawiać. W ZG pracują ludzie i nie ma duchów św. Publikujecie Państwo tak wiele informacji na forum, można było opublikować i ten wyrok SA zanonimizowany. Jeśli ktoś z Was jest chętny do zawiadywania tym tematem w imieniu ZZ - zapraszamy do współpracy i zorganizujemy na wzór Zespołu ds. Ucywilnienia, który nie ma problemu z przepływem informacji. Czekamy na zgłoszenia. Pozdrawiam

Mieliśmy na tapecie dwie sprzeczne informacje.

Dlatego czekałem na info Kolegi, który ma doręczone uzasadnienie wyroku SA.

Pozwolę sobie zauważyć, iż forum w przedmiocie 41/2023 pełni rolę pomocniczą, pozwala wymienić się informacjami i pilnować swoich spraw. Pomagać sobie wzajemnie przede wszystkim.

Nie ma co się obrażać, popchnął Pan sprawy do przodu.

Tylko czemu gość od 41/2023 zapadł się pod ziemię? Jak mu tam na imię?

Osobiście jakiś czas temu próbowałem się skontaktować telefonicznie. Nie raczył oddzwonić. Pozwolicie, że nie skomentuję.

Sprawy są na takim etapie, że wymagają jednolitego działania pod nadzorem i kierunkiem ogarniętego prawnika, jakim jest niewątpliwie mecenas R.Sz. Także ewentualnego finansowania . Jeśli trzeba, to deklaruję udział finansowy .

Chyba to dobrze, że zwracamy się w tej sprawie o pomoc do ZZC?
 
Ostatnia edycja:
Do:
jolanta.haron@mf.gov.pl ; mariusz.pajnowski@mf.gov.pl

Szanowni Państwo,

Niezależnie od wniosku do RPO czy też samodzielnej skargi do TK, uprzejmie proszę o rozważenie możliwości złożenia skargi do ETPCz.

W mojej ocenie pierwszy negatywny wyrok bez jawnych rozpraw w pierwszej i drugiej instancji może się kwalifikować do takiego działania

Art. 14 w związku z art. 6 ust. 1 Konwencji o ochronie praw człowieka.

Dyskryminacja w związku z dobrem chronionym przez Konwencję, tj. prawem do publicznej sądowej rozprawy, w skrócie rzecz ujmując.

Termin na to 4 miesiące od wyroku w drugiej instancji

Warunek wyczerpania krajowych kroków prawnych też spełniony, bo to co zostało to nadzwyczajne środki zaskarżenia.

Czas nagli, lada moment pewnie posypią się kolejne wyroki. Choć tu jest możliwe, że będą zapadać po jawnych rozprawach w SA, wskutek naszych wniosków. Jeśli tak się stanie, to kolega który ma juz wyrok z SA będzie w uprzywilejowanej sytuacji , bo spełnia wszystkie kryteria skargi do ETPCZ , gdzie sama dyskryminacja to za mało, musi być jeszcze w związku z innym dobrem chronionym Konwencją lub przepisami okolokonwencyjnymi.

Jeśli potrzebna dodatkowa zrzutka w tej kwestii, to ja ogłoszę na forum, ale najpierw zielone światło od Was .

Uprzejmie proszę o potraktowanie sprawy jako palącej.

Z powazaniem
 
Do:
jolanta.haron@mf.gov.pl ; mariusz.pajnowski@mf.gov.pl

Szanowni Państwo,

Niezależnie od wniosku do RPO czy też samodzielnej skargi do TK, uprzejmie proszę o rozważenie możliwości złożenia skargi do ETPCz.

W mojej ocenie pierwszy negatywny wyrok bez jawnych rozpraw w pierwszej i drugiej instancji może się kwalifikować do takiego działania

Art. 14 w związku z art. 6 ust. 1 Konwencji o ochronie praw człowieka.

Dyskryminacja w związku z dobrem chronionym przez Konwencję, tj. prawem do publicznej sądowej rozprawy, w skrócie rzecz ujmując.

Termin na to 4 miesiące od wyroku w drugiej instancji

Warunek wyczerpania krajowych kroków prawnych też spełniony, bo to co zostało to nadzwyczajne środki zaskarżenia.

Czas nagli, lada moment pewnie posypią się kolejne wyroki. Choć tu jest możliwe, że będą zapadać po jawnych rozprawach w SA, wskutek naszych wniosków. Jeśli tak się stanie, to kolega który ma juz wyrok z SA będzie w uprzywilejowanej sytuacji , bo spełnia wszystkie kryteria skargi do ETPCZ , gdzie sama dyskryminacja to za mało, musi być jeszcze w związku z innym dobrem chronionym Konwencją lub przepisami okolokonwencyjnymi.

Jeśli potrzebna dodatkowa zrzutka w tej kwestii, to ja ogłoszę na forum, ale najpierw zielone światło od Was .

Uprzejmie proszę o potraktowanie sprawy jako palącej.

Z powazaniem

Wszystkich zainteresowanych bardzo proszę o wysyłanie powyższej prośby , sprawa bardzo pilna , kolega Cesarok w mojej ocenie spełnia kryteria skargi do ETPCz.

To działanie może okazać się kluczowym dla wszystkich emerytów 2023 służb mundurowych.

Bez niego może być źle.

Można też wysłać do Wrocławia, ale nie mam do niego adresu.
 
Do:
jolanta.haron@mf.gov.pl ; mariusz.pajnowski@mf.gov.pl

Szanowni Państwo,

Niezależnie od wniosku do RPO czy też samodzielnej skargi do TK, uprzejmie proszę o rozważenie możliwości złożenia skargi do ETPCz.

W mojej ocenie pierwszy negatywny wyrok bez jawnych rozpraw w pierwszej i drugiej instancji może się kwalifikować do takiego działania

Art. 14 w związku z art. 6 ust. 1 Konwencji o ochronie praw człowieka.

Dyskryminacja w związku z dobrem chronionym przez Konwencję, tj. prawem do publicznej sądowej rozprawy, w skrócie rzecz ujmując.

Termin na to 4 miesiące od wyroku w drugiej instancji

Warunek wyczerpania krajowych kroków prawnych też spełniony, bo to co zostało to nadzwyczajne środki zaskarżenia.

Czas nagli, lada moment pewnie posypią się kolejne wyroki. Choć tu jest możliwe, że będą zapadać po jawnych rozprawach w SA, wskutek naszych wniosków. Jeśli tak się stanie, to kolega który ma juz wyrok z SA będzie w uprzywilejowanej sytuacji , bo spełnia wszystkie kryteria skargi do ETPCZ , gdzie sama dyskryminacja to za mało, musi być jeszcze w związku z innym dobrem chronionym Konwencją lub przepisami okolokonwencyjnymi.

Jeśli potrzebna dodatkowa zrzutka w tej kwestii, to ja ogłoszę na forum, ale najpierw zielone światło od Was .

Uprzejmie proszę o potraktowanie sprawy jako palącej.

Z powazaniem

Inicjatywa godna wszelkiej uwagi!
Uważam przy tym, że udział naszego związku także w zakresie skargi do TK na podobnych zasadach, jak powyżej proponowane, byłby co najmniej uczciwością czy też przyzwoitością wobec środowiska pozostawionego samemu sobie w zakresie art.41.
Samo skierowanie do RPO, to zamrożenie pacjenta i liczenie na odwracalną w przyszłości hibernację ...
 
Inicjatywa godna wszelkiej uwagi!
Uważam przy tym, że udział naszego związku także w zakresie skargi do TK na podobnych zasadach, jak powyżej proponowane, byłby co najmniej uczciwością czy też przyzwoitością wobec środowiska pozostawionego samemu sobie w zakresie art.41.
Samo skierowanie do RPO, to zamrożenie pacjenta i liczenie na odwracalną w przyszłości hibernację ...
Lord nie używaj słów których nie rozumieją - "przyzwoitość"
 
Panowie, w czym rzecz, bo jak się zdaje wchodzicie na poziomy ...

Mam nadzieję, że pogorszyć rzecz nie jest celem Waszmości, że tak po horacemu albo homerowemu zapytać się osmielę?
 
Cztery litery lizać niektórzy potrafią! Bez Horacego i Homera...

Wolisz w gó .... ile grzebać nieustannie?

Przecież będziesz brzydko pachniał, o wyglądzie nie wspominając.

Może czas przestać to robić, ludziom czysty i pachnący, w wypranej kapocie się pokazać?
 
A byłeś kiedyś w takiej sytuacji, że brzydko pachniałeś i źle wyglądałeś?
Czy tylko zawsze białe wykrochmalone, koszule i drogie, ale nie za swoje zapachy?

Jak to się ma do tematu podniesionego w tytule wątku?

Załóż odrębny temat, będą cię chętni mogli przytulać i pocieszać.Ja się zastanowię, czy dołączyć.

Naprawdę chyba chcecie zaszkodzić, takie wrażenie odnoszę tym pluciem jadem nie wiem sam czego .

Bez odbioru. To mój ostatni wpis nie na temat.
 
Jak to się ma do tematu podniesionego w tytule wątku?

Załóż odrębny temat, będą cię chętni mogli przytulać i pocieszać.Ja się zastanowię, czy dołączyć.

Naprawdę chyba chcecie zaszkodzić, takie wrażenie odnoszę tym pluciem jadem nie wiem sam czego .

Bez odbioru. To mój ostatni wpis nie na temat.
...
 
Back
Do góry