• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

art.41 ustawy z 1.12.2022 r ,,o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2023(...)

Kochani, przeczytajcie swoje apelacje i składajcie wnioski o rozprawę jeśli nie macie takiego wniosku w apelacji. Jest to jedyna droga by ZZ i mecenas był w Sądzie. W MOJEJ APELACJI, ZGODNEJ ZE WZOREM ZZ NIE MIAŁAM ZAWARTEGO TEGO WNIOSKU.

Już tak długo czekamy, jeżeli nie będziemy wytrwali to po nas. Inne grupy emeryckie wygrywają, choćby z ustawy dezubekacyjnej a nawet ostatnio emeryci, którzy przeszli na wcześniejsze emerytury będą mieli ponownie przeliczone po osiągnięciu wieku emerytalnego, sądy także uwzględniają skargi wdów i wdowców po zmarłych emerytach, którzy byli w ofe, im także zus musi zwrócić pieniądze.

Ludzie, jeśli nie nie będziemy wytrwali to przegramy z kretesem. Nikt nic za darmo nam nie da na piękne oczy. Musimy dalej podejmować działania.

Kolejny krok to wniosek o rozprawę, niech ten wrzód wreszcie pęknie i niech Sądy zaczną rozpatrywać nasze skargi po naszej myśli przy koniecznej obecności mecenasa Rolanda Szymczykiewicza.

Krótko napiszę, do roboty, ja swój wniosek wysłałam w piątek. Napisałam krótko, szata jak apelacja a w treści "wnoszę o przeprowadzenie w mojej sprawie rozprawy" i tyle. Jak ktoś ma chęć to może coś dopisać wg. uznania.
Warto posłuchać uzasadnienia:
- Można, można !!!
 
Niniejszym, działając w imieniu własnym, wnoszę o przeprowadzenie rozprawy w apelacji sygnatura akt jw.

Podtrzymując argumenty prawne podniesione w apelacji raz jeszcze dodatkowo zwracaj uwagę na fakt urzędowego, prawomocnego orzeczenia przez uprawniony organ mojej trwałej niezdolności do służby, pominięte przez Sąd I Instancji przy wydawaniu zaskarżonego wyroku.

Stan mojego zdrowia na przełomie 2022 / 2023 roku był bezpośrednią przyczyną złożenia wniosku o zwolnienie ze służby, a w dalszej kolejności o uzyskanie emerytury mundurowej.

To mój wniosek. Skoro RPO podniósł tego typu fakty, poza argumentacja stricte prawną, to i ja się ośmieliłem. Na pewno nie zaszkodzę.

Zmieniajcie dowolnie, byleby pierwsze zdanie miało konkretny wydźwięk.

Powszechność wniosków o rozprawę ma znaczenie .

Później kasacja do SN, mam nadzieję, że nie będziemy do tego zmuszeni. Podobnie jak do skargi do TK oraz ETPCZ.

Bój to jest nasz ostatni, pamiętacie to 😀?
 
...

Bój to jest nasz ostatni, pamiętacie to 😀?
🤣🤣
Z tym, to akurat nieźle "poleciałeś"!

"Międzynarodówka" - pieśń powstała w czasie Komuny Paryskiej, kiedyś hymn Rosji Radzieckiej, w czasach Stalina hymn ZSRR, jest obecnie – tak jak i kiedyś – śpiewana w wielu krajach nie tylko przez socjalistów, ale także przez komunistów, socjaldemokratów i anarchistów ...
 
Ja po napisaniu wniosku o rozprawę dostałam informację, że wpłynął on do sądu. Telefonowałam i dowiedziałam się, że mam czekać na termin.
Mam nadzieję, że inni także złożyli takie wnioski.
Dowiedziałam się także, że funkcjonariusze pokrzywdzeni z ustawy dezubekacyjnej mają sprawy wygrane, bo ZER nawet gdy składał apelacje to teraz masowo je wycofuje...
Tak więc do roboty kochani z wnioskami o rozpatrzenie sprawy na rozprawach.
 
Back
Do góry