• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

art.41 ustawy z 1.12.2022 r ,,o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2023(...)

Może w informacji o wyznaczeniu sędziego jest taka informacja?
O ile dobrze kojarzę z sądu powinna być korespondencja, że sprawę skierowano do rozpatrzenia na posiedzenie niejawne, a strona w terminie 7 dni ma możliwość zgłoszenia sprzeciwu. Wówczas sprawa rozpoznawana jest na rozprawie.
 
O ile dobrze kojarzę z sądu powinna być korespondencja, że sprawę skierowano do rozpatrzenia na posiedzenie niejawne, a strona w terminie 7 dni ma możliwość zgłoszenia sprzeciwu. Wówczas sprawa rozpoznawana jest na rozprawie.
Czyli albo niedopatrzenie adresata albo celowe działanie "służb" aby wyszło tak.
 
Q...wa, ruszy ktoś że związku kompetentny dupę na forum?

Ogłosili, że warunkiem uzyskania pomocy jest podpisanie umowy na 5 lat. Wysłałem kwity do przewodniczącej zakładowej zgodnie z komunikatem i brak odpowiedzi, a terminy lecą. Dzwonię i słyszę, to nie ja, to Kraków. Kraków też to nie ja, za kolejne dni po dodzwonieniu się. Dopiero sam Najwyższy, ale też z komentarzem, że tyle spraw i dużo ważniejszych, jakbym gitarę zawracał. Dopiero po dociśnięciu łaskawie dostałem apelację w I instancji. Tak było.

Kolego Cesarok, masz 7 dni. Kontaktowałeś się ze Związkiem czy Mecenasem?

Po pierwszym strzale może lawina ruszyć, tym bardziej że za chwilę po wyborach będzie....
 
Q...wa, ruszy ktoś że związku kompetentny dupę na forum?

Ogłosili, że warunkiem uzyskania pomocy jest podpisanie umowy na 5 lat. Wysłałem kwity do przewodniczącej zakładowej zgodnie z komunikatem i brak odpowiedzi, a terminy lecą. Dzwonię i słyszę, to nie ja, to Kraków. Kraków też to nie ja, za kolejne dni po dodzwonieniu się. Dopiero sam Najwyższy, ale też z komentarzem, że tyle spraw i dużo ważniejszych, jakbym gitarę zawracał. Dopiero po dociśnięciu łaskawie dostałem apelację w I instancji. Tak było.

Kolego Cesarok, masz 7 dni. Kontaktowałeś się ze Związkiem czy Mecenasem?

Po pierwszym strzale może lawina ruszyć, tym bardziej że za chwilę po wyborach będzie....
Piszę wniosek o uzasadnienie, oraz zapytałem Sławka czy coś wie w temacie, ale nie otrzymałem odpowiedzi
 
Q...wa, ruszy ktoś że związku kompetentny dupę na forum?

Ogłosili, że warunkiem uzyskania pomocy jest podpisanie umowy na 5 lat. Wysłałem kwity do przewodniczącej zakładowej zgodnie z komunikatem i brak odpowiedzi, a terminy lecą. Dzwonię i słyszę, to nie ja, to Kraków. Kraków też to nie ja, za kolejne dni po dodzwonieniu się. Dopiero sam Najwyższy, ale też z komentarzem, że tyle spraw i dużo ważniejszych, jakbym gitarę zawracał. Dopiero po dociśnięciu łaskawie dostałem apelację w I instancji. Tak było.

Kolego Cesarok, masz 7 dni. Kontaktowałeś się ze Związkiem czy Mecenasem?

Po pierwszym strzale może lawina ruszyć, tym bardziej że za chwilę po wyborach będzie....
Dzwoniłem też do lokalnych izbowych związków, ale odpowiedzi również nie uzyskałem
 
Dzwoniłem też do lokalnych izbowych związków, ale odpowiedzi również nie uzyskałem

Ciśnij chłopie, masz do tego prawo.

Istotne jest zbadanie, czy tryb niejawny w Twojej sprawie został zastosowany prawidłowo. Wręcz to kwestia podstawowa, Związek musi tą kwestię zbadać i podnieść na forum
 
Witam
Koleżanki i koledzy zainteresowani tą kwestią proponuję by wszyscy pisali do S Siwego. W dalszym ciągu jest przewodniczącym ZZ Celnicy PL . Ja wysłałam już dwie wiadomości. Odzewu brak. Jeśli wszyscy zaczną prosić o zajęcie stanowiska , to może ktoś raczy nam odpowiedzieć.Płacimy składki, dodatkowo większość z nas wiele lat należy do tego Związku.
 
Dzień dobry
Wklejam odpowiedź Sławka

,,marian259@wp.pl to jest mail do Kolegi z ZZ, który pilotuje sprawy emerytów.
Nowe Prezydium na pewno się tym zajmie.
Wnioski o rozprawę były zdaje się w apelacji zawarte.
Należy zwracać się o uzasadnienie na razie. To wystarczy i mamy czas na podjęcie decyzji.
Pozdrawiam
Sławek''
 
Dobre i to. Ale brak imienia i nazwiska oraz innych namiarów, chociażby telefonicznych.

Jak najpilniej należy to uzupełnić, a przede wszystkim zbadać sprawę kolegi Cesarok w zakresie dotyczącym zasadności wydania rozstrzygnięcia na niejawnym .

Przykro mi zwyczajnie, ta mijanka, żeby nie napisać co innego ...
 
Dzień dobry
Wklejam odpowiedź mecenasa Rolanda Szymczykiewicza


Witam,

Można wnioskować o przeprowadzenie rozprawy, ostateczna decyzja należy do sądu.

Powyższy wniosek można też umieścić w apelacji, jeśli jeszcze ktoś nie składał. Po zmianie przepisów na przełomie kwietnia/maja 24 jeżeli ktoś zawnioskuje o rozprawę w apelacji (po prostu w osobnym punkcie napisze: wnoszę o przeprowadzenie w mojej sprawie rozprawy) to sąd powinien ją wyznaczyć.

Reasumując:

- kto już złożył apelację, może złożyć prośbę o rozprawę

- kto nie składał jeszcze apelacji, powinien taki wniosek w apelacji zawrzeć

z poważaniem,

Roland Szymczykiewicz
Dobre i to. Ale brak imienia i nazwiska oraz innych namiarów, chociażby telefonicznych.

Jak najpilniej należy to uzupełnić, a przede wszystkim zbadać sprawę kolegi Cesarok w zakresie dotyczącym zasadności wydania rozstrzygnięcia na niejawnym .

Przykro mi zwyczajnie, ta mijanka, żeby nie napisać co innego ...
Mariusz Pajnowski tel.na razie nie mam. Ludzie ogarnięcie się, tego forum nie czytają osoby z Zarządu, trzeba pisać do nich osobiście, nie w postach na stronie ZZ Celnicy pl. Ja napisałam i od razu jest reakcja.Pamiętajcie my jesteśmy na emeryturze, oni dalej w Służbie.
 
Dzień dobry
Wklejam odpowiedź mecenasa Rolanda Szymczykiewicza


Witam,

Można wnioskować o przeprowadzenie rozprawy, ostateczna decyzja należy do sądu.

Powyższy wniosek można też umieścić w apelacji, jeśli jeszcze ktoś nie składał. Po zmianie przepisów na przełomie kwietnia/maja 24 jeżeli ktoś zawnioskuje o rozprawę w apelacji (po prostu w osobnym punkcie napisze: wnoszę o przeprowadzenie w mojej sprawie rozprawy) to sąd powinien ją wyznaczyć.

Reasumując:

- kto już złożył apelację, może złożyć prośbę o rozprawę

- kto nie składał jeszcze apelacji, powinien taki wniosek w apelacji zawrzeć

z poważaniem,

Roland Szymczykiewicz

Mariusz Pajnowski tel.na razie nie mam. Ludzie ogarnięcie się, tego forum nie czytają osoby z Zarządu, trzeba pisać do nich osobiście, nie w postach na stronie ZZ Celnicy pl. Ja napisałam i od razu jest reakcja.Pamiętajcie my jesteśmy na emeryturze, oni dalej w Służbie.

Nie przesadzaj z tym nie czytaniem ...

Ale dajmy juz spokój. Nareszcie praktycznie sprawa ogarnięta, są konkrety.

Piszemy powszechnie wnioski o przeprowadzenie rozprawy. Proszę o wypowiedzi.
 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry
Wklejam odpowiedź mecenasa Rolanda Szymczykiewicza


Witam,

Można wnioskować o przeprowadzenie rozprawy, ostateczna decyzja należy do sądu.

Powyższy wniosek można też umieścić w apelacji, jeśli jeszcze ktoś nie składał. Po zmianie przepisów na przełomie kwietnia/maja 24 jeżeli ktoś zawnioskuje o rozprawę w apelacji (po prostu w osobnym punkcie napisze: wnoszę o przeprowadzenie w mojej sprawie rozprawy) to sąd powinien ją wyznaczyć.

Reasumując:

- kto już złożył apelację, może złożyć prośbę o rozprawę

- kto nie składał jeszcze apelacji, powinien taki wniosek w apelacji zawrzeć

z poważaniem,

Roland Szymczykiewicz

Mariusz Pajnowski tel.na razie nie mam. Ludzie ogarnięcie się, tego forum nie czytają osoby z Zarządu, trzeba pisać do nich osobiście, nie w postach na stronie ZZ Celnicy pl. Ja napisałam i od razu jest reakcja.Pamiętajcie my jesteśmy na emeryturze, oni dalej w Służbie.
DS.EMERYTALNYCHMariusz Pajnowskiprzewodniczącymariusz.pajnowski@mf.gov.pl; marian259@wp.pl697 637 458


 
Dzień dobry
Wklejam odpowiedź mecenasa Rolanda Szymczykiewicza


Witam,

Można wnioskować o przeprowadzenie rozprawy, ostateczna decyzja należy do sądu.

Powyższy wniosek można też umieścić w apelacji, jeśli jeszcze ktoś nie składał. Po zmianie przepisów na przełomie kwietnia/maja 24 jeżeli ktoś zawnioskuje o rozprawę w apelacji (po prostu w osobnym punkcie napisze: wnoszę o przeprowadzenie w mojej sprawie rozprawy) to sąd powinien ją wyznaczyć.

Reasumując:

- kto już złożył apelację, może złożyć prośbę o rozprawę

- kto nie składał jeszcze apelacji, powinien taki wniosek w apelacji zawrzeć

z poważaniem,

Roland Szymczykiewicz

Mariusz Pajnowski tel.na razie nie mam. Ludzie ogarnięcie się, tego forum nie czytają osoby z Zarządu, trzeba pisać do nich osobiście, nie w postach na stronie ZZ Celnicy pl. Ja napisałam i od razu jest reakcja. Pamiętajcie my jesteśmy na emeryturze, oni dalej w Służbie.

Kochani, przeczytajcie swoje apelacje i składajcie wnioski o rozprawę jeśli nie macie takiego wniosku w apelacji. Jest to jedyna droga by ZZ i mecenas był w Sądzie. W MOJEJ APELACJI, ZGODNEJ ZE WZOREM ZZ NIE MIAŁAM ZAWARTEGO TEGO WNIOSKU.

Już tak długo czekamy, jeżeli nie będziemy wytrwali to po nas. Inne grupy emeryckie wygrywają, choćby z ustawy dezubekacyjnej a nawet ostatnio emeryci, którzy przeszli na wcześniejsze emerytury będą mieli ponownie przeliczone po osiągnięciu wieku emerytalnego, sądy także uwzględniają skargi wdów i wdowców po zmarłych emerytach, którzy byli w ofe, im także zus musi zwrócić pieniądze.

Ludzie, jeśli nie nie będziemy wytrwali to przegramy z kretesem. Nikt nic za darmo nam nie da na piękne oczy. Musimy dalej podejmować działania.

Kolejny krok to wniosek o rozprawę, niech ten wrzód wreszcie pęknie i niech Sądy zaczną rozpatrywać nasze skargi po naszej myśli przy koniecznej obecności mecenasa Rolanda Szymczykiewicza.

Krótko napiszę, do roboty, ja swój wniosek wysłałam w piątek. Napisałam krótko, szata jak apelacja a w treści "wnoszę o przeprowadzenie w mojej sprawie rozprawy" i tyle. Jak ktoś ma chęć to może coś dopisać wg. uznania.
 
Ostatnia edycja:
Kochani, przeczytajcie swoje apelacje i składajcie wnioski o rozprawę jeśli nie macie takiego wniosku w apelacji. Jest to jedyna droga by ZZ i mecenas był w Sądzie. W MOJEJ APELACJI, ZGODNEJ ZE WZOREM ZZ NIE MIAŁAM ZAWARTEGO TEGO WNIOSKU.

Już tak długo czekamy, jeżeli nie będziemy wytrwali to po nas. Inne grupy emeryckie wygrywają, choćby z ustawy dezubekacyjnej a nawet ostatnio emeryci, którzy przeszli na wcześniejsze emerytury będą mieli ponownie przeliczone po osiągnięciu wieku emerytalnego, sądy także uwzględniają skargi wdów i wdowców po zmarłych emerytach, którzy byli w ofe, im także zus musi zwrócić pieniądze.

Ludzie, jeśli nie nie będziemy wytrwali to przegramy z kretesem. Nikt nic za darmo nam nie da na piękne oczy. Musimy dalej podejmować działania.

Kolejny krok to wniosek o rozprawę, niech ten wrzód wreszcie pęknie i niech Sądy zaczną rozpatrywać nasze skargi po naszej myśli przy koniecznej obecności mecenasa Rolanda Szymczykiewicza.

Krótko napiszę, do roboty, ja swój wniosek wysłałam w piątek. Napisałam krótko, szata jak apelacja a w treści "wnoszę o przeprowadzenie w mojej sprawie rozprawy" i tyle. Jak ktoś ma chęć to może coś dopisać wg. uznania.

Uprzejmie dziękuję, Koleżanko.

Kłaniam się nisko i zdrowia życzę 👍.
 
Back
Do góry