• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

art.41 ustawy z 1.12.2022 r ,,o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2023(...)

To forum umarło. Jak wspomniał @Lord Vader taka kolej rzeczy. Pewnie życie teraz tętni na FB, do którego jako umarły nie mam dostępu 🤣
Rzekł bym że wysłanie fo TK też może być konieczne. Zaproponowałem ZZZ uczciwe zasady finansowania sprawy dla wszystkich służb. Zobaczymy czy ZZZ cel. Staną na wysokości zadani czy pójdą w parze z resztą związków mundurowych.
 
Z TK należy się wstrzymać do czasu ostatecznego prawomocnego zakończenia procedur apelacyjnych.

Później ewentualnie się zobaczy.

Jeśli chodzi o powyższy wpis co do uczciwych zasad finansowania to jak najbardziej.

Może nowy zarząd i przewodniczący zrobią porządek z tym co najmniej nie eleganckim działaniem wobec własnych funkcjonariuszy m. Nie chodzi tu o te drobne, podkreślam.
 
ja tydzień temu swoją wysyłałem- czekam
Wysłałem swoją apelację na początku kwietnia i na razie cisza. Od innych funkcjonariuszy otrzymałem informacje, że póki co niektórzy mają wyznaczonego sędziego lub otrzymali pismo ze stanowiskiem ZER do apelacji (oczywiście negatywne). Jeżeli chodzi o wyznaczenie terminów rozpraw to na razie kompletna cisza.
 
No tak, co sp ...... łeś?

Po terminie, czy byłeś wzywany do uzupełnienia, czy I instancja też oddalila?

Czy korzystałeś z pomocy wskazanej procesowo na tym forum, czy indywidualnie?

Pisz konkretnie.
 
Wysłałem apelację w terminie, miałem wyznaczonego sędziego i czekałem jak pozostali na termin rozprawy, a tu taka niespodzianka.
 
1000002736.jpg
 
Mnie się wydaje , po wyroku I instancji, że apelacja powinna zostać rozpatrzona na rozprawie , poprzez końcowe wydanie wyroku w normalnym trybie

Chyba się tego bardzo boją, bo tu trzeba by merytorycznie uzasadnić.

Leć do naszego Mecenasa.

Do RPO też.
 
Art. 374. KPC
Rozpoznanie sprawy przez sąd drugiej instancji na posiedzeniu niejawnym
Sąd drugiej instancji może rozpoznać sprawę na posiedzeniu niejawnym, jeżeli przeprowadzenie rozprawy nie jest konieczne. Rozpoznanie sprawy na posiedzeniu niejawnym jest niedopuszczalne, jeżeli strona w apelacji lub odpowiedzi na apelację złożyła wniosek o przeprowadzenie rozprawy, chyba że cofnięto pozew lub apelację albo zachodzi nieważność postępowania.

We wzorze apelacji był wniosek o przeprowadzenie rozprawy? Chyba nie. Może powinniśmy w związku z takim obrotem sprawy dosłać do Sądu Apelacyjnego takie wnioski?
Byłoby miło gdyby związek i prawnik wypowiedzieli się w tej kwestii...
 
Back
Do góry