• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

art.41 ustawy z 1.12.2022 r ,,o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2023(...)

§ 1. Sąd drugiej instancji odrzuca apelację spóźnioną, nieopłaconą lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również apelację, której braków strona nie usunęła w wyznaczonym terminie. § 2. Czynności związane z nadaniem biegu apelacji może wykonywać referendarz sądowy.
Czyli wnoszący apelację czegoś nie dopełnił, nie jest to rozstrzygnięcie co do meritum.
 
Nasze apelacje poniżej 50 000, więc zwolnione z opłat.

Poprawcie mnie jak się mylę.
 
A jak się mają obietnice związku, co do reprezentowania nas na pierwszych rozprawach apelacyjnych? Chodzi mi o to, że o ile wyroki będą zapadać na posiedzeniach nie jawnych to nici z reprezentowania nas przez prawników. Czy da się temu jakoś zaradzić, wnieś jakiś sprzeciw, czy coś (rozumiem, że po otrzymaniu uzasadnienia wyroku)? Nie wiem, czy w tym konkretnym wypadku ta osoba zgłaszała taką chęć, ale odnoszę się ogólnie do kwestii zapadania wyroków na posiedzeniach niejawnych.
 
A jak się mają obietnice związku, co do reprezentowania nas na pierwszych rozprawach apelacyjnych? Chodzi mi o to, że o ile wyroki będą zapadać na posiedzeniach nie jawnych to nici z reprezentowania nas przez prawników. Czy da się temu jakoś zaradzić, wnieś jakiś sprzeciw, czy coś (rozumiem, że po otrzymaniu uzasadnienia wyroku)? Nie wiem, czy w tym konkretnym wypadku ta osoba zgłaszała taką chęć, ale odnoszę się ogólnie do kwestii zapadania wyroków na posiedzeniach niejawnych.

Co się przy....sz do związku.
W sprawie, na którą nie ma wpływu.
Najmniejszego.

Jak można uczestniczyć na posiedzeniu niejawnym - chyba będąc duchem?
 
Życzę sobie i wam zdrowych i radosnych świąt Wielkiej Nocy. Chociaż przez ten świąteczny czas nie zamierzam zaprzątać sobie głowy art. 41.
Może po świętach coś się zmieni, czasami trzeba dać działać sile wyższej, może wobec naszej bezsilności ona zadziała za nas?!
Wszystkiego dobrego!
 
Dostałam z sądu apelacyjnego odpowiedź zer na moją apelację. Zer wnosi o oddalenie apelacji w całości oraz o obciążenie mnie na rzecz Zer kosztami zastępstwa procesowego za II instancję.
Już sąd okręgowy obciążył mnie kzp 180 zł, których nie wpłaciłam, bo składałam apelację.
 
Dostałam z sądu apelacyjnego odpowiedź zer na moją apelację. Zer wnosi o oddalenie apelacji w całości oraz o obciążenie mnie na rzecz Zer kosztami zastępstwa procesowego za II instancję.
Już sąd okręgowy obciążył mnie kzp 180 zł, których nie wpłaciłam, bo składałam apelację.
Zrobił zgodnie z przyjętą przez zer procedura, co w tym dziwnego
 
Cześć. Dzisiaj dostałem wyrok z sądu z orzeczeniem że ODDALA moje ODWOŁANIE. Zero wyjaśnienia dlaczego, nic poza tym! Co za ignorancja i chamstwo! Ktoś podpowie co dalej? Oczywiście napiszę wniosek o uzasadnienie ale może ktoś już może coś więcej zasugerować???
 
Cześć. Dzisiaj dostałem wyrok z sądu z orzeczeniem że ODDALA moje ODWOŁANIE. Zero wyjaśnienia dlaczego, nic poza tym! Co za ignorancja i chamstwo! Ktoś podpowie co dalej? Oczywiście napiszę wniosek o uzasadnienie ale może ktoś już może coś więcej zasugerować???
Tak Piterek, pierwszy raz w sądzie ??????. Nie wiesz, a od razu co za ignorancja i chamstwo. Poczytaj proszę, jakie są procedury. Dostałeś pouczenie i zgodnie z nim postępuj. Nie jesteś wyjątkowy. W przypadku oddalenia powództwa, a powinieneś wiedzieć , że w SO to standard w naszej sprawie, w pouczeniu jest napisane, że masz 7 dni na złożenie wniosku o uzasadnienie. Dostaniesz uzasadnienie za 2 miesiące, wtedy napiszesz odwołanie do SA i tyle
 
Dostałam z sądu apelacyjnego odpowiedź zer na moją apelację. Zer wnosi o oddalenie apelacji w całości oraz o obciążenie mnie na rzecz Zer kosztami zastępstwa procesowego za II instancję.
Już sąd okręgowy obciążył mnie kzp 180 zł, których nie wpłaciłam, bo składałam apelację.
Ja też dostałam z sądu apelacyjnego taką samą odpowiedź ZER na moją apelację. Czy składałaś jakieś wnioski w odpowiedzi na pismo ZER i czy wpłacałaś koszty?
 
Coś się dzieje w temacie?
ZZ pilnują tematu czy już zostawili nas samym sobie?
zadałem pytania mailem do zz odnośnie skierowania do TK przez zz. na razie nie ma wszystkich członków zarządu (info z rozmowy tel z osobą zastępującą S.S.). rzekomo mają zająć się tematem na początku maja. tj zdecydują czy występować do tk. Ale wiecie im mniej się tym interesujecie. im mniej naciskacie to jak myślicie gdzie mają tę sprawę? Atakujcie zz. W zeszłą sobotę byłem na spotkaniu w Kołobrzegu z wice ministrem MSWiA zorganizowanym przez Bractwo Mundurowe RP. Przedstawiciel zarządu ZZ Celnicy.pl na moją prośbę też był. Wygłosiłem płomienną mowę i zaproponowałem w świetle stanowiska MSWiA oraz komisji senackiej , obnażającą władzę propozycję załatwienia naszej sprawy. Propozycję która jest tańsza przez władzę do wprowadzenia niż ich przegrana w TK. I tu jest rola związków w złożeniu do TK co stanowi punkt nacisku na władzę. Ale nie jest to jedyna droga do TK. Oczywiście uważam że wszyscy którzy nie pomogą muszą w ich środowiskach być obnażeni w jaki sposób stoją za swoimi członkami. Dziś "za" nami, jutro za każdym z was. W szczególności gdy stajecie się w jakiś sposób nie atrakcyjni. Na razie nie ma z czym oskarżać zz celnicy. W sprawach jako jedyni pomagali. Choć sprawy nie są zakończone więc czy nadal pomagać będą? Do TK nie skierowali choć jeszcze nie odmówili, choć uważam że obecny stan jak najbardziej kwalifikuje do tej drogi.
 
Back
Do góry