• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Propozycje

"Wszyscy znamy kogoś, kto nas wk*rwia samą mordą."
 
Ostatnia edycja:
Słuchaj uważnie młody człowieku. Mam wiek emerytalny ale nie mam ustalonego prawa do emerytury i emerytury nie pobieram. Nie wiem skąd w tobie tyle nienawiści. Ja tylko chcę być sprawiedliwie oceniona. Nie znasz mojej sytuacji, nie wiesz co robię i co robiłam wcześniej. Twoim zdaniem tylko "mobilni" zasługują na szacunek a reszta to, jak napisałeś "g...o robi". Nie masz zielonego pojęcia o pracy w innych komórkach i ręczę Ci, że nie masz również wystarczających kwalifikacji żeby robić to co ja. To co napisałeś jest wyjątkowo podłe, a pamiętaj że zło wraca. Może kiedyś, jak sam będziesz miał tyle lat życia i służby co ja, jakiś młodzik z pogardą podsumuje twoją pracę.
Mobilni czyli czarni na granicy na nic nie zasługują. Że obsługują "rendgen". 4 h i zmiana. Potem śpią nic nie robią. Za co im się należa emerytury, że po znajomości bądź z namaszczenia dostali się do pracy. - bo służbą tego nazwać nie można
 
Jerry67 W/g mnie tylko art. 77 ust. 2 konstytucji
Ustawa nie może nikomu zamykać drogi sądowej dochodzenia naruszonych wolności lub praw.
 
Ostatnia edycja:
Pytanie do zarządzających tą stroną i adresem mailowym-czy ktoś oprócz Sławka to czyta? bo mam wrażenie że wszyscy nabrali wody w usta i nikt nie potrafi teraz na nic odpowiedzieć! Strach o własne tyłki??? chyba już za późno.
 
Moim zdaniem istnieje możliwość odwołania się od nie otrzymania propozycji pracy/służby. Art. 165 ust. 7 ustawy wprowadzającej mówi, że DIAS składa propozycje. Z ustawy natomiast wynika, komu taka propozycja nie może być przedstawiona. Zatem, osoby co do których brak negatywnych przesłanek otrzymania propozycji powinny ją otrzymać. Na tej podstawie plus konstytucja przepis dot ochrony pracy, niedyskryminowania. Warto zwrócić uwagę, że w służbie cywilnej stosunek pracy wygasa w przypadku kary wydalenia ze służby, brak propozycji byłby tu jednoznaczny z wyjątkowo negatywną oceną pracownika. Nietrzymanie propozycji może godzić w dobra osobiste w tym przypadku istnieje podejrzenie, że każda osoba, która nie otrzymała propozycji to pracownik/współpracownik organów bezpieczeństwa prl. Przykładowo ktoś nie otrzymał propozycji z powodu emerytury, ale czy na pewno ? A może dlatego, że ustawa mu zabraniała ?
 
Basic, Missisipi, dzięki za sugestie.
Art. 77 konstytucji, obawiam się, że ciężko dowieść niezgodności z prawem...w końcu musu nie było co do propozycji..bardziej bym bil w art. 2 konstytucji. Co Wy na to?
 
Musimy iść za przykładem Kielc i składać do RPO wnioski. Każdy kto jest niezadowolony z propozycji bądź jej braku powinien taki wniosek złożyć. Niech Rzecznik wie jaka jest skala problemu! Szybko zadziałał w kwestii Kielc składając zapytanie. Jeśli my złożymy wnioski to tez zadziała w naszej sprawie. Piszcie wiec wnioski!!! Podaję link

https://www.rpo.gov.pl/wniosek/index.php?jezyk=0&poz=1


Można złożyć wniosek elektronicznie.
 
Moim zdaniem istnieje możliwość odwołania się od nie otrzymania propozycji pracy/służby. Art. 165 ust. 7 ustawy wprowadzającej mówi, że DIAS składa propozycje. Z ustawy natomiast wynika, komu taka propozycja nie może być przedstawiona. Zatem, osoby co do których brak negatywnych przesłanek otrzymania propozycji powinny ją otrzymać. Na tej podstawie plus konstytucja przepis dot ochrony pracy, niedyskryminowania. Warto zwrócić uwagę, że w służbie cywilnej stosunek pracy wygasa w przypadku kary wydalenia ze służby, brak propozycji byłby tu jednoznaczny z wyjątkowo negatywną oceną pracownika. Nietrzymanie propozycji może godzić w dobra osobiste w tym przypadku istnieje podejrzenie, że każda osoba, która nie otrzymała propozycji to pracownik/współpracownik organów bezpieczeństwa prl. Przykładowo ktoś nie otrzymał propozycji z powodu emerytury, ale czy na pewno ? A może dlatego, że ustawa mu zabraniała ?


No, no ... Prawdziwe Myślenie; prawidłowe, logiczne i do tego nie skażone RUTYNĄ !!

@missisipi (blue)
Parę osób powtarza na Forum podobne powyższemu - PROSTE przykłady i ...
- "jak grochem o ścianę !!!"


To już nie jest czas poddawania pomysłów i "gotowców" !!

Ktoś to MUSI w końcu powiedzieć:

- Teraz jest CZAS KORZYSTANIA z nich - tylko tyle.



ps
Związek Zawodowy tylko w określonych warunkach może wyjątkowo skutecznie działać.
NA POCZĄTEK - wspiera tylko KILKA "wszczętych indywidualnie spraw".

- Pytania: dlaczego i kiedy ..., jak ... - to POTEM !!

Teraz,
drogie dzieci,
należy w końcu odrobić zadaną przed laty pracę domową z serii: "Co Autor miał na myśli ..." !!

- Co miałeś na myśli, decydując się pozostać w Służbie Celnej - przy pierwszej okazji do odejścia ...

 
Musimy iść za przykładem Kielc i składać do RPO wnioski. Każdy kto jest niezadowolony z propozycji bądź jej braku powinien taki wniosek złożyć. Niech Rzecznik wie jaka jest skala problemu! Szybko zadziałał w kwestii Kielc składając zapytanie. Jeśli my złożymy wnioski to tez zadziała w naszej sprawie. Piszcie wiec wnioski!!! Podaję link

https://www.rpo.gov.pl/wniosek/index.php?jezyk=0&poz=1


Można złożyć wniosek elektronicznie.
We wnioskach tych można wskazać RPO że z treści art. 165 ust. 7 ustawy przepisy wprowadzające ustawę KAS wynika wprost że funkcjonariusz może otrzymać tylko propozycję pełnienia służby, a pracownik propozycję pracy. Jest to argument przeciw możliwości ucywilniania funkcjonariuszy SC. Zauważcie że w treści tego przepisu ustawodawca użył zwrotu "odpowiednio" tj. pracownikowi tylko nowe warunki zatrudnienia a funkowi tylko nowe warunki pełnienia służby.
 
A mnie po prostu nie chce się już pisać. Człowiek ucywilniony, to i zajęty pisaniną - wnioski, wezwania, odwołania, posłowie, RPO, itd. Trochę przy tym schodzi.Nie potrafię tylko zrozumieć, dlaczego zrobiliście to mnie? choć jeden sensowny argument. Draństwo i tyle. Proponuję pisać na maile do wszystkich posłów, niech wiedzą jak zostaliśmy upodleni poprzez obdarcie z munduru i tkwimy w c...d... O osobach bez propozycji już nie wspomnę, bo to niewyobrażalne i niepojęte. W państwie prawa?! jakiego prawa?!
 
I co? przywrócą mnie kiedyś? w jakim stopniu? A co z emerytura celną? Problemy tylko narastają. A na górze święto. Wpływy podobno rosną, bo wszedł KAS. Mydlenie oczu i tyle. Bez KAS też wpływy by wzrosły, bo wystarczyło wprowadzić przepisy uszczelniające, co zresztą zrobiono i stąd ten efekt. Nie jest to sukces KAS jako służ połączonych. Połączenie to porażka. Zbyt dużo nas dzieli. A obecna biurokracja przerosła moje najśmielsze oczekiwania
 
Najgorsze jest to, że mój potencjał został zaprzepaszczony. Służba mnie nie chciała i wypluła, a jako cywil nie mam zajęcia.
 
Ci ucywilnieni i ci bez propozycji - trzymajmy się! dopóki sił i zdrowia starczy trzeba walczyć o siebie.
 
Ci ucywilnieni i ci bez propozycji - trzymajmy się! dopóki sił i zdrowia starczy trzeba walczyć o siebie.

Popieram aczkolwiek obu wymienionych składników zaczyna szybko brakować kiedy nikt już nie ukrywa że jesteś nic nie znaczącym frajerem i można tobą pomiatać. Dzisiaj miałem "przyjemność" to usłyszeć od prawie byłego przełożonego.

Tak będzie od teraz...

dzis-nie-jestem-zdolny-do-bycia-zdolnym.jpg
 
Popieram aczkolwiek obu wymienionych składników zaczyna szybko brakować kiedy nikt już nie ukrywa że jesteś nic nie znaczącym frajerem i można tobą pomiatać. Dzisiaj miałem "przyjemność" to usłyszeć od prawie byłego przełożonego.

Tak będzie od teraz...

Pokaż załącznik: 4885

Mnie to już tak nerwy poszargali ,że psycha siadła i niestety skończyło się wizytą u psychiatry.
 
Pytanie: złożyłam dzisiaj oświadczenie o przyjeciu propozycji pracy i zaraz dostałam do podpisu zakres obowiązków, a przecież nie mam umowy o pracę tylko propozycję... czy mam ten zakres przyjąć dzisiaj czy powinien być po otrzymaniu umowy o pracę? Z drugiej strony jak pracować bez zakresu? Ale też- jak pracować bez umowy?
 
Back
Do góry