• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Propozycje

Dziękuje, Ty również się trzymaj Falcon , ja od 01 września staję się osobnikiem bezrobotnym z wyboru , mam nadzieje ,że Ty nie. Przy okazji pytanie do Pana Sławka , można opłacać dalej składki związkowe w takim przypadku , jak mój ?
\
choć mierzi mnie to , że mój przewodniczący organizacji zakładowej Z Z Celnicy.pl, dostał propozycję w referacie realizacji, choć niewiele z tymi czynnościami miał dotąd wspólnego, a w ogóle ma część etatu w związkach, część w tym referacie właśnie, nikt nie pyta, co z dyspozycyjnością, ktoś Państwa to rozumie...? Przyznaje szczerze, że "przeczołgali" przewodniczącego, czekał przed siedzibą DIAS do 15 chyba ( widziałem Gościa tam o 13) na propozycję, nawet ja otrzymałem ją dwa dni wcześniej (pracy niestety, nie służby, jak nasz przewodniczący )
 
\
choć mierzi mnie to , że mój przewodniczący organizacji zakładowej Z Z Celnicy.pl, dostał propozycję w referacie realizacji, choć niewiele z tymi czynnościami miał dotąd wspólnego, a w ogóle ma część etatu w związkach, część w tym referacie właśnie, nikt nie pyta, co z dyspozycyjnością, ktoś Państwa to rozumie...? Przyznaje szczerze, że "przeczołgali" przewodniczącego, czekał przed siedzibą DIAS do 15 chyba ( widziałem Gościa tam o 13) na propozycję, nawet ja otrzymałem ją dwa dni wcześniej (pracy niestety, nie służby, jak nasz przewodniczący )
A wielu funkcyjnych z Celnicy.pl nie dostało w ogóle żadnej propozycji. W przeciwieństwie do innych funkcyjnych z innych związków.
 
Ostatnia edycja:
\
choć mierzi mnie to , że mój przewodniczący organizacji zakładowej Z Z Celnicy.pl, dostał propozycję w referacie realizacji, choć niewiele z tymi czynnościami miał dotąd wspólnego, a w ogóle ma część etatu w związkach, część w tym referacie właśnie, nikt nie pyta, co z dyspozycyjnością, ktoś Państwa to rozumie...? Przyznaje szczerze, że "przeczołgali" przewodniczącego, czekał przed siedzibą DIAS do 15 chyba ( widziałem Gościa tam o 13) na propozycję, nawet ja otrzymałem ją dwa dni wcześniej (pracy niestety, nie służby, jak nasz przewodniczący )
choć Pani z innych wiadomych związków w porównaniu z naszym Przewodniczącym , w ogóle nie trzymała klasy , miała po prostu koperty vide Szyszko z "córkami i synami leśniczego", to też do wiadomości Szefa KAS przeszło , choć On pewnie tak chciał.
 
choć Pani z innych wiadomych związków w porównaniu z naszym Przewodniczącym , w ogóle nie trzymała klasy , miała po prostu koperty vide Szyszko z "córkami i synami leśniczego", to też do wiadomości Szefa KAS przeszło , choć On pewnie tak chciał.
Reasumując , powinniśmy trzymać się tego związku Celnicy.pl i go z całych sił wspierać, to nasza jedyna szansa na powrót , powrót , który nie będzie łatwy i szybki , to pewne !!! Ale jedynie realny , powrót do munduru. Jeśli jestem małostkowy , to przepraszam Wszystkich.
 
choć Pani z innych wiadomych związków w porównaniu z naszym Przewodniczącym , w ogóle nie trzymała klasy , miała po prostu koperty vide Szyszko z "córkami i synami leśniczego", to też do wiadomości Szefa KAS przeszło , choć On pewnie tak chciał.

Wierzę w to że Szef KAS przyjrzy się bliżej . Na razie niech ogarnie całość i niech oceni co i jak.
 
pewnie się Tobie dostanie za konszachty z byłym kierownikiem , jeszcze czas jakiś ekspertem (tylko dlatego ekspertem ,że nie przyjąłem propozycji pracy)
poza tym z tymi "córkami i synami leśniczego " to prawda , wystarczy ,że córka leśniczego" lub "syn leśniczego" (dotychczas cała kariera w finansowym , kadrach, logistyce ) przebiegła lub przebiegł 600 lub 1000 m., w określonym rozporządzeniem czasie , to lądowała lub lądował w realizacji albo w tzw. rezerwie kadrowej. Idąc tym tropem całą tzw. "gimbazę" można by w mundury.
 
Koledzy @stefaan i @Falcon.
Obydwu Wam należy się dziś solidny OPR ... !!
Przede wszystkim za totalne "zagadanie" i ukrycie czyjegoś PIERWSZEGO, a bardzo znaczącego wpisu na Forum. Warto go głęboko przemyśleć, zwłaszcza ze względu na pozorny błąd ...


Propozycja nowych warunków zatrudnienia, nie oznacza przedstawienia umowy o pracę (na czas określony, nieokreślony, mianowania). Czy ktoś dostał propozycję nowych warunków zatrudnienia, a nie umowę o pracę?
 
Koledzy @stefaan i @Falcon.
Obydwu Wam należy się dziś solidny OPR ... !!
Przede wszystkim za totalne "zagadanie" i ukrycie czyjegoś PIERWSZEGO, a bardzo znaczącego wpisu na Forum. Warto go głęboko przemyśleć, zwłaszcza ze względu na pozorny błąd ...

Fakt. Masz rację. Wracamy do tematu.
 
Koledzy @stefaan i @Falcon.
Obydwu Wam należy się dziś solidny OPR ... !!
Przede wszystkim za totalne "zagadanie" i ukrycie czyjegoś PIERWSZEGO, a bardzo znaczącego wpisu na Forum. Warto go głęboko przemyśleć, zwłaszcza ze względu na pozorny błąd ...
przepraszam
 
Stefan nie przepraszaj. Popisaliśmy i tyle. Kolega zwrócił uwagę i to wszystko :) POZDRAWIAM :)
 
Ostatnia edycja:
Stefan nie przepraszaj. Popisaliśmy i tyle. Kolega zwrócił uwagę i to wszystko :) POZDRAWIAM :)


Potwierdzam.
Nie przechodźmy ze skrajności w skrajność i bądźmy NORMALNI.
Bez zbytniego krygowania ale i przewrażliwienia na słowa innych.
 
Spoko Cat jesteś normalnym forumowiczem. Czytałem Twoje posty. Wszystkie są sensowne i merytorczne Szacunek Kolego Cat.
 
Ostatnia edycja:
Witam! Czy ktoś składał odwołanie (wniosek o ponowne rozpatrzenie propozycji pracy) i już może dostał jakąś odpowiedź (rekomendacje) z komisji powołanej na podstawie porozumienia z Solidarnością???
 
Odpowiedź na zapytanie nr 3348 (http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=7DE34ADC&view=6) Posłanek na Sejm RP Pań: Krystyny Skowrońskiej i Izabeli Leszczyny oraz Posłów na Sejm RP Panów: Janusza Cichonia, Włodzimierza Nykiel i Jarosława Urbaniaka - dotyczące problematyki związanej z przedstawianiem propozycji pracy
pracownikom zatrudnionym w Krajowej Administracji Skarbowej (wpływ do sejmu - 13.07.2017; odpowiadający Marian Banaś)

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=589D7821&view=6
 


Poza oczywistym "zbyciem", mamy tu cechy wymuszonego "odkrycia", kolejnych "znaczonych kart" !!

"... Zagadnienie przedstawiania propozycji pracy stanowi przedmiot zainteresowania Szefa Krajowej Administracji Skarbowej ..."

- Doskonały przykład wybrzmiewający kilkukrotnie W CAŁYM tym "dokumencie"!
Jest to bardzo znaczące, że SKAS wyraźnie UNIKA kwestii przedstawiania propozycji służby !!

No i jest jeszcze "rodzynek", który ewidentnie w sposób fałszowany "uchyla" forsowane dotąd twierdzenie
o możliwości złożenia funkcjonariuszom propozycji pracy, a nie służby:

"... dyrektorzy izb administracji skarbowej składali odpowiednio pracownikom oraz funkcjonariuszom, w terminie do dnia 31 maja 2017 r., pisemne propozycje określające nowe
warunki zatrudnienia albo pełnienia służby ..."

Może by warto zwrócić uwagę adresatom tej odpowiedzi, na wyraźne w niej "pogrywanie w bambuko"
i liczenie na nieumiejętność czytania przez odbiorców ... ?!
 
Ostatnia edycja:
Z tego pisma wynika, że dla Pana Banasia i jego doradców ustawowe "składają" propozycje oznacza "mogą złożyć". Moim zdaniem jest to całkowicie błędna interpretacja, w kontekście innych zapisów ustawy, w tym przepisu art. 165, gdzie ust. 6 brzmi:
"6. Pracownicy zatrudnieni w izbach celnych, urzędach kontroli skarbowej, Centrum Edukacji Zawodowej Resortu Finansów oraz funkcjonariusze celni pełniący służbę w izbach celnych, nie później niż do dnia 28 lutego 2017 r., otrzymują pisemną informację o miejscu wykonywania obowiązków służbowych, jeżeli ulega ono zmianie. Brak informacji w tym terminie jest równoznaczny z powierzeniem wykonywania obowiązków służbowych w dotychczasowym miejscu."
natomiast ust. 7 stanowi
"7. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, dyrektor izby administracji skarbowej oraz dyrektor Krajowej Szkoły Skarbowości składają odpowiednio pracownikom oraz funkcjonariuszom, w terminie do dnia 31 maja 2017 r., pisemną propozycję określającą nowe warunki zatrudnienia albo pełnienia służby, która uwzględnia posiadane kwalifikacje i przebieg dotychczasowej pracy lub służby, a także dotychczasowe miejsce zamieszkania."

Nie wskazanie w ust. 7 , czym skutkuje nie złożenie propozycji oznacza- moim zdaniem -obligatoryjność złożenia takiej propozycji.
Pomijanie w piśmie propozycji "służby" to oczywiście celowy zabieg.
 
Back
Do góry