• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Służba Celno Skarbowa z nowymi zadaniami na lotniskach ?

Dodam jeszcze, że niektórzy pracujący na Okęciu, dorabiają sobie dodatkowo w Modlinie, więc nie dziwię się, że nagle ich sytuacja staje się niepewna i padają argumenty o certyfikatach, szkoleniach itp. My też mamy szkolenia z interpretacji obrazu na Heimannie a i zrewidować też potrafimy, robimy to od wielu, wielu lat. Chłopcy mają się nieźle. Miłego dnia.
 
Żeby dokonać dopełnienia, to dla przypomnienia kolegom z Sol-u. Bodajże dwa lata temu, na Okęciu, PPL dokonał redukcji/reformy zatrudnienia m.in. redukcja dotyczyła pracowników SOL-u. Dostali propozycję odejścia w zamian za odprawę (grubą kasę ok. tysięcy zł.) z czego duża część skorzystała. Pytanie gdzie przeszli?...do Konsalnetu. Dalej pracowali w służbach ochrony na lotnisku, tylko pracodawcą był inny podmiot. Kręci się? Kręci. I proszę nie traktować moich wpisów jako złośliwych tylko taka jest prawda o czym niektórzy nie pamiętają lub nie chcą pamiętać.
 
Oj kolego atakis......
mam parę spostrzeżeń
Po pierwsze pisze się o emerytach pracujących w SOL, Konsalnecie i w ACS a o co walczy służba celna ...chyba o przyznanie im statusu funkcjonariuszy równego do tego jaki posiada Policja i SG czyli tez o wcześniejsze emerytury ...czy tak nie jest ?
Po drugie ten kto pisze ze stworzy się 1800 nowych miejsc pracy nie rozumie ze ludzie zastąpią ludzi i 1800 osób straci pracę
Po trzecie i najważniejsze bezpieczeństwo....Jakie pojęcie mają pracownicy UC i Izby Skarbowej o kontroli bezpieczeństwa...zerowe
Na Okęciu prześwietlają bagaże w poszukiwaniu przemytu ale nie potrzebują żadnych certyfikatów
I po czwarte ....Jak ktoś jest na emeryturze i przypominam ze o tą wcześniejszą też służby celne walczą to co ma siedzieć w domu ?
Nic nie robić ?
Nikt nikomu nie bronił iść do Policji, SG pracować na rozkaz ....teraz się zazdrości
 
Pracowniku ( emerytowany?) praca powinna być przede wszystkim dla tych którzy nie mają jeszcze wypracowanych lat i dla młodych, obecni emeryci mieli swój czas kiedy nimi nie byli. To nie SC domaga się tych zadań tylko MF coś kombinuje. Wycieczka z naszymi oczekiwaniami względem emerytur mundurowych jest nie na miejscu - mamy jako formacja uzasadnione oczekiwania w tym zakresie i nikomu z zewnątrz nic do tego.
I jeszcze jedno pracownicy UC jak to określasz nie zajmują się bezpieczeństwem w Izbach i Urzędach Celnych służą funkcjonariusze są i pracownicy ale mają inne zadania .

Również sądzę że jest to temat zastępczy - nie ma sensu drążyć bez podstaw prawnych.
 
Pracowniku ( emerytowany?) praca powinna być przede wszystkim dla tych którzy nie mają jeszcze wypracowanych lat i dla młodych, obecni emeryci mieli swój czas kiedy nimi nie byli. To nie SC domaga się tych zadań tylko MF coś kombinuje. Wycieczka z naszymi oczekiwaniami względem emerytur mundurowych jest nie na miejscu - mamy jako formacja uzasadnione oczekiwania w tym zakresie i nikomu z zewnątrz nic do tego.
I jeszcze jedno pracownicy UC jak to określasz nie zajmują się bezpieczeństwem w Izbach i Urzędach Celnych służą funkcjonariusze są i pracownicy ale mają inne zadania .

Również sądzę że jest to temat zastępczy - nie ma sensu drążyć bez podstaw prawnych.

Widzisz ja nie mam pretensji ze oczekujecie względem emerytur tego samego co SG i Policja
Chodzi mi o to ze jak będziecie już na tych emeryturach to staniecie się ludzmi gorszej kategorii......nie pracować ?
Sam piszesz praca dla młodych .....
 
Wątpie aby taki np ponad 55 letni funkcjonariusz emeryt który przez cały okres służby zap***** w 4 zmiany a często i częściej miał chęci dorabiać jako fizyczny. I nie przekona mnie argument niezadowalającej wysokości emerytury.
 
Wątpie aby taki np ponad 55 letni funkcjonariusz emeryt który przez cały okres służby zap***** w 4 zmiany a często i częściej miał chęci dorabiać jako fizyczny. I nie przekona mnie argument niezadowalającej wysokości emerytury.

Ale dorabiać pewnie będzie chciał :)
Tak czy siak gdzieś zabierze miejsce młodym i bez praw emerytalnych
 
Ostatnia edycja:
Drogi emerytowany funkcjonariuszu, obecny pracowniku SOL Panie: Pracownik71

W tym wątku dyskusji o kwestii bezpieczeństwa na lotniskach poruszono prawo moralne. Wiesz uważam, że kierując się ,,prawem moralnym,, to więcej argumentów widzę po stronie celnika, który może zostać odarty z munduru, możliwości tej emki mundurowej, którą Ty już posiadasz niż argumenty po stronie obecnego pracownika SOL - emerytowanego funkcjonariusza służb mundurowych :eek:

Później społeczeństwo argumentując za zabraniem tego przywileju Służb Mundurowych, przekłada właśnie takie przykłady jak twoja postawa. Każdy by chciał brać przyzwoitą emeryturkę mundurową i dodatkowo sobie dorabiać - :eek:

Ale nie przejmuj się zaraz Któryś z Celników na tym forum będzie Cię przepraszał, że nie będziesz mógł sobie dorobić. Wiesz dla nie których z Nas solidarność zawodowo jest oczekiwana tylko jeżeli dotyczy jego własnego czubka nosa.
Szkoda gadać ...
 
Drogi emerytowany funkcjonariuszu, obecny pracowniku SOL Panie: Pracownik71

W tym wątku dyskusji o kwestii bezpieczeństwa na lotniskach poruszono prawo moralne. Wiesz uważam, że kierując się ,,prawem moralnym,, to więcej argumentów widzę po stronie celnika, który może zostać odarty z munduru, możliwości tej emki mundurowej, którą Ty już posiadasz niż argumenty po stronie obecnego pracownika SOL - emerytowanego funkcjonariusza służb mundurowych :eek:

Później społeczeństwo argumentując za zabraniem tego przywileju Służb Mundurowych, przekłada właśnie takie przykłady jak twoja postawa. Każdy by chciał brać przyzwoitą emeryturkę mundurową i dodatkowo sobie dorabiać - :eek:

Ale nie przejmuj się zaraz Któryś z Celników na tym forum będzie Cię przepraszał, że nie będziesz mógł sobie dorobić. Wiesz dla nie których z Nas solidarność zawodowo jest oczekiwana tylko jeżeli dotyczy jego własnego czubka nosa.
Szkoda gadać ...


Aj....widzisz ja pisze o tym ze Wy walczycie o to co Ja już mam ,wcześniejszą emeryturę i będziecie w takiej samej sytuacji co Ja
mam nie pracować ?...To system dał mi taką możliwość i Wy chcecie tego samego
A wracając do bezpieczeństwa to uważam ze to co się dzieje jest bardzo niebezpieczne dla bezpieczeństwa pasażerów
Żaden z pracowników ,funkcjonariuszy UC ,Izby Skarbowej nie posiada Certyfikatów do kontroli Bezpieczeństwa na lotnisku
Zdawalność w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego jest w granicach 10% z grup ok 20-30 raz na dwa tygodnie wiec łatwo obliczyć ze przeszkolenie 1800 pracowników powinno zająć 20 lat ,chyba ze ktoś da polecenie że zdawać mają wszyscy .....ale wtedy nie czuł bym się bezpieczny odlatując z Okęcia ....
Cos tu i tak będzie zrobione zle...
A i pracuje w ACS a wcześniej w Konsalnecie :)
 
Szanowny kolego Pracownik71. Przypomnę kiedyś SOL przejął kontrolę od SG, później przekazano te kompetencje firmom ochroniarskim, a dzisiaj być może SC przejmie te zadania. Nie odbieram nikomu prawa do pracy na emeryturze mundurowej, jest wiele dziedzin w których możesz się realizować, nie musi to być akurat lotnisko. Argument o szkoleniach jest nie trafiony, w SC jest tyle szkoleń, że nowe w niczym nam nie przeszkodzą. Certyfikaty bezpieczeństwa do pracy lub pełnienia służby na lotnisku wszyscy mamy. I jeszcze rzypomnę, że pracownia w naszym ośrodku w Świdrze szkoli nas z obsługi Heimannów opierając się na oprogramowaniu ukierunkowanym na wykrywaniu materiałów niebezpiecznych. Pozdrawiam.
 
Mówiąc o prawie do walki o miejsca pracy/ służby miałem na myśli prawo moralne, Wiem, że moralność dla niektórych to nic ważnego. Ale nie możemy twierdzić, że jest czymś dobrym pozbawienie ludzi pracy, aby zając ich miejsce. Nie wiem gdzie będą trzymani funkcjonariusze ( w zamrażarce?) po otrzymaniu propozycji, a przed załatwieniem formalności niezbędnych do przejęcia tych działań. Powtórzę: ta propozycja to kukułcze jajo, na dodatek śmierdzące.
Nie wiem co będę robił w przyszłym roku. (...).
Postanowiłem Panie Mariuszu pozwolić sobie na odpisanie w szczególności po sugestii o ..... moralności

Oczywiście postawa moralna ma ogromne znaczenie. Postawa moralna to nie pisanie o moralności tylko dawanie świadectwu tej moralności własnymi działaniami/czynami.
Nie wiem w jakiej obecnie Pan komórce pełni służbę, jakie Pan zadania wykonuje ale jeżeli takową jednostką jest komórka idąca do ucywilnienia to zapewne będzie się Pan umiał odpowiednio moralnie zachować, jak za jakiś czas dostanie propozycję służby w innej komórce organizacyjnej, która pozostanie mundurowa :confused:
Pan wybór będzie oznaczał, że ktoś kto od lat w takiej komórce mundurowej pełni służbę będzie pracował jako cywil ze wszystkimi konsekwencjami. Zadań mundurowych Panie Mariuszu się nie rozmnożymy :eek:

Życzę Panu czynów moralnych zgodnymi z Pana deklaracjami !!!
 
To może pracownik UC poszuka sobie pracy w innej dziedzinie ...ja ta prace wykonuje już 25 lat
I chyba mam większe doświadczenie i umiejętości niż wielu pracowników UC
 
Szanowny kolego Pracownik71. Przypomnę kiedyś SOL przejął kontrolę od SG, później przekazano te kompetencje firmom ochroniarskim, a dzisiaj być może SC przejmie te zadania. Nie odbieram nikomu prawa do pracy na emeryturze mundurowej, jest wiele dziedzin w których możesz się realizować, nie musi to być akurat lotnisko. Argument o szkoleniach jest nie trafiony, w SC jest tyle szkoleń, że nowe w niczym nam nie przeszkodzą. Certyfikaty bezpieczeństwa do pracy lub pełnienia służby na lotnisku wszyscy mamy. I jeszcze rzypomnę, że pracownia w naszym ośrodku w Świdrze szkoli nas z obsługi Heimannów opierając się na oprogramowaniu ukierunkowanym na wykrywaniu materiałów
niebezpiecznych. Pozdrawiam.[/QUOTE

To może pracownik UC poszuka sobie pracy w innej dziedzinie ...ja ta prace wykonuje już 25 lat
I chyba mam większe doświadczenie i umiejętości niż wielu pracowników UC
 
Szanowny kolego Pracownik71. Przypomnę kiedyś SOL przejął kontrolę od SG, później przekazano te kompetencje firmom ochroniarskim, a dzisiaj być może SC przejmie te zadania. Nie odbieram nikomu prawa do pracy na emeryturze mundurowej, jest wiele dziedzin w których możesz się realizować, nie musi to być akurat lotnisko. Argument o szkoleniach jest nie trafiony, w SC jest tyle szkoleń, że nowe w niczym nam nie przeszkodzą. Certyfikaty bezpieczeństwa do pracy lub pełnienia służby na lotnisku wszyscy mamy. I jeszcze rzypomnę, że pracownia w naszym ośrodku w Świdrze szkoli nas z obsługi Heimannów opierając się na oprogramowaniu ukierunkowanym na wykrywaniu materiałów niebezpiecznych. Pozdrawiam.

To może pracownik UC poszuka sobie pracy w innej dziedzinie ...ja ta prace wykonuje już 25 lat
I chyba mam większe doświadczenie i umiejętości niż wielu pracowników UC
 
Aj....widzisz ja pisze o tym ze Wy walczycie o to co Ja już mam ,wcześniejszą emeryturę i będziecie w takiej samej sytuacji co Ja
mam nie pracować ?...To system dał mi taką możliwość i Wy chcecie tego samego
A wracając do bezpieczeństwa to uważam ze to co się dzieje jest bardzo niebezpieczne dla bezpieczeństwa pasażerów
Żaden z pracowników ,funkcjonariuszy UC ,Izby Skarbowej nie posiada Certyfikatów do kontroli Bezpieczeństwa na lotnisku
Zdawalność w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego jest w granicach 10% z grup ok 20-30 raz na dwa tygodnie wiec łatwo obliczyć ze przeszkolenie 1800 pracowników powinno zająć 20 lat ,chyba ze ktoś da polecenie że zdawać mają wszyscy .....ale wtedy nie czuł bym się bezpieczny odlatując z Okęcia ....
Cos tu i tak będzie zrobione zle...
A i pracuje w ACS a wcześniej w Konsalnecie :)
Poniżej wklejam post z forum SOL aby koledze Coś uświadomić:

,,Poszukaj jakie warunki musisz spełnić i jakie egzaminy zdać.(pisemny,ustny,i egzamin z j,angielskiego)
Szybciej celnicy i urzędnicy skarbowi wkują jedną ustawę prawo lotnicze niż (nie ubliżając nikomu) Solowiec kilkanaście ustaw celno-skarbowych.,,

,,Co się martwić, płynnie przeszło się z SOLu do Konsalnetu, potem z powrotem do SOLu to teraz przejdzie się do KASy,,

Mówisz: system dał taką możliwość a teraz po prostu system odbierze taką możliwość.

W Służbie Celnej też było wielu emerytowanych mundurowych, różnie ludzie mówili ....

PS. Jeżeli wykonujesz te zadania od 25 lat to dlaczego poszedłeś na emeryturę mundurową ??? Było nie odchodzić ze Służby.
 
Ostatnia edycja:
Pracownik71, pracuj kolego tak długo jak Ci na to ustawodawca pozwoli. Nas o nic się nie pytają, was też nie będą pytać.
 
przestańcie toczyć tą bezsensowną dyskusję

czemu to ma służyć?

jak zamierzacie dojść do porozumienia z człowiekiem który pisze, że potrzebowalibyśmy ze 20 lat żeby pozdawać w ulc - solowcy w 2 lata przejęli a my mamy w 20? ja nie zamierzam na takim poziomie prowadzić rozmów

nie ode mnie zależy czy kontrolę bezpieczeństwa będzie robił sol czy sc-s, jeżeli postanowią że sc-s to będziemy - nawet jeśli solowcy by srali ze złości - nie takie działki przejmowaliśmy i szło się wszystkiego nauczyć - nie święci garnki lepią

nie mam nic do solowców - ale to są pracownicy firm - a Służba to jednak coś innego

przeczołgując się naawzajem nic nie osiągniecie - to jest poza nami
 
Bonifacy kolego sympatyczny uważaj trochę na słowa odnośnie patologii !!
Pozdrawiam ja i moje koleżanki i koledzy Z dawnego Konsalnetu a teraz z ACS-u
Miłego wieczoru
 
Back
Do góry