• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Służba Celno Skarbowa z nowymi zadaniami na lotniskach ?

Czy nie jest patologią, że zabezpieczaniem instytucji państwowych takich jak Sądy, Urzędy, obiekty wojskowe, lotniska zajmują się prywatne firmy?
PATOLOGIA do kwadratu chyba po to aby zapewnić emerytowanym policjantom itp. zatrudnienie.
Brawo koniec z cyrkiem dorabiania do mundurowych emerytur.[/

Po pierwsze Sol to nie prywatne podmioty , a wewnętrzne służby ochrony powołane przez zarządzających lotniskami,
po drugie pracujemy na PKB tak jak pracowali f. SG a nie mieliśmy żadnych przywilejów emerytalnych,
po trzecie w solu nie ma emerytów mundurowych, jak są to nie na moim lotnisku,
po czwarte lotniska to spółki prawa handlowego, wiec z państwowym niekoniecznie mają coś wspólnego.
aby zostać screenerem to trzeba przejść szereg szkoleń i egzamin państwowy, certyfikację co 36 miesięcy, wiec nie mów mi że to patologia. Owszem patologia to była na Chopina z prywatnym podmiotem, my takim nie jesteśmy!wydaje mi się ze nie wiesz co to wewnętrzna służba, niejednokrotnie lepiej wyposażona i przeszkolona.
Bonifacy kolego sympatyczny uważaj trochę na słowa odnośnie patologii !!
Pozdrawiam ja i moje koleżanki i koledzy Z dawnego Konsalnetu a teraz z ACS-u
Miłego wieczoru
 
przestańcie toczyć tą bezsensowną dyskusję

czemu to ma służyć?

jak zamierzacie dojść do porozumienia z człowiekiem który pisze, że potrzebowalibyśmy ze 20 lat żeby pozdawać w ulc - solowcy w 2 lata przejęli a my mamy w 20? ja nie zamierzam na takim poziomie prowadzić rozmów

nie ode mnie zależy czy kontrolę bezpieczeństwa będzie robił sol czy sc-s, jeżeli postanowią że sc-s to będziemy - nawet jeśli solowcy by srali ze złości - nie takie działki przejmowaliśmy i szło się wszystkiego nauczyć - nie święci garnki lepią

nie mam nic do solowców - ale to są pracownicy firm - a Służba to jednak coś innego

przeczołgując się naawzajem nic nie osiągniecie - to jest poza nami

Oj kolego
napisałem ze 20 lat bo taka jest zdawalosc,dobrze wiesz ze był prykaz ze maja zdawać Solowcy , wiec zdawali i tak będzie z innymi pracownikami (UC),
jak płaci albo nie płaci państwo to trzeba załatwić to szybko
gdy płaci firma to robi się to jak należy
 
Nie rozmieszaj mnie kolego
Za 2000 nikt nie będzie zabezpieczał instytucje państwowe a tekie decie sa stawki
7-9 za godzine ,policz sobie
Dlatego robią to emeryci
Będziesz to robił ?
 
Nie rozmieszaj mnie kolego
Za 2000 nikt nie będzie zabezpieczał instytucje państwowe a tekie decie sa stawki
7-9 za godzine ,policz sobie
Dlatego robią to emeryci
Będziesz to robił ?

Taka ochrona to jest spełnienie warunków ubezpieczyciela. Z prawdziwym zabezpieczeniem nie ma nic wspólnego.
 
załóżcie wspólnie forum SOL i uwolnijcie nas od konieczności odnotowania tej dyskusji.
celnicy widzą więcej !

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Chciałem być grzeczny, ale niestety się nie da, wydawało mi się ze idea solidarności to co innego, jak widać w wykonaniu niektórych to tylko mrzonki. Widzicie więcej, dobre! To skąd te lewe papierosy, paliwo w całej Polsce, te afery korupcyjne na granicach? Chyba nie o to chodziło ustawodawcy! Nie odnoszę się do wszystkich, gdyż zawsze trafi się czarna owca, która psuje stado. Wiec proponuje się zastanowić przed napisaniem czegoś, o czym nie macie pojęcia! Dla mnie każdy człowiek jest ważny , a w waszym mniemaniu wy jesteście najważniejsi, wszystko wam się należny kosztem innych, jeszcze nie przejęliście kontroli a już wywalacie solowcow z ich pracy. Jakbyście wykonywali swoją aktualna prace sumiennie jak soliści, nie było by przemytu i być może nikomu z rządzących nie przyszłoby do głowy zmieniać ustawy. Sami doskonale wiecie ze te miejsca są dla Was na pocieszenie, tylko co to za pocieszenie kosztem innych? Zastanówcie się nad swoim postępowaniem!

Nie unoś się, bo to nie o to chodzi. Nikt przed wskazaniem ostatecznej wersji ustawy o tym nie wiedział. Jesteśmy tak samo zdziwieni jak wy. Niestety znając aktualnych rządzących to oni nie przejmują się ani nami ani wami. I niestety ale jak to będzie osobowo tego nikt jeszcze nie wie ( może oni sami tez nie do końca ). Czy to przejmą aktualni funkcjonariusze Służby Celnej czy też zostaniecie ( że tak modnie powiem ) w jakiejś części zaimplementowani ... :) . W każdym razie zostanie to wykonane z ewidentna krzywdą ludzką - z czego jest mi przykro.
 
Właśnie przed chwilą Marian B w Radiu Maryja potwierdził, że zadania SOL zostały dopisane do ustawy KAS w porozumieniu z min. infrastruktury. Powiedział też, iż nie wyklucza by obecni pracownicy SOL mogli w przyszłości (tj za 18 m-cy) zostali przyjęci do KAS jako funkcjonariusze. Mówił, ze trwają prace nad odpowiednimi porozumieniami. To tyle w sprawie 1800 - 2000 etatów dla celników.
 
I co Panie Bonifacy007007? paluch wsadzony miedzy poślady zawsze cuchnie tym samym. Czekaj cierpliwie krótki Maniek porozumie się z zarządcami lotnisk i za góra 2 latka będziesz mógł być funkiem - kosztem kogoś kto liczył że państwo go nie wydyma. Tak to będzie sprawiedliwie co?
 
To jest właśnie "proobywatelski" rząd "dobrej zmiany". Płaca minimalna w górę, 500+ itd dla ściemy a w tym samym czasie w Polsce pojawia się 1000000 Ukraińców, którzy "ratują polskie firmy" skutecznie paraliżując naturalny wzrost płac i wypierając ludzi z etatów. W markecie Leclerc w którym robię zakupy, w chwili obecnej nie ma ANI JEDNEJ etatowej kasjerki, wszystkie zostały zastąpione pracownikami z Ukrainy "dostarczonymi" przez agencję pracy tymczasowej. To samo z SOL, jednych się zwolni, drugich zatrudni i bilans jest OK a, że ktoś tam gdzieś nie będzie miał na zapłacenie raty i zacznie lać żonę i dzieciaki...., kogo to obchodzi.............. w statystykach nie wyjdzie.
Kolejny raz daliśmy się oszukać.
 
..... Jakbyście wykonywali swoją aktualna prace sumiennie jak soliści, nie było by przemytu i być może nikomu z rządzących nie przyszłoby do głowy zmieniać ustawy.....

Trochę odjechałeś Bonifacy.
Pomyśl zanim coś napiszesz, bo to co z pozoru wygląda na "akceptowanie" przemytu nie jest domeną SC, tylko np; porozumieniami Ważnych Panów w MSZ RP i np. UA którzy to odgórnie nakazali że na przejściu granicznym ma przejechać ileś tam setek samochodów bo "turyści z Ukrainy" muszą mieć możliwość zwiedzania naszego pięknego kraju. Nawet jak wiadomo że będą "zwiedzać" głównie targowiska.
A w połączeniu z oszczędnościami w obsadach etatowych SC na granicach to daje obraz o którym piszesz.
Także daj spokój celnikom choćby w tym zakresie.
 
... Jakbyście wykonywali swoją aktualna prace sumiennie jak soliści, nie było by przemytu i być może nikomu z rządzących nie przyszłoby do głowy zmieniać ustawy...
Drogi kolego z SOL przyłączam się do apelu innych forumowiczów: Piszczcie na swoim forum a nie pier......cie na Naszym !!! Tak więc bez odbioru.

... Lotnisko Chopina oblało test na bezpieczeństwo. Ochrona przegapiła lewe papiery, a nawet atrapy broni! Na*teren lotniska im. Chopina w*Warszawie udało się przemycić atrapy bomb i*niebezpieczne narzędzia - alarmuje tvn24.pl. Taki eksperyment przeprowadzili kontrolerzy na*zlecenie Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Co*byłoby, gdyby ochrona wykazała się podobną nieskutecznością w*w*przypadku działań terrorystów? Jak twierdzi tvn24.pl, testy przeprowadzono w*lutym i*lipcu bieżącego roku. (...) Kontrolerzy zdołali wnieść i*wwieźć atrapy materiałów wybuchowych oraz wjechać na*teren lotniska z*nieudolnie podrobionymi*dokumentami. Na*10*prób 10*razy ochrona zawodziła. Więcej nie powiemy, szczegóły kontroli chronią klauzule*tajemnic — powiedział przedstawiciel resortu infrastruktury, cytowany przez*tvn24.pl Stanem bezpieczeństwa na*Lotnisku im. Chopina zajął się rząd (...)
Bonifacy kolego sympatyczny uważaj trochę na słowa odnośnie patologii !!
Pozdrawiam ja i moje koleżanki i koledzy Z dawnego Konsalnetu a teraz z ACS-u
Miłego wieczoru
Poniżej wklejam post z forum SOL aby koledze Coś uświadomić:

,,Co się martwić, płynnie przeszło się z SOLu do Konsalnetu, potem z powrotem do SOLu to teraz przejdzie się do KASy,,

Ps. tak więc ci sami ludzie zajmują się bezpieczeństwem na lotniskach a to raz jako SOL innym razem jako Konsalnet czy ACS-u :)
 
Ostatnia edycja:
Witam.
Żal trochę no ale cóż. Nie można mieć pretensji do SC bo walczyli o swoje miejsca pracy. Związki zawodowe chodziły i wychodziły. A gdzie są nasze związki??? Aaaaaaa no tak. Nie umieliście się zorganizować za konsalnetu to i teraz też lipa i tyle w temacie.
A co do tych szkoleń i fachowców. Za SG i SOL (te dwie służby jedna państwowa druga cywilna przez parę ładnych lat prowadziły KB w swoich obszarach równorzędnie, też pasażerów i ich bagażu) samoloty nie spadały. Jak SOL przejął kontrole młodymi wyszkolonymi bez doświadczenia (projekt 260 czy 280) to też nie spadały. Jak konsalnet (ten syf) przejął KB też nie spadały. I teraz za KAS też nie będą spadały.
A co do przejmowania pracowników SOLu czy tam innych ACSów. No to zapomnijcie o temacie. Jeśli nawet będą jakieś etaty, co jest mało prawdopodobne to czeka was normalny nabór. Nie będzie zmiany koszulek :).
Pozdrawiam kolegów z lotniska
 
To teraz pojechałeś po bandzie, co to znaczy ze ktoś z góry wywiera naciski "żeby wpuścić turystów", to albo pełni się służbę rzetelnie albo nie! Takim zachwianiem powinien zając się prokurator i wyjaśnić ! W SOLU nie ma czegoś takiego ze leci np. Posłanka Hrynkiewicz i poddaje ja się kontroli po której wylewa żale, ze jest traktowana jak terrorystka. Bramka wskazuje my robimy i nie ma ze boli! Nawet skarga do ULC , na niewiele się zdała!
Nie słyszałem żadnej afery z SOL, A O Was panowie co chwile słychać, choćby na Korczowej! Sprzęt do prześwietlania w Dorohusku działa kilka procent w skali roku, czy to jest normalne? Wyobraź sobie ze na lotnisku jest taka sytuacja, zapewniam Was ze nikt by nie poleciał gdybyśmy nie byli pewni na 100 % ze jest bezpiecznie, u Was to niestety standard. Wpuszczajcie do polski wszystko!

Kolego pytanie o jakość sprzętu należy kierować do osób, które były odpowiedzialne za zakup takiego g..a za grubą kasę.
 
Witam
Jak mogę powiedzieć koledzy. Pozwoliłem się zalogować bo śledzę ten temat ponieważ ten Pan Bonifacy007007 raczej nie pracuje w WSO SOL a przynajmniej w Warszawie ponieważ wartownicy WSO na Chopinie nie boją się o własne miejsca pracy ponieważ jest nas za mało bardziej ACS. Pracowałem i pracuje w PKB. W 2013 roku przestałem pracować w kontroli bezpieczeństwa bo politycy zdecydowali że firma prywatna będzie lepsza przyszli pracownicy owej firmy nie mając pojęcia o pracy i jakie oni ekscesy jeśli chodzi o bezpieczeństwie robili to włos się jeży na głowie. Uważam ze SC jest lepiej przygotowana do kontroli niż firma prywatna. Zapraszam SC na tzw. ciągi nie jest to lekka praca (chociaż teraz nie ma kontroli manualnej)nie zazdroszcze, plusem jest szybko mijający czas i kontakt z pasażerem oraz stres przed kontrolami ULC oraz brak nadzoru SG.
PS chce zobaczyć te blade twarze byłych funkcjonariuszy SG na obecnych stanowiskach kierowniczych w ACS. Mam nadzieję że nie będzie miejsca dla nich w KAS.
 
Szanowni Państwo Celnicy,

Czytając posty na temat SOL-u i przejęcia ich obowiązków chce Was poinformować. Jeszcze nie przejęliście bramek i tak łatwo Wam nie pójdzie. Oprócz wiedzy z zakresu Naszej pracy brakuje Wam doświadczenia, który jest najważniejszy w tej pracy. Bez Naszej pomocy jesteście jak dziecko we mgle. To nie jest łatwa praca. My też bronimy Naszych stanowisk pracy. Mamy rodziny, kredyty, zobowiązania. Tak jak i Wy. Szanuję Waszą pracę, ale wara wam od Naszej. Miejcie pretensje do ustawodawcy, a nie do Nas. Nie oddamy Naszego życia bez walki.

Pozdrawiam
SOL-owiec
 
Ostatnia edycja:
Szanowni Państwo Celnicy,

Czytając posty na temat SOL-u i przejęcia ich obowiązków chce Was poinformować. Jeszcze nie przejęliście bramek i tak łatwo Wam nie pójdzie. Oprócz wiedzy z zakresu Naszej pracy brakuje Wam doświadczenia, który jest najważniejszy w tej pracy. Bez Naszej pomocy jesteście jak dziecko we mgle. To nie jest łatwa praca. My też bronimy Naszych stanowisk pracy. Mamy rodziny, kredyty, zobowiązania. Tak jak i Wy. Szanuję Waszą pracę, ale wara wam od Naszej. Miejcie pretensje do ustawodawcy, a nie do Nas. Nie oddamy Naszego życia bez walki.

Pozdrawiam
SOL-owiec

Widać, że informacje o wykształceniu SOL-owców to zwykła ściema. Po tylu postach wciąż nie przyjmujecie do wiadomości, że żaden celnik nie ma wpływu na to kto kogo i gdzie będzie zastępował.
 
Szanowni Państwo Celnicy,

Czytając posty na temat SOL-u i przejęcia ich obowiązków chce Was poinformować. Jeszcze nie przejęliście bramek i tak łatwo Wam nie pójdzie. Oprócz wiedzy z zakresu Naszej pracy brakuje Wam doświadczenia, który jest najważniejszy w tej pracy. Bez Naszej pomocy jesteście jak dziecko we mgle. To nie jest łatwa praca. My też bronimy Naszych stanowisk pracy. Mamy rodziny, kredyty, zobowiązania. Tak jak i Wy. Szanuję Waszą pracę, ale wara wam od Naszej. Miejcie pretensje do ustawodawcy, a nie do Nas. Nie oddamy Naszego życia bez walki.

Pozdrawiam
SOL-owiec


wy też nie mieliście doświadczenia

przejmowaliśmy różne działki, wchodziliśmy w zupełnie nowe tematy - i dawaliśmy radę

to nie my zaproponowaliśmy przejęcie kb na lotniskach, nie lobbowaliśmy

to kolejna zagrywka decydentów

oni decydują, a moje czy twoje zdanie nie ma dla nich żadnego znaczenia

ochłońcie - nikt nie żądał tego, żeby was wywalić i dać nam wasze miejsca - ale też nie ośmieszajcie się jakie to unikalne osobniki jesteście - w sc nie brakuje ogarniętych - wy daliście radę w 2 lata, my damy radę w 8 mcy - jeśli taka będzie wola rządzących - a wasze doświadczenie jest istotne, i z pewnością każdy doświadczony, ogarnięty solowiec zostanie zauważony i doceniony na naborach do sc-s

zejdźcie z nas albowiem niczego na waszą krzywdę nie poczyniliśmy
 
Krajowa Administracja Skarbowa jednak nie będzie ochraniać lotnisk?
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wycofuje poparcie dla poprawki do ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, w wyniku której ochronę lotnisk mieli przejąć pracownicy KAS - poinformował resort w poniedziałkowym komunikacie. Według MIiB oznaczałoby to zbyt duże obciążenie służb nowymi zadaniami.
Całość:
http://logistyka.wnp.pl/krajowa-adm...ie-bedzie-ochraniac-lotnisk,284577_1_0_0.html
 
Back
Do góry