• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Służba Celno Skarbowa z nowymi zadaniami na lotniskach ?

To było chamskie i niepotrzebne, zwróć uwagę, że pracownicy SOL są w tej chwili, w dokładnie takiej samej sytuacji jak my, względem likwidującej nas skarbówki. Skoro nie potrafisz wykazać się odrobiną empatii, to może po prostu nie pisz?

Przenieś się kolego na forum SOL i tam wylewaj łzy nad SC.
Ciekawi mnie czy pracownicy sol płakali by nad twoim losem gdyby mieli przejąć twoje uprawnienia. Weź koło i je...j się w czoło.
Jeszcze raz piszę żale solów na swoim forum z pretensjami do ministerstwa.
Jak ci nie pasuje to zwolnij się z pracy i idź do hipermarketu i nie wypisu więcej takich bzdur na tym forum.
 
Dla tych co myślą, że sytuacja gdzie pracownicy firm dbają o kwestię bezpieczeństwa na lotniskach, proponuje w takim razie oswoić się z sytuacją, że nic nie stoi na przeszkodzie żeby jakieś tam firmy ze swoimi pracownikami zastąpiły celników na granicy, na pasie. Przecież mogą tam wykonywać czynności np. pracownik z Urzędu Skarbowego plus prywatna firma ze swoimi pracownikami do kręcenia aut :confused:

Wtedy idziemy w kierunku Państwa upadłego. Gdzie są prywatne służby, armię itd. Tego chcemy ???

Apeluje do co niektórych Celników na tym forum aby się opanowali i ruszyli mózgownicą bo w niektórych przypadkach to się zastanawiam jak ..... Mnie też będzie żal dotychczasowych pracowników SOL (naprawdę życzę im powodzenia przy rekrutacji i tym samym może w służbie) ale solidaryzuje się z wieloma obecnymi Funkcjonariuszami Celnymi np. z niedługo likwidowanych Urzędów Celnych czy funkcjonariuszy z biura, którzy w ten sposób, może będą mieć szanse dalszej służby oraz dosłużenia do emki w mundurze !!!
 
Garrob jeżeli w jeden rok ,,osoby z ulicy,, przejęły te zadania od Straży Granicznej to myślę, że celnicy też dadzą rade ;) Trochę wiary

Ps. Oczywiście nikogo nie chcę urazić słowem ,, osoby z ulicy ,, ale dotychczasowi funkcjonariusze przyjmując się do służby też są tak określani
 
Przenieś się kolego na forum SOL i tam wylewaj łzy nad SC.
Ciekawi mnie czy pracownicy sol płakali by nad twoim losem gdyby mieli przejąć twoje uprawnienia. Weź koło i je...j się w czoło.
Jeszcze raz piszę żale solów na swoim forum z pretensjami do ministerstwa.
Jak ci nie pasuje to zwolnij się z pracy i idź do hipermarketu i nie wypisu więcej takich bzdur na tym forum.

Ja nad niczyim losem nie płacze, żaden z zalogowanych pracowników SOL nas tu nie obrażał, raczej była to merytoryczna dyskusja. Nie masz nic do powiedzenia, nie pisz, bo zachowujesz się dokładnie jak skarbowcy względem nas. Jeszcze raz podkreślam, w tym momencie oni są w takiej samej sytuacji, jak my względem trzytysiączków.
 
Ostatnia edycja:
Ja, natomiast widzę jeszcze jedno zagrożenie w sytuacji gdy kontrolą bezpieczeństwa w lotnictwie ma zajmować się Ministerstwo Finansów znane ze swojej oszczędności na własnych, że tak powiem "dzieciach", czyli nas.
Już widzę szukanie oszczędności na wszystkim co się da, a widać to już teraz na proporcjach ilości f-szy SG a SC na lotniskach.
Myślę że nasi, tfu, nowi dyrektorzy będą oczekiwali, aby celnik robiąc kontrolę bezpieczeństwa, jednocześnie przyjmował zgłoszenia ustne w wywozie i jednocześnie przy okazji potwierdzał tax free. A na cargo to przy okazji zrobi potwierdzenie wywozu, no bo jak już stoi koło palety albo kontenera lotniczego to ....... niech się nie marnuje.
 
Kolega zapewne jest pracownikiem SOL, który zarejestrował się na naszym forum. Ok to jak tak coś wytłumaczę.
Służba celna a SOL to dwie różne instytucję. Jedna jest Służbą Mundurową a druga jest organem spółki prawa handlowego (PRYWATNĄ INSTYTUCJĄ). Z całym szacunkiem nie ma prawnej możliwości tak po prostu włączenia pracowników SOL do służby. Obecne przepisy z UoSC oraz z Ustawy o KAS jest czytelnie określone zasady przyjęcia do Służby. Tam jest takie sformułowanie: każdy obywatel ma prawo do wiedzy o rekrutacji itd. Niezgodne byłoby z prawem dyskryminować resztę obywateli kosztem np. pracowników kilku firm/ spółek prawa handlowego jakim są pracownicy SOL. Możecie tak jak inni obywatele w tym kraju składać aplikację do służby (test wiedzy, test sprawnościowy, psycholog, poświadczenie bezpieczeństwa). Później czeka WAS tzw. służba przygotowawcza, egzamin z języka oraz ZKC lub w przyszłości obowiązująca inna nazwa (czyli egzamin z wiedzy nie tylko o pracy na lotniskach :rolleyes:).

Spokojnie nie martw się w dzisiejszych czasach nikt obecnego celnika nie dopuści do służby bez odpowiednich kursów, certyfikatów wymaganych na lotnisku. Powiem Ci nasze Państwo co kawałek dodawało celnikom ciągle nowe zadania i zwykle sobie całkiem nieźle radziliśmy (np. WPR). Wiem, że głównym kryterium przyjęcia do pracy do SOL było posiadanie odpowiedniej ,,licencji,, z ochrony. Nie umniejszam innych predyspozycji do wykonywania tych zadań. Ale np. funkcjonariusze SG też nie mają takowej ,,licencji,, a wykonywali te zadania na lotnisku.

Na koniec życzę powodzenia w rekrutacji bo oczywiście może się zdarzyć, że nie wszystkie etaty na lotniskach będą mogli objąć dotychczasowi funkcjonariusze.

Kto mówi o jakiejkolwiek dyskryminacji przeczytaj proszę co napisałem dokładnie cały proces rekrutacji do przejścia...
 
Pracowałem na lotnisku parę lat i dobrze znam pracę SOL, wszystko co napisał Młody 77 to prawda. Obowiązki SOL przejmował od SG przez parę lat, pierwsze ruch krajowy a później międzynarodowy, do tej pory SG ma nadzór nad SOL. Proszę zwrócić uwagę kto na lotniskach wykonuje kontrolę bezpieczeństwa, przeważnie są to ludzie młodzi, nie mówię że SC nie dała by rady przejąć zadań SOL lecz towarzystwo pomału robi się leciwe. Z wiekiem przenoszą SOL-owców na stanowiska innych pionów a na pierwszą linię przyjmują znowu młodych. Na bramkach jest oranie tak jak na granicy a znając naszych decydentów to dołożą nam jeszcze więcej niż ma SOL bo nasze zadania celne też są bardzo obszerne. Pamiętam jak w 2004 były zapewnienia że duża część funkcjonariuszy SC przejdzie do Policji i innych służb mundurowych, ja osobiście nie słyszałem żeby komuś to się udało. Niedobrze jest również budować swojego szczęścia na nieszczęściu innych. Pozdrawiam SOL bo to bardzo fajni ludzie, współpraca układała się zawsze bardzo dobrze.
 
Jeżeli uważamy, za dobre przejęcie zadań SOL przez SC, tym samym pozbawiamy się prawa do walki o miejsca pracy w naszej służbie. NIe możemy być przeciw przechodzeniu ludzi z administracji podatkowej do SC, nie możemy protestować przeciw zabieraniu nam zadań. Ten zapis w ustawie to kukułcze jajo, na dokładkę już śmierdzące
 
Jeżeli uważamy, za dobre przejęcie zadań SOL przez SC, tym samym pozbawiamy się prawa do walki o miejsca pracy w naszej służbie. NIe możemy być przeciw przechodzeniu ludzi z administracji podatkowej do SC, nie możemy protestować przeciw zabieraniu nam zadań. Ten zapis w ustawie to kukułcze jajo, na dokładkę już śmierdzące
Panie Mariuszu, na wstępie bardzo szanuje to co piszesz na tym forum z wieloma rzeczami się w 100% zgadzam ale

,,Konstrukcja logiczna,, jakoby przejecie zadań z SOL pozbawiał praw do waliki o miejsca pracy w naszej służbie jest karkołomna a śmie twierdzić, ze nawet głupia i nieprawdziwa. Panie Mariuszu dziś mamy 28 października 2016 roku a nie 26 października 1996 roku. Myślę, że Pańska dziwaczna teza bardziej pasuje do sytuacji z 20 lat do tyłu. Po które zadania SOL tj zadania z zakresu bezpieczeństwa na lotniskach ( przejściach granicznych ) ma przejść do SCS a nie do SC. Hello parlament właśnie przyjął ustawę o KAS, senat jest zdominowany w 80% przez partię rządzącą, Prezydent też ma określoną tożsamość polityczną. Proszę się obudzić i otworzyć szeroko oczy bo takie wpisy na forum mogą nie budzić uśmiech tylko wręcz ubaw. Proszę też przyjąć do wiadomości, że Służba Celna zajmuje się szeroko pojętą akcyzą od blisko 13 lat !!! Tak ten zakres zadań otrzymaliśmy już dawno temu i pozwolił on utrzymać 15 tys. osób. Jeżeli Pan popiera teorie niekiedy głoszone na tym forum, że Służba Celna powinna się stricte zajmować jedynie cłem i nie powinna przyjmować innych zadań to życzę powodzenia. Jest Pan w zespole SSC ds. granicy, to powinien Pan wiedzieć, że ok. 80% funkcjonariuszy operuje na granicy lądowej z Rosją, Białorusią, Ukrainą. Niech Pan tam jedzie i pogada ile osób na przejściach zajmuje się typowo stricte cłem a ile tzw. akcyzówką. Podpowiem, ze głównie przez granice próbuje jechać lewa faja (a to jest akcyzówka) !!! Jeżeli osoby będące w zespole ds. granicy nie potrafią tego pojąć to sory .... Cała Polska, całe POLSKIE CŁO nie opiera się na bazie kontenerowej na przejściu morskim Panie Mariuszu. Apeluje Pan o solidarność zawodową a jaką ma Pan solidarność np. z funkcjonariuszami niedługo likwidowanych UC w Ciechanowie i Łomży dla których dostanie propozycji np. na lotnisku w modlinie może być biletem do pozostania w mundurze i doczekania emek (inaczej to może być propozycja cywila w Urzędzie Skarbowym w/w miastach). Proszę się zastanowić jaką się tezę stawia. Jest Pan wspólnie z innymi czołowymi związkowcami w/w zespole ds. granicy i od Pana przepraszam ale wymaga się troszkę więcej tj spojrzeć na dana tematykę całościowo ( może ok. 1500 naszych kolegów i koleżanek będzie mogło zostać w służbie ze wszystkimi ... ). Może Pan już wie co będzie robił w przyszłym roku i Pana taka propozycja nie zainteresuje ale jest wielu którzy obgryzają paznokcie.

Oczywiście nie życzę Panu takiej sytuacji ale może wkrótce nowy Dyrektor KAS na przekór zaproponuje Panu stanowisko na lotnisku. I jak sądzę Pan wtedy odmówi :confused:

Może co nie którzy, co siedzą za biurkiem nadal śnią na jawie, że nic się nie zmieni. Zostaną w mundurze a lata do emki będą się doliczały i dlatego taka niechęć do służby na lotnisku, która może się znacząco różnić od dotychczasowej biurkowej :confused:

Panie Mariuszu Proszę się nie obrażać !!! Pozdrawiam
 
Nowe przepisy sparaliżują polskie lotniska? "To prosta droga do ograniczenia przepustowości"
http://wyborcza.pl/1,75248,20904220...lotniska-to-prosta-droga-do-ograniczenie.html

można??? można!!!! http://wiadomosci.onet.pl/kraj/lotnisko-chopina-w-warszawie-czeka-paraliz/mbyw7h 01.01.2017 r. będą łzy, będzie płacz i rwanie włosów...Ale nadal wierzmy w to co mówią tzw. dobrze poinformowani :) taka ich rola - uspokajać i wmawiać ciemnotę.
 
Szanowni Pracownicy SOL- W imieniu własnym jak i zdecydowanej ,podkreślam ZDECYDOWANEJ większości funkcjonariuszy Służby Celnej chciałbym Was przeprosić za pewne wpisy na forum. To co niektórzy wypisują przynosi nam wstyd. Z wyrazami szacunku i z poważaniem :Falcon.
 
Ostatnia edycja:
głupota wstyd przynosi jej nosicielom.
przepraszać za cudze obsesje to przesada.
tym bardziej w sztucznej, zastępczej dyskusji.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
[
Panie Mariuszu, na wstępie bardzo szanuje to co piszesz na tym forum z wieloma rzeczami się w 100% zgadzam ale

,,Konstrukcja logiczna,, jakoby przejecie zadań z SOL pozbawiał praw do waliki o miejsca pracy w naszej służbie jest karkołomna a śmie twierdzić, ze nawet głupia i nieprawdziwa. Panie Mariuszu dziś mamy 28 października 2016 roku a nie 26 października 1996 roku. Myślę, że Pańska dziwaczna teza bardziej pasuje do sytuacji z 20 lat do tyłu. Po które zadania SOL tj zadania z zakresu bezpieczeństwa na lotniskach ( przejściach granicznych ) ma przejść do SCS a nie do SC. Hello parlament właśnie przyjął ustawę o KAS, senat jest zdominowany w 80% przez partię rządzącą, Prezydent też ma określoną tożsamość polityczną. Proszę się obudzić i otworzyć szeroko oczy bo takie wpisy na forum mogą nie budzić uśmiech tylko wręcz ubaw. Proszę też przyjąć do wiadomości, że Służba Celna zajmuje się szeroko pojętą akcyzą od blisko 13 lat !!! Tak ten zakres zadań otrzymaliśmy już dawno temu i pozwolił on utrzymać 15 tys. osób. Jeżeli Pan popiera teorie niekiedy głoszone na tym forum, że Służba Celna powinna się stricte zajmować jedynie cłem i nie powinna przyjmować innych zadań to życzę powodzenia. Jest Pan w zespole SSC ds. granicy, to powinien Pan wiedzieć, że ok. 80% funkcjonariuszy operuje na granicy lądowej z Rosją, Białorusią, Ukrainą. Niech Pan tam jedzie i pogada ile osób na przejściach zajmuje się typowo stricte cłem a ile tzw. akcyzówką. Podpowiem, ze głównie przez granice próbuje jechać lewa faja (a to jest akcyzówka) !!! Jeżeli osoby będące w zespole ds. granicy nie potrafią tego pojąć to sory .... Cała Polska, całe POLSKIE CŁO nie opiera się na bazie kontenerowej na przejściu morskim Panie Mariuszu. Apeluje Pan o solidarność zawodową a jaką ma Pan solidarność np. z funkcjonariuszami niedługo likwidowanych UC w Ciechanowie i Łomży dla których dostanie propozycji np. na lotnisku w modlinie może być biletem do pozostania w mundurze i doczekania emek (inaczej to może być propozycja cywila w Urzędzie Skarbowym w/w miastach). Proszę się zastanowić jaką się tezę stawia. Jest Pan wspólnie z innymi czołowymi związkowcami w/w zespole ds. granicy i od Pana przepraszam ale wymaga się troszkę więcej tj spojrzeć na dana tematykę całościowo ( może ok. 1500 naszych kolegów i koleżanek będzie mogło zostać w służbie ze wszystkimi ... ). Może Pan już wie co będzie robił w przyszłym roku i Pana taka propozycja nie zainteresuje ale jest wielu którzy obgryzają paznokcie.

Oczywiście nie życzę Panu takiej sytuacji ale może wkrótce nowy Dyrektor KAS na przekór zaproponuje Panu stanowisko na lotnisku. I jak sądzę Pan wtedy odmówi :confused:

Może co nie którzy, co siedzą za biurkiem nadal śnią na jawie, że nic się nie zmieni. Zostaną w mundurze a lata do emki będą się doliczały i dlatego taka niechęć do służby na lotnisku, która może się znacząco różnić od dotychczasowej biurkowej :confused:

Panie Mariuszu Proszę się nie obrażać !!! Pozdrawiam
Mówiąc o prawie do walki o miejsca pracy/ służby miałem na myśli prawo moralne, Wiem, że moralność dla niektórych to nic ważnego. Ale nie możemy twierdzić, że jest czymś dobrym pozbawienie ludzi pracy, aby zając ich miejsce. Nie wiem gdzie będą trzymani funkcjonariusze ( w zamrażarce?) po otrzymaniu propozycji, a przed załatwieniem formalności niezbędnych do przejęcia tych działań. Powtórzę: ta propozycja to kukułcze jajo, na dodatek śmierdzące.
Nie wiem co będę robił w przyszłym roku. Nikt mi niczego nie obiecywał, a gdyby obiecał napisał bym o tym na forum. Robię to co robię, bo uważam, że jest to potrzebne i słuszne. I jeśli trzeba będzie ponieść konsekwencje, trudno.
 
Widzę, że poziom emocji idzie w gorę. Pamiętacie jak pojawił się, lata temu, w naszej formacji problem z tematyką związaną z CITES? Nikt oprócz jednostek nie miał o tym zielonego pojęcia a sam temat budził zdziwienie i był powodem do żartów. Co to będziemy zajmować się ochroną przyrody? I co, daliśmy radę . I teraz też damy, nie ma problemu. Wyszkolimy ludzi i nie będziemy gorsi. I co mamy z tego powodu płakać. Trudno takie życie, jest dynamiczne i wszystko się zmienia. A tak dla nie znających tematu i specyfiki służby na lotniskach, to w Modlinie kontrolą bezpieczeństwa zajmuje się firma ochroniarska Konsalnet ( kilkudziesięciu pracowników m.in. emerytowani policjanci lub emeryci z SG ) pod nadzorem funkcjonariuszy SG. A pracowników SOL jest dosłownie garstka i tu też mamy do czynienia po części z emerytami . Więc bez przesady z tym współczuciem dla SOL, nami nikt za bardzo się nie przejmował, przynajmniej tego nie czułem. Zapraszamy do służby na lotnisku.
 
Back
Do góry