• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Służba Celno Skarbowa z nowymi zadaniami na lotniskach ?

to porozumienie dotyczy obecnego stanu prawnego a nie ewentualnych zmian w tych przepisach oraz przejmowania kontroli bezpieczeństwa przez kogokolwiek.
 
http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Warszawa.-Ogromna-kwota-za-prace-ochroniarzy-na-Lotnisku-Chopina-00033388

A nie mówiłem ...
To jakiś cyrk. Przecież to dotyczy kwestii bezpieczeństwa na lotniskach (jedne z najbardziej zagrożonych miejsc pod względem ataku terrorystycznego). W środę uchwalają ustawę która reguluje tak poważne kwestie a w przysłowiowy piątek tą zmianę negują.

Ciekaw jestem jakie interesy za tym stały, kto lobował, kto straciłby na tych zmianach, kto podjął taką a nie inną decyzję.
Myślę, że jest to materiał do do analiz dla CBA i ABW.
Przecież w kwestii bezpieczeństwa na lotniskach co rusz się zajmują różne podmioty, zmieniają się spółki a pracownicy ciągle ci sami. Okazuje się że bezpieczeństwem na największym lotnisku w Polsce zajmuje się spółka sprzątająca :eek: , która dla licencji kupuje inną spółkę. To jest naprawdę farsa. Tutaj naprawdę mamy Państwo na NIBY.

Rozumiem, że zmiana aby to instytucja mundurowa zajmowała się takimi sprawami naruszyła pewne interesy (co jak co ale mieć wpływ na obsadę 1500 etatów dla lokalnych .... jest bardzo interesujące), a co najważniejsze to ciągle zmieniające się umowy na ochronę. Moim zdaniem odpowiednie służby powinny te umowy dokładnie przeanalizować. Farsa i jeszcze raz farsa !!!

A najlepsze, że osoba odpowiedzialna za projekt KAS Pan Minister Banaś dwa dni temu w radiu Maryja nic o tym nie wiedział !!!

Myślę, że ZZ powinien poinformować Pana Prezesa Kaczyńskiego, Panią Premier, MS oraz Szefów CBA ABW o zaistniałej sytuacji !!!

Zacznie się obgryzanie paznokci co po niektórych lobistów oraz decydentów, którzy o tej sprawie zadecydowali jeżeli: NIE DAJ BÓG COŚ SIĘ ZŁEGO WYDARZY !!! A wtedy Prokurator będzie miał pełne ręce roboty.

Kwestia bezpieczeństwa Państwa to nie jest zabawa dla chłopców w krótkich spodenkach :mad:

Ps. To również pokazuje jak zajebiście jest dopracowana ustawa o KAS.


https://www.fly4free.pl/firma-sprzatajaca-ochroni-lotnisko-chopina/
 
Back
Do góry