• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

zwolenienie ze służby - koszty

4 lata stażu, jak na SCS to swieżak.
W takim razie dziękuję za odpowiedź ale...
1. Z tego co czytam zdarzają się też wcześniejsze awanse i domniemam, że nie są one efektem lizania nie tego co trzeba czy włażenia nie tam gdzie trzeba, a ciężkiej rzetelnej pracy, choć pewnie się mylę.
2. We Wrocławiu np. źle to nie wygląda a jak ktoś już ma jakiś staż pracy to wygląda całkiem dobrze.
3. Tutaj się chyba zgodzę, sporo osób porównuje SCS do SG która zdaje się mocno odjechała ale jak każda służba pod MSW które jest oczkiem w głowie Prezesa i Prezydenta.
4. Z tego co czytam to faktycznie trochę nie fair to wygląda.
 
Wolałem to usłyszeć od kogoś kto jest "świeżakiem" w tej formacji, od kogoś kto ma trochę inne spojrzenie na wiele spraw i mniejsze doświadczenie ;)
Ja jestem świeży, bo jestem tu niecały rok.

Z awansami nie wiem jak jest, bo jeszcze nie dostałem, ale faktycznie ludzie bardzo długą chodzą z "łąką" na pagonach (widział ktoś z was samego posterunkowego na patrolu? W obecnym niedoborze funkcjonariuszy policji może się zdarzyć, ale zawsze jest z bardziej doświadczonym policjantem. A zmiana z samych świeżaków + rewident jako kierownik nie jest rzadkością.). A najdziwniejsze jest dla mnie brak poszanowania stopni. Że nie jesteśmy wojskiem i nikt nie każe salutować to jestem w stanie zrozumieć, ale dlaczego oficer idzie na odprawy a podoficer jest kierownikiem zmiany, to nie mogę pojąć. Dodatkowo podwójny system zaszeregowania, tj. wg stopni i wg.stanowiska. We wszystkich innych mundurówkach pieniądze rosną wraz z każdym wyższym stopniem, a dodatki są za funkcje (np. d-ca kompania w wojsku czy dzielnicowy w policji). Tu jest chyba odwrotnie. W dodatku brak wyraźnych kryteriów awansu (czy to w stopniach czy funkcji).
Zarobki chyba najniższe w porównaniu z wszystkimi innymi mundurówkami. Na początek (ale chyba dużo dłużej również) trzech tysięcy bez dodatków nie przekroczysz. Co prawda policjant-kurasant zarabia nieco mniej, ale po trzymiesięcznej szkole policyjnej zarabia ok. tysiąc zł więcej od nas (aplikantów). A propos systemu szkolenia - oprócz ZKZu (który de facto jest pod koniec przygotowawczej) praktycznie żadne szkolenia nie istnieją. A wymaga się wiedzy i znajomości przepisów jak po pięcioletnim stażu,
Dyskryminacja względem innych służb - zarobki już omówiłem, dodam jeszcze brak trzynastki, fatalny socjal + inne drobnostki np. policjantom i SG przy zmianach 12-sto godzinnych przysługuje 40 min przerwy, nam - 30 min. I gro funkcjonariuszy chyba w ogóle nie uważa się mundurówką (ciekawe czy inni uważają ans za mundurowych?).
 
Kolega wyżej wszystko ładnie napisał jak jest. Nie ma hierarchii. Starszy aplikant zleca rewizję dla aspiranta. Stopień w tej służbie nie ma znaczenia. Ogólnie w służbie przygotowawczej w OC po kilku dniach robisz wszystko to co ludzie z kilkunastoletnim stażem prócz czynności rachmistrza, bo nie masz pieczątek. Szkolenie wygląda także patrzysz 1-2 służby jak ktoś coś robi i później lecisz sam. Kasa to jakieś nieporozumienie. Jeżeli masz 20-23 lata PIT0 i mieszkasz z rodzicami to będziesz żył normalnie i do 30 - stki dobijesz 4000 z dodatkami. Jeżeli zaczynasz karierę w SCS po 30 to się zastanów . Ogólnie praca przyjść odklepac i wyjść, z powodu braku określonej ścieżki kariery możesz być nikim przez 30lat a stopni kilka na zbierasz co 5 lat. Ludzie siedzą w tym i ciągle liczą że będzie lepiej a jest jak jest. Wszystkie sluzby mają nagrody a tu nie ma, w SG masz mundurowke ok 2500zl a tu gaciowe 400zl. SG jest doposażona i doinwestona a w scs nie ma żadnych sprzętów, aż wstyd..
 
Dzięki za info,
Przykro się to czyta i aż dziw bierze, że tylu jest chętnych. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że nie wszędzie jest tak samo.
 
Dzięki za info,
Przykro się to czyta i aż dziw bierze, że tylu jest chętnych. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że nie wszędzie jest tak samo.
Niestety ale chętnych za dużo nie ma, na wschodniej ścianie może tak, ale wewnątrz kraju czy na zachodzie czasem jest więcej etatów niż kandydatów.
 
Ja jestem świeży, bo jestem tu niecały rok.

Z awansami nie wiem jak jest, bo jeszcze nie dostałem, ale faktycznie ludzie bardzo długą chodzą z "łąką" na pagonach (widział ktoś z was samego posterunkowego na patrolu? W obecnym niedoborze funkcjonariuszy policji może się zdarzyć, ale zawsze jest z bardziej doświadczonym policjantem. A zmiana z samych świeżaków + rewident jako kierownik nie jest rzadkością.). A najdziwniejsze jest dla mnie brak poszanowania stopni. Że nie jesteśmy wojskiem i nikt nie każe salutować to jestem w stanie zrozumieć, ale dlaczego oficer idzie na odprawy a podoficer jest kierownikiem zmiany, to nie mogę pojąć. Dodatkowo podwójny system zaszeregowania, tj. wg stopni i wg.stanowiska. We wszystkich innych mundurówkach pieniądze rosną wraz z każdym wyższym stopniem, a dodatki są za funkcje (np. d-ca kompania w wojsku czy dzielnicowy w policji). Tu jest chyba odwrotnie. W dodatku brak wyraźnych kryteriów awansu (czy to w stopniach czy funkcji).
Zarobki chyba najniższe w porównaniu z wszystkimi innymi mundurówkami. Na początek (ale chyba dużo dłużej również) trzech tysięcy bez dodatków nie przekroczysz. Co prawda policjant-kurasant zarabia nieco mniej, ale po trzymiesięcznej szkole policyjnej zarabia ok. tysiąc zł więcej od nas (aplikantów). A propos systemu szkolenia - oprócz ZKZu (który de facto jest pod koniec przygotowawczej) praktycznie żadne szkolenia nie istnieją. A wymaga się wiedzy i znajomości przepisów jak po pięcioletnim stażu,
Dyskryminacja względem innych służb - zarobki już omówiłem, dodam jeszcze brak trzynastki, fatalny socjal + inne drobnostki np. policjantom i SG przy zmianach 12-sto godzinnych przysługuje 40 min przerwy, nam - 30 min. I gro funkcjonariuszy chyba w ogóle nie uważa się mundurówką (ciekawe czy inni uważają ans za mundurowych?).
Brak trzynastek? Trzynastki jeszcze chyba nie zabrali
 
Na jakiej podstawie takie przypuszczenie?
Ależ to jest oczywiste - z uwagi na tegoroczną koniunkcja Jowisza i Saturna będzie mieć miejsce w znaku Koziorożca. Dla ezoteryków, astrologów i innych osób wierzących we wpływ planet na życie na ziemi, oznacza to tzw. ostateczną aktywację Ery Wodnika czyli nowych czasów ;) (y).
 
Ależ to jest oczywiste - z uwagi na tegoroczną koniunkcja Jowisza i Saturna będzie mieć miejsce w znaku Koziorożca. Dla ezoteryków, astrologów i innych osób wierzących we wpływ planet na życie na ziemi, oznacza to tzw. ostateczną aktywację Ery Wodnika czyli nowych czasów ;) (y).
To raczej przepowiednia wróżki - Jackowskiego, gdyż wspomniana koniunkcja już minęła ...
 
Brak trzynastek? Trzynastki jeszcze chyba nie zabrali
OK, może się trochę zagalopowałem, wiec sprostuję, że nie jestem pewien co do trzynastki. Ale w zamian za to dodam L4 z tytułu kwarantanny płatne 80% zamiast 100%.
I a propos mundurówki (gaciowe) i dodatku za pranie (swoja drogą w cywilu płacą więcej), to pragnę zauważyć, że wypłaca się je nie z góry na przyszły rok, tylko po przepracowanym roku. A kuriozalne by było, gdyby żołnierz jadący na misję miałby się doposażyć w sprzęt po powrocie do kraju.
 
OK, może się trochę zagalopowałem, wiec sprostuję, że nie jestem pewien co do trzynastki. Ale w zamian za to dodam L4 z tytułu kwarantanny płatne 80% zamiast 100%.
I a propos mundurówki (gaciowe) i dodatku za pranie (swoja drogą w cywilu płacą więcej), to pragnę zauważyć, że wypłaca się je nie z góry na przyszły rok, tylko po przepracowanym roku. A kuriozalne by było, gdyby żołnierz jadący na misję miałby się doposażyć w sprzęt po powrocie do kraju.
Pomimo to wszystko co napisałeś zostajesz w służbie? :)
 
@cat...na podstawie rozmowy z pracownikiem płac
To mnie w żaden sposób nie przekonuje.
Obecny brak przepisów o likwidacji 13, nie pozwala naruszyć elementów już dokonanych.
Przykładowo - jeżeli nadal ci zabierają z wypłaty 3% (twoje i tylko twoje pieniądze), to
muszą ci je jakoś "oddać" ...
 
Pomimo to wszystko co napisałeś zostajesz w służbie? :)
Na chwilę obecną tak. Po pierwsze ciężko jest teraz z pracą, po drugie nie jestem pewien kosztów zwolnienia, a po trzecie w obecnej sytuacji nie ma za dużego wyboru co do mundurówek (chyba lepiej siedzieć na granicy niż w Warszawie obstawiać miesięcznice albo zabezpieczać inne manifestacje).
 
Witam mam takie pytanie do użytkowników forum - po 10 latach służby (spec ,rewident ) postanowiłem przejść do innej służby. Jako że nie wierzę w to iż mój dyrektor wyrazi zgodę na przeniesienie , po prostu przystąpiłem do naboru i zdałem wszystkie egzaminy. Moje pytanie jest następujące,czy istnieje możliwość aby dyrektor skrócił 3 miesięczny okres wypowiedzenia ? Czy przy składaniu wypowiedzenia muszę zachować drogę służbową ?
 
Witam mam takie pytanie do użytkowników forum - po 10 latach służby (spec ,rewident ) postanowiłem przejść do innej służby. Jako że nie wierzę w to iż mój dyrektor wyrazi zgodę na przeniesienie , po prostu przystąpiłem do naboru i zdałem wszystkie egzaminy. Moje pytanie jest następujące, czy istnieje możliwość aby dyrektor skrócił 3 miesięczny okres wypowiedzenia ? Czy przy składaniu wypowiedzenia muszę zachować drogę służbową ?
To są dwa pytania.

Odp.: tak, oraz tak ...
 
Back
Do góry