• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zaproponowane przez DIAS Rzeszów porozumienie w sprawie podwyżek

@Miś Uszatek a czy jakiekolwiek informacje są przekazywane? Decydują o moim wynagrodzeniu nie pytając mnie o zdanie. A teraz jeszcze przez 7 dni muszą myśleć. Ponoć to ja jestem żenujący. To jak nazwać postawę związkowców?
 
@Miś Uszatek a czy jakiekolwiek informacje są przekazywane? Decydują o moim wynagrodzeniu nie pytając mnie o zdanie. A teraz jeszcze przez 7 dni muszą myśleć. Ponoć to ja jestem żenujący. To jak nazwać postawę związkowców?
Wg mnie związki przeginają palę, negocjują z dyrektorem to niech negocjują a nie tydzień myślą nie wiadomo nad czym. A skończy się tak ze dyrektor zrobi sam co uważa za słuszne. I może to by było najlepsze bo te przepychanki o te grosze to już zaczyna być bez sensu. Zakończyć ta sprawę i tyle !
 
@Miś Uszatek nie tylko według Ciebie. Więcej jest osób co tak myśli. Ta sprawa powinna być już ,skończona, ale wiesz fajnie się bawić ludźmi i ich pieniędzmi, i czuć przez chwilę władzę. To może tylko na tyle ich stać, nie wiem. Nie znam tych ludzi, ale nie mają ani mojego zaufania, ani poparcia.
 
@Miś Uszatek nie tylko według Ciebie. Więcej jest osób co tak myśli. Ta sprawa powinna być już ,skończona, ale wiesz fajnie się bawić ludźmi i ich pieniędzmi, i czuć przez chwilę władzę. To może tylko na tyle ich stać, nie wiem. Nie znam tych ludzi, ale nie mają ani mojego zaufania, ani poparcia.
To spierd..aj do swoich.
 
Chcesz szybciej podwyżkę i w wyższej wysokości niż proponuję DIAS to przekonaj pozostałe związki do propozycji Celnicy. Pl. Będzie Ci łatwiej bo oni mają mniej członków. Tylko rób to z głową, a nie tak żenująco jak tutaj starasz się wywierać presję.
 
@Jolly Roger ale dlaczego mam agitować za propozycją ZZ.Celnicy.pl? Czy ona jest naprawdę taka sprawiedliwa? Zbudowano ją w oparciu o staż i mnożnik. A gdzie stanowisko? Przykład: w dziale są 3 osoby - 2 starszych kontrolerów skarbowych - staż pracy 25 lat i 15 lat i starszy ekspert skarbowy - 25 lat pracy. Starszy kontroler i starszy ekspert z 25 letnim stażem w rzeszowskiej izbie są mnożnikami na poziomie zbliżonym. I zgodnie z Waszą propozycją podwyżkę dostaną taką samą. Starszy kontroler z 15 letnim stażem i bardzo podobnym do tamtych monożnikiem dostanie podwyżkę dużo mniejszą. Problem tkwi w tym, że ten kontroler z 25 letnim stażem nawet do pięt nie dorasta temu z 15 letnim. W rzeszowskiej przez lata awanse były stanowiskowe bez pieniędzy. A tego obecna Wasza propozycja nie uwzględnia. I dlatego nie ma mojego popracia, bo dostanę ( i nie tylko ja) będąc starszym ekspertem taką samą podwyżkę jak osoba z dużo niższym stanowiskiem, ale zbliżonym mnożnikiem i stażem ponad 20 lat pracy, mająca problem z napisaniem prostego postanowienia.
 
Apeluję do Wszystkich nie wyzywajmy się wzajemnie - to cieszy dyrekcję.
Władzę ma dyrektor.
Związki tylko reprezentując większość mogę powalczyć z Nim. Szukajmy rozwiązania sporu - konsolidujmy się to w Naszym intresie
 
@Jolly Roger ale dlaczego mam agitować za propozycją ZZ.Celnicy.pl? Czy ona jest naprawdę taka sprawiedliwa? Zbudowano ją w oparciu o staż i mnożnik. A gdzie stanowisko? Przykład: w dziale są 3 osoby - 2 starszych kontrolerów skarbowych - staż pracy 25 lat i 15 lat i starszy ekspert skarbowy - 25 lat pracy. Starszy kontroler i starszy ekspert z 25 letnim stażem w rzeszowskiej izbie są mnożnikami na poziomie zbliżonym. I zgodnie z Waszą propozycją podwyżkę dostaną taką samą. Starszy kontroler z 15 letnim stażem i bardzo podobnym do tamtych monożnikiem dostanie podwyżkę dużo mniejszą. Problem tkwi w tym, że ten kontroler z 25 letnim stażem nawet do pięt nie dorasta temu z 15 letnim. W rzeszowskiej przez lata awanse były stanowiskowe bez pieniędzy. A tego obecna Wasza propozycja nie uwzględnia. I dlatego nie ma mojego popracia, bo dostanę ( i nie tylko ja) będąc starszym ekspertem taką samą podwyżkę jak osoba z dużo niższym stanowiskiem, ale zbliżonym mnożnikiem i stażem ponad 20 lat pracy, mająca problem z napisaniem prostego postanowienia.
A macie podobne zakresy obowiązków ? Robicie podobne rzeczy na co dzień ?
 
A macie podobne zakresy obowiązków ? Robicie podobne rzeczy na co dzień ?
A co to ma do rzeczy? Zarówno awanse jak i stopnie i stanowiska nie są przyznawane sobie samemu. Skoro jakiś dyrektor klepnął awans, to rolą dyrektora (za pośrednictwem kierownika/naczelnika) jest wykorzystanie wiedzy danego starszego eksperta i przydzielanie mu zadań odpowiednich do wynagrodzenia.

Myślisz, że jak w prywatnej firmie kogoś biorą na starszego eksperta (czy tam odpowiednik) to pozwalają mu siedzieć na tyłku a w zamian ma nie otrzymywać podwyżek czy tam nagród?

Co tu za filozofię się uprawia?
 
@Sebull oczywiście, że nie mamy identycznych zakresów. Nie robimy także tego samego. Identyczny mamy jedynie mnożnik i staż pracy. Wynika to, że ja miałem 3 awanse bez zmiany mnożnika. Taka była przez lata polityka płacowa w izbie. W papierach pisano awans na stanowisko i zdanie wytrych: warunki pracy i płacy pozostają bez zmian. I teraz te podwyżki proponowane przez ZZ.Celnicy.pl zrównują nas.
 
A co to ma do rzeczy? Zarówno awanse jak i stopnie i stanowiska nie są przyznawane sobie samemu. Skoro jakiś dyrektor klepnął awans, to rolą dyrektora (za pośrednictwem kierownika/naczelnika) jest wykorzystanie wiedzy danego starszego eksperta i przydzielanie mu zadań odpowiednich do wynagrodzenia.

Myślisz, że jak w prywatnej firmie kogoś biorą na starszego eksperta (czy tam odpowiednik) to pozwalają mu siedzieć na tyłku a w zamian ma nie otrzymywać podwyżek czy tam nagród?

Co tu za filozofię się uprawia?
Tak może napisać ktoś, kto nie ma zielonego pojęcia o tym jak kształtowała się przez lata polityka finansowa w izbie.
 
A co to ma do rzeczy? Zarówno awanse jak i stopnie i stanowiska nie są przyznawane sobie samemu. Skoro jakiś dyrektor klepnął awans, to rolą dyrektora (za pośrednictwem kierownika/naczelnika) jest wykorzystanie wiedzy danego starszego eksperta i przydzielanie mu zadań odpowiednich do wynagrodzenia.

Myślisz, że jak w prywatnej firmie kogoś biorą na starszego eksperta (czy tam odpowiednik) to pozwalają mu siedzieć na tyłku a w zamian ma nie otrzymywać podwyżek czy tam nagród?

Co tu za filozofię się uprawia?
Odpiwiedż do wpisu 240
Chodziło mi o to że w obrębie jakiejś komórki , działu , Oddziału celnego osoby mające taki same obowiązki winny mieć podobne mnożniki .

Chodzi o wartościowanie z przed lat - osoby zmieniły swoje miejsce pracy/ służby a pieniądze nadal te same co kiedyś - takie kominy chcemy zasypywać - dodawać tym z dołu
 
Ostatnia edycja:
@Sebull oczywiście, że nie mamy identycznych zakresów. Nie robimy także tego samego. Identyczny mamy jedynie mnożnik i staż pracy. Wynika to, że ja miałem 3 awanse bez zmiany mnożnika. Taka była przez lata polityka płacowa w izbie. W papierach pisano awans na stanowisko i zdanie wytrych: warunki pracy i płacy pozostają bez zmian. I teraz te podwyżki proponowane przez ZZ.Celnicy.pl zrównują nas.
Jasne taka polityka cięgnie się od wartościowania w Służbie Celnej - teraz każde podwyżki zwiększają różnice bo procentowe są - kto ma mały mnożnik dostaje mało podwyżki . Celncy .pl chcą to zrównać w obrębie komórki , działu. Oddziału
 
@Sebull nie wiem co było w służbie celnej bo nie byłem i nie jestem celnikiem. Stanowisko starszego eksperta skarbowego w wielu komórkach jest już stanowiskiem najwyższym. I dlatego nie podoba mi się branie jako kryterium wyłącznie stażu i mnożnika. Jak chcesz wiedzieć to ubiegłoroczna podwyżka spowodowała, że kontrolerzy skarbowi z niskim stażem mieli podwyżkę wyższą niż ja bo im odejmowano np. 7% a mnie 20% ( bo mam ponad 20 lat stażu pracy).
 
Podoba mi się analogia tej instytucji z prywatna firmą. Polityka kadrowa, awansowa, nagrodowa jest iście identyczna jak u prywaciarza.
 
W d... mam Mały ciebie, wszystkich skarbowców i wasze pieniądze. To raczej wyście się do nas przyczepili. Co robisz na forum celników, masz swoje forum to fora ze dwora.
STEFANek nie przeciągaj struny...niegrzecznie, nie wszyscy lubią czytać takie dyrdymały...:mad:/
może i przegiął z tą presją na ZZ, ale widocznie nie ma świadomości ile związek wywalczył, nie tylko dla swoich członków,
MAŁY, sorry, masz całkowitą rację, że DIAS nie liczy się z celnikami, ale w rzeczywistości,
nie liczy się z żadnym ZZ, celowo prowokuje do kłótni i doprowadza do antagonizmów, taka jego rola,
nie dajmy się sprowokowaćo_O
 
@Miś Uszatek a czy jakiekolwiek informacje są przekazywane? Decydują o moim wynagrodzeniu nie pytając mnie o zdanie. A teraz jeszcze przez 7 dni muszą myśleć. Ponoć to ja jestem żenujący. To jak nazwać postawę związkowców?

To nie zz decydują, one, w tym celnicy.pl, przedstawiają swoje propozycje

I nie muszą cię pytać o zdanie...

Ani te, które mają 30 członków, ani te, co mają ich 5000

Poczytaj ustawę o zz zamiast toczyć pianę
 
Ostatnia edycja:
Wg mnie związki przeginają palę, negocjują z dyrektorem to niech negocjują a nie tydzień myślą nie wiadomo nad czym. A skończy się tak ze dyrektor zrobi sam co uważa za słuszne. I może to by było najlepsze bo te przepychanki o te grosze to już zaczyna być bez sensu. Zakończyć ta sprawę i tyle !

Zrób to lepiej...

Idź i negocjuj...
 
Back
Do góry