• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zaproponowane przez DIAS Rzeszów porozumienie w sprawie podwyżek

@Sebull nie wiem co było w służbie celnej bo nie byłem i nie jestem celnikiem. Stanowisko starszego eksperta skarbowego w wielu komórkach jest już stanowiskiem najwyższym. I dlatego nie podoba mi się branie jako kryterium wyłącznie stażu i mnożnika. Jak chcesz wiedzieć to ubiegłoroczna podwyżka spowodowała, że kontrolerzy skarbowi z niskim stażem mieli podwyżkę wyższą niż ja bo im odejmowano np. 7% a mnie 20% ( bo mam ponad 20 lat stażu pracy).

Po pierwsze, dostaliście taką samą podwyżkę...

Łącznie...

Tylko że oni dostali więcej do zasadniczej a mniej zł w stażowym, a u ciebie odwrotnie

Izba rzeszowska nie jest jedyną, która tak zrobiła

W Olsztynie było tak samo..

Ja w ub roku dostałem do zasadniczej 80% tego co młodzi do zasadniczej...

Bo ze stażowym wyjdzie mi to samo...

Nie zgadzam się z taką logiką, i gdy rozmowa na forum schodzi na ten temat, wypowiadam się...

Ale nie popłakuję stale na ten temat na forum...

W policji to nie przeszło, odjęli z podwyżki 7% średniego stażowego, podwyżki zasadniczej dostali w każdej grupie stanowisk takie same, a indywidualnie DODATKOWO, bo to jest dodatek, stażowe...

Jeden 2%, inny 25%
 
Mnie jako osoby chodzącej w koszuli a nie w mundurze nie martwią teksty stefan 123 bo jako żołnierz rezerwy WP doskonale go rozumiem, jest Celnikiem z krwi i kości i takim już pozostanie.

Odnośnie podwyżek, dzieki wywieraniu presji na Związek mamy jak mamy na Podkarpaciu. Po co te zaczepki, czasem wydaje mi się że są to klakierzy DIAS lub żółtych. Zawsze najgorszy jeden Związek, pisanie na Internecie jacy są źli. JEST to przykre. Wiem że większość starszych ekspertów jest zwolennikiem wartościowania. Tylko jest dużo ekspertów którzy niestety mało co potrafią i dużo referentow co robią za ekspertów. Niestety nie każdemu dogodzi.

Niektórzy są skłonni poczekać z podwyzkami do grudnia byle coś mieć inni by dali się sprzedać za te 50 zł. To jest najgorsze. Ta presja, po co ona?

Dla mnie Tomek i Andrzej oraz Mirek i Paweł to Bohaterowie którzy mają kręgosłup moralny i wiedzą co robią.

Wiem jed pomimo tej presji i tego pierdol ... oni się nie ugna. Wiedzą co robią i jest to zgodne z wolą członków.
 
@retronix pisząc to naprawdę niewiele wiesz o śiatce płac skarbowców. A w orzecznictwie podatkowym, egzekucji administracyjnej nie ma referentów. Nie mamy obligatoryjnego awansu co 5 lat, nie było u nas wartościowania takiego jak w służbie celnej, mnożniki mają inną wysokość i np. starszy kontroler skarbowy ma mnożnik 1,96 a starszy ekspert 2,00. Starszemu kontrolerowi zmienią stanowisko na eksperta skarbowego a mnożnik nadal będzie miał 1,96. A stażowe to max 20%. Nie mamy dodatków, tylko kontrola w urzędach skarbowych. Do 2015 w izbie nie było związków zawodowych, tylu i tak działających jak teraz. Siatki płac funkcjonariuszy i pracowników cywilnych ze skarbówki nie da się tak łatwo porównać. Powiem tak, zgodnie z propozycją ZZ.Celnicy.pl dostałbym podwyżkę 237 zł. Powinienem być zadowolony, ale nie jestem. Bo według mnie ten sztywny podział krzywdzi wielu świetnych pracowników i docenia takich, którzy niewiele umiejąc niewiele też robią.
 
Ostatnia edycja:
@Ardonil szczerze? Nie do końca . Dla mnie w propozycji ZZ.celnicy.pl brakuje 3 zmiennej. Natomiast wadą propozycji 10 ZZ jest to, że ulubieńcy dostaną więcej. A czy kryteria są mętne? Dla mnie nie. Ale na chwilę obecną sytuacją wygląda tak, że Dias na propozycję ZZ.Celnicy.pl się nie zgadza, brak informacji o ustaleniach podczas negocjacji i zawieszenie negocjacji na prośbę związku. Inaczej, ktoś negocjuje o moich pieniądzach nie mówiąc mi nic. I to mi się nie podoba i jeszcze nie mam prawa zabierać głosu. Niestety nie jestem z tych co milczą.
 
Mały. Obserwuję te negocjacje z uwagą i ZZ Celnicy PL jest jedynym związkiem, który informuje o tym, choćby tu, na tym forum. O jakim zawieszeniu piszesz? Rozmawiałem dzisiaj z Przewodniczącym, który mi powiedział, że Celnicy 10 sierpnia otrzymali z izby niezbędne informacje a już 13 sierpnia przedstawili swoje propozycje. Czy tak wygląda zawieszenie? Celowo dezinformujesz?
Dowiedziałem się też, że już 22 czerwca przedstawili swoje stanowisko w temacie prosząc dias o dodatkowe info. Otrzymali je po ponad miesiącu. Ktoś tu przeciąga wypłatę i manipuluje... a "dziesięciu sprzymierzonych z dias", zajmuje się tylko rozpuszczaniem korytarzowych plotek, licząc na sowitą nagrodę za swoją służalczą postawę.
 
@retronix pisząc to naprawdę niewiele wiesz o śiatce płac skarbowców. A w orzecznictwie podatkowym, egzekucji administracyjnej nie ma referentów. Nie mamy obligatoryjnego awansu co 5 lat, nie było u nas wartościowania takiego jak w służbie celnej, mnożniki mają inną wysokość i np. starszy kontroler skarbowy ma mnożnik 1,96 a starszy ekspert 2,00. Starszemu kontrolerowi zmienią stanowisko na eksperta skarbowego a mnożnik nadal będzie miał 1,96. A stażowe to max 20%. Nie mamy dodatków, tylko kontrola w urzędach skarbowych. Do 2015 w izbie nie było związków zawodowych, tylu i tak działających jak teraz. Siatki płac funkcjonariuszy i pracowników cywilnych ze skarbówki nie da się tak łatwo porównać. Powiem tak, zgodnie z propozycją ZZ.Celnicy.pl dostałbym podwyżkę 237 zł. Powinienem być zadowolony, ale nie jestem. Bo według mnie ten sztywny podział krzywdzi wielu świetnych pracowników i docenia takich, którzy niewiele umiejąc niewiele też robią.
Gwoli przypomnienia: celnicy mają stanowiska i to one określają uposażenia zasadnicze oraz stopnie. Obligatoryjny awans co 5 lat dotyczy tylko i wyłącznie stopni, a finansowo zazwyczaj jest to 50zł brutto. Czy o taki awans rzeczywiście chodzi? Na tych samych stanowiskach często tkwią funkcjonariusze po wiele lat tak samo jak pracownicy korpusu służby cywilnej. Jeżeli o wartościowanie chodzi, to było ono dla wielu ludzi bardzo krzywdzące, więc trzeba być niesłychanie ostrożnym nawołując do jego przeprowadzenia. Mnożniki w korpusie służby cywilnej są bardzo szerokie, więc nawet dziś bez wartościowania można znacząco podnieść wynagrodzenia zdecydowanej większości pracowników ksc. Jest jeden warunek-muszą być na to środki. Myślę, że warto znać podstawowe zasady wynagradzania funkcjonariuszy, jeżeli chce się do nich porównywać.
 
,@Adka nigdzie nie porównuję, bo nie da się tego porównać. Według mnie nie można sztywno łączyć podwyżki w służbie cywilnej tylko z monożnikiem i latami pracy. Mnie brakuje 3 zmiennej stanowiskowej.
 
,@Adka nigdzie nie porównuję, bo nie da się tego porównać. Według mnie nie można sztywno łączyć podwyżki w służbie cywilnej tylko z monożnikiem i latami pracy. Mnie brakuje 3 zmiennej stanowiskowej.
DAWNO, dawno temu...funkcjonowało coś takiego co nazywano PREMIOWANIEM,
już nawet nie chodzie o te gwarantowane 40%, ale o to wyżej..., zadam więc pytanie,
jakim cudem i które ZZ w 2006 roku "klepnęły" zgodę na zmianę zasad wynagradzania,
dodam, że nie oczekuję odpowiedzi i raczej nie był to ZZ Celników.
TERAZ PREMIA 300-600 brutto, więc raczej motywacją to większego zaangażowania to to nie jest,
na dodatek wmawia się wszystkim, że nie ma środków, bo nie wypracowano:unsure:,
no i mamy gwóźdź, kto ma wypracować :unsure:, a kto dostać ? I podstawa, jak to "coś" zwane premią dzielić.
PROPONUJĘ losowo, dwa pudełka - 1 z nazwiskami, 2 - z kwotą premii, i po problemie,;)
ktoś ma szczęście inny niekoniecznie, ale powodu do kłótni i sporów nie będzie.
 
@piracius przeżyłem, pracując od lat 90, w skarbówce ròżne kombinacje z wynagrodzeniami. Od 3 lat jesteśmy razem i w podkarpackiej izbie celnicy raczej na wysokość premii nie mogli narzekać. Nie mogę pojąć jednego - w sytuacji, w której 2 najważniejsze osoby w izbie to ludzie w mundurach, dlaczego ZZ.Celnicy.pl jest się tak trudno z nimi porozumieć. I dlaczego go wręcz zwalczają. Przecież powinni ten związek rozumieć.
Od dziś zaczynam urlop, muszę odpocząć od pracy i jej problemów.
 
@piracius przeżyłem, pracując od lat 90, w skarbówce ròżne kombinacje z wynagrodzeniami. Od 3 lat jesteśmy razem i w podkarpackiej izbie celnicy raczej na wysokość premii nie mogli narzekać. Nie mogę pojąć jednego - w sytuacji, w której 2 najważniejsze osoby w izbie to ludzie w mundurach, dlaczego ZZ.Celnicy.pl jest się tak trudno z nimi porozumieć. I dlaczego go wręcz zwalczają. Przecież powinni ten związek rozumieć.
Od dziś zaczynam urlop, muszę odpocząć od pracy i jej problemów.
MOŻE się ugną pod naporem, a może faktycznie inne ZZ mają większość i DIAS po prostu odkłada decyzję, bo taki ma kaprys???
albo chce się zabezpieczyć "na przyszłość", a swoją drogą to SKORO porozumiał się z innymi ZZ, to dlaczego łamie POROZUMIENIE...terminy,
ma prawo;), spokojnego :cool::coffee:
 
@piracius przeżyłem, pracując od lat 90, w skarbówce ròżne kombinacje z wynagrodzeniami. Od 3 lat jesteśmy razem i w podkarpackiej izbie celnicy raczej na wysokość premii nie mogli narzekać. Nie mogę pojąć jednego - w sytuacji, w której 2 najważniejsze osoby w izbie to ludzie w mundurach, dlaczego ZZ.Celnicy.pl jest się tak trudno z nimi porozumieć. I dlaczego go wręcz zwalczają. Przecież powinni ten związek rozumieć.
Od dziś zaczynam urlop, muszę odpocząć od pracy i jej problemów.

Przez moment myślałem , że może spróbować odrobinę wyjaśnić Ci co nieco , przyjaźnie i bez epitetów .
Wczytując się w Twoje wypowiedzi stwierdzam , że nie da się bez tego ostatniego czyli "przyjaźnie i bez epitetów" .

Skoncentrowałeś się na swojej osobie , czasami wskazując kilkuosobową komórkę organizacyjną a temat jest bardziej skomplikowany . Tylko systemowo możemy uleczyć te nasze wspólne , zaniedbane podwórko .
Przypomina to jednak coraz bardziej drogę z dziurami , gdzie @Mały próbuje z zawzięciem maniaka tylko łatać dziury na dziurze (i będzie dobrze , byle tylko zacząć od niego) .
 
Informuję, że ZOZ ZZ Celnicy PL od czerwca aktywnie uczestniczy w pracach nad projektem rozdysponowania środków na podwyżki w IAS w Rzeszowie.

22.06.2020 r. przesłaliśmy do wszystkich organizacji związkowych projekt porozumienia w sprawie podwyżek. Otrzymaliśmy odpowiedź tylko od dwóch tj. Związku Zawodowego Pracowników Skarbowych przy Urzędzie Skarbowym w Dębicy i Związku Zawodowego Pracowników Skarbowości Województwa Podkarpackiego „SUKURS”.

Dopiero 24 lipca 2020 r. otrzymaliśmy odpowiedź DIAS na nasz wniosek z 22.06.2020 r. w sprawie dodatkowych informacji, które pozwoliły na opracowanie zbilansowanej finansowo koncepcji podwyżek.

30.07.2020 r. przesłaliśmy do DIAS dopracowany projekt porozumienia.

W okresie lipiec-sierpień odbyliśmy wiele spotkań z kierownictwem izby mających zbliżyć nasze stanowiska i pozwolić na wypracowanie kompromisowego wariantu podwyżek.
10.08.2020 r. otrzymaliśmy kolejną porcję informacji z izby niezbędnych do przygotowania kolejnej już propozycji rozdysponowania środków na podwyżki.
Pismem z 11.08.2020 r. poinformowaliśmy Dyrekcję, że przedstawimy swoje stanowisko w terminie siedmiu dni. W efekcie intensywnych prac i konsultacji już 13.08.2020 r. opracowaliśmy i przesłaliśmy kolejny wariant podwyżek.
W dniu wczorajszym tj. 18.08.2020 r. otrzymaliśmy z izby informację zawierającą szereg uwag, z których wiele zostało uwzględnionych w projekcie.

Wielokrotnie sygnalizowano nam też istnienie oporu ze strony 10 pozostałych organizacji związkowych wobec koncepcji przedstawionej przez ZZ Celnicy PL 22.06 i 30.07.2020 r.

Z tego względu, dzisiaj tj. 19.08.2020 r. zwróciliśmy się do wszystkich organizacji związkowych o poparcie kompromisowego projektu zakładającego uwzględnienie następujących elementów:
1. Doświadczenia - 50% puli dostępnych środków,
2. Ocen okresowych - 25% puli dostępnych środków,
3. Wniosków przełożonych - 20% puli dostępnych środków,
4. Środków w dyspozycji DIAS - 5% puli dostępnych środków.
Zgodnie z projektem końcowa podwyżka będzie sumą wszystkich w/w składników.

Liczymy na szybkie porozumienie wszystkich organizacji związkowych i niezwłoczne uruchomienie środków na podwyżki.

Szczegóły w załącznikach.
 

Attachments

  • 20200813 Zasady podziału podwyżek do DIAS.xls
    69,5 KB · Wyświetleń: 893
  • 20200819 pismo przewodnie w sprawie porozumienia do zz.doc
    75,5 KB · Wyświetleń: 507
Mały stanowisko mozesz mieć takie same z kimś kto pracuje krócej od Ciebie. Po prostu macie taka sama robotę i zadania !!! Za co chcesz dostawać większe pieniądze ??? Za to że Ci jest łyso, bo ktoś 10 lat młodszy ma taka samą podstawę zasadniczej??? Człowieku dlatego jest dodatek stażowy, abyś mógł zarabiać wiecej od tej osoby ktora jest młodsza od Ciebie !!!!
 
@nowicjuszSCS problem w tym, że stanowisko mam inne i nie robię tej samej roboty co młody. Ale widzę, że nie jesteś tego w stanie zrozumieć. A wracając do sprawy podwyżek. Przeanalizowałem propozycje ZZ.Celnicy.pl i tą byłbym w stanie zaakceptować.
 
@nowicjuszSCS problem w tym, że stanowisko mam inne i nie robię tej samej roboty co młody. Ale widzę, że nie jesteś tego w stanie zrozumieć. A wracając do sprawy podwyżek. Przeanalizowałem propozycje ZZ.Celnicy.pl i tą byłbym w stanie zaakceptować.
Pytanie zasadnicze, co na to 10tka:unsure:, może się zgodzą, czas goni(y)
i czy DIAS to klepnie:cool:
 
Back
Do góry