• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zaproponowane przez DIAS Rzeszów porozumienie w sprawie podwyżek

@piracius a o stanowisko 10 - tki trzeba zapytać tych co są w pracy. Ja jestem już daleko. Mam nadzieję, że teraz uda się ZZ dogadać. Ta propozycja naprawdę jest już do przyjęcia.
 
Jak dla mnie nowa propozycja jest ok przedstawia jasny podział i uwzględnia kompromis. Andrzej i Tomek nie dajcie się jestem z Wami
 
Do przyjęcia bo liczysz na maksa z puli przełożonego? :)
Przełożony to przepuści mnie przez maszynkę...na podwyżkę z tej strony to bym nie liczył...za daleko od źródełka;),
ale jakoś przetrzymam, może jednak coś też kapnie na 2021, już bez "negocjacji", a wtedy jak ocenię, że nie daję rady,
to żegnaj KASko:cool:
 
Od początku przedstawiane przez Celnicy.pl zasady są jasne i klarowne a ostatnia propozycja uwzględnia pewien kompromis, brak którego zarzucano temu związkowi z tego co słyszałem. I teraz sytuacja robi się naprawdę ciekawa i oczywista. Przejrzyste zasady (z naprawdę wieloma elementami w tym pula dla DIAS) naprzeciw "zasadom", które właściwie zakładały brak zasad a mianowicie skrajną uznaniowość. Plus "dodatki kontrolerskie" przy których rodzą się wątpliwości bo czyż nie jest to próba załatwienia tematu niskim kosztem? W dodatku pomniejszając ogólną pulę. Czy proponowane tak niskie kwoty mogą w ogóle zadowolić zainteresowanych? Czy nie powinna być ta sprawa załatwiona przy innej okazji/z innej puli? Związek pokazał, że stać go na kompromis (zdrowy oczywiście) a czy będzie stać na niego pozostałe związki? Czy znajdzie się wśród nich sprawiedliwy? Jeśli wykaże się ktoś rozsądkiwm i odwagą a przede wszystkim działaniem w interesie ogółu to chwała mu za to. Czy może jednak działacze liczą na własne korzyści bez oglądania się na brać pracowniczą i funkcjonariuszy? Niektórzy z pewnością tak, mam nadzieję, że nie wszyscy.
 
Chciałbym się dowiedzieć, które związki popierają projekt Celników, a które nie i z jakiego powodu... opóźniają wypłatę 😖
Mam nadzieję, że nie z powodu nieuwzględnienia przez Celników dodatków kontrolerskich. Chcemy podwyżki zasadniczego a nie dodatków, które co do zasady są zmienne!
 
Chciałbym się dowiedzieć, które związki popierają projekt Celników, a które nie i z jakiego powodu... opóźniają wypłatę 😖
Mam nadzieję, że nie z powodu nieuwzględnienia przez Celników dodatków kontrolerskich. Chcemy podwyżki zasadniczego a nie dodatków, które co do zasady są zmienne!
Sprawiedliwość polega na tym, że jeden dostaje bucik, a drugi kopniaka tym bucikiem,
wybór jak wynika z POROZUMIENIA należy do DIAS, więc wg mnie wszelkie "działania" DIAS prowadzą tylko do wzajemnych animozji
(o czym pisano już tyle,że szkoda słów), a nie wnoszą nic konstruktywnego, ale DIAS ma argument "związki nie mogą się dogadać":mad:
 
Więc niech się związki jak najszybciej dogadają. Wytrzymaliśmy z fikcją dodatków kontrolerskich tak długo, to wytrzymamy jeszcze do choćby września... :)
Nie powinno to powstrzymywać żadnego związku od podpisania porozumienia.
 
Myślę, że to pierwszy przypadek rozdysponowania podwyżek, w oparciu o jasno określone zasady. Pokłon dla tych Związkowców, którzy to przygotowali i przedstawili. Propozycja dyrektora i planktonu związkowego (dziesięciu sprzymierzonych z dias) to chlupocząca mętna woda.
 
@Sebull nie wiem czy jest na co czekać, otrzymałem informacje, że ta propozycja ZZ.Celnicy.pl także została odrzucona. Dlaczego, nie wiem. Może ktoś ze związkowców napisze co tym razem i komu nie pasowało. Tak jak napisałem wcześniej dla mnie ta propozycja była do zaakceptowania.
 
@Sebull nie wiem czy jest na co czekać, otrzymałem informacje, że ta propozycja ZZ.Celnicy.pl także została odrzucona. Dlaczego, nie wiem. Może ktoś ze związkowców napisze co tym razem i komu nie pasowało. Tak jak napisałem wcześniej dla mnie ta propozycja była do zaakceptowania.
Zapytaj u źródła informacji, a może do KOŃ TROJAŃSKIo_O
 
Dyrektorze kochany to skrót myślowy. Według mnie te inne związki to dyrektor - On im powie i jest zrobione.
 
@piracius nie wiem czy to Koń Trojański, ale brak informacji pozytywnej świadczyć może o tym, że nadal brak porozumienia. Dla mnie to już nie jest śmieszne, bo na tą decyzję czeka nie tylko 500 członków ZZ.Celnicy.pl ale 3000 osób będących członkami innych ZZ lub bedących poza ZZ. A wygląda to tak jakby ta przeważająca większość wogóle się nie liczyła.
 
@piracius nie wiem czy to Koń Trojański, ale brak informacji pozytywnej świadczyć może o tym, że nadal brak porozumienia. Dla mnie to już nie jest śmieszne, bo na tą decyzję czeka nie tylko 500 członków ZZ.Celnicy.pl ale 3000 osób będących członkami innych ZZ lub bedących poza ZZ. A wygląda to tak jakby ta przeważająca większość wogóle się nie liczyła.
NO, to może pora najwyższa, żeby ZZ WSPÓLNIE, przypomniały DIAS, że ma "tylko" uprawnienia do wykonania zaleceń SKAS
i już "mocno" po terminie...decyzja należy do niego...wóz albo przewóz, no chyba, że jest mocnym plecakiem....o_O
i tak mimochodem, niebawem, kolejne "starcia podwyżkowe" 15 września tuż, tuż.
ALE może DIAS nie zgadza się z "porozumieniem" ;)
 
@piracius ta zabawa już powinna być skończona. Tylko, czy przedstawiciele ZZ mają na tyle odwagi aby postawić Dyrektorowi ultimatum. On się bawi zarówno Wami związkowcami, jaki nami pracownikami. Trwa ta zabawa już zdecydowanie za długo. I nie chodzi już w niej o to, która propozycja jest lepsza, a o zwykłą satysfakcję z upokorzenia ludzi. Bo ja czuję się upokorzony.
 
Back
Do góry