• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

zamykani celnicy

Gratuluję wszystkim dobrego rozumowania. Jak jest areszt tymczasowy, to jest bezprawie. Jak kogoś wypuszczą to jest niewinny! Nie wiem o co tu chodzi. To, że jest komuś przedstawiono zarzuty i jest podejrzany nie musi oznaczać od razu tymczasowego aresztowania. O tym czy zarzuty są zasadnie zadecyduje Sąd. Spodziewam się polemiki, że zamykają za 50 zł oraz, ze było ileś tam uniewinnień. Naiwny by uważał, że zatrzymanej osobie zdarzyło się to tylko ten jeden raz przyjąc łapówkę. Widocznie tyle zebrano dowodów, które bedzie można udowodnić w Sądzie. Zdarza się, że oskarżano osobę niewinną i to trzeba piętnować. Jednak w żadnym przypadku nie należy bronic łapówkarzy. W takim razie jak Waszym zdaniem ma się zachować Prokuratura. Tolerować 50 zł bo to nie jest korupcja, mając jednocześnie swiadomość o stanie majątkowym niektórych celników, oraz fakt ile papierosów ze wschodniej granicy znajduje sie na terytorium Polski i ile zatrzymuje się na granicy zachodniej. Skad one sie wzieły? Oczywiście zaznaczam, iż nie wszystkich f-szy służby celnej uwazam za skorupmowanych
 
Anonymous napisał:
Gratuluję wszystkim dobrego rozumowania. Jak jest areszt tymczasowy, to jest bezprawie. Jak kogoś wypuszczą to jest niewinny! Nie wiem o co tu chodzi. To, że jest komuś przedstawiono zarzuty i jest podejrzany nie musi oznaczać od razu tymczasowego aresztowania. O tym czy zarzuty są zasadnie zadecyduje Sąd. Spodziewam się polemiki, że zamykają za 50 zł oraz, ze było ileś tam uniewinnień. Naiwny by uważał, że zatrzymanej osobie zdarzyło się to tylko ten jeden raz przyjąc łapówkę. Widocznie tyle zebrano dowodów, które bedzie można udowodnić w Sądzie. Zdarza się, że oskarżano osobę niewinną i to trzeba piętnować. Jednak w żadnym przypadku nie należy bronic łapówkarzy. W takim razie jak Waszym zdaniem ma się zachować Prokuratura. Tolerować 50 zł bo to nie jest korupcja, mając jednocześnie swiadomość o stanie majątkowym niektórych celników, oraz fakt ile papierosów ze wschodniej granicy znajduje sie na terytorium Polski i ile zatrzymuje się na granicy zachodniej. Skad one sie wzieły? Oczywiście zaznaczam, iż nie wszystkich f-szy służby celnej uwazam za skorupmowanych
A SKAD SIE WZIĘŁY MRÓWKI I CO ROBIA Z PAPIEROSAMI MRÓWKI POMYŚL ... TERZA ODPOWIEDZ SOBIE DLACZEGO PAPIEROSY SA WYŁAPYWANE NA ZACHODNIEJ GRANICY, MOZE ZAMIAST ZAMYKAC CELNIKÓW ZAMKNAĆ PIESZE PRZEJSCIE
 
Przez przejscie graniczne typu Medyka przekracza legalnie PODKRESLAM LEGALNIE ( co ludziska przeniosa na pieszym i przejedzie osobówkami w ramach przyslugujacych norm) na dobe 8-10 tys kartonow fajek, co to oznacza i gdzie to idzie tlumaczyc chyba nie musze.
 
Jak w jednej chwili jest się nikim w oczach p.prok.nie ma znaczenia że praca którą się kochało jak ukochaną kobiętę,córkę,samochód itp. zadaje cios w sam środek serca .Nie życzę żadnemu koledze z braci celnej aby tego doświadczył mnie to spotkało wiem jaki to straszny ból ,piszę o tym bo nie mogę pogodzić się z tym co się dzieje w całym kraju z BRACIĄ CELNĄ-wystarczy pomówienie i jesteś nikim.Do lamusa odchodzą twoje osiągnięcia wiara w to co robisz.
Myślę że jeśli "SMRÓD POZOSTANI"to pozostawię moją kochaną SC.

Do alokersów na granicy wschodniej-szkoda jak odejdzicie do domów-więcej takich jak WY to UE była by spokojna o szczelność granic jesteście- DEBEŚCIAKI

m.c były nacz.ZP IC Prz.
 
w SC nie istnieje cos takiego jak domniemanie niewinności współczuje Panu naczelnikowi choć go nie znam ale mnie tez taka sytuacja dotknełą i znam ten ból i żal który zabija , Panie naczelniku proszę się nie poddawać to jest koszmar który jest tylko epizodem w życiu, pozdrawiam i głowa do góry
 
Ten kij ma dwa konce , jesli w kiedys w koncu nie bedzie normalnie , to bedzie bardzo ciezko znalesc jelenia ktory zgodzi sie na budowanie swojej kariery zawodowej w oparciu o domek z kart pod nazwa Słuzba Celna, normalnie skonstruowana jednostka ludzka, nie moze dlugo funkcjonowac w stanie permanentnego zagrozenia, bo w koncu nie wytrzyma, a puki co nasza praca tak wyglada, bo nikt nie zna dnia ani godziny, a cien podejrzenia oznacza koniec kariery celnika ( czego przyklad mamy ostatnio z Przemysla - pozdrawiam p naczelnika i zycze wytrwalosci) , nie kupisz mieszkana bo nie wiesz gdzie bedziesz pracowal ( chpoc chwala Bogu puki co alokacje mamy za soba) nie wezniesz kredytu, bo nie wiesz czy bedziesz mial go z czego splacic, nawet nowsze auto strach kupic .........jak dlugo mozna planowac zycie w oparciu o taki cyrk ?????
 
-chawa Bogu alokacje mamy za soba- ???? Jestes bardzo rad ze sie ostlaes i mam zagrzana posadke i naiwazniejsze,ze nic ci nie grozi - ale pamietaj ze kij ma dwa konce i z czasem udeza tez z drugiej strony
 
Kolego symaptyczny przeczytaj jeszcze raz co napisałem........ pracuje 400 km od miejsca zamieszkania, zreszta jak potocza sie losy tej firmy to dla mnie nie ma juz wiekszego znaczenia ..............i tak wysiadam lada dzien.
 
jesli tak-to sory ale jak slysze haslo alokacja to mnie trzesie -juz nikt nie mysli o naprawieniu tego zla -tylko w nowych zapisach KAS widze znowu same rodzynki w przywilejach przy ew.delgowaniu np. powtorka z rozrywki za stancji kontem u obcych ludzi za 150 pln od MF /reszte sam sobie doplac z wyplaty jak chcesz miszkac -ludzie jakie zapewnienia od MF ze cos nam dadza-chyba tylko fige-/czy moze bedzie lepiej-ale co tam naszym ZZ przy romowach z MF nic sie o tym nie mowi-powodzenia nowym ,boe alokantow juz chyba gorzej nie mozna potraktowac-pozdr.
 
M.C nie przesadzaj, czekamy na ciebie i nikt nawet nie mysli że nie wrócisz. Nie waż się poddawać, bo oberwiesz od nas wszystkich. Jesteś wspaniałym szefem, a te zarzuty są bzdurne i nikt w nie nie wierzy.W.
 
Moje podstawowe pytanie, czy podwyżki (ewentualne) dotyczyć będą również naiwniaków w służbie przygotowawczej, czy będzie jak zwykle (w projekcie ustawy o KAS, co nowy projekt to bardziej nas walili w rogi) do roboty nowi, do kasy starzy wyjadacze ?
 
nie wiem jak zaradzić praktykom prokuratorów, ale nie mogę się z tym pogodzić, bo wiem że można takie sprawy załatwić fachowo. W północnym, niedawno wojewódzkim mieście policjanci się wqrwili na biegłego sądowego psychiatrę i WBREW SUGESTIOM PROKURATURY zrobili prowokację ( było w tv). podstawiony gość z kamerą w guziku koszuli, pieniądze pokryte farbą, wszystko nagrane, po wzięciu w łapę wkraczają policjanci i łapki pana doktora świecą farbką w ultrafiolecie. I tak powinno być !!!!! a z naszymi chłopakami jest tak - gnida, której d...pę powielokroć przeczyszczono w piredlu, składa wyjaśnienia przed prorokiem że ten a ten to zrobił to i wziął w łapę.... I to jest dowód dla proroka Ziobry. Żenada!!!
a na deser stwierdzenie proroka okręgowego z olsztyna - żaden asesorek w sądzie nie podskoczy okręgówce ( prokuraturze) i klepnie każdy areszt... koniec cytatu.
Takie czasy! Do wyborów szanowni Państwo, żeby potem nie było żałosnych postów.
 
Back
Do góry