• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

zamykani celnicy

Do około 1997r było wielu bardzo oszczędnych celników, budujących z rozmachem wille, odpoczywających w najlepszych kurortach, itp. Czasy się zmieniły i wielu z nich skończyło za kratami !

Czy byli pomawiani ?? , a majątki jakie gromadzili posiadali z oszczędności - kredytów !? :oops:
 
wedlug mnie nic się nie zmienilo, dalej buduje się domy, kupuje samochody i żyje ponad stan ,tyle tylko ,że nie za gotowke a na kredyt, bo tak jest bezpieczniej. Wystarczy popatrzeć na celników ze ściany wschodniej.
 
Majątki na wschodzie

Wiesz Gościu obrażasz mnie. Powtarzasz obiegowe opinie, nie mając nawet odwagi zalogować się. Tak się składa akurat, że pracuję na tzw. ścianie wschodniej i ja nie widzę tych "majątków". Mam ponad 3 dychy na karku i nie dorobiłem się niczego. Nie mam wspaniałego domu, nie mam własnego mieszkania, samochód to stary rupiel. Tyle mi dała ta szczodra Służba Celna i łapówki, które codziennie biorę przy każdej okazji. Tak samo moi koledzy z referatu. Noż potęga majątkowa. Nie przeczą, że jak w każdym zawodzie zdarzyć się mogą łapówkarze - takie jest życie. A jak Cię zawiść zżera i masz podejrzenia, to złóż doniesienie do ABW, CBŚ czy prokuratury. One zazwyczaj znają się na wykrywaniu łapówkarzy. A jak masz takie brednie anonimowo wypisywać to wypier....
 
widocznie nie umie gospodarzyć pieniedzmi to że masz stary samochód to nic nie znaczy ten też kosztuje moze wiecej niż nowy , naprawy kosztuja
ponadto mieć pieniadze to pojecie względne , jestes kolego zazdrosny i nie umiesz mysleć jak zarobić aby mieć nie koniecznie z łapówek
 
Z ostatniego wpisu wychodzi totalne buractwo ....kolega ma stare auto bo jest drozsze od nowego ??? znaczy ( bez urazy) ze masochista jest ???? .....zastanow sie łosiu co ty piszesz i z jakiej choinki sie urwales.
 
Tanie bo drogie ?tak? Mam stary samochód który częstosię psuje=części i naprawy sa drogie= jestem lapówkarzem bo z penscji nie miałbym na remonty TAK?
Jeżdzę terenówką-nówką za 150tyś zł = nie psuje się =nie wydaję na naprawy= jestem uczciwym kolesiem BRAWO Z LOGIKI 6+. A na marginesie był kiedyś taki dowcip o milicjantach i rybkach w akwarium pamiętacie?
 
Re: Majątki na wschodzie

mistique napisał:
Wiesz Gościu obrażasz mnie. Powtarzasz obiegowe opinie, nie mając nawet odwagi zalogować się. Tak się składa akurat, że pracuję na tzw. ścianie wschodniej i ja nie widzę tych "majątków". Mam ponad 3 dychy na karku i nie dorobiłem się niczego. Nie mam wspaniałego domu, nie mam własnego mieszkania, samochód to stary rupiel. Tyle mi dała ta szczodra Służba Celna i łapówki, które codziennie biorę przy każdej okazji. Tak samo moi koledzy z referatu. Noż potęga majątkowa. Nie przeczą, że jak w każdym zawodzie zdarzyć się mogą łapówkarze - takie jest życie. A jak Cię zawiść zżera i masz podejrzenia, to złóż doniesienie do ABW, CBŚ czy prokuratury. One zazwyczaj znają się na wykrywaniu łapówkarzy. A jak masz takie brednie anonimowo wypisywać to wypier....

Czyli sugerujesz, że celnicy z Medyki, Hrebennego czy Tomaszowa Lub. którzy zostali zatrzymani to ofiary pomówień?
Kolego Mistique przejrzyj na oczy, a może za krótko pracujesz i nie masz pojęcia co się dzieje dookoła.
Może nie załapaleś się do spółdzielni?
 
Re: Majątki na wschodzie

jeżeli ma się samochód nowy to ma znaczyć żesie jest nieuczciwym praconikiem nic mylnego, taka mowa to zazdrośc
 
Zamykani celnicy

Oj ludzie, nie sprowadzajmy tej dyskusji do absurdalnego poziomu. Nie chodzi o to przecież, że o tym czy ktoś jest łapówkarzem decyduje fakt posiadania starego/nowego samochodu. Chyba każdy to rozumie. W moim poście chodziło mi jedynie o to, że obraża mnie twierdzenie o powszechnym łąpówkarstwie na Wschodzie. W IC Biała Podpaska na prawdę tak nie jest. Zdaję sobie sprawę, że wiele osób "dorabia" sobie w ten sposób - niestety jest to niezaprzeczalny fakt. Ale wielu to ciężko i uczciwie pracujący zolle. A znam sytuacje, kiedy koledzy, który za coś zaleźli za skórę przemytasom czy zatrzymanym "kolegom" zostali oskarżeni i pozamykani. Dopiero po dłuugim czasie zostali uniewinnieni. Nie genaralizujmy więc.
Co do gościa, który (mając odwagę wielką nie logując się) stwierdził, że pewnie jestem zazdrosny bo nie załapałem się do spółdzielni. Cóż, widzę że oceniasz innych według swojej miary. Nie ma więc o czym dyskutować.
Odnośnie gościa, który rzecze, że jestem niezaradny. Cóż może i tak jest. Ale wiedz, że na Wschodzie sytuacja na rynku pracy jest żałosna, a nam jak zapewne o tym wiesz właściwie nie można legalnie dorabiać. A odejść nie mogę na razie, bo po pierwsze chwilowo nie mam do czego, a po drugie nie mam zamiaru oddawać izbie kasy za zetkac.
A chodzi mi o to, żeby jak w normalnym państwie urzędnik/funkcjusz był po prostu doceniany przez to państwo, a nie kopany w dolną część pleców.
Pozdrawiam
 
CZY TO JEST MOŻLIWE ,ŻE W POLSCE MOZNA ZAMKNAĆ CELNIKA NA 3 MIESIACE NA PODSTAWIE ANONIMU, JESLI TAK TO JEST TO TEN KRAJ JEST DZIKIM KREJEM
 
Przemyśl > Naczelnik Izby Celnej zatrzymany przez CBŚ
Macieja C., naczelnika wydziału zwalczania przestępczości Izby Celnej w Przemyślu, zatrzymali wczoraj funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego.


W Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu potwierdzono tylko, że Maciej C. został przesłuchany w charakterze podejrzanego i usłyszał zarzuty. Jakie? Z nieoficjalnych informacji wynika, że nie mają związku z korupcją, ale dotyczą śledztwa, które od kwietnia trwa w prokuraturze. Objęto nim 61 osób, w tym 41 celników z Izby Celnej w Przemyślu. Są podejrzani o przyjmowanie łapówek od podróżnych.

Po południu Go zwolniłi bo oskażenie opierało się na "ktos powiedział.."
 
Ej tam co marudzicie, jak braliscie kasę to było super. Usmiech od ucha do ucha, zadowolony z życia, śmiech z innych którzy nie mieli takich możliwości "dorobienia", a teraz co. Przyszedł CBŚ i od razu państwo poilcyjno - ubeckie. Bo co dobre się skończyło, koryto się zeżarło...
 
Szanowny "gościu" powyżej... nie porównuj wszystkich do siebie, potrafisz tylko powtarzać oklepane frazesy, jeżeli widziałeś, że ktoś "brał" to dlaczego nie wykorzystałeś tej informacji wcześniej? Przypominasz mi tych polityków na górze... niestety!!!
 
Do "Old Zoll" a ty byś poszedł z informacją że twój kumpel ma boki? Jeżeli jesteś "Old Zoll" to nie ma siły abyś nic nie widział i nic nie słyszał, chyba że jesteś jak te trzy małpki z zakrytymi oczami, uszami i ustami. Poszedłeś gdzieś kiedyś?
 
Back
Do góry