• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

zamykani celnicy

Były czasy, w których kuglarze nikogo się nie bali. Teraz liczą terminy i z niecierpliwościa oczekują przedawnień :lol: (a sen ich nie jest spokojny :p )

PS Czasami kuglarza odstawiano od cycka (przeniesienia), no i wtedy...

PSII Jażeli w najbliższym czasie nie nastąpią zmiany (uregulowania prawne) to niepotrzebny będzie strajk włoski, gdyż nikt nie będzie chciał pracować na pasie (przemytnicy załatwią każdego).
4. Jaś Kowalski twierdzi, że np raz dał ci 10 USD za przejazd
znam przypadek, w którym zamknięto zolla po właśnie takim doniesieniu i prokuratura nawet nie sprawdziła, cz w dniu, w którym rzekomo funkcjonariusz na przejściu przyjął korzyść był w pracy, a nie był , a co swoje odsiedział przy tymczasowym aresztowaniu, to jego :twisted:
 
To ze prawo jest do kiczu i to ze mozna spreparowac dowody to nawet Lepper wie cos na ten temat. ale to c dzieje sie w dzisiejszej RP to nasze najmlodsze pokolenie bedzie sie uczylo i smiało z nas,ze jak głupie owce nie zwalczylismy tego. tylko jak walczyc z wiatrakami sie przeciez nie walczy>moze wystarczy byc ludziem dla ludzia? a co do zamykania to juz jest potwierdzone ze zamykaja z wiekszym stazem i choc nie maja dowodow rzeczowych ani nie zlapali za reke porboja im wcisnac albo wmuscic zeznania by wsypali innych. przypomina mi to UB Kraj.Uprzejmie donosze bo czuje sie mocno odpowiedizalny.. podpisany uprzejmy..
 
Áquila non cápit muscas. napisał:
To ze prawo jest do kiczu i to ze mozna spreparowac dowody to nawet Lepper wie cos na ten temat. ale to c dzieje sie w dzisiejszej RP to nasze najmlodsze pokolenie bedzie sie uczylo i smiało z nas,ze jak głupie owce nie zwalczylismy tego. tylko jak walczyc z wiatrakami sie przeciez nie walczy>moze wystarczy byc ludziem dla ludzia? a co do zamykania to juz jest potwierdzone ze zamykaja z wiekszym stazem i choc nie maja dowodow rzeczowych ani nie zlapali za reke porboja im wcisnac albo wmuscic zeznania by wsypali innych. przypomina mi to UB Kraj.Uprzejmie donosze bo czuje sie mocno odpowiedizalny.. podpisany uprzejmy..
to kraj jak za UB ludzie znikają, (są zamykani) boja się , nie rozmawiają,
taką Polskę znałam z opowiadań tylko, teraz wiem jak to jest UB-e nie śpi UB-e czuwa
 
Anonymous napisał:
Áquila non cápit muscas. napisał:
To ze prawo jest do kiczu i to ze mozna spreparowac dowody to nawet Lepper wie cos na ten temat. ale to c dzieje sie w dzisiejszej RP to nasze najmlodsze pokolenie bedzie sie uczylo i smiało z nas,ze jak głupie owce nie zwalczylismy tego. tylko jak walczyc z wiatrakami sie przeciez nie walczy>moze wystarczy byc ludziem dla ludzia? a co do zamykania to juz jest potwierdzone ze zamykaja z wiekszym stazem i choc nie maja dowodow rzeczowych ani nie zlapali za reke porboja im wcisnac albo wmuscic zeznania by wsypali innych. przypomina mi to UB Kraj.Uprzejmie donosze bo czuje sie mocno odpowiedizalny.. podpisany uprzejmy..
to kraj jak za UB ludzie znikają, (są zamykani) boja się , nie rozmawiają,
taką Polskę znałam z opowiadań tylko, teraz wiem jak to jest UB-e nie śpi UB-e czuwa
to jest jak grupowe zwolnienie z pracy, coś tu nie gra,śmierdzi mocno, politycznie
 
Sposoby postępowania

Pracuję w Uc w centralnej polsce. Szukałem wraz z psem służbowym przemycanych papierosów. Świątek piątek niedziela. Rok w rok było tego ok.500000szt ( kupa forsy). Teraz jestem zawieszony bo ktoś poeiedział że przez 17 lat służby ,,przyjąłem 790 zł łapówki,, Mam ogromne problemy .Z jednego z najlepszych psów w Polsce w ciągu paru tygodni zrobiono kalekę . Został wybrakowany. Za cichym przyzwoleniem dyrektora IC i innych kompetentnych sfingowano całą sprawę. Metody CBoś znam , bo sam tego doświadczyłem , po jednej i drugiej stronie barykady. Wiem jak to się odbywa. Przykro mi jest że za tyle lat pracy taka spotkała mnie nagroda. Nikt nas Celników nie broni i byle łajza której kiedyś mogłeś zrobić ku-ku teraz się za wszystko odwdzięcza. Jego chroni ,,prawo,,Nas nie. To wszystko jest jak koszmarny sen . Adwokaci i prokuratorzy zbijają fortuny , robią kariery. Który z nich wie w jakich warunkach pracowaliśmy np. 10 lat temu ( robisz za mało , szybciej więcej,nie wnikaj w szczegóły nie podoba się to się zwolnij).Teraz po latach są tego efekty. Czuję się bezradny opuszczony i samotny. Bez pieniędzy i perspektyw na jutro. Mam 42 lata i to wszystko co mam. Szkoda gadać.
 
Ofiaro!

I tu pojawia się miejsce dla związków zawodowych.
Spójrz na Wielką Brytanię, czy Niemcy. Tak Centrale Związkowe to potęga. Nikt im nie podskoczy.
Jak mówił towarzysz Ilicz, "Organizujcie się".
Wasz los jest w Waszych rękach. Tylko Waszych!
 
tak mnie teraz naszło. A jakie suckcesy maja nasze związki. Jakie ??????
Czy ktoś jest w stanie je wskazac?
Ile wprowadzono korzystnych zapisów dzięki im działalności

0,00

Ile wprowadzono niekorzystnych zapisów przy ich (biernym) udziale

Dużo. Wystarczy przeczytać forum.

Ile spraw wybrano przed trybunałem konstytucyjnym

0,00

Ktoś jednak ciągle wybiera takie, a nie inne władze związkowe.
 
Wybacz ze i Ty ofiaro doznales tego jak wielu innych-i powiedz mi jaka pomoc otrzymales np.od ZZ naszych-juz wiem NIC i radzisz sobie sam np.tak ja ja przez 10 latek opl.adwokata zostaje Ci ledwo do 1-go ,wracasz przy dobrym wietrze do pracy i CO i dalej nic masz zamknieta buzie bo i tak Ci sie nic nie nalezy .Popatrz prosze ile jest spraw takich naszych kolegow w TK i wszystkie oddalone -czy ktos kiwnie palcem w strone funkcjonariusz -nie-ALE POWIEM TO GLOSNO- W TYM MOMENCIE JAWI SIE OBRAZ OGOLNIE SL>CELNEJ-tak sytuacja moze spotak kazdego z naszych kolegow ,nawet jesli nic nie zrobil to i tak cos mu sie przypisze i co wtedy -a takich przypadkow moze byc kazdego dnia teraz coraz wiecej-pozdrawiam i zycze duuuuzo zrowia
 
Re: Sposoby postępowania

Ofiara napisał:
Pracuję w Uc w centralnej polsce. Szukałem wraz z psem służbowym przemycanych papierosów. Świątek piątek niedziela. Rok w rok było tego ok.500000szt ( kupa forsy). Teraz jestem zawieszony bo ktoś poeiedział że przez 17 lat służby ,,przyjąłem 790 zł łapówki,, Mam ogromne problemy .Z jednego z najlepszych psów w Polsce w ciągu paru tygodni zrobiono kalekę . Został wybrakowany. Za cichym przyzwoleniem dyrektora IC i innych kompetentnych sfingowano całą sprawę. Metody CBoś znam , bo sam tego doświadczyłem , po jednej i drugiej stronie barykady. Wiem jak to się odbywa. Przykro mi jest że za tyle lat pracy taka spotkała mnie nagroda. Nikt nas Celników nie broni i byle łajza której kiedyś mogłeś zrobić ku-ku teraz się za wszystko odwdzięcza. Jego chroni ,,prawo,,Nas nie. To wszystko jest jak koszmarny sen . Adwokaci i prokuratorzy zbijają fortuny , robią kariery. Który z nich wie w jakich warunkach pracowaliśmy np. 10 lat temu ( robisz za mało , szybciej więcej,nie wnikaj w szczegóły nie podoba się to się zwolnij).Teraz po latach są tego efekty. Czuję się bezradny opuszczony i samotny. Bez pieniędzy i perspektyw na jutro. Mam 42 lata i to wszystko co mam. Szkoda gadać.
przykro mi ,znam osobę która pracowała ponad 25 lat w cle a teraz siedzi z kryminalistami,ma ponad 50 lat , jak wyjdzie z tego cało to bedzie cud ,ale jest juz nikim , wrakiem człowieka ,sponiewieranym,zniszczonym i bez nadziei na lepsze jutro, bez emerytury , z kredytami ,szkoda mówić
 
Wszyscy tylko narzekają. Źle, niedobrze itd.
Nie chce mi się tego słuchać.
Takie polskie malkontenctwo.

Załóżcie nowy, porządny związek zawodowy.

Zróbcie składki po 30 pln lub wiecej miesięcznie od osoby.
Zatrudnijcie dobrych prawników, którzy beda pracować dla związków zawodowych, a jak bedziecie w potrzebie, to za darmo beda Was bronić.
Niech związek zawodowy bedzie waszą najlepszą polisą (ubezpieczeniem) na życie.
Ide o zaklad, iż jak rozkręcicie taką iniciatywę, to nikt, łącznie z MF-em, Wam nie podskoczy. Porozstawiacie ich po kątach wszędzie: w telewizji, w debatach publicznych, przed sądami, wszędzie....

To takie trudne?
 
to jest bardzo dobry pomysł , ale czy kogoś to bedzie interesowało nie ,
ale jak się dobiorą do większej ilosci celników to pójda po rozum do głowy, ale czy jeszcze będzie jakiś celnik pracował .
 
czy ktoś z psychologów zainteresował się rodzinami zamykanych celników,może zamkniętymi celnikami , śmiechu warte , to nie jest firma zasługująca na szacunek, to gorzej niż bagno, wykorzystać człowieka i żadnego ludzkiego odruchu,
 
Back
Do góry