• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

zamykani celnicy

Do HFPC zgłosili się funkcjonariusze służby celnej, którzy podnoszą problem licznych

Do HFPC zgłosili się funkcjonariusze służby celnej, którzy podnoszą problem licznych spraw, w których prokuratorzy stawiają celnikom zarzuty o przyjmowanie korzyści majątkowych. Z dotychczasowych obserwacji wynika, że wiele z tych zarzutów opiera się na ustnych pomówieniach członków zorganizowanych grup przestępczych lub innych funkcjonariuszy.
Cała wiadomość na stronie Fundacji:

http://www.hfhrpol.waw.pl/interwencja/index.php?option=com_content&task=view&id=39&Itemid=26

http://www.hfhrpol.waw.pl/interwencja/index.php?option=com_content&task=view&id=49&Itemid=26
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Postów: 8

--------------------------------------------------------------------------------

Kochani, Kiedy Wreszcie S. S. Przyzna Się Do Wszystkich Swoich Grzeszków? Może Obciąża Dalej Swoich Kolegów? Współpracując Z Naszym Prokuratorkiem. Pragnę Poinformować,że Ostatnio Położył Przed Zielonym Domkiem Kostkę Oczywiście W Nienadowej.a Nas Wszystkich Zatrzymanych Uważa Za Kryminalistów I Złodziei.pamiętaj Drogi "kolego" Nosił Wilk Razy Kilka - Ponieśli I Wilka. Stare , Ale Prawdziwe.
 
święte słowa ,siedział z prosiakiem i patrzyli na kamery kto ile osi,bo znał wszystich przemytnikow,próbował wsadzić na minę jedną osobę ale nie dala się zapodał je do abw na obserwację i ta osoba dowiedziala sie o tym i głośno skomentowało odpowiednio jego zachowanie
 
na pewno ,on nad nami i nad naszymi rodzinami miał litość?liczyła się tylko jego d...ai nic wiecej ,abw go zwoerbowało na podstawie czego? jego grzechów powodzeniu STIUARCUE DO NASTĘPNEGO RAZU !
 
no tak,czas....jest nie tylko najlepszym lekarzem ale jest zarazem najlepszym sędzią...oby tylko za długo nie zwlekał, palcem wskazał i napiętnował powodów naszych perturbacji wszak każdego dnia podawaliśmy im z ufnością rękę, życząc dobrego dnia a póki co....trzeba obnażyć wszelkimi sposobami, m.in. poprzez wycofywanie u prokuratora wymuszonych przez niego zeznań na kolegów, metody wydobywania tych zeznań, które pokażą społeczeństwu cały mechanizm działania "wymiaru sprawiedliwości" a tuszę sobie nadzieję wielką,że ich szczególnie dosięgnie prawdziwe ramię sprawiedliwości.
 
nowe (stare) śledztwo

dzisiaj smutni panowie znów wkroczyli do akcji , tym razem 10 osób z Dorohuska:(
 
Ostatnia edycja:
Witam, moze ktoś juz "przerabiał" tę wersje zwolonienia i coś podpowie. odebralam w poniedzialek zawiadomienie ze "swojej" Izby , że wszczęto wobec mnie "procedurę zwolnienia ze słuzby" w trbie art. 13 ustawy o sluzbie celnej. Dla przypomnienia, dotyczy to przpadku kiedy zwalnia sie funkcjonariusza po upływie 12 miesięcy od daty zawieszenia w czynnościach a przyczyna zwolnienia nie ustała. Mniej wiecej tak to brzmi. Problem w tym , że od czasu kiedy mnie zawieszono minęło 25 miesiecy z okładem. Do dzisja nic sie nie działo, nie z mojej winny. bezczynnośc wykazał prokurator. ja stawiałam sie na wszystkie czynnosci jakie zainicjował, dążyłam do szybkiego wyjasnienia sprawy boz pomówienia kolegi dostałam zarzyt przyjecia korzysci majatkowej w kwocie 200zł (bagatela). W tzw międzyczasie dostałam z izby postanowienie o dalszym zawieszeniu , w którym powoływano sie na zawieszenie prokuratorskie, ponieważ to z ustawy wygasło z przyczyn wiadomych - minął okres przewidziany w ustawie.
Może ktos mi poradzić co teraz zrobić , jak odpierać to zwolnienie? Czy ktos już był w takiej sutyacji i jak przebiegała ta "procedura" , z jakimi skutkami?
proszę o odpowiedz najlepiej na priv lub na pocztę : Agnieszkalecka@poczta.onet.pl . Nie musze dodawać, że jako celniczka "biorąca hehehehe permanentnie wielkie łapówy" nie mam takich zdolności finansowych , żeby korzystać z usług profesjonalnego pełnomocnika. Dlatego bronię sie sama i bardzo przydadzą mi sie jakiekolwiek spostrzeżenia.
Jeżeli pytanie zadałam w złym wątku , przepraszam i proszę administratora o przeniesienie go do właściwego wątku.
Dziękuje z góry i podrawiam Agnieszka Łęcka z Łodzi
 
Protesty styczniowe zmieniły sytuację celników majacych problem z postepowaniami karnymi na tyle że tych zwolnionych nie mozna przywrócić do pracy mimo ze ustawa się zminiła natomiast nowa ustawa zmieniła się na niekorzyść dla zawieszonych celnych , mogą być zawieszeni nie dłużej jak 12 miesięcy a następnie zwolnieni z pracy, odszkodowanie za niezasadnione zwolnienie z pracy przysługuje za 6 miesiecy (nie dłużej i nie mniej niz za 1 miesiac) powstał bałagan prawny i nie szybko z tym bałaganem prawnym można będzie się uporać tym którzy w owym czasie popadli w kolizje z prawem. Wiele spraw będzie rostrzygał sad ,napewno w wielu przypadkach na niekorzyść celników .Hermiona musisz się odwoływać od owej procedury być może na tej podstawie że zostałaś zawieszona na podstawie inneg przepisu.
 
Pani Mario ,czy są juz pierwsze sygnały w spr.zapoznawania sie z aktami postepowania prokuratorskiego?

Tak. Prokuratura Krajowa delegatura w Lublinie udostępniła akta adwokatowi.
Był złożony wniosek. Fotografia jest formą notatki- napiszcie, jaka była reakcja jeżeli ktoś próbował tego sposobu.
 
Postępowanie prokuratorskie w sprawie przyjecia deklaracji podatkowej.

Mamy odpowiedź Prokuratury Apelacyjnej na nasz wniosek o objęcie nadzorem. Prokuratorowi Okręgowemu w Krakowie polecono przyspieszenie wcześniejszych zaleceń Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie dot. jasnego ustalenia obowiązków służbowych funkcjonariusza przy przyjęciu deklaracji i skoncentrowanie dalszych czynności tak, aby możliwe było rychłe zakończenie postępowania. Nadal jednak nie wszystko jest dla nich jasne- bo nie pasuje do założonego celu. Podpowiadamy im więc jak policzyć nadpłatę i co pominęli w swoich analizach.
Od ponad dwóch lat zarzucają funkcjonariuszowi niedopełnienie obowiązków, a tymczasem teraz doszli do wniosku, że nie mają wiedzy jakie to były obowiązki. Lepiej późno niż wcale.
Całość korespondencji na naszej stronie:
http://zz.celnicy.pl/tekst-109.html
 
Piękna Odpowiedż Panie śiwy I Skarga Na Przewlekłość Postępowania Prowadzonego Przez Prokuratora
 
Ostatnia edycja:
2 września miało miejsce kolejne posiedzenie Sądu Okręgowego w Zamościu. Tym razem w sprawie przedłużenia aresztu- po 5 miesiącach o kolejne 6 miesięcy. Tym razem Sąd nie wyprosił obserwatorów, pewnie w wyniku interwencji w Sądzie w Zamościu i Sądzie Apelacyjnym w Lublinie.
Sąd nie zgodził się na przedłużenie aresztu wobec sześciu funkcjonariuszy.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry