• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

zamykani celnicy

sędzia piłkarski z Przemyśla

Były celnik, obecnie sędzia piłkarski podejrzany o korupcję

Wojciech T., sędzia piłkarski został dziś przesłuchany w Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu.
Policjanci zatrzymali go w środę w godzinach popołudniowych, tuż przed wyjazdem na III-ligowe rozgrywki piłki nożnej pomiędzy Wisłoką Dębica i Karpatami Krosno.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Wojciech T. odpowie nie tylko za "ustawienie” meczu.

Śledczy zamierzają również postawić mu zarzut przyjmowania łapówek, kiedy jeszcze pracował w Izbie Celnej w Przemyślu.

W związku z tą sprawą podejrzanych jest ponad 100 osób, w tym 75 celników.

żródło : http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080911/SPORT01/962214601

on już w genach miał zakodowane branie łapówek.:):(
 
Ostatnia edycja:
drogi kolego przeczytałem ta wiadomosc ale tez i inne i co widze ta sa i inni podejzani a nawet maja byc aresztowani ale nic nie pisza o tym gdzie dany delikwent pracuje i gdzie pracował. a w tej wiadomosci tak jak by od niechcenia podaja gdzie dany delikwent pracował i poco i dlaczego - a ja mysle ze to dalej jest nagonka na colli .jak ciebie pobija to jestes cywil i nie masz ochrony a jak cos zrobisz nie tak(oczywiscie poza pracą)
to dowala bo jestes colem i zasady obowiazuja
 
ano byłem w tej dziesiątce, 3 dni wyrwane z życiorysu, pan prokurator odfajkował sobie następne 10 nazwisk, postępowanie przed sądem to żart(trwało 1 minutę), potem czekanie 5h na wyrok- szybka jazda do aresztu- a tam to już inna planeta. Generalnie to już nie wiem w jakim kraju żyję. A narzekają na Białoruś...........
 
ano byłem w tej dziesiątce, 3 dni wyrwane z życiorysu, pan prokurator odfajkował sobie następne 10 nazwisk, postępowanie przed sądem to żart(trwało 1 minutę), potem czekanie 5h na wyrok- szybka jazda do aresztu- a tam to już inna planeta. Generalnie to już nie wiem w jakim kraju żyję. A narzekają na Białoruś...........

To i tak miałeś "szczęście" że Twoje kwity zobaczył sąd. Ja już niespełna rok czekam aż moja sprawa trafi do sądu, a w prokuraturze ciagle zbiera się materiały dowodowe przeciwko mnie.
Prawie jak za Stalina.
Jeżeli jest człowiek którego trzeba zgnoić, to i znajdzie się paragraf...

Lublin - Łubianka...?
 
nieprawda, że sąd zagląda w kwity, on nie rozpatruje na tym etapie czy dowody są wiarygodne czy nie, bo ma mało czasu i nie będzie czytać czterdziestu paru teczek akt, tylko patrzy jaki organ jest w nagłówku wniosku o areszt, dzięki Bogu że sąd zaczyna mieć własny pogląd na to wszystko, a nie przyklepuje na oślep co wnioskuje organ oddelegowany do krajówki
 
...dzięki Bogu że sąd zaczyna mieć własny pogląd na to wszystko, a nie przyklepuje na oślep co wnioskuje organ oddelegowany do krajówki


W takim razie jest nadzieja, że sąd (jak wynika z definicji) będzie jednak "...niezawisłym organem państwowym powołanym do stosowania prawa" ...
Obserwując działania prokuratury i reakcje podległych sądów, odnoszę nieco inne wrażenie.
Obyś miał rację!
 
Ostatnia edycja:
a zmienili sędziów czy co , bo o ile mi wiadomo cały czas sa ci sami wtedy i dziś nie wiem co może zmienić ich mentalność , może kampania medialna ? Jeśli tego nie bedzie w dalszym ciągu będą robić to samo co robili do tej pory i w taki sam sposób, rutyna i mozliwosci prawne, nikt sędziów nie napietnował za takie traktowanie sprawy,tzn przyklepywanie wniosków prokuratorów bez rozeznania dogłębnego .
 
z tym " własnym poglądem " to się chyba troche zagalopowałem ale zmiana jest bo pierwsi z Dorohuska (nieprzyznani) posiedzieli pół roku, następni trzy miesiące,następni trzy tygodnie a teraz trzy dni , mam wrażenie ,że w tunelu widać światełko i to nie jest pociąg
 
a zmienili sędziów czy co , bo o ile mi wiadomo cały czas sa ci sami wtedy i dziś nie wiem co może zmienić ich mentalność , może kampania medialna ?
Nie tylko kampania medialna. Interwencje w MSWiA, u posłów, u Rzecznika Praw Obywatelskich, w Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, kilka interwencji w prokuraturze krajowej, kilka wniosków o nadzór, wiele skarg, wiele odwołań i zażaleń. Aktywność Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
http://zz.celnicy.pl/tekst-152.html
 
tylko rzecznik praw obywatelskich sie na nas wypiął, jego proponuję nie zaliczać w poczet organizacji które nam pomogły
 
RPO podejmuje wciąż sprawę pełnej restytucji praw w razie uniewinnienia. Niestety nie podjął się dotychczas monitoringu postępowań karnych oraz posiedzeń o zastosowanie aresztu.
 
W chwili pierwszych aresztowań celników prosiłam na tym forum o pomoc , gdyż sposób aresztowania oraz sposób w jaki to robiono był nienormalny, gdyby ponad rok temu wstecz była taka interwencja w chwili obecnej stalibysmy w innym miejscu.Pozwolono prokuratorom i politykom znaleźć sobie kozła ofiarnego między innymi wśród celników.Czekaja nas teraz sprawy w sądach, zobaczymy czy sędziowie stana na wysokosci zadania tzn czy wyroki bedą wydawane na miarę prawa i sprawiedliwości (nie mylić z PIS)w tym kraju .
 
Odbiegnę trochę od tematu, aby poinformować, że jutro zamieścimy wzór SKARGI DO WOJEWÓDZKIEGO SĄDU ADMINISTRACYJNEGO, w sprawie przywrócenia na zawieszenie.
Przejrzałem orzecznictwo sądów administracyjnych i powiem Wam, że sądy musiałyby zmienić o 180 stopni swoją linię orzeczniczą, aby teraz uzasadnić brak stosowania zasady równości wobec prawa.
Proszę więc, aby osoby, które mogą jeszcze zaczekać ze złożeniem skargi wstrzymały się do jutra.

Członkowie Związku Zawodowego Celnicy PL mogą liczyć na pomoc Związku i wsparcie prawne w trakcie przewodu sądowego.
 
Do pobrania skarga do WSA w sprawie przywrócenia na zawieszenie. Skarga dosyć chaotyczna, niestety zawiódł adwokat. Podstawowe kwestie i orzecznictwo jednak zawiera, tak więc jest ok. W ostateczności przyciśniemy KA przy kasacji. Skargę można, a właściwie powinno się odpowiednio modyfikować.
http://zz.celnicy.pl/tekst-155.html
 
chciałbym nieśmiało zauważyć, że informacje podane w http://zz.celnicy.pl/tekst-158.htm są nie do końca rzetelne, ponieważ w samym tylko Dorohusku zawieszono w związku z aresztem tymczasowym co najmniej 8 osób , a tam jest podane że 4 w całej SC, to jak jest w związku z tym z pozostałymi danymi dotyczącymi postępowań karnych?
 
Teraz inna opowieść (jest nazbyt piękna, aby ją opuścić). Jednego poranka pewien profesor wspiął się na katedrę i zanim jeszcze rozpoczął wykład, wyrwał ze swojego zeszytu dużą, białą kartkę, na której znajdowała się mała plama z atramentu, i zwrócił się do studentów: "Co widzicie?", "Czarną plamę", krzyknął ktoś natychmiast. "Widzicie, powiedział profesor, to są właśnie ludzie: dostrzegają jedynie plamy, nawet te najmniejsze, a nikt nie widzi tej cudownej i białej karty, która jest życiem!"
 
Back
Do góry