• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zamach na ZZ Celnicy.pl

Mówiąc prawdę i obnażając kłamstwo i nieudolność władzy?
To znaczy, że wolno wprowadzać w błąd opinię publiczną?





Prawa powszechnie obowiązującego????? A jakie jest inne prawo?

obecnej trwa dyskusja dotycząca wprowadzenia przepis ...czytaj bicz na urzędników i kary finansowe za wprowadzanie w błąd obywatela powodujacy jakies szkody finansowe... no nie wiem czy SSC i i parlament sie wypłaca jest tyle nonensów? strach pomyśleć
 
Legalność

NIK negatywnie oceniła pod względem legalności wydawanie przez Ministra Finansów na podstawie przekazanych przez dyrektorów izb celnych „imiennych list alokacyjnych”, decyzji z naruszeniem przepisów prawa o przenoszeniu na stałe funkcjonariuszy celnych do wykonywania zadań w innej miejscowości. Dotyczyło to szeregu przypadków alokowania funkcjonariuszy celnych pomimo ustawowych zakazów wynikających z art. 19 ustawy o Służbie Celnej oraz art. 178 § 2 Kodeksu pracy w zw. z art. 43 ustawy o Służbie Celnej.

Takich decyzji było ponad 100!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://bip.nik.gov.pl/pl/bip/wyniki_kontroli_wstep/inform2006/2005169

Prawo według Kalego.
 
Ponieważ parę osób interesuje się sprawą załączam opinie związków wydane na podstawie art.26 pkt.10 ustawyo SC. dziękuję jednoczesnie Koleżankom i Kolegom z Zarządów jak równiez składam podziękowania wszystkim, którzy poparli mnie w tym wątku oraz składając swój podpis pod listem otwartym.
http://zz.celnicy.pl/tekst-238.html
http://zz.celnicy.pl/tekst-237.html

Informuję jednoczśnie, że już wcześniej, niezależnie od wydanych opinii związków, dyrektor przedłużył postępowanie aż do 09 marca.
 
nazwisko dziennikarza Radia Rzeszów

Czy można by poznać publicznie na tym forum nazwisko dziennikarza Radia Rzeszów , który przeprowadził wywiad z Sławomirem Siwym - aby w przyszłości , gdyby los na niego napatoczył , żądać za każdym razem od tego człowieka autoryzacji swoich wypowiedzi albo w ogóle unikać kontaktu z tak nierzetelnym dziennikarzem?
 
Interpelacja Posłanki Bożeny Kotkowskiej

Poseł na Sejm Bielsko- Biała 17.12.2008r,
Bożena Kotkowska



Szanowny Pan

Bronisław Komorowski

Marszałek Sejmu​

Szanowny Panie Marszałku.
Na podstawie art. 191 i 192 regulaminu Sejmu RP składam interpelację do Ministra Finansów w sprawie odwołania Przewodniczącego Zwiazku Zawodowego Celnków RP Pana Sławomira Siwego.
Szanowny Panie Mministrze.
Przedstawiciele ZZ celników RP,jak i szeregowi funkconariusze celni zwrócili sie do mojego biura z prośbą o zapoznanie sie ze sprawą wszczęcia procedury odwołania ze służby Przewodniczącego ZZ celników Pana Sławomira Siwego. Procedura została wszczęta na wniosek p.o. Dyrekotra Izby Celnej w Opolu- na okoliczność wywiadu radiowego jakiego udzielił Pan Siwy w sprawie protestu tzw."mrówek" na przejściu granicznym w Medyce. W późniejszych wywiadach, kontrowersyjnych kwesti Pan Siwy już nie wypowiadał ,odcinając się w zasdzie od wcześniej głoszonych poglądów. W opini środowiska celników pan Siwy uchodzi za człowieka prawego, w pełni oddanego ich sprawom. W samej wypowiedzi Pana Siwego dla Radia Rzeszów dopatrzyłam sie "niezręcznosci"- ,jednak skoro bardziej znaczące słowa wypowiadane przez polityków uchodzą "na sucho" jako "skróty myślowe",czy "wyrwane z kontekstu" tak i w tym przypadku sprawę można by potraktować jako drobny incydent.
Pan Sławomir Siwy wykazal ponadto zrozumienie dla trudnych warunków życia przygranicznej ludności,zmuszonej do walki o swój byt na granicy prawa.Czy zatem ludzki odruch ma być tak srogo karany?
Zwracam się więc za pośrednictwem Pana Ministra do własciwych urzedników,by przerwac bieg odwołania Pana Sławomira Siwego ze służby.

z wyrazami szacunku
 
Interpelacja Posła R. Brodniaka

Interpelacja poniższa wynika z faktu skierowania do mojego biura poselskiego licznych wniosków przedstawicieli związków zawodowych i niezrzeszonych funkcjonariuszy służby celnej o zainicjowanie działań mających na celu wyjaśnienie okoliczności faktycznych i prawnych podjętego w dniu 09 grudnia 2008 r. przez Dyrektora Izby Celnej w Opolu, a mającego na celu zwolnienie ze służby Pana Sławomira Siwego postępowania administracyjnego.

Z przedstawionych mi okoliczności faktycznych oraz dokumentów wynika, iż pełniący obowiązki Dyrektora Izby Celnej w Opolu wszczął procedurę zwolnienia opierając wszystkie swoje oceny i poglądy o treść publikacji (audycji) radiowych z dni 03 i 04 grudnia 2008 r. Wnioski sformułowane w zawiadomieniu o wszczęciu postępowania rzekomo mające uzasadniać zainicjowanie postępowania administracyjnego są całkowicie jednostronne, obarczone znacznym balastem emocji, które sugerują w znacznym stopniu bardziej osobiste podłoże działań niż rzeczywisty zamiar wypełnienia obowiązków nałożonych przepisami ustawy o służbie celnej i kodeksu postępowania administracyjnego.
Całość:
http://zz.celnicy.pl/tekst-246.html
 
Interwencja Posła Sławomira Kopycińskiego

" Wypowiedź lidera związkowego krytyczna dla kierownictwa Służby Celnej nie może, bowiem stanowić podstawy dla uznania, że utracił on gwarancję należytego wykonywania obowiązków służbowych. Wprost przeciwnie, podjęcie takiej decyzji wobec Sławomira Siwego zawiera wszelkie znamiona tłumienia krytyki i represji antyzwiązkowych.
W związku z powyższym zwracam się o ponowne przeanalizowanie zasadności zastosowania wobec Sławomira Siwego zwolnienia ze służby."
Wiecej:
http://zz.celnicy.pl/tekst-247.html
 
Brawo Pani Mario!Trzymaj się Sławku - wielu ludzi jest za Tobą!Jak powiedział kiedyś mój przełożony - celnikem się jest i to prawda.Naczelnikiem,czy dyrektorem a nawet "wielkim szefem" się bywa - pewnego pięknego dnia,wielu życzy sobie,aby jak najszybciej przestaje się nim być!Wiadomo co to znaczy pociągać za sznurki a marionetka to taka faaajna zabawka.
 
Nie po to go zatrudnili,żeby wywalać jak wszystko idzie w "dobrym kierunku" .Poczytajcie sobie koleżanki i koledzy co on pisał rok temu i co Wy pisaliście.Co się zmieniło po roku?Niech każdy sobie sam na to odpowie.Jedno się zmieniło na pewno - kadra bardzo się odmłodziła ,a co za tym idzie o protestach i o godności już nikt nie pamięta.
 
Wczoraj ZZ odebrał decyzję wydaną 20 marca. Po około 3,5 miesiącach umorzono postępowanie o moje zwolnienie.
Dziękuję wszystkim, którzy poparli mnie w jakikolwiek sposób w tej przedziwnej sprawie. Na dniach dokonamy pełnego rozliczenia tej sprawy.
 
Generalnie - słaby odzew i poparcie ! Walki na szczycie próbuje toczyć jedna formacja tzw.ZZ.Skąd my to znamy ? Gdyby to naprawdę była ODDOLNA inicjatywa ... ? Nie mam zamiaru nikogo obrażać, ale chyba gołym okiem widać, iż byt osiąga przewagę nad świadomością.Takie jest życie.Kwestią jest jak przekonać niezdecydowanych ? Moim zdaniem napewno nie ogłaszaniem zasług , w stylu wczesnego socjalizmu !
Jestem pod wrażeniem !!! Komuś jednak brakuje wyobrażni i tym samym obraża nasz intelekt !​
 
Rzecznik dyscyplinarny, po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego zawnioskował o umorzenie postępowania, jednak NUC wbrew temu wszczął postępowanie dyscyplinarne przeciwko mnie. Postępowanie dotyczy tej samej sprawy.

PS.
Widać chłopaki nie odpuszczają:)
Zabawa zaczyna się od nowa. NUC musi mnie ukarać, bo takie wytyczne otrzymał z góry.
Ma jednak problem, gdyż nie ma podstaw faktycznych i prawnych. Mimo tego orzeknie zapewne karę, bo został do tego zobligowany.
SKANDAL, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Dzięki swojemu zacietrzewieniu ułatwiają nam dzialania naprawcze w SC, gdyż najlepiej jest posługiwać się przykładami.

Pierwotne postępowanie o zwolnienie nie jest wciąż prawomocne. Obecnie więc toczą się dwa postępowania, przed różnymi organami, w której jestem stroną. Są to postępowania de facto w tej samej sprawie.
 
Ostatnia edycja:
to jest właśnie sedno paranoii MADE in POLAND:)......czy kiedyś tu będzie normalnie...
 
Rzecznik dyscyplinarny, po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego zawnioskował o umorzenie postępowania, jednak NUC wbrew temu wszczął postępowanie dyscyplinarne przeciwko mnie. Postępowanie dotyczy tej samej sprawy.
Pierwotne postępowanie o zwolnienie nie jest wciąż prawomocne. Obecnie więc toczą się dwa postępowania, przed różnymi organami, w której jestem stroną. Są to postępowania de facto w tej samej sprawie.

jestem ogromnie ciekaw..czy NUC wszczął postępowanie z własnej inicjatywy czy tak mu nakazano a jeżeli tak to kto mu nakazał uczynić wbrew decyzji Rzecznika Dyscyplinarnego? czy decyzja Rzecznika Dyscyplinarnego jest ostateczna pod warunkiem,że jest zgodna z wolą NUC?
 
Back
Do góry