• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zadyma na Śląsku!!!

Od kilku dni się wachałem ,ale w końcu !!!

Wyprzedził mnie emigrant bo myślę tak samo jak ON.
Panie Sławku czasu nie zostało wiele.więc do roboty.Przeanalizowałem
wszystkie pańskie wystąpienia na forum i myślę że jest Pan gotów
poprowadzić wielką AKCJĘ.
Powodzenia i do dzieła.
 
kiejstut napisał na http://www.wssc.szu.pl/comment.php?what=news&id=409 cyt: "Przykro mi ale w tych wzorcowych strukturach zwiazku Adama znalazły miejsce osoby ponoć bardzo merytoryczne i niezbędne a więc te osoby które trzeba było uchronić od alokacji, większość to ci którzy zapisali się do tego związku dla świętego spokoju, by nie drażnić Naczelnika Adama, któremu podlegają. Nie jest to więc model który byśmy chcieli mieć w IV Rzeczpospolitej- i piszę to z całą odpowiedzialnością." Odpowiaqdam: Jestem przekonana, że emigrant podając przykład ZZSNPiA miał na myśli jedynie model struktury, a nie model działania medalisty z Rzepina, zwanego w Warszawie: "-Wzywam i proszę pana Ministra." Pomysł jednego silnego związku ma sens! Obawiam się tylko, że byłaby to próba ognia dla dziesiątek zarządzików lokalnych związeczków z chronionymi stanowiskami, bo nie ma co ukrywać, wiekszość działaczy przeczytało tylko ten akapit Ustawy o zwiazkach zawodowych (-) Pozdrowienia dla Sławka!
 
CZekam tylko na sygnał do ogólnopolskiej rozpierduchy. Potrzebny wódz. Zjednoczmy się wszyscy. Związki też mogą. Fołta, Smolińska proszę obudzić się i to szybko i wspomóc śLąskie izby celne.
 
tylko jeden

powinien być tylko jeden związek zawodowy funkcjonariuszy celnych ( i drugi dla cywili bo im z nami jakoś nie po drodze). Chyba w żadnrj innej "firmie" zatrudniającej 16 tyś ludzi nie ma tylu różnych organizacji związkowych co w SC. Pozdrowienia dla Sławka-ale uważaj na różnych "podpuszczaczy"
 
Daj wam Boże zdrowie koledzy, bo u nas na wschodzie
to i strach na komputer popatrzeć a co dopiero na
jakieś forum wejść było. Każdy wystraszony, że
go namierzą i zwolnią. Wszyscy pocztą pantoflową
do ucha od zaufanych się dowiadują.
 
Janko napisał:
Daj wam Boże zdrowie koledzy, bo u nas na wschodzie
to i strach na komputer popatrzeć a co dopiero na
jakieś forum wejść było. Każdy wystraszony, że
go namierzą i zwolnią. Wszyscy pocztą pantoflową
do ucha od zaufanych się dowiadują.

Sorki ale też jestem ze wschodu i jakoś nie mam problemu z informacjami, nie używam netu w pracy- to fakt, strach i nie ma możliwości niekiedy... ale jak widać można się zainteresować, trzeba tylko chcieć. W dzisiejszych czasach internet to nie jest jakieś nowum i większość celników(nawet tych ze wschodu!!) ma do niego dostęp w domu...
 
10 lipca spotykają się działacze związkowi ze sląska. Czekam z niecierpliwością na wynik tego spotkania. Liczę na ZADYMĘ NA ŚLĄSKU.
A czy ktoś z kraju odpowiedział na APEL związkowców ze Śląska.
 
Prośba do S. Siwego

Prosze kol. S. Siwego o zwrócenie uwagi forumowiczowi powyżej, że podszywanie się pod cudzego nicka jest niewłaściwe i niezgodne z netykietą (-) Jestem odpowiedzialny i nie"liczę na ZADYMĘ NA ŚLĄSKU". Popieram opolską próbę scalenia ruchu związkowego w SC.
 
własny nick

Dobrze. Ale mam też propozycję aby uniknąć tego typu historii w przyszłości wystarczy się zarejestrować. Wówczas nikt nie będzie się podszywał pod Twój nick, a jeśli nawet to i tak wszyscy czytający to zauważą.
 
10 lipca - spotkanie w Bielsku-Białej.

Zarząd ZZSC Bielsku-Białej zaprasza Przedstawicieli Organizacji Związkowych na konferencję w Bielsku-Białej.

Komitet Wykonawczy Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej

Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Służby Celnej przy Izbie Celnej we Wrocławiu

Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Służby Celnej Województwa Opolskiego

Związek Zawodowy Celników w Katowicach

Śląski Związek Zawodowy Służby Celnej w Cieszynie

Zarząd Związku Zawodowego Służby Celnej w Bielsku-Białej po dokonaniu wstępnej oceny sytuacji Służby Celnej oraz po przeanalizowaniu kierunku działań planowanych rozwiązań przez Ministerstwo Finansów, działając w trosce o dobro funkcjonariuszy i pracowników naszej służby, serdecznie zaprasza Przedstawicieli Organizacji Związkowych na konferencję w Bielsku-Białej.

Spotkanie zaplanowane jest na dzień 10 lipca 2006 r. w sali konferencyjnej nr 17, w siedzibie Drugiego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Bielsku-Białej przy ul. Warszawskiej 45, w godzinach od 10:00 do 17:00. (z dworca PKP w prawo, w kierunku na Sarni Stok ul. Warszawską, około 15 minut pieszo).

Uczestników uprzejmie proszę o potwierdzenie udziału w spotkaniu z podaniem ilości osób będących uczestniczyć w konferencji do dnia 6 lipca 2006 r. (telefonicznie pod nr 0502449390 lub e-mail: mariusz.niewdana@kat.mofnet.gov.pl).

Bielsko-Biała, dnia 3 lipca 2006 r.

Przewodnicząca ZZSC w Bielsku Białej - Anna Czak-Pyś

Z-ca Przewodniczącej ZZSC w Bielsku Białej - Mariusz Niewdana

wssc | 05.07.2006
 
Pani Fołcie Bielsko nie po drodze

(...) W związku z Państwa Zaproszeniem z dnia 03.07.br. numer: ZZSC-BB-pw-43/06/MN na konferencję w dniu 10 lipca 2006r., która odbędzie się w Bielsku – Białej, uprzejmie informujemy, że potwierdzenie obecności przedstawicieli Komitetu Wykonawczego Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej będzie ewentualnie możliwe po wykazaniu udziału w ww. konferencji przedstawicieli wszystkich central (krajowych ZZ) związkowych reprezentujących funkcjonariuszy Służby Celnej RP (z zaproszenia ten fakt nie wynika) oraz wskazaniu konkretnego celu spotkania wraz z szczegółowo rozpisanym porządkiem konferencji. Jednocześnie informujemy, że w dniach 12-13 lipca br. w Warszawie odbędzie się posiedzenie KW FZZSC, które na Państwa życzenie może przyjąć formułę otwartą (...) całość na http://www.customs.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=6
 
Nie zawracajcie głowy Wielkiej Przewodniczącej

Zapamiętajcie sobie szaraczki związkowe i inni lokalni przewodniczący, że jedynym miejscem, do którego może się udać Wielka Przewodnicząca jest Warszawa! Jedynym gabinetem, który jest godny odwiedzin Wielkiej Przewodniczacej jest gabinet PANA MINISTRA!! Końcowo możecie przystapić do FZZSC i czekać na pisma Wielkiej Przewodniczącej. Oddolne inicjatywy są niedopuszczalnie i nie będą tolerowane!
 
Fołtę nalezy odsunąc na 2 plan! Potrafi tylko prezentowac sie w mediach a efektywnosc znikoma! Czas wybrac nowe władze związkowe bo ta Pani moze i stara się coś zrobic ale za mało skutecznie gryzie.
 
Przeczytałem odpowiedź przewodniczącej na zaproszenie.
Szanowni członkowie Komitetu Wykonawczego.
Istnieje jeszcze coś takiego jak dobro Federacji i dobro Służby Celnej. Jeżeli identyfikujecie się z tymi wartościami to zapraszamy, bez oglądania się na cokolwiek, do Bielska Białej.
 
Zmiana tematyki strony www.cenzura.republika.pl

W imieniu Centrum Rankingu Zwiazkow Zawodowych informuje,
ze na stronie www.cenzura.republika.pl znajduja sie obecnie
sondy opublikowane na prosbe licznych przewodniczacych,
zarzadow i szeregowych czlonkow zwiazkow zawodowych.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych do anonimowego
glosowania. Wyniki z pewnoscia zaskocza niejednego dzialacza zwiazkowego.
Z naszej strony obiecuje dopracowac skrypty.
 
Kur.... wielu celników wiąże ogromne nadzieje z tym co chcą zrobić związki zawodowe na Śląsku a TA DALEJ SWOJE. To nie jest Sejm, gdzie musi być porządek obrad, który może i tak być zmieniony.
Pani Fołto przypominam, że w tych dniach co "OBRADUJE" Komitet Wykonawczy obraduje też SEJM. Wprawdzie w porządku obrad nie ma ustaw o zwrocie wydatków na olej opałowy czy o podatku od samochodów ale licho nie śpi. Porządek obrad Sejmu ustala Marszałek w porozumieniu z Konwentem Seniorów i może go zmienić tuż przed obradami.
Tak uważajcie zatem na tym Waszym Komitecie Wykonawczym bo równolegle Sejm może zrobić wam psikusa. Obecnie takie zmiany są praktykowane, więc uważajcie kochani.
I zróbcie końcowo na tym komitecie wykonawczym coś pożytecznego skutecznego, realnego dla służby celnej, czyli to czego oczekuje od was śląsk i wszyscy celnicy
 
Pani Fołta nie ma czasu na zadymy...

Według nieoficjalnych informacji portalu Money.pl - uzyskanych od jednego z członków rządu - z resortu finansów prawdopodobnie odejdzie niedawno powołany minister Paweł Wojciechowski. "Wojciechowskiego zastąpi Elżbieta Suchocka-Roguska" - mówi Money.pl jeden z członków rządu. "Wszystkie pozostałe stanowiska rządowe zostaną bez zmian" - podaje portal. ( http://www.money.pl/gospodarka/wiad...nie;glowa;wojciechowskiego,117,0,170357.html#)
 
Back
Do góry