• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

z Policji do Służby Celno-Skarbowej 2020r. czy warto??


Precyzyjnie: Komisarz Celny, Starszy Kontroler Celny - TRZY TYSIĄCE OSIEMSET KILKA netto (z wszystkimi dodatkami!)
no to przykre.
Zawsze byłem zdania że wartościowanie powinno tworzyć pełną hierarchię / piramidę stanowisk we wszystkich rodzajach komórek. I tak jak większość funków nie była by wstanie wykonywać moich zadań to "lanie" :) które dostaję teraz od czasu do czasu na oddziale przyjmuję z wielką pokorą i szacunkiem dla wszystkich którzy ogarniają ten bezmiar niuansów. Choć by tylko to zasługuje na stanowiska eksperckie.
 
Witajcie mam podobne plany jak kolega, który stworzył temat, jestem w stopniu st. posterunkowy. W lipcu awans na sierżanta i mam pytanie tutaj bo wiadomo, że dużo zyskam na stopniu i warto iść z sierżantem bo wtedy przeskakuję kilka stopni, których nie ma w policji a są u was. Długo trwa cała ta procedura przeniesienia oczywiście przy założeniu, że będzie zgoda. Bo powiem tak atmosfera u mnie w komendzie okropna, praca też mi frajdy nie daje i chciałbym jak najszybciej to załatwić ale zależy mi na przeniesieniu ze stopniem. Czy mogę iść na rozmowę i pisać raport o przeniesienie już teraz bo i tak cała procedura trwa kilka miesięcy czy wstrzymać się do awansu na stopień?

Kolego, u nas zarabia się bardzo różnie. Stopień odnośnie płacy niewiele mówi gdyż najważnieszy jest mnożnik kwoty bazowej wynikający ze stanowiska. Jednakże i tutaj widełki mamy kosmicznie rozjechane. Ale z doświadczenia powiem Ci, że przed tegorocznymi podwyżkami (których jeszcze nie dostaliśmy i nie wiadomo czy dostaniemy) to "przeciętny celnik" zarabia u nas ok 3000-4000 na rękę.
Jeśli ktoś ma szczególnie wysokie kwalifikacje, bądź po prostu miał szczęście trafić do wysoko zwartościowanej komórki to zarabia 4000-5000 na rękę.
Są także osoby, które zarabiają 5000 i 6000 i więcej, ale są to obecni (i byli) kierownicy, naczelnicy itd. Z racji częstych reform u nas oraz wejścia do mundurowego systemu emerytalnego dopiero w 2018 z naliczaniem stażu od 1999 to mamy w służbie bardzo dużo takich byłych kierowników/naczelników/dyrektorów.
 
To że Ty tyle nie masz to nie znaczy że inni starsi eksperci nie mają tyle! Znam takich kilku co są bez funkcyjni w historii służby... a mają ok 6 k.
Naszego kolegę z Policji raczej nie interesują wartości skrajne zarobków, gdyż nie ma co liczyć na taką pensję przy przejściu do nas. Chciał się dowiedzieć na jakie uposażenie może realnie liczyć.
 
Może liczyć na tyle co ma. Jeśli ktoś będzie chciał go przyjąć to tyle da, bo jest to realna kwota.
@Tarnowianin , musisz po prostu pogadać w Urzedzie Celno-Skarbowym w którym chciałbyś służyć, najlepiej z kierownikiem konkretnej komórki. Schematy organizacyjne znajdziesz na oficjalnych stronach
 
Zaczęliście Panowie rozmowę o wysokich stanowiskach :p Wracając do mojej skromnej osoby jeśli dostanę ofertę przeniesienia zarabiając w Policji 3700 zł netto to musza mi zaproponować podobne warunki?, bo kurczę mogę się zgodzić na obniżkę pensji 200-300 zł ale tak jak ktoś wcześniej napisał za 2700 zł nie przeżyję z kredytem na mieszkanie na głowie :(
Myślę że raczej nie zaproponują mniej niż masz. W tym zakresie nie ma regulacji prawnych ale mnożnik jest pojemny więc moim zdaniem pensję zachowasz. Inna sprawa że o kolejnych podwyżkach raczej zapomnij.
 
Może liczyć na tyle co ma. Jeśli ktoś będzie chciał go przyjąć to tyle da, bo jest to realna kwota.
@Tarnowianin , musisz po prostu pogadać w Urzedzie Celno-Skarbowym w którym chciałbyś służyć, najlepiej z kierownikiem konkretnej komórki. Schematy organizacyjne znajdziesz na oficjalnych stronach
Myslę, że będę chciał uderzyc gdzieś za biurko, wydział dochodzeniowy albo komórka tego typu. Mam skończona ekonomię i podyplomówka z doradztwa podatkowego w trakcie, jakaś wiedza na temat cła, vatu czy akcyzy, przepisów i regulacji prawnych jest i tak będę pisać we wniosku o przeniesienie. Pytanie Panowie co się dzieje jeżeli Ministerstwo Finansów będzie na tak a MSWiA na nie. Nie ma przenosin? Znacie kogoś komu się udało?
 
Myslę, że będę chciał uderzyc gdzieś za biurko, wydział dochodzeniowy albo komórka tego typu. Mam skończona ekonomię i podyplomówka z doradztwa podatkowego w trakcie, jakaś wiedza na temat cła, vatu czy akcyzy, przepisów i regulacji prawnych jest i tak będę pisać we wniosku o przeniesienie. Pytanie Panowie co się dzieje jeżeli Ministerstwo Finansów będzie na tak a MSWiA na nie. Nie ma przenosin? Znacie kogoś komu się udało?
W dochodzeniówce z taką wiedzą się przydasz. Ale żeby była jasność dochodzeniówka jeździ na realizacje więc praca za biurkiem częściowo. Co do drugiej części nie mam wiedzy.
 
W dochodzeniówkach (chyba we wszystkich UCSach) są braki więc się ucieszą. Inna sprawa, że nie masz gwarancji, że tam zostaniesz. Zmieni się naczelnik z którym się dogadałeś, a następny będzie widział Cie gdzie indziej i może Cie przenieść bez pytania.
Jeśli MSWiA sie nie zgodzi to koniec procedury. Wtedy tylko nabór zenętrzny, ale wtedy nie licz na więcej niż 3 tys. (wariant optymistyczny)
 
W dochodzeniówce z taką wiedzą się przydasz. Ale żeby była jasność dochodzeniówka jeździ na realizacje więc praca za biurkiem częściowo. Co do drugiej części nie mam wiedzy.
No i w dochodzeniówce chyba nie ma dodatków. Goła pensja.
 
W tej niepewności co do zatrudnienia itp.... ja osobiście bym został w tym syfie co jesteś teraz. Mimo że ciężko ale pewnie i traktowanie lepsze. A u nas ...
 
W tej niepewności co do zatrudnienia itp.... ja osobiście bym został w tym syfie co jesteś teraz. Mimo że ciężko ale pewnie i traktowanie lepsze. A u nas ...
w tym syfie co teraz czyli w policji? Co do traktowania to wydaje mi się, że w policji jest dużo większy rygor i dyscyplina niz w takiej służbie skrabowej, chyba że masz coś innego na myśli niż musztra?
 
Tak, u nas jest luźniej, mniejszy rygor,nie ma debilnych dyżurów oprócz normalnych godzin pracy. Tu jest raczej lepiej poukładana niż w Twojej formacji. Ale u nas mogą zwalniać , obcinać pobory lub praca na np. 0,9 etatu. Takich klocków w Policji sobie nie wyobrażam . Sam musisz sobie odpowiedzieć, na czym Ci najbardziej zależy. Czy na kasie ( w Policji lepsza) czy na spokojniejszej służbie ( bywa różnie - ale w KAS jest spokojniej )?
 
w tym syfie co teraz czyli w policji? Co do traktowania to wydaje mi się, że w policji jest dużo większy rygor i dyscyplina niz w takiej służbie skrabowej, chyba że masz coś innego na myśli niż musztra?

Nie pisz służby skarbowej, bo nie ma czegoś takiego


Jest Służba Celno - Skarbowa

Wcześniej Służba Celna

I wielu z nas liczy, że ta skarbowa zostanie w końcu odcięta i będzie tak jak wcześniej
 
Tak, u nas jest luźniej, mniejszy rygor,nie ma debilnych dyżurów oprócz normalnych godzin pracy. Tu jest raczej lepiej poukładana niż w Twojej formacji. Ale u nas mogą zwalniać , obcinać pobory lub praca na np. 0,9 etatu. Takich klocków w Policji sobie nie wyobrażam . Sam musisz sobie odpowiedzieć, na czym Ci najbardziej zależy. Czy na kasie ( w Policji lepsza) czy na spokojniejszej służbie ( bywa różnie - ale w KAS jest spokojniej )?
Skąd ten pomysł o zwalnianiu obcinaniu pensji lub etatu. Ustawa covid w tym zakresie nie dotyczy funkcjonariuszy pisano o tym wielokrotnie i zapis jest jednoznaczny
 
Talar - a czy brak podwyżek w czasie inflacji nie jest obcinaniem pensji...?! Tylko inaczej nazwanym...Poczytaj co to siła nabywcza pieniądza...
 
Z całym szacunkiem. Obniżanie pensji to jednak co innego niż brak podwyżki. Niezależnie od tego że nie ma pewności czy podwyżek nie będzie
 
Co do debilnych dyżurów to już nie jest tak różowo. Jeśli miałbyś trafić na granicę to zapomnij o normalnym grafiku. Harmonogram to tylko teoria a godziny pracy różne. Za to są dodatki których nie ma w dochodzeniach. Podobnie realizacja jak trafisz do SENT grafik umowny. Ale również są dodatki
 
Mimo wszystko bede probowac sie przeniesc, dosc mam tego betonu w policji, daszkowania, meldowania sie, traktowania czlowieka spod buta przez dyzurnych itd. Szkoda tylko ze musze czekac az do lipca bo wtedy awans na sierzanta. Co do tej podwyzki za 2020r to jestem zaskoczony, ze nie dostaliscie razem z nami. Ale moze to kwestia miesiaca, dwoch az wam wyplaca...
 
Tak, u nas jest luźniej, mniejszy rygor,nie ma debilnych dyżurów oprócz normalnych godzin pracy. Tu jest raczej lepiej poukładana niż w Twojej formacji. Ale u nas mogą zwalniać , obcinać pobory lub praca na np. 0,9 etatu. Takich klocków w Policji sobie nie wyobrażam . Sam musisz sobie odpowiedzieć, na czym Ci najbardziej zależy. Czy na kasie ( w Policji lepsza) czy na spokojniejszej służbie ( bywa różnie - ale w KAS jest spokojniej )?
gdyby mi na kasie zalezalo to w chwili obecnej tylko sektor prywatny, brutalna prawda ale nasze panstwo placi ludziom, ktorzy wykonuja trudne i czesto bardzo wymagajace zawody duzo ponizej sredniej krajowej...
 
Back
Do góry