• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

z Policji do Służby Celno-Skarbowej 2020r. czy warto??

Witajcie mam podobne plany jak kolega, który stworzył temat, jestem w stopniu st. posterunkowy. W lipcu awans na sierżanta i mam pytanie tutaj bo wiadomo, że dużo zyskam na stopniu i warto iść z sierżantem bo wtedy przeskakuję kilka stopni, których nie ma w policji a są u was. Długo trwa cała ta procedura przeniesienia oczywiście przy założeniu, że będzie zgoda. Bo powiem tak atmosfera u mnie w komendzie okropna, praca też mi frajdy nie daje i chciałbym jak najszybciej to załatwić ale zależy mi na przeniesieniu ze stopniem. Czy mogę iść na rozmowę i pisać raport o przeniesienie już teraz bo i tak cała procedura trwa kilka miesięcy czy wstrzymać się do awansu na stopień?
 
Bzdura...
Przeszedłem przez OC, komórkę unijną, nadzór a skończyłem (mam nadzieję że do "emki") w dochodzeniówce...
Ot, fachowca to wszędzie przygarną :)))))))

ps. u nas za "dead end" uważają właśnie D-Ś... ale i tej czarnej dziury można się obecnie wyrwać... Potrzeba tylko albo silnego szarpnięcia, albo kopa... słowem - dużej energii przyłożonej :)

A może potrzeba zgody przełożonego.. A z tym największy problem.
 
Kolego, zajrzyj do wątku o podwyżkach. Policja miała je 10 kwietnia a u nas nadal nic nie wiadomo i o wszystko musimy się wykółcać bo nasi przełożeni to nie mundurowi tylko cywile w kapciach którzy o służbie nie mają pojęcia.
 
Kolego, zajrzyj do wątku o podwyżkach. Policja miała je 10 kwietnia a u nas nadal nic nie wiadomo i o wszystko musimy się wykółcać bo nasi przełożeni to nie mundurowi tylko cywile w kapciach którzy o służbie nie mają pojęcia.
Ile wy zarabiacie teraz w Słuzbie Celno Skarbowej? Dla przykładu powiem, że ja w stopniu starszy posterunkowy mam juz po podwyżkach lekko ponad 3600 zł netto, po awansie na sierżanta będzie około 3700 zł netto, ile na równorzędnym stopniu zarabia sie w SCS?
 
Ile wy zarabiacie teraz w Słuzbie Celno Skarbowej? Dla przykładu powiem, że ja w stopniu starszy posterunkowy mam juz po podwyżkach lekko ponad 3600 zł netto, po awansie na sierżanta będzie około 3700 zł netto, ile na równorzędnym stopniu zarabia sie w SCS?
Dużo mniej i awans niepewny.
W cle, tyle może mieć komisarz ...
 
W naszej służbie nie ma korelacji stanowiska ze stopniem. Rachmistrz (sierżant) moze więcej zarabiać od komisarza, bo komisarz może mieć niższe stanowisko i widełki
@Tarnowianin , przy przenoszeniu w teorii dopasowuje się tak uposażenie, zeby przenoszący się nie stracił, ale zyskć nie musi
 
3300 po 10 latach służby, plus dodatek graniczy 200
Awanse na stanowiskach dla zwykłych ludzi zostały zlikwidowane w 2017, awans na stopniu to jakieś 50 zł brutto - ale ostatnio awansowali przy dzieleniu podwyżek i kasę należną z podwyżki pomniejszyli o te 50 zł, człowiek sam sobie opłacał awans
 
3300 po 10 latach służby, plus dodatek graniczy 200
Awanse na stanowiskach dla zwykłych ludzi zostały zlikwidowane w 2017, awans na stopniu to jakieś 50 zł brutto - ale ostatnio awansowali przy dzieleniu podwyżek i kasę należną z podwyżki pomniejszyli o te 50 zł, człowiek sam sobie opłacał awans
No to Policjant po kursie ma więcej :D
Co to się porobiło

Panie @slawomir.siwy proszę wysłać te siatki płac w innych służbach do MF-u i zapytać gdzie jest niewiadoma X, bo Nam się równanie nie zgadza...
 
Starszy aplikant, to będzie miał z 2700 zł.
ale to są kwoty rozumiem jeszcze przed podwyżkami?? I druga sprawa ludzie pracujący na Balicach czy Okęciu mają jakieś dodatki wyższe tak jak u nas w Policji dodatek stołeczny 400 zł? Bo kurczę 2700 zł to chyba ciężko się utrzymac w takim Krakowie czy Warszawie?
 
I ma. Ale tylko na stanowisku eksperta, bo starszy ekspert z dobrym stażem szeroko mija 6 K netto( przed podwyżkami ).
 
Cat nie siej defetyzmu :). Komisarz na stanowisku eksperta z solidną wysługą może mieć i 5500 neto.Choć masz racje to ciągle marne grosze.

Precyzyjnie: Komisarz Celny, Starszy Kontroler Celny - TRZY TYSIĄCE OSIEMSET KILKA netto (z wszystkimi dodatkami!)
 
Zaczęliście Panowie rozmowę o wysokich stanowiskach :p Wracając do mojej skromnej osoby jeśli dostanę ofertę przeniesienia zarabiając w Policji 3700 zł netto to musza mi zaproponować podobne warunki?, bo kurczę mogę się zgodzić na obniżkę pensji 200-300 zł ale tak jak ktoś wcześniej napisał za 2700 zł nie przeżyję z kredytem na mieszkanie na głowie :(
 
Zaczęliście Panowie rozmowę o wysokich stanowiskach :p Wracając do mojej skromnej osoby jeśli dostanę ofertę przeniesienia zarabiając w Policji 3700 zł netto to musza mi zaproponować podobne warunki?, bo kurczę mogę się zgodzić na obniżkę pensji 200-300 zł ale tak jak ktoś wcześniej napisał za 2700 zł nie przeżyję z kredytem na mieszkanie na głowie :(
Najprościej, to umówić się na rozmowę Dyrektorem Izby Administracji Skarbowej lub jego Z-cą od spraw kadrowych przedstawiając swoje mocne strony w postaci stażu w Policji, przebytych szkoleń, nabytych umiejętności, wykształcenia itp., itd. tzw. autoprezentacja, a potem jak dobrze wypadniesz (wysoce prawdopodobne, bo są wakaty i raczej mile są widziane osoby z doświadczeniem z innych służb) to wstępnie ustalisz warunki przejścia (stopień, stanowisko, pensja). Jest jedno "ale", czy wyrażą zgodę na twoje przejście w twojej firmie (opinia przełożonego, zgoda KG Policji), bo u nas raczej przyjmą cię z otwartymi rękami.
 
Back
Do góry