• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wzory odwołań od decyzji mianowania na stopień służbowy na podst. art.223 ustawy o SC

A ja już swoje odwołanie wysłałem :) i jestem z tego powodu bardzo zadowolony...mam nadzieję, że SSC jak spłyną do niego te wszystkie odwołania nie będzie tak szczęśliwy jak ja w tej chwili:D
Pozdrawiam wszystkich upokorzonych aktami mianowania-degradacji
 
Do działu Kadr jednej z Izb Celnych przychodzi reprezentacja funkcjonariuszy, którzy przy otrzymaniu stopnia wynikającego z punktacji złożyła w/g przedstawionego przez ZZ Celnicy.pl oświadczenie iż nie zgadza się z kryterium mianowania (jest to tydzień po otrzymaniu propozycji stopnia wynikającego z punktacji zaproponowanej przez DIC), w/w osoby chcą dowiedzieć się na jakim etapie są ich i innych pisma dotyczące powyższej kwestii. Panie z kadr wyśmiały te osoby informując przy tym iż nikt nikomu na siłę nie każe przyjąć propozycji pana dyrektora a ich pisma i odwołania leżą sobie w aktach osobowych BEZ ROZPATRZENIA !!!

Powodzenia w dalszych działaniach ...... gdzie były ZZ przy tworzeniu ustawy !!!
KODEKS PRACY
Art. 2.Pracownikiem jest osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru,mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę.
Art. 5.Jeżeli stosunek pracy określonej kategorii pracowników regulują przepisy szczególne,przepisy kodeksu stosuje się w zakresie nie uregulowanym tymi przepisami.
Art. 8.Nie można czynić ze swego prawa użytku, który byłby sprzeczny ze społecznogospodarczym przeznaczeniem tego prawa lub zasadami współżycia społecznego.Takie działanie lub zaniechanie uprawnionego nie jest uważane za wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony.
Art. 11.1.Pracodawca jest obowiązany szanować godność i inne dobra osobiste pracownika. NOWE MIANOWANIA GODZA NASZA GODNOSC GDYZ ZANIZAJA O KILKA STOPNI, NIWECZĄC, NIE UWZGLĘDNIAJAC WIELU LAT PRACY/SŁUŻBY
Art. 183a.
§ 1. Pracownicy powinni być równo traktowani w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych, w szczególności bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną, a także bez względu na zatrudnienie na czas określony lub nie określony albo w pełnym lub w niepełnym wymiarze czasu pracy.KRYTERIA SSC DOWODZA ZE PUNKTOWANI SA TYLKO CI CO MIELI DOSTEP DO MISJI,SZKOLEN NA WYKLADOWCOW ITP
§ 3. Dyskryminowanie bezpośrednie istnieje wtedy, gdy pracownik z jednej lub z kilku przyczyn określonych w § 1 był, jest lub mógłby być traktowany w porównywalnej sytuacji mniej korzystnie niż inni pracownicy.
§ 4. Dyskryminowanie pośrednie istnieje wtedy, gdy na skutek pozornie neutralnego postanowienia, zastosowanego kryterium lub podjętego działania występują lub mogłyby wystąpić niekorzystne dysproporcje albo szczególnie niekorzystna sytuacja w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych wobec wszystkich lub znacznej liczby pracowników należących do grupy wyróżnionej ze względu na jedną lub kilka przyczyn określonych w § 1, chyba że postanowienie, kryterium lub działanie jest obiektywnie uzasadnione ze względu na zgodny z prawem cel, który ma być osiągnięty, a środki służące osiągnięciu tego celu są właściwe i konieczne.MIANOWANIE TO AKT DYSKRYMINACJI!!!
Art. 183b. § 1. Za naruszenie zasady równego traktowania w zatrudnieniu, z zastrzeżeniem § 2-4, uważa się różnicowanie przez pracodawcę sytuacji pracownika z jednej lub kilku przyczyn określonych w art. 183a § 1, którego skutkiem jest w szczególności:
1) odmowa nawiązania lub rozwiązanie stosunku pracy,
2) niekorzystne ukształtowanie wynagrodzenia za pracę lub innych warunków
zatrudnienia albo pominięcie przy awansowaniu lub przyznawaniu innych
świadczeń związanych z pracą,
3) pominięcie przy typowaniu do udziału w szkoleniach podnoszących kwalifikacje
zawodowe
- chyba że pracodawca udowodni, że kierował się obiektywnymi powodami.
 
wysłałem

Wysłałem odwołanie. Nie ma o czym dyskutować z trolami na forum. Sprawa prawnie jest prosta do wygrania.
 
Z dedykacją dla Szefa SC

Jak w temacie. Z dedykacją dla Naszego SC gdyż w tym „wirtualnym świecie polityki” umknęły mu podstawowe wartości etyczne!

SŁUŻBA CELNA RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ KODEKS ETYKI FUNKCJONARIUSZA SŁUŻBY CELNEJ

Funkcjonariusze Służby Celnej działając zgodnie z zasadami Konstytucji RP i z troską o dobro wspólne wszystkich obywateli, zachowują się zawsze w sposób praworządny, uczciwy i godny.

Normy wyznaczające właściwą postawę funkcjonariuszy Służby Celnej
1. Funkcjonariusz celny zawsze postępuje zgodnie z prawem.
2. Podstawową wartością Służby Celnej jest uczciwość.
3. Funkcjonariusz celny wypełnia wszystkie swoje obowiązki w sposób profesjonalny, rzetelny i bezstronny.
4. Funkcjonariusz celny wszystkich traktuje w sposób równy, pamiętając o poszanowaniu ich prawa do prywatności i godności.

Normy stojące na straży rzetelności i uczciwości funkcjonariuszy Służby Celnej
1. Funkcjonariusz celny nie wykorzystuje zajmowanego stanowiska do osiągania jakichkolwiek prywatnych korzyści; nie przyjmuje żadnych dóbr, nie zaciąga również żadnych "długów wdzięczności" w związku z wykonywaniem swoich obowiązków.
2. Funkcjonariusz celny nie zachowuje się w sposób wskazujący na chęć uzyskania jakichkolwiek korzyści materialnych za pełnienie obowiązków.
3. Funkcjonariusz celny nie dopuszcza do konfliktu interesów, to znaczy do sytuacji, w której sprawy prywatne kolidują z wykonywanymi obowiązkami, powodując podejrzenie o stronniczość lub interesowność.
4. Funkcjonariusz celny nie prowadzi żadnej innej formy działalności zarobkowej niż ta, którą dopuszcza Ustawa o Służbie Celnej.

Normy regulujące stosunki funkcjonariuszy w Służbie Celnej
1. Relacje służbowe funkcjonariuszy celnych oparte są na współodpowiedzialności, współpracy, równoprawności, koleżeństwie, wzajemnym szacunku oraz pomocy i dzieleniu się doświadczeniami i wiedzą.
2. Funkcjonariusz celny dąży do podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych.
3. Funkcjonariusz celny wypełnia wszystkie polecenia służbowe przełożonych, jeżeli nie prowadzi to do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia.
4. Funkcjonariusz celny racjonalnie gospodaruje środkami publicznymi powierzonymi mu do wykonywania czynności służbowych, nie wykorzystując ich do celów prywatnych.

Normy stojące na straży godności i zawodowego prestiżu funkcjonariuszy Służby Celnej
1. W czasie służby i poza nią funkcjonariusz celny postępuje w sposób nie godzący w prestiż Służby Celnej i w dobre imię jej funkcjonariuszy.
2. Funkcjonariusz celny pamięta, że noszenie munduru obliguje do godnego zachowania, przede wszystkim zaś do punktualności, uprzejmości i schludności.
3. Funkcjonariusz celny swym praworządnym, profesjonalnym, bezstronnym postępowaniem, kulturą osobistą oraz nienaganną postawą etyczną, dba o pozytywny wizerunek i prestiż Służby Celnej.
 
Proszę wszystkich o zwrócenie uwagi na jeden "nieistotny" detal: w wielu przypadkach komisje weryfikacyjne (tak, to właściwe określenie - ich skład mamy w arkuszach klasyfikacji) w świadomy sposób złamały prawo. W związku z powyższym Panowie DIC po zapoznaniu się z odwołaniami mają obowiązek podjąć właściwe kroki (bądź świadomie ich zaniechać). Ponadto: po co ten krzyk, że akt mianowanie nie jest decyzją. Jeśli tak jest, to proszę o wykonanie art. 134 kpa (cytuję: "Art. 134. Organ odwoławczy stwierdza w drodze postanowienia niedopuszczalność odwołania oraz uchybienie terminu do wniesienia odwołania. Postanowienie w tej sprawie jest ostateczne."). Jeszcze jedna sprawa: zacznijmy wreszcie używać narzędzi prawnych, papieru i długopisu. To jest jedyna właściwa metoda. I mam nadzieję, że skuteczna.
 
W związku z pytaniami uprzejmie informuję, że tam gdzie akt mianowania przywołuje art.223 ust.7 ustawy o SC należy i można również jaknajbardziej składać skuteczne odwołania.
Dopiski na czerwono dla takiego przypadku są we wzorze pt. "z mł. aspiranta na st. aspiranta" - TAM TO DOPISAŁEM.
Każdy może oczywiście dowolnie rozwinąć ten wątek, wszak to dla organu jeszcze gorzej, że przywołał art.223 ust.7 a go de facto nie stosował, wzorując się jedynie na punktacji SSC.

W swoich odwołaniach przywołujcie też OCENY OKRESOWE, jako niepodważalny element określający Wasze doświadczenie zawodowe np. w sposób następujący:
"We wszystkich dotychczasowych ocenach okresowych uzyskałem jedne z najwyższych lub najwyższe oceny za poszczególne elementy podlegające ocenie. Oceny takie potwierdzali kolejni przełożeni w okresie służby. Przełożeni wystawiając oceny zobowiązani byli kierować się i wzorować na obowiązującym „Systemie ocen okresowych w Służbie Celnej”. Oceny, dodatkowo były poparte kilkoma wnioskami o awans oraz wskazaniem do awansowania w samej ocenie, co można potwierdzić na podstawie dokumentacji z akt osobowych. W całym okresie służby, mimo spełniania ustawowych przesłanek art.9 ustawy o Służbie Celnej i wymogu awansowania co dwa lata otrzymałem tylko ................. awans na stanowisku i stopniu.
Odbywało się to wbrew ocenom okresowym wydawanym na podstawie art.38 ustawy z dnia 24 lipca 1999 roku o Służbie Celnej. Oceny okresowe zawierają określone prawnie, niepodważalne elementy do oceny doświadczenia zawodowego, które w chwili obecnej kierownik urzędu winien wziąć pod uwagę przy dokonywaniu mianowania na podstawie art.223 ust.7 ustawy o Służbie Celnej."

Wyliczajcie też w uzasadnieniu na podstawie art.9 starej ustawy jaki powinniście mieć stopień gdyby nie była prowadzona patologiczna polityka awansowa(jest tam takie zdanie we wzorach).
 
Ostatnia edycja:
co ty czlowieku za glupoty wypisujesz??? w psychologa sie bawisz i analizujesz moją budowę zdań????byc moze do pana Slawka mi bardzo daleko i absolutnie nie w glowie mi aby go obrazac!!!!tylko pisze to co usłyszalem od przelozonych w trakcie otrzymania nominacji"ze wieloletnie doswiadczenie,nie jest dla dyrektora zadnym kryterium!!!" o to mi chodzilo,więc niestety ale budzi moje wątpliwosci jak potoczy sie sprawa dalszego odwolania,tyle i mysle ze pan slawek nie potrzebauje takich zaceklych adwokatow,bo ja go nie zamierzam obrazac!!!
ps.
niczego nie powielam,tylko wpierw napisalem jako osoba niezarejestrowana,a dopiero potem sie zalogowałem:)
 
przeczytaj swój wpis z wątku gdzie podpisałeś się "stary clorz...", potem przeczytaj swój wpis z niniejszego tematu jako świeżo zarejestrowany użytkownik "unknown007".
czy są jakieś różnice w treści ? po prostu trollujesz i powielasz pod różnymi nickami swoje "westchnienia i rozterki".
jednak jak na poważny / 20-letni / staż pracy to:
1.albo miesza ci się meritum sprawy co niezbyt dobrze świadczy o twojej znajomości problemu i biegłości w myśleniu
lub do czego bardziej się skłaniam
2.usiłujesz siać dezinformację i torpedować inicjatywę pod pretekstem twojego "zatroskania" problemem mianowań.

za tym drugim przemawia język i technika ad personam, której używasz.
np.
... i co dalej ???
.... i co z tego ????
...po co te wzory odwołań ????
...po co jeszcze ludziom dawać nadzieję i mącić w głowach ???
...za pośrednictwem dyrektora ??? szef nie wie ze takie rzeczy się dzieją ??? i co ???
tylko teraz na zasadzie bałagan i zebrania prosić aby dyrektorzy to wszystko odkręcali ???
kto będzie dla nich pracował ???
wiec jesli do tej pory nie umioeliscie tego zlatwic jak na lezy,to dajcie sobie spokoj i nie blagajcie bo to psu na bude!!!!
a moze od razu piszmy do trybunalu praw czlowieka????co????
bo tutaj nie zwolujemy kompletnie nic,tylko niezdrowe emocje i złudne nadzieje!!!!!
po tylu latach takiego g...... sie doczekac,poprostu pięknie,,,,dziekujemy panie Sławku!!!!!

Panie Unknown007 nie ośmieszaj się, umiemy czytać i z całą pewnością takim jak Pan możemy podziękować za stan obecny. biedne, pokrzywdzone biedactwo.

Siwy jest dla Pana poza zasięgiem. Różnica klasy.

Personalne ataki wobec Siwego w tych wypocinach to po prostu świadectwo, że nie piszesz tego bezinteresownie.
co ty czlowieku za glupoty wypisujesz??? w psychologa sie bawisz i analizujesz moją budowę zdań????byc moze do pana Slawka mi bardzo daleko i absolutnie nie w glowie mi aby go obrazac!!!!tylko pisze to co usłyszalem od przelozonych w trakcie otrzymania nominacji"ze wieloletnie doswiadczenie,nie jest dla dyrektora zadnym kryterium!!!" o to mi chodzilo,więc niestety ale budzi moje wątpliwosci jak potoczy sie sprawa dalszego odwolania,tyle i mysle ze pan slawek nie potrzebauje takich zaceklych adwokatow,bo ja go nie zamierzam obrazac!!!
ps.
niczego nie powielam,tylko wpierw napisalem jako osoba niezarejestrowana,a dopiero potem sie zalogowałem
 
??? ??? !!! !!!

:confused:
kłania się pisanie i czytanie ze zrozumieniem. przeczytaj swój wpis jeszcze raz i jeszcze raz. może cię olśni.
nie to jest ważne co myślałeś lub chciałeś napisać.
ważne jak i co napisałeś.

ps. zakładając optymistycznie, że ci nie wyszło.:D
 
Mam krótkie pytanie, czy wiadomo ile osób złożyło odwołania w izbach? Są tacy, co jeszcze boją się, bo myślą że będą jedynymi. Może ZZ dowiedzą się i ogłoszą. Pomoże to niezdecydowanym.
 
Helenka nie bój się i zlóż wniosek...naprawdę wiele osob zlozyło i jeszcze składa....lepszy taki wniosek złożony.... jak inny nie złożony:)
 
U nas dużo osób się boi, bo zawsze można dostac (i tak jest) przeniesienie na wschód..............
 
Napisałem i wysłałem !!!

Wiem, że nie należy się poddawać tylko walczyć o swoje - nam należne !!! Gdy przeciwnik widzi, że nic nie robimy zdaje sobie sprawę, że jesteśmy bezradni, bezsilni i to go umacnia. Pamiętajcie to co nas nie zabije to nas wzmocni; w jedności siła; zapisujmy się do ZZ CELNICY PL; tylko ten związek jest w stanie reprezentować słuszne interesy Naszej formacji!!!
 
jak w wermachcie podpadziochy niewygodni na front wschodni,radziłbym poswięcić uwagę na reforme emerytur mundurowych które wymusza skala deficytu budżetowego,prawdopodobnie za kadencji tego rządu,mnie osobiscie te stopnie to koło dupy latają,mgr inż trzy czy dwie belki jak w cyrku,
Sławku Siwy co ci dali plutonowego sierżanta pochwal się.
 
To nie jest kwestia strachu bądź odwagi tylko naruszenia podstawowych praw pracowniczych i obywatelskich. Czy w normalnym, praworządnym państwie jest dopuszczalne, aby akt prawny jakim jest akt mianowania, niosący określone skutki prawne, nie zawierał pouczenia o możliwości wniesienia odwołania i jego adresacie? Tak się nawet nie traktuje bydła przeznaczonego na rzeź. Jasne, że na nasze odwołania nikt nie oczekuje. Ale ktoś jest za to odpowiedzialny i zrobił to w celu osiągnięcia określonych korzyści. I powinien ponieść tego konsekwencje. Jeśli teraz, w tak oczywistej sprawie nie podejmiemy odpowiednich kroków prawnych, to lepiej odejść z tego środowiska, bo wcześniej czy później skończy się to katastrofą.
 
w uzupełnieniu do postu szeregowca

tym razem nasze główne "oficery" w amoku reform pod własne widzimisię złamały prawo:(.
konsekwencje to odejście ze służby i pozbawienie prawa do dożywotniego tytułu oficera służby celnej.
wygląda na to, że sami rozpoczynamy misję oczyszczenia cła z narośli układu i układziku.
szefowie na razie mają biegunkę myśli, a było tak pięknie.

ps. napisałem, wysłałem - dość "wyrozumiałości" dla tego szemranego towarzystwa wzajemnej adoracji. mam nadzieję, że jest nas sporo.
 
Ja dalej nie widze podstaw do tego by pisac odwolanie do SSC. Na akcie mianowania nie widnieje rzadne pouczenie co do odwolania i tym bardziej nie ma tam mowy o jakimkolwiek terminie. Jak juz wczesniej pisalem nie ma ŻADNEGO terminu do ktorego mozna by bylo sie odniesc. Konia z rzedem temu kto mi wskarze w ustawie art z ktorego wynika termin w ktorym mielismy otrzymac i podpisac akty mianowania. Mi kadry przeslaly sam akt mianowania, w ktorym zostal spelniony jedyny warunek, ze kierownik urzedu ma czas do 30.11 na wystawienie. Koniec i kropka. Ja nie widze podstwa do pisania do SSC, obecnie przygotowuje sie merytorycznie i psychicznie i po nowym roku pisze do sadu pracy.
A tak na marginesie jesliby sie mialio okazac ze nalezy zlozyc odwolanie do ssc to zawsze musza wyznaczyc termin i pouczenie do ktorego bedzie sie nalezalo ustounkowac. Ja na akcie takowego nie mam i mam pismo od dic ze kpa jest tu nie wlasciwe. To oni sami na siebie walki kreca.
Wiec jak wspomnialem ja i paru moich znajomych uderzamy do sadu pracy.
 
a u mnie - najwiecej niezadowoleni sa ci,ktorzy nie protestowali w styczniu 2008 i nie przeczytali ustawy,bo czasu nie mieli:confused:pełni pretensji
 
Back
Do góry