• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wstępne zasady minowania funkcjonariuszy na stopnie słuzbowe zgodnie z art.223 ustawy

Cosik mnie się zdaje, sądząc po tym co piszesz, a przede wszystkim języku, że właśnie jesteś takim ekspertem, który nim został nie z awansu, a poleciał ze stanowiska kierowniczego:D, i pracujesz sobie w SzNP przy "liczeniu butli"...
nie zgadł kolega

jestem inspektorem akcyzowym z trzyletnim stażem w Służbie (dla tych co nie wiedzą to odpwoiednik KC dla f-szy)Nie zaszczycono mnie jeszcze awansem ani degradacją (bo niby z czego - niżej już tylko AlBandi). Co do języka? moze dlatego ze mam studia, ale to chyba nic nowego w naszych szeregach, tak wiec nie wiem do konca o co Ci chodziło pisząc o "języku". tak, pracuję w SzNP i WIEM i oczym piszę.

Nie atakuje nikogo z OC ale NIE POZWOLĘ by ktoś kto nie ma zielonego pojecia (albo jakies mgliste) o parwdziwej robocie i odpowiedzialnosci na składach pisał GŁUPOTY !
 
megaman - zluzuj chłopie

pracowałem i na składzie i na bezledzie na bks

wszędzie są plecaki, nieuki i lewusy

nie uogólniaj i nie pisz bzdur o pracy o której nie masz pojęcia

a jeśli uważasz że skład to taki miód to się chłopie zgłoś i odpoczywaj w SNP ( czy po nowemu w dozorze, kp czy pa - bo zadania SNP są podzielone po nowemu )

miejsc ci u nas dostatek

poza tym - dziś jesteś tu, jutro gdzie indziej - nigdy nic nie wiesz - no chyba że Ciebie przesuwają tam gdzie chcesz - ze względów towarzyskich czy rodzinnych

trochę szacunku dla pracy innych - wszędzie dobrze gdzie nas nie ma
 
Pax

Dokładnie Bolo

Uważam, że trochę wzajemnego szacunku bardzo na tym forum potrzeba! Już niebawem wszyscy będziemy funkcjonariuszami, jednakowo "wyportkowanymi" przez Słońce MF J.Kapicę & CO. Tak więc może lepiej być razem ? W kupie siła !
A tak na marginesie : Dzisiejsza gazeta prawna donosi, że od nowego roku można na wokandę składać pozwy zbiorowe. 1500 funkcjonariuszy wywodzących się służby cywilnej i 5000 wywodzących się ze SC . To może być duży efekt medialny ! I sprawa do wygrania.
 
do piesszarik1323

:mad:Napisał Obi Wann Zollobi
Parodią jest to że wśród nas pracują podporucznicy i wyżsi stopniem który pozostał im po wojsku i z tego co słyszałem nie zostanie to uwzględnione. Wszystko wskazuje że ta ustawa faktycznie pisana była dla ludzi z wyższych sfer w SC i koniec kropka.
co ponarzekacie sobie to wasze. TEGO przynajmniej nikt Wam nie zabierze :D Obi i Judo a skoro będa specjaliści od liczenia butli to może i znajdą się tacy od trzymania śrubokręta? nie wpadliscie na ten pomysł

żal mi was i waszych małych rozumków które pluja i depczą wszystkiego czego nie mogą pojąć . Nie będę oficerem ale wcale tego nie zazdroszcze bardzo innym. Z tego co piszecie to żaden chyba nawet nie krecił sie przy dokumentacji składów podatkowych bo takie pier...nie o kierujących sekcjami nie mogło by wyjśc od Was. To jedna z bardziej śliskich fuch w tym fachu i jedna z najszybszych prowadzących za kratki (a już napewno ze słuzby na bruk).

pozdrawiam i życzę dalszego dobrego samopoczucia przy pluciu na odległość Ty wielki rozumku na
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Żal to twojej

obsra ..........................d .........................życzę dalszego dobrego samopoczucia przy waleniu kucyka:) WAS zawsze z dużej litery !!!!
 
Ostatnia edycja:
treść Twojej wypowiedzi skomentowałeś jej formą. Niestety , każdy kolejny "taki kwiatek" pokazuje jak daleko NAM do jedności.... przykre :(
 
obrażanie jakiego dałeś popis świadczy o jedności i dlatego jest daleko :rolleyes:

Czy możesz wyjaśnić na czym polega popis obrażania w wykonaniu "piesszarik1323" ???
Mam też wątpliwości co do Twojego przyjacielskiego pozdrowienia:
"... Ty wielki rozumku na !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Żal to twojej
obsra ..........................d .........................życzę dalszego dobrego samopoczucia przy waleniu kucyka WAS zawsze z dużej litery !!!!" !!!
 
Łukaszu - gwoli wyjasnienia, bo widzę, że bardzo zabolało moje stwierdzenie "mały rozumek"

tak, ci którzy kolegów z pracy za "jedną gwiazdkę zawiści" są wstanie opluć, sponiewierać i "nawtykać" powtarzajac różne głupie frazesy wypisywane i wygłaszane na forum MAJĄ MALUTKIE ROZUMKI ! .... kulturalnie ujmując zagadnienie.

nasuwa mi sie kolejne stwierdzenie bazujące na naszych przysłowiach narodowych o nozycach i stole, ale znowu ktoś by poczuł sie nieswojo...

reasumując: stracilismy jako ogól to co było njacenniejsze czyli Jedność. Chlamy sie wszyscy w kupe a generałowie rosną w siłę. Tego chcecie Panowie i Panie? jeśli tak, to faktycznie macie małe rozumki. Powtarzam - NIE JESTEM KANDYDATEM NA OFICERA, NAWET MŁODSZEGO. Marzy mi się jednak Służba a nie służenie
 
Kolejne interwencje w sprawie punktacji:
http://zz.celnicy.pl/tekst-355.html
SSC zaprosił dyrektorów na 18 i 19.11.
Może dojdzie jeszcze do refleksji w MF. Na tych działaniach nie poprzestajemy. Mamy swoje liczne prawa, wynikające z zasad postępowania administracyjnego ale możemy je wyegzekwować tylko wtedy, gdy licznie wystąpimy w sprawie i zaskarżymy te pseudo mianowania. Związek na pewno przygotuje materiały w tej sprawie, z których będziemy mogli wszyscy skorzystać.
 
Żal mi ciebie...

nie zgadł kolega

jestem inspektorem akcyzowym z trzyletnim stażem w Służbie (dla tych co nie wiedzą to odpwoiednik KC dla f-szy)Nie zaszczycono mnie jeszcze awansem ani degradacją (bo niby z czego - niżej już tylko AlBandi). Co do języka? moze dlatego ze mam studia, ale to chyba nic nowego w naszych szeregach, tak wiec nie wiem do konca o co Ci chodziło pisząc o "języku". tak, pracuję w SzNP i WIEM i oczym piszę.

Nie atakuje nikogo z OC ale NIE POZWOLĘ by ktoś kto nie ma zielonego pojecia (albo jakies mgliste) o parwdziwej robocie i odpowiedzialnosci na składach pisał GŁUPOTY !
Trzyletni staż w Służbie......chłopie bez obrazy ale wasza wiedza z akcyzy jest bardzo wąsko ukierunkowana. Za 10 lat pogadamy o pracy w cle, SNP znam dłużej od ciebie. Może i masz studia, ale widać że mieć to nie zawsze znaczy to samo
 
Ostatnia edycja:
podobnie z tm jak "pracować" i pracować. po 3 miechach to faktycznie zielony mógłbym być, ale po 3 latach to "zieleniny" mi nie wciśniesz :D
Masz wyższe, tacy ludzie są potrzebni właśnie są potrzebni w SNP do podbijania ADT, ja nawet małpę w ZOO bym tego nauczył:D. Mając na uwadze wasze pensje dużo większe od naszych skierował bym was zgodnie z posiadanym przez was doświadczeniem w akcyzie do prowadzenia spraw w podatku akcyzowym...:D
 
tyk, tyk...

Następni "koledzy" zaczynają się "tykać", a w MF-ie zacierają ręce. Nie ma się co im dziwić, gdyż o to właśnie IM chodzi. Dzięki takim wypowiedziom nabierają pewności, że styczeń 2008 nigdy się nie powieli. Widzą, że w SC pracują jedni "naj, naj, naj..." i inni też "NAJ, NAJ, NAJ...", a oni się śmieją i naj..ują z Tej Wspaniałej Skonsolidowanej SC. Gdyby jednak coś zaczęło dziać się nie po ich myśli to awansik tam, parę złotych tu i efekt jak rzucona kość pomiędzy ...................kolegów. Amen.
 
... Widzą, że w SC pracują jedni "naj, naj, naj..." i inni też "NAJ, NAJ, NAJ...", ....

właśnie z tego powodu zacząłem pisać te posty. Nie twierdze, że pracuję NAJ, ale jak mi ktoś wmawia , ze tylko On ma prawo do nazywania sie celnikiem bo tylko Jego robota jest wazna to idzie się wkurwić.

OBI Wan:
jakie "wasze" pensje?!
ALBO TY ZARABIASZ 500 MIESIĘCZNIE ALBO JA CZYTAĆ NIE UMIEM
OSTATNIA MOJA WYPŁATA TO 2630 BRUTTO ...

Nie każdy cywil jest eks-UKSiarzem - to po pierwsze, po drugie:
wyjaw nam czym Ty zajmujesz się w cle. Jak ważna jest twoja praca. Ja jej nie kwestionuje, ale NIE POZWOLĘ DEPTAĆ SzNP. I to jeszcze przez innych celników. Może Ciebie też będzie można zastąpić małpą albo kimś równie inteligentnym - kolejne oszczędności dla Skarbu Państwa.

Wiesz jednego znam co "podbijał adety" , a nie potwierdzał . Dziś już nie ma go u nas i to nie z jego woli :D
 
właśnie z tego powodu zacząłem pisać te posty. Nie twierdze, że pracuję NAJ, ale jak mi ktoś wmawia , ze tylko On ma prawo do nazywania sie celnikiem bo tylko Jego robota jest wazna to idzie się wkurwić.

OBI Wan:
jakie "wasze" pensje?!
ALBO TY ZARABIASZ 500 MIESIĘCZNIE ALBO JA CZYTAĆ NIE UMIEM
OSTATNIA MOJA WYPŁATA TO 2630 BRUTTO ...

Nie każdy cywil jest eks-UKSiarzem - to po pierwsze, po drugie:
wyjaw nam czym Ty zajmujesz się w cle. Jak ważna jest twoja praca. Ja jej nie kwestionuje, ale NIE POZWOLĘ DEPTAĆ SzNP. I to jeszcze przez innych celników. Może Ciebie też będzie można zastąpić małpą albo kimś równie inteligentnym - kolejne oszczędności dla Skarbu Państwa.

Wiesz jednego znam co "podbijał adety" , a nie potwierdzał . Dziś już nie ma go u nas i to nie z jego woli :D
Masz rację. Ja też jestem SzNP i co "gorsze" UKSiarzem. Nie moja wina, że jesteśmy wszyscy razem w SC. Przeniesiony byłem bez prawa głosu. Czy to dobrze czy nie? Bez odpowiedzi! Teraz z moimi kolegami (bez cudzysłowia) mundurowymi klepiemy ADT-y, robimy obrachunki na gorzelniach itd... To, że zarabiam więcej niż część z nich nie oznacza, że ich okradam. Uważam, że powinni zarabiać zdecydowanie więcej. Szczucie się na zasadzie ...Ty zarabiasz za dużo bo ja mam mało... zasługuje na miano "psa ogrodnika. Czy nie powinno być ...Ty zarabiasz dużo ja też tyle chcę... - chyba zdrowiej. Sytuacja z innej beczki - w gradacji stopni - ja mam cywilny z b.wysokiej półki, a kolega fc ma swój w okolicach środka Waszej tabeli. On ma być aspirantem, a ja podoficerem.No i co? Mam oponować, że On za wysoko awansuje? Uważam iż bardzo dobrze bo mu się to należy jak psu gnat. Ale ja też oczekiwałem, że jakoś zostanę dowartościowany (26 lat pracy, wyższe mgr, dwie podyplomówki). Jeżeli nie to trudno. Dalej zap......am nie chamszcząc, że kolega dostał więcej. To nie jego wina tak jak i nie moja, że teraz zarabiam troszkę lepiej. Będzie z czego opić jego pagony. No nic idę klepać ADeTy, bo jeszcze jakaś wyuczona Małpa wygryzie mnie z tej fuchy.
 
...pewnie będę zjechany za ten post... (ale nie straszne mi to - patrz mój podpis)

Dregan poruszyłes baaaardzo wazne trzy sprawy, pierwsza to "wasze" (sory nic złośliwego) pensje które i dwukrotnie przekraczają "nasze zwykłe" choć jestem cywilem. To jest chore i nienormalne zeby to samo robiąc dostawac dwa razy mniej, ale...

dlaczego równac w dół? niech wyrownają do góry i tyle.

druga sprawa, to wasze "dobrowlone " przejscie. z tego co wiekszość mówi UKSiarzy to jedenj chwili wrócilibyście skąd pryszliscie. niestety zaatwili was troche jak alokersów

trzecia i moim zdaniem njaważniejsza, to wasze fachowe wykształcenie. parcując wczesniej w urzędach skarbowych i uks MUSIELIŚCIE ZDECYDOWANIE WIECEJ I SZERZEJ ŚLEDZIĆ ZMIANY W PRAWIE. to samo dotyczy waszego wykształcenia (nierzadko jak i w Twoim przypadku) kilku podyplomówek

sam jestem cywilem ale jak juz napisałem wcześniej z niernymi zarobkami jak na cywila (jednemu z kolegów musiałem pokazac kwitek żeby uwierzył, że cywil ma mniej od niego :D ) i to właśnie eks-UKSiarze bardzo często w SzNP stanowią merytoryczną podporę tych co "podpijają " ADT-y
 
płacz tu nic nie pomoże

nie raz, nie dwa, nie siedem ale siedemdziesiąt siedem razy pomyśl, zanim kogoś obrazisz dewaluując jego pracę niesprawiedliwymi uogólnieniami

akceptując Twój tok rozumowania, wszyscy celnicy to łapówkarze i chamy - godzisz się z takim stwierdzeniem?

Myśl chłopie przed napisaniem czegokolwiek - powstrzymaj przez sekund parę to świerzbienie paluszków - a w trakcie tego procesu myślowego paluszki zajmij czym innym - pisz wtedy, gdy zastanowisz się i będziesz pewny, że to co napiszesz nie jest świńską potwarzą

pozdrawiam życząc sukcesów w pracy nad charakterem
 
Back
Do góry