• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

TEMAT RZEKA - UC OKĘCIE

czy ty czytalas porozumienie???
jesli tak to zobacz ze wysokosc zarobkow nijak sie ma do podwyzki 30-60zl.
oczywiscie nie patrzymy na osoby z wyrownaniem do minimum
no wlasnie, bo nie mowmy o wysokosci zarobkow. bo sa tacy co 10-14 lat nie mieli zadnych awansow podwyzek itp - i powiem ci wiecej - teraz tez nie dostali - bo w kadrach pokazuje 2000 r jako data ostatniego awansu (mianowanie do sluzby celnej)... mysle ze zalozenie by;lo takie ze par 4 dot tych co minimalnie przekraczaja minimum i nie dostali wyrownania a jednoczesnie nie byli awansowani od 2000r (9 lat to sporo - a gwarancje w porozumieniu mieli ci od 1999)Narazie nik sie nie bedzie cieszyl z awansow,podwyzek a wiesz czemu - bo wlasnie na par 4 chciano podciagnac tych co co roku awanse dostawali - pseudo kierownikow od 5 min itp. ale zwiazki powiedzialy NIE - nie takie bylo zalozenie
 
Jezeli dojdzie do spotkania 40-60 też można dać każdemu jak w styczniu 2008 wszystkim równo po 500 !!! I tak nie było równo , ale zawsze !!! Jest okazja porozumieć się z dic!!!

To jedyne sprawiedliwe rozwiązanie , żeby negociatorzy zachowali twarz i udowodnili ,że są za pracownikami i dbają o nich , a nie tylko myślą o sobie i dla siebie !!!
a swoja droga uwazasz ze wszystkim po rowno jest tak sprawiedliwie....? w kazdym przypadku? rozejrzyj sie w okóło i pomysl czy jest ok kazdemu równo.
 
o czy ty mówisz-dostali wyrownanie do najnizszej pensji-bo przez lata dostawali mniej niz inni-i nadal beda mieli mniej bo glupich 30-60zl nie dostaną..przeczytaj to co napisalas wyzej i przeczytaj o co mi chodzi=uwazam za NIESPRAWIEDLIWE ze osoby,ktore zarabialy ponizej min dla danego stanowiska-jesli dostaly podwyzke pow 200zl nie dostana teraz 30-60zl

a ja uwazam ze ci co o 10 zl przekroczyli min powinni dostac takze - bo latami również ich pomijano - pech chciał ze maja 10-20 zł wiecej. Nie mowimy o tych co najwiecej zarabiaja. te 40-60 zl jest dla tych co pozostali - jak kolega wyzej oczekuje? kazdemu po rowno - ty inaczej ..sama widzisz gdzie kasa nie da sie rowno - a i nie ma obiektywizmu w ocenie.
 
a swoja droga uwazasz ze wszystkim po rowno jest tak sprawiedliwie....? W kazdym przypadku? Rozejrzyj sie w okóło i pomysl czy jest ok kazdemu równo.

nigdy nie będzie równo tak jak było przy 500zł/2008r - bo w to równo wchodziły wysługi i inne .
Równo bedzie jezeli nie będzie takich róznic , a takie zostały dalej mimo równania .
Dlatego to równo???!!! Dla wszystkich skoro zostało !!!
Z tego równania do minimum !!!

SŁUŻBA CELNA RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ KODEKS ETYKI FUNKCJONARIUSZA SŁUŻBY CELNEJ
Normy regulujące stosunki funkcjonariuszy w Służbie Celnej
1. Relacje służbowe funkcjonariuszy celnych oparte są na współodpowiedzialności, współpracy, równoprawności, koleżeństwie, wzajemnym szacunku oraz pomocy i dzieleniu się doświadczeniami i wiedzą ---nagrodami i podwyżkami ---- amen
 
Ostatnia edycja:
a może czas rozliczyc zz z takiego porozumienia...jesli mianowanie-pokazuje ostatni awans w 2000r(tak bylo rowniez u mnie),to dlaczego zz podpisaly porozumienie gdzie jest mowa o ostatnim awansie w 1999r????
czy ja czegos nie rozumiem >???czy tak wlasnie mialo byc????
:eek:
 
a może czas rozliczyc zz z takiego porozumienia...jesli mianowanie-pokazuje ostatni awans w 2000r(tak bylo rowniez u mnie),to dlaczego zz podpisaly porozumienie gdzie jest mowa o ostatnim awansie w 1999r????
czy ja czegos nie rozumiem >???czy tak wlasnie mialo byc????
:eek:
bo chodzilo o osoby najdluzej nieawansowane- a dla twej ciekawosci powiem ze biurko w biurko pracuje z kims kto od 1993 - od poczatku zatrudnienia nie mial awansu i teraz tez nic nie dostal bo w kadrach maja burdel i program pokazuje jako date ostatniego awansu rok 2000 - pierwsza reorganizacja, utworzenie sc, i 2003 reorganizacja!
 
Nie chcę nikogo obrażać, ale coś jest nie tak. Jak można nie awansować od 1993 r. Przez 16 lat. Są dwa wytłumaczenia 1- albo ktoś ma b. wysoki stopień lub stanowisko bo jest byłym np. naczelnikiem i ma wszystko na max a jednocześnie ma średnie wykształcenie, 2 - albo to ktoś baaardzo dziwny.
 
He he

Koleżanka Helena albo krótko pracuje w tej firmie, albo jest blisko korytka. Jak popracuje troszkę dłużnej to nie takich cudów doświadczy:D
 
Nie chcę nikogo obrażać, ale coś jest nie tak. Jak można nie awansować od 1993 r. Przez 16 lat. Są dwa wytłumaczenia 1- albo ktoś ma b. wysoki stopień lub stanowisko bo jest byłym np. naczelnikiem i ma wszystko na max a jednocześnie ma średnie wykształcenie, 2 - albo to ktoś baaardzo dziwny.

Helena tą wypowiedzią osłabiła mnie z jednej strony a z drugiej rozbawiła swoim poczuciem sprawiedliwości społecznej:p
 
Nie chcę nikogo obrażać, ale coś jest nie tak. Jak można nie awansować od 1993 r. Przez 16 lat. Są dwa wytłumaczenia 1- albo ktoś ma b. wysoki stopień lub stanowisko bo jest byłym np. naczelnikiem i ma wszystko na max a jednocześnie ma średnie wykształcenie, 2 - albo to ktoś baaardzo dziwny.

kolzezanka pracuje napewno dosc krótko - i nie wie ze w wawie przeszlismy 2 reorganizacje lub nawet wiecej -
2000r - mianowania na FC ( i tu - niepsodziankach w kadrach IC data ostatniego awansu 2000 - tzn mianowania, pomino, że ktoŚ pracował np. 6-8 lat wczesniej i nie awansowal )
2000r - likidacja GUC (wczesniej likwidacja GIC - wchloniety przez GUC - data w programie kladrowym - jesli chodzi o awans? - zgadnij helenko - tak bingo - 2000 pomimo że mogł pracowac kilka lat bez awansu)
2003r - przejęcie ludzi z UKS BALAGAN TWORZENIE NOWYCH KOMÓREK, RUCHY KADROWE ....
2003 - likwidacja ICPL (i w kadrach data ostatniego awansu fc z ICPL 2003 - bo dostali nowe papiery że zmiana miejsca pracy na IC WARSZAWA)
I WYSTRACZYLO W MIEDZY CZASIE TRAFIAC CO JAKIS CZAS DO RÓŻNYCH KOMÓREK ... AWANSE? TAK - PRZELOZONY PO CICHU DOSTAWAL LISTE - WYDRUK Z KADR Z DATA OSTATNIEGO AWANSU ( Z BŁEDAMI - KTÓRE POMIMO ZGLASZANIA TEGO DO ic NIE BYLY USUWANE).... ZRESZTA OJ...KROTKO PRACUJESZ HELENKO - SĄ RÓWNI I RÓWNIEJSI ...
 
rozważna, może dla wyjaśnienia napiszesz jakie ma stanowisko i stopień bo nie wierzę że cały czas jest młodszym kontrolerem. Ja też znam osobę która dostała na wejściu w 1994r. starszego kontrolera celnego i ma go do tej pory i zaręczam ci że na więcej nie zasługuje.
 
znam Takich, co na wejściu zostawali inspektorami:eek: (nie wiem jak w Wawie, ale u nas tak bywało)
 
zmiany

Jak zawsze wzrosły emocje przy zmianach ale było jak zawsze. Mieszanie głównie na Towarowych natomiast towarzystwo z Osobowego od wielu lat nie ruszane w dalszym ciągu na swoich stołeczkach.
 
newsy

No i pojechali Kierownika Dariusza , wylądował chłopak w Postępowaniu. Szkoda bo to dobry człowiek był a takich już coraz mniej w tej firmie. Piękność z CSLu wraca na osobowy. Niesamowity come back !!
Gang Rozaliński w dalszym ciągu pod skrzydełkami Mariana ma się wspaniale - ale nic nie może wiecznie trwać jak śpiewała artystka.
Tępak Brzozowy z Cargo pomimo swojej całkowitej niekompetencji w dalszym ciągu kierownikuje. Znalazłem dojście do Faktu , są bardzo zainteresowani tematem UC na Okęciu. Artykuł wkrótce.
 
Fuckt,zacna gazeta :mad:

Waldek, dlaczego nie masz odwagi powiedziec naczelnikowi co myslisz, tylko wyslugujesz sie takim szmatlawcem?

Kim jest Gang Rozalinski, bo nie kumam?

Z tego co wiem, cos sie jednak musialo wydarzyc, bo takiego kierownika sie ot tak nie wyrzuca.Znasz wszystkie szczegóły tej dymisji?
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry