• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

SZ.N.P. - Służba Cywilna - art. 22b. ustawy z dnia 24 lipca 1999 r. o Służbie Celnej oraz art. 99 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009r. o Służbie Celnej.

Czyli jeżeli ktokolwiek pracował/służył tylko w cle ryzykuje utratą drugiej emerytury z ZUS i OFE!
Pytanie, czy jeśli tak się stanie, to czy będzie to dotyczyło tylko przyszłych emerytów, czy też aktualnym emerytom będą zaliczać te lata równorzędne w administracji celnej? Bo jeśli tak, to już bardzo protestuję!
Odeszłam ze służby bez dziadkowego, balkonikowego, nie zazdroszczę podwyżek od 01.01., ale nie życzę sobie mieszania w ustawie i w konsekwencji pozbawienia mnie części emerytury z ZUS i OFE.
Tylko dlatego, że są tacy, co by spod siebie zeżarli...

Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka
 
Pytanie, czy jeśli tak się stanie, to czy będzie to dotyczyło tylko przyszłych emerytów, czy też aktualnym emerytom będą zaliczać te lata równorzędne w administracji celnej? Bo jeśli tak, to już bardzo protestuję!
Odeszłam ze służby bez dziadkowego, balkonikowego, nie zazdroszczę podwyżek od 01.01., ale nie życzę sobie mieszania w ustawie i w konsekwencji pozbawienia mnie części emerytury z ZUS i OFE.
Tylko dlatego, że są tacy, co by spod siebie zeżarli...

Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka
Tu nie chodzi o bezmyślne mieszanie, tylko o umożliwienie wyboru. Ponoć lepsze jest wrogiem dobrego,ale nic o nas bez nas. I tu rola związku i nas samych, aby wypracować korzystne rozwiązania.
 
Tu nie chodzi o bezmyślne mieszanie, tylko o umożliwienie wyboru. Ponoć lepsze jest wrogiem dobrego,ale nic o nas bez nas. I tu rola związku i nas samych, aby wypracować korzystne rozwiązania.
I to jest rozsądny głos, a nie krzyki w stylu ja nie miałam dodatku to inni też nie maja mieć.
 
I to jest rozsądny głos, a nie krzyki w stylu ja nie miałam dodatku to inni też nie maja mieć.
panie j.23 mało rozsądne jest Twoje pokrzykiwanie, wsłuchaj sie w głosy funków ,którzy przepracowli większość życia w naszej formacji, a teraz będąc już na emeryturze, już nie mają sił żeby doracować do skromnej emerytury, chcą odpocząć. Ja nie zauważam że, jesli ktoś wyraża swój pogląd to krzyczy a wyraża swoje jedynie swoje stanowisko, które decydenci już od teraz mogą brać pod uwagę, przy wnoszeniu ewentualnych projetowanych zmian do ustawy.
 
Ja również w cle spędziłem większość życia oraz całe życie zawodowe, ponad 32 lata i staż cały czas rośnie. Nikt nie chce niczego odbierać emerytom ( chyba istnieje coś takiego jak prawa nabyte). Są jednak osoby które za służbę w mundurze chcą dostać to samo co inne służby np. Straż Graniczna. Przez lata służyliśmy z nimi ramię w ramię i teraz mamy szansę otrzymać to co inne służby.
 
I to jest rozsądny głos, a nie krzyki w stylu ja nie miałam dodatku to inni też nie maja mieć.
Do mnie pijesz? Wasze mieszanie w emeryturach, dla dodatku, załatwi emerytalnie zwłaszcza tych, którzy mają spory staż w cle przed 1999. Więc i Ciebie.
Wejdź sobie na swój ZUS i sprawdź kapitał początkowy. A później przelicz sobie emeryturę mundurową na kalkulatorze emerytalnym bez zaliczania lat i z zaliczaniem.
I zobacz ile będziesz stratny, jak zrezygnujesz z części Zusowskiej.
Napiszę Ci na moim przykładzie. Tylko z kapitału początkowego wychodzi mi niecałe 2000 brutto.
Nie doliczam do tego OFE. Ale z OFE będzie odrobinę więcej. Więc netto niech będzie ok 1400.
Na dzień dzisiejszy wysługi emerytalnej, razem z dodatkiem zdrowotnym mam nieco ponad 76%.
Więc do granicznych 80% brakuje mi na niecałe 4% procent.
To nawet nie są 2 lata równorzędne...a takich w administracji celnej mam 11.
Tracę składki z 9 lat, OFE, a zyskam może z 400zl?
I tak to wygląda u wszystkich, którzy mają spory staż w cle.



Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka
 
Do mnie pijesz? Wasze mieszanie w emeryturach, dla dodatku, załatwi emerytalnie zwłaszcza tych, którzy mają spory staż w cle przed 1999. Więc i Ciebie.
Wejdź sobie na swój ZUS i sprawdź kapitał początkowy. A później przelicz sobie emeryturę mundurową na kalkulatorze emerytalnym bez zaliczania lat i z zaliczaniem.
I zobacz ile będziesz stratny, jak zrezygnujesz z części Zusowskiej.
Napiszę Ci na moim przykładzie. Tylko z kapitału początkowego wychodzi mi niecałe 2000 brutto.
Nie doliczam do tego OFE. Ale z OFE będzie odrobinę więcej. Więc netto niech będzie ok 1400.
Na dzień dzisiejszy wysługi emerytalnej, razem z dodatkiem zdrowotnym mam nieco ponad 76%.
Więc do granicznych 80% brakuje mi na niecałe 4% procent.
To nawet nie są 2 lata równorzędne...a takich w administracji celnej mam 11.
Tracę składki z 9 lat, OFE, a zyskam może z 400zl?
I tak to wygląda u wszystkich, którzy mają spory staż w cle.



Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka
I kto tu podnosi głos, co znaczy Wasze mieszanie w emeryturach? Z twoich postów wynika, że skupiasz się wyłącznie na sobie i emocje biorą górę. Jeszcze raz podkreślę każdy funkcjonariusz powinien mieć swobodny wybór ZUS + ZER lub ZER, w zależności co jest dla niego korzystniejsze. Więcej spokoju, szerszego spojrzenia na dobro ogółu. Przecież trzeba być inteligentnym inaczej, żeby postulować za gorszymi rozwiązaniami prawnymi.
 
Do mnie pijesz? Wasze mieszanie w emeryturach, dla dodatku, załatwi emerytalnie zwłaszcza tych, którzy mają spory staż w cle przed 1999. Więc i Ciebie.
Wejdź sobie na swój ZUS i sprawdź kapitał początkowy. A później przelicz sobie emeryturę mundurową na kalkulatorze emerytalnym bez zaliczania lat i z zaliczaniem.
I zobacz ile będziesz stratny, jak zrezygnujesz z części Zusowskiej.
Napiszę Ci na moim przykładzie. Tylko z kapitału początkowego wychodzi mi niecałe 2000 brutto.
Nie doliczam do tego OFE. Ale z OFE będzie odrobinę więcej. Więc netto niech będzie ok 1400.
Na dzień dzisiejszy wysługi emerytalnej, razem z dodatkiem zdrowotnym mam nieco ponad 76%.
Więc do granicznych 80% brakuje mi na niecałe 4% procent.
To nawet nie są 2 lata równorzędne...a takich w administracji celnej mam 11.
Tracę składki z 9 lat, OFE, a zyskam może z 400zl?
I tak to wygląda u wszystkich, którzy mają spory staż w cle.



Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka

O co chodzi z tymi 76 czy granicznymi 80 procentami wysługi emerytalnej?

Przecież w mundurówce max to 75%. Tych 5% więcej to tylko komisja .

Poza tym w staż w AC możesz potraktować jako pracę w szczególnych warunkach. Jednakowoż tychże musisz mieć minimum 15 do podniesienia dodatku do emki cywilnej za pracę w szczególnych warunkach.

Dodatki balkonikowe nie zrównoważą korzyści z drugiej emki cywilnej. Chyba, że ktoś zamierza służyć do śmierci i ma tylko kilka lat do doliczenia do emki mundurowej.

Ja bym nie mieszał i zostawił tak jak jest Kapitał początkowy był ustalany w 2000 roku o ile się nie mylę i można policzyć cywilną łatwo.

Tym bardziej że sporo osób ucywilnionych okres ucywilnienia z niezłymi składkami może doliczyć do cywilnej emki.
 
O co chodzi z tymi 76 czy granicznymi 80 procentami wysługi emerytalnej?

Przecież w mundurówce max to 75%. Tych 5% więcej to tylko komisja .

Poza tym w staż w AC możesz potraktować jako pracę w szczególnych warunkach. Jednakowoż tychże musisz mieć minimum 15 do podniesienia dodatku do emki cywilnej za pracę w szczególnych warunkach.

Dodatki balkonikowe nie zrównoważą korzyści z drugiej emki cywilnej. Chyba, że ktoś zamierza służyć do śmierci i ma tylko kilka lat do doliczenia do emki mundurowej.

Ja bym nie mieszał i zostawił tak jak jest Kapitał początkowy był ustalany w 2000 roku o ile się nie mylę i można policzyć cywilną łatwo.

Tym bardziej że sporo osób ucywilnionych okres ucywilnienia z niezłymi składkami może doliczyć do cywilnej emki.
Jeśli masz z ZER dodatek zdrowotny, to spójrz do decyzji. Te 15% doliczają do wysługi. Sumują to. Ale niezależnie jak bym to rozpisała, sens jest taki, że skoro z dodatkiem zdrowotnym funkcjonariusz może osiągnąć max 80%, to mnie pozostało tylko niecałe 4% luzu, do skonsumowania lat z administracji celnej. I absolutnie mi się to nie opłaca.

Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka
 
I kto tu podnosi głos, co znaczy Wasze mieszanie w emeryturach? Z twoich postów wynika, że skupiasz się wyłącznie na sobie i emocje biorą górę. Jeszcze raz podkreślę każdy funkcjonariusz powinien mieć swobodny wybór ZUS + ZER lub ZER, w zależności co jest dla niego korzystniejsze. Więcej spokoju, szerszego spojrzenia na dobro ogółu. Przecież trzeba być inteligentnym inaczej, żeby postulować za gorszymi rozwiązaniami prawnymi.
Cóż, oczywiście, że skupiam się na sobie. I wyrażam swoją, subiektywną opinię. Do czego mam prawo. Należę do związków, opłacam składki i od lat udzielam się tutaj na forum. I nigdy nikogo nie obrażałam.
Ale skoro sam zacząłeś...
Trzeba być inteligentnym inaczej, żeby uważać, że przy ustawowym uregulowaniu lat w administracji celnej jako lata równorzędne nie dotknie to funkcjonariuszy z długim stażem w cle, przed 1999.
Odchodzacych na emeryturę nikt pytał nie będzie, a pechowcy na emce mundurowej (za młodzi na część zusowską), w tym ja, prawdopodobnie będą ją mieli przeliczaną z urzędu. Wystarczy, że ktoś się zorientuje, że to jest korzystne dla budżetu.

Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka
 
Cóż, oczywiście, że skupiam się na sobie. I wyrażam swoją, subiektywną opinię. Do czego mam prawo. Należę do związków, opłacam składki i od lat udzielam się tutaj na forum. I nigdy nikogo nie obrażałam.
Ale skoro sam zacząłeś...
Trzeba być inteligentnym inaczej, żeby uważać, że przy ustawowym uregulowaniu lat w administracji celnej jako lata równorzędne nie dotknie to funkcjonariuszy z długim stażem w cle, przed 1999.
Odchodzacych na emeryturę nikt pytał nie będzie, a pechowcy na emce mundurowej (za młodzi na część zusowską), w tym ja, prawdopodobnie będą ją mieli przeliczaną z urzędu. Wystarczy, że ktoś się zorientuje, że to jest korzystne dla budżetu.

Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka

Mylisz się z tym doliczeniem z urzędu dla emerytów. Nie wchodząc w szczegóły.

Jeśli łaskawość w tym przedmiocie dotknie kogoś, to tylko od chwili obowiązywania przepisu. Tu może być też możliwość wyboru, albo nie.

Osobiście skorzystałem , doliczyli mi 15% procent, wyszło więcej niż 80% ale odcięli na 80% zgodnie z dyspozycja ustawy stosowną . Doliczyłem tylko równorzędne wojsko, resztę zostawiłem dla cywilnej emki.

Ale swoją drogą po wyborach jesiennych oraz w ramach zaciskania pasa i vox populi pewnie to ukradną . Zresztą już mielenie się zaczęło w tej kwestii, widać to na forum.
 
Ostatnia edycja:
Cóż, oczywiście, że skupiam się na sobie. I wyrażam swoją, subiektywną opinię. Do czego mam prawo. Należę do związków, opłacam składki i od lat udzielam się tutaj na forum. I nigdy nikogo nie obrażałam.
Ale skoro sam zacząłeś...
Trzeba być inteligentnym inaczej, żeby uważać, że przy ustawowym uregulowaniu lat w administracji celnej jako lata równorzędne nie dotknie to funkcjonariuszy z długim stażem w cle, przed 1999.
Odchodzacych na emeryturę nikt pytał nie będzie, a pechowcy na emce mundurowej (za młodzi na część zusowską), w tym ja, prawdopodobnie będą ją mieli przeliczaną z urzędu. Wystarczy, że ktoś się zorientuje, że to jest korzystne dla budżetu.

Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka
Przeczytaj na spokojnie moje posty. Bazujesz na domniemaniach, skąd bierzesz przeliczenie z urzędu nabytego prawa do emerytury na twoją niekorzyść (chyba, że w przypadku ustania inwalidztwa, ale czy to niekorzystne- finansowo tak, zdrowotnie, nie)?
Nie chodzi o to, żeby komuś pogorszyć, ale żeby zostawić możliwość wyboru, między innymi Magdzie 66. Wypowiadam się bez złośliwości i wycieczek osobistych, a Tobie jest to obce.
Od tego jest między innymi nasz związek, aby pilotować sprawy, aby się polepszyło, a nie sp.....
 
Ostatnia edycja:
Przeczytaj na spokojnie moje posty. Bazujesz na domniemaniach, skąd bierzesz przeliczenie z urzędu nabytego prawa do emerytury na twoją niekorzyść (chyba, że w przypadku ustania inwalidztwa, ale czy to niekorzystne- finansowo tak, zdrowotnie, nie)?
Nie chodzi o to, żeby komuś pogorszyć, ale żeby zostawić możliwość wyboru, między innymi Magdzie 66. Wypowiadam się bez złośliwości i wycieczek osobistych, a Tobie jest to obce.
Od tego jest między innymi nasz związek, aby pilotować sprawy, aby się polepszyło, a nie sp.....

Jeżeli Twoja wypowiedź cyt." ...przecież trzeba być inteligentnym inaczej, żeby postulować za gorszymi rozwiązaniami prawnymi..."
w odpowiedzi na mój wpis byla skierowana nie do mnie, a do bliżej nieokreślonego ktosia, to przeraszam, posypuję głowę popiołem
Faktycznie do tej pory obce było dla mnie myślenie, że ktoś kto pisze do mojego postu, w istocie pisze do kogoś innego
Ale żeby na przyszłość uniknąć nieporozumień i niedorozumienia adresata sformułowania "inteligentny inaczej", mam propozycję.
To forum jest nasze, wspólne. Ale my oboje możemy się pięknie i bez słowa ignorować.
Ja już zaczynam. Powodzenia.

Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka
 
Przeczytaj na spokojnie moje posty. Bazujesz na domniemaniach, skąd bierzesz przeliczenie z urzędu nabytego prawa do emerytury na twoją niekorzyść (chyba, że w przypadku ustania inwalidztwa, ale czy to niekorzystne- finansowo tak, zdrowotnie, nie)?
Nie chodzi o to, żeby komuś pogorszyć, ale żeby zostawić możliwość wyboru, między innymi Magdzie 66. Wypowiadam się bez złośliwości i wycieczek osobistych, a Tobie jest to obce.
Od tego jest między innymi nasz związek, aby pilotować sprawy, aby się polepszyło, a nie sp.....
wychamujcie z tymi zmianami, polepszaniem . Jesli ustwaodawca uzna nasze lata przed 99 za równorzędne, napewno wytnie 15 a. Za chwile fszystkie formacje mundurowe mogłyby nabyć prawo do drgiej emerytury z ZUS, a tego nasz budżet nie wytrzyma. Jeśli związek przeforsuje uznanie za lata równorzędne, na pewno wytną prawo do drugiej emerytury.
 
w
wychamujcie z tymi zmianami, polepszaniem . Jesli ustwaodawca uzna nasze lata przed 99 za równorzędne, wytnie 15 a. Za chwile fszystkie formacje mundurowe mogłyby nabyć prawo do drgiej emerytury z ZUS, a tego nasz budżet nie wytrzyma. Jeśli związek przeforsuje uznanie za lata równorzędne, na pewno wytną prawo do drugiej emerytury.
 
Back
Do góry