SZ.N.P. - Służba Cywilna - art. 22b. ustawy z dnia 24 lipca 1999 r. o Służbie Celnej oraz art. 99 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009r. o Służbie Celnej.

Zuziacoll

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
614
A ja mam kolegów w służbie , którzy są po sznp i nie chcą iść
na emkę mundurową . Czekają na swój upragniony ZUS .
Będą mieli dwa razy tyle . Trudny temat .
Nie można na podstawie kilku zdań rozstrzygać całej sytuacji.

czwschód

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
332
Car, ferduś, czy tam jeszcze kto inny. Ty chyba naprawdę masz jakieś rozdwojenie.
Prawdę mówiąc nie bardzo rozumiem o co Ci w powyższym poście chodzi.
Zawsze dążyłem do tego aby do emki zaliczono ludziom okres z Sznp oraz Wam lata przed 99.
Co mam w d..pie, jakie prawa, jakich wrogów, o czym Ty znowu piszesz człowieku? No chyba że to nie do mnie?
Ja już mam prawa emerytalne i w zasadzie nie dbam za tak bardzo o te 2 lata w SZNP, ponieważ aż tak bardzo emki mi nie podniosłyby. A piszę te wszystkie posty właśnie w imieniu kolegów z Sznp, którzy zostali umundurowani w 2010 roku i pomimo wieloletniego stażu i już nie młodego wieku prawa do emki nie mają? To przez to Twoim zdaniem robię sobie wrogów? Zresztą nie dbam o to. Jeśli jest ktoś, kto mnie nie lubi to życzę zdrowia.
Ps. Powtarzam, nigdy nie negowałem prawa do emki sprzed 99.

W takim razie nie zrozumieliśmy się, pisząc o dwóch - różnych horyzontach.

Poniższą odpowiedź dla @standby2, zrozumiałem jako kpinę ze "starego" celnika "z krwi i kości" ...

... zaś kolejną (już do mnie) ...

... jako świadome pominięcie argumentu z pierwszego zdania - "istnienia kryteriów różnicujących".
W dodatku ta twoja odpowiedź, poprzez znaczący błąd przedmiotowy
(*), wręcz tylko potwierdza
owe różnice.

(*) Akurat celnicy MIELI w swojej ustawie zapis zaliczający do emki lata w administracji celnej !!

Dziękuję za wyjaśnienie twojego punktu widzenia.
Jeśli miałbym za coś przeprosić, to zaznaczę, że nie mogę jedynie przepraszać za swoje reakcje
na - moim zdaniem - krzywdzące kolegów opinie bądź kpiny.
Cat, bój się Boga!
Pomimo, że Twoich postów nie zawsze rozumiem (nie zawsze wiem co byś chciał przekazać), a że standbayem czy stefanem123 często się nie zgadzam, nigdy nie śmiał bym z nikogo kpić.
Standby2 na prawdę gratuluję w pełni zasłużonej emki a pozostałym (w tym oczywiście Tobie) zdrowia i doczekania do również w pełni zasłużonej emki, bez względu na to co robili.

Ps. Cat, za nic nie musisz przepraszać 👍.

• Lubię
Reactions: cat
Do góry