• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Epuap żąda ode mnie przy wyborze eus kodu wysĺanego na stary tel

Jak loguję się tylko do epuap profilem, to w danych pokazuje mi nowy nr tel

zmieniłem nr tel w epuap pół roku temu, jak go zmieniłem

ale po wyborze logowania do eus kody wysyłane są na stary nr tel

widocznie zaimportowano dane do eus z epuap PRZED zmianą nr tel przeze mnie, i eus nie zasysa zmian raz pobranych danych

profil zaufany też nie zassał zmian wprowadzonych w danych w epuap

efekt?

konieczność usunięcia profilu zaufanego w ogóle, założenie nowego z nowym nr telefonu

konieczna wizyta w us w realu w celu potwierdzenia

zonk, konieczność umówienia się na wizytę

mimo info na www umówienie osobiste w moim us niemożliwe, na tel też - nikt nie odbiera - nie że zajęty - nikt po prostu nie odbiera

jedyna możliwość - przez www

zamiast edycji danych, możliwości zmiany danych PO zalogowaniu w epuap i profilu zaufanym, jak np w banku zmiana nr tel od ręki, 3 dni, 2 wizyty w us, rzeczywiście, łatwiej i prościej już było

lekarstwo? możliwość edycji profilu zaufanego po zalogowaniu się do epuap lub do profilu zaufanego np. przez bank, bo jest to w chwili obecnej niemożliwe

P.S. wystarczy przepraszam:
"Ludzie, ja pierdzielę - gdzie wy macie rozum Można złożyć zeznanie poprzez podanie pesel i danych z poprzednich lat, bez profilu zaufanego. Można poprzez bank. Można poprzez jakikolwiek normalny program darmowy, np.IPS Konopki. Przeraża ignorancja i bezradność. Tylko żale i dalej długo NIC !!! Wy byście zginęli w latach 90 -98 !!! "

Najpierw oceniłaś, a dopiero potem pytasz o co chodzi...

dam radę, ale miało być łatwiej

wszędzie pozmieniałem nr tel i wszystko hula

ale nie w eus
Załóż profil tymczasowy, www.gov.pl
Bez wychodzenia z domu,
I załatwione!
 
Ja nie czekałam na moment składania zeznania, też zmieniałam dane dowód, rachunek, wcześniej telefon) !! Już w listopadzie odwiedziłam bank aby podać nowy nr telefonu, na profilu zaufanym sprawdziłam dane, po zmianie moich danych i współmałżonka w US po umówieniu wizyty w październiku na konkretną godzinę. Kwestia wyprzedzenia ruchów aby nie zostać z d.. w nocniku !!! więc, sorry Winetou !!

Założyłem nowy profil, bo miało to być jedyne i ostateczne lekarstwo na poprawne dane, z nowym nr telefonu w eus

3 dni, 2 wizyty w us, nowy profil założony, potwierdzony

I dooopa

W eus dalej stary numer tel

Czyli mimo że loguję się z nowego profilu, to zostają dane ze starego profilu

Będzie łatwiej

Agatko, jakieś rady?

Tylko uważnie czytaj moje posty, pisałem że poprawiłem dane wcześniej, dyslonując jeszcze starym telefonem, bank, zus, fb, poczta, epuap

A w eus w sierpniu mnie nie było

Jestem na infolinii, 45ty...
 

Twój e-PIT z mObywatelem​

W tym roku premierę ma nowy sposób zalogowania się do usługi Twój e-PIT – logowanie się przez naszą aplikację mObywatel. To kolejne praktyczne zastosowanie naszej apki.

Jeśli jej nie masz – koniecznie pobierz i korzystaj! Zrobiło to już ponad 2 miliony osób!

mObywatel daje możliwość szybkiego zalogowania do Twój e-PIT, ale przede wszystkim jest wirtualnym portfelem na dokumenty. Można tam znaleźć mTożsamość (odzwierciedlenie danych z dowodu osobistego), mPojazd (dane z dowodu rejestracyjnego i polisy OC), mPrawo Jazdy, licznik punktów karnych i e-recepty. Aby uruchomić mObywatela potrzeba profilu zaufanego.

Uwaga! W mObywatelu nie znajdziecie swojego e-PITa, ale dzięki aplikacji szybko i wygodnie zalogujecie się do e-Urzędu Skarbowego, w którym znajdziecie swoje rozliczenie roczne.

Oto jak się tam zalogować z aplikacją mObywatel:

1. Wejdź na stronę https://urzadskarbowy.gov.pl i wybierz logowanie z wykorzystaniem aplikacji mObywatel.

2. Uruchom aplikację mObywatel i wybierz dokument mTożsamość.

3. W dolnym menu wybierz „Przekaż”, a następnie „Przekaż dane instytucji lub firmie”.

4. Na stronie e-Urzędu Skarbowego wybierz logowanie z wykorzystaniem mObywatela.

5. Zeskanuj wyświetlony kod QR i potwierdź zakres przekazanych danych.

Gotowe! To trwa tylko chwilę!
 
Założyłem nowy profil, bo miało to być jedyne i ostateczne lekarstwo na poprawne dane, z nowym nr telefonu w eus

3 dni, 2 wizyty w us, nowy profil założony, potwierdzony

I dooopa

W eus dalej stary numer tel

Czyli mimo że loguję się z nowego profilu, to zostają dane ze starego profilu

Będzie łatwiej

Agatko, jakieś rady?

Tylko uważnie czytaj moje posty, pisałem że poprawiłem dane wcześniej, dyslonując jeszcze starym telefonem, bank, zus, fb, poczta, epuap

A w eus w sierpniu mnie nie było

Jestem na infolinii, 45ty...

Po ponad godzinie oczekiwania na rozmowę, i po kilku minutach konsultacji człowieka z infolinii z kimś ważniejszy poza fonią, wskazano ostateczne rozwiązanie, zap-3, niestety składany papierowo

3 wizyta w us, nie eus, odfajkowana

I teraz, jaka jest gwarancja, że ten zap-3 do urny wrzuciłem i podpisałem ja, a nie ktoś inny, nieuprawniony?

Większe bezpisczeństwo dawałoby prawo edycji w epuap po zalogowaniu, gdzie ktoś z ulicy, obcy, się nie zaloguje na czyjeś konto?

Ale okazuje się że eus to byt odrębny od epuap i musi być papier do us

Nie o take Polske walczyliśmy, nie o take
 

Twój e-PIT z mObywatelem​

W tym roku premierę ma nowy sposób zalogowania się do usługi Twój e-PIT – logowanie się przez naszą aplikację mObywatel. To kolejne praktyczne zastosowanie naszej apki.

Jeśli jej nie masz – koniecznie pobierz i korzystaj! Zrobiło to już ponad 2 miliony osób!

mObywatel daje możliwość szybkiego zalogowania do Twój e-PIT, ale przede wszystkim jest wirtualnym portfelem na dokumenty. Można tam znaleźć mTożsamość (odzwierciedlenie danych z dowodu osobistego), mPojazd (dane z dowodu rejestracyjnego i polisy OC), mPrawo Jazdy, licznik punktów karnych i e-recepty. Aby uruchomić mObywatela potrzeba profilu zaufanego.

Uwaga! W mObywatelu nie znajdziecie swojego e-PITa, ale dzięki aplikacji szybko i wygodnie zalogujecie się do e-Urzędu Skarbowego, w którym znajdziecie swoje rozliczenie roczne.

Oto jak się tam zalogować z aplikacją mObywatel:

1. Wejdź na stronę https://urzadskarbowy.gov.pl i wybierz logowanie z wykorzystaniem aplikacji mObywatel.

2. Uruchom aplikację mObywatel i wybierz dokument mTożsamość.

3. W dolnym menu wybierz „Przekaż”, a następnie „Przekaż dane instytucji lub firmie”.

4. Na stronie e-Urzędu Skarbowego wybierz logowanie z wykorzystaniem mObywatela.

5. Zeskanuj wyświetlony kod QR i potwierdź zakres przekazanych danych.

Gotowe! To trwa tylko chwilę!

Co nie zmieni, że w eus będzie dalej błędny nr telefonu

I znowu prz jakimś przemeblowanih portalu czy wdrożeniu jakiegoś e(super)us na ten numer będą słane kody
 
Nie wiem czy zmiana nr tel w eUS jest procesem tak złożonym w porównaniu do zmiany nr rach do zwrotu nadpłaty podatku że nikt tego jeszcze tam nie wymyślił.
W mObywatel nr tel nie ogrywa żadnej roli chociaż sam tel. się przydaje do korzystania.
 
Ale przecież można zalogować się danymi podatkowymi (dane z PITa za 2019 i 2020). Tak robię, rozliczając ulgi jednej emerytce z rodziny.
Żadnych telefonów czy profili zaufanych.
 
Nie wiem czy zmiana nr tel w eUS jest procesem tak złożonym w porównaniu do zmiany nr rach do zwrotu nadpłaty podatku że nikt tego jeszcze tam nie wymyślił.
W mObywatel nr tel nie ogrywa żadnej roli chociaż sam tel. się przydaje do korzystania.
Nr rachunku możesz edytować w pit
 
Ale przecież można zalogować się danymi podatkowymi (dane z PITa za 2019 i 2020). Tak robię, rozliczając ulgi jednej emerytce z rodziny.
Żadnych telefonów czy profili zaufanych.
Nie chodzi o samo zalogowanie, to można zrobić różnorako

Ale po to są opcje, żeby wszystkie one działały

Skoro coś nie działa jak należy to trzeba to naprawić, a nie tak jak u halamy "krzyk wielki podniosły że coś tam butla z gazem wybuchła czy coś, ale o co taki krzyk? Przełączam na benzynę i jedziemy dalej, no problem"

Co to za weryfikacja wysyłaniem kodu na tel, który od ponad pół roku nie występuje w epuap?

Dlaczego w epuap można go zmienić a w eus nie?

Chodzi o możliwość zmiany błędnych danych

Dobra, słuchajcie, kończmy tą dyskusję bo kompletnie się nie rozumiemy

Myślę. że zrozumieją ci, którzy się z tym zderzą

Nie było tematu, starałem się wyjaśnić, opisać problem, no nie udało się, szkoda tylko czasu na, bezowocne jak się okazało, próby wytłumaczenia
 
Ostatnia edycja:
Chciałbym wiedzieć jakie skutki kadrowe dla SCS (dawnej Służby Celnej) przyniosła ta reforma.
Może ZZ Celnicy.PL wystapi o taką informację wzorem ZZ Policji
Mielibyśmy faktyczny obraz stanu naszej Służby.
 
Ostatnia edycja:
Rozpoczęto już :)operację w kwestii braków kadrowych w korpusie specjalistów SC :Wiecie... Rozumiecie....Reasumując Pomożecie....
 
Wiemy jak wyglada sprawa szkolen w Policji a jak jest w SCS?
powiem wam tak :"młodych" bez przeszkolenia i wiedzy z Ustawy o transporcie drogowym i Ustawy "Prawo o ruchu drogowym " wysyła się na kierunek PSP (chyba wszyscy wiedzą o co chodzi") - młody "wpuszcza" Tira bez zezwolenia, a potem ITD kasuje 12 000 PLN za brak zezwolenia - kto jest winny ? - Dyspozytor ! A starzy zolle "robią " rewizje towaru - bo co tylko to potrafią ? Chodzi mi też szczególnie o odprawy wywozowe na "wadze" - nikt tego nie sprawdza - zezwolenie odpowiednie ? - kto tych młodych szkolił ? - a tak w ogóle - kto z nich słyszał o rodzaju zezwoleń "kraje trzecie"
 
powiem wam tak :"młodych" bez przeszkolenia i wiedzy z Ustawy o transporcie drogowym i Ustawy "Prawo o ruchu drogowym " wysyła się na kierunek PSP (chyba wszyscy wiedzą o co chodzi") - młody "wpuszcza" Tira bez zezwolenia, a potem ITD kasuje 12 000 PLN za brak zezwolenia - kto jest winny ? - Dyspozytor ! A starzy zolle "robią " rewizje towaru - bo co tylko to potrafią ? Chodzi mi też szczególnie o odprawy wywozowe na "wadze" - nikt tego nie sprawdza - zezwolenie odpowiednie ? - kto tych młodych szkolił ? - a tak w ogóle - kto z nich słyszał o rodzaju zezwoleń "kraje trzecie"
ja przed prawie 30 laty czytałem ( starałem się czytać ) przepisy - teraz młodzież jest żądającą wszystkiego na "dzisiaj" . A jak nie to "się zwolnię"
A my starzy zolle słyszymy tylko : "teraz stawiamy na młodych" !!!!!
 
ja przed prawie 30 laty czytałem ( starałem się czytać ) przepisy - teraz młodzież jest żądającą wszystkiego na "dzisiaj" . A jak nie to "się zwolnię"
A my starzy zolle słyszymy tylko : "teraz stawiamy na młodych" !!!!!
poprawiam zapis słowa na początku :zapisałem -"przed" , prawidłowy zapis powinien brzmieć "przez"
 
Normalne pensje, to przyjdą specjaliści, albo chociaż ludzie z ambicjami, którzy będą chcieli się uczyć. Jeżeli oczekują, że przyjdą tu ambitni, którzy będą się realizować za 2800 zł netto, to powodzenia. Może wytrzyma taki 2 lata.
O wszystkim zwierzchnicy myślą, tylko nie o wynagrodzeniach. Ile można bić piany i udawać zdziwienie?

Tak samo jest w całej administracji, kto ma ambicje i oczekuje godnych warunków, po wyszkoleniu odchodzi do strefy prywatnej, gdzie ktoś go doceni. Poklepanie po plecach może było okej 30 lat temu.
Wpadek będzie coraz więcej. Szkoda tylko ludzi rzuconych na żer, bo przecież jesteśmy kosztem, który trzeba ciąć ile się da.
 

Jak widać w mediach w końcu zaczynają się pojawiać artykuły wskazujące, że kas to poroniony pomysł.
 

Jak widać w mediach w końcu zaczynają się pojawiać artykuły wskazujące, że kas to poroniony pomysł.
Coś pięknego.
A TL i tak napisze, że białe jest czarne, a czarne białe. Szkoda strzępić ry**.
Wyjście na kontrolę ma determinować równouprawnienie. To tylko wysokiej klasy populista może wymyśleć.
 
Słuchajcie pan TL zajmuje się tylko dzieleniem ludzi, a ta teza twierdząca że pracownicy i funkcjonariusze robią to samo to jest jakiś kosmos.
Jak dla mnie to ten artykuł potwierdza że SCS nie powinna być częścią cywilnej administracji jaką jest kas, a być samodzielną służbą, specyfika pełnia służby jest zupełnie inna niż praca w administracji podatkowej, utrzymywanie obecnego stanu rzeczy jest szkodliwe zarówno dla nas jak i skarbowców (może w końcu to zauważą).
 
Back
Do góry