• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przyjęcie do służby

Czy medycyna pracy uwzględnia wszystkie badania z obiegówki na komisji lekarskiej jeśli takowe im przyniosę?
 
Komisja lekarska MSWiA orzeka o zdolności do służby w SCS (ewentualnie Policji, SG, PSP itd.). A lekarz medycyny pracy dopuszcza do pracy na konkretnym stanowisku (np. mł. spec. SCS) z konkretnymi czynnikami ryzyka (np. używanie radiotelefonu, kierowanie pojazdami służbowymi, praca na wysokości itp.). Jeżeli przeszliście komisję MSWiA, to u lekarza medycyny pracy tez nie powinno być problemu, choć np. neurolog może stwierdzić, że nie nadajecie się do pracy powyżej 3 m, a psycholog nie dopuści was do kierowania samochodem służbowym. Czy przepisują badania z MSWiA nie wiem, ale jeżeli je macie to warto wziąć, może przyspieszy procedurę, ale mnie została sama obiegówka, a ta nic nie znaczy.
 
Ja przyszedłem z obiegówka i robiłem tylko krew (bo minął ponad miesiąc od MSWiA) i na kierowce pojazdów uprzywilejowanych ale to nie do wszystkich referatów potrzeba.
 
Ja przyszedłem z obiegówka i robiłem tylko krew (bo minął ponad miesiąc od MSWiA) i na kierowce pojazdów uprzywilejowanych ale to nie do wszystkich referatów potrzeba.
Mam badania krwi z ostatnich dwóch tygodni wiec powinno być ok. A na czym polegały badania na pojazdy uprzywilejowane? Znowu psychotesty?
 
Apeluję! Ludzie zastanówcie się!!!! Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ale czy służba gdzie obiecuje się kandydatowi złote góry a potem zostawia się go sobie samemu dobie naprawdę Was ciągnie i przekonuje?! Jak startowałam 2 lata temu nikt nawet słowem się nie zająknął o tym jak przebiega służba przygotowawcza bo najzwyczajniej w świecie o tym nie wiedzieli... teraz w kontekście doświadczeń kolegów starszych stażem, pisanych postów i niestety teraz już doświadczenia osobistego nie zdecydowałaby się na tą ,,służbę.”.. poszłabym do SG lub Wojska.. jak ktoś nie ma wyjścia to jest to perspektywa ale czy na dłuższy czas na to już każdy odpowiada sobie indywidualnie... powodzenia!!
 
Cześć wszystkim.
Jaki mniej więcej może być czas od dnia zakończenia przyjmowania dokumentów do testu z wiedzy? Interesuje mnie również sytuacja pominięcia niektórych etapów rekrutacji (o czym przeczytałam w innym wątku na forum), czym to było spowodowane i co zostało pominięte? I wracając do tematu testu z wiedzy to czy obejmuje on 40 pytań zamkniętych i aby przejść dalej trzeba mieć minimum 24 poprawne odpowiedzi? Od razu może ktoś podrzuci jeszcze jakieś pytania, które pamięta (te z wątku o pytaniach już przejrzane). Dzięki 🙌
 
Cześć wszystkim.
Jaki mniej więcej może być czas od dnia zakończenia przyjmowania dokumentów do testu z wiedzy? Interesuje mnie również sytuacja pominięcia niektórych etapów rekrutacji (o czym przeczytałam w innym wątku na forum), czym to było spowodowane i co zostało pominięte? I wracając do tematu testu z wiedzy to czy obejmuje on 40 pytań zamkniętych i aby przejść dalej trzeba mieć minimum 24 poprawne odpowiedzi? Od razu może ktoś podrzuci jeszcze jakieś pytania, które pamięta (te z wątku o pytaniach już przejrzane). Dzięki 🙌
W wątkach z ostatnich rekrutacji w różnych izbach jest podane że mniej więcej czas od zakończenia naboru dokumentów do testu wiedzy to od kilkunastu dni do kilku tygodni. Zależy to zapewne od tego jak bardzo pali się grunt pod nogami za sprawą braków etatowych( dotyczy też to czasu całego procesu rekrutacji), jak i może zależeć od „profesjonalizmu” i standardów Izby. Na swoim przykładzie mogę ci powiedzieć że od zakończenia naboru dokumentów do terminu testu wiedzy wychodzi 25 dni.
Natomiast bodajże w jednym z ostatnich naborów w podkarpackim pominięto test wiedzy, oraz test sprawności z powodu Covid, ale z tego co doczytałem w późniejszych naborach w innych izbach już tego nie było.
A co do ilości wymaganych punktów to tak jak masz w ustawie, minimum 24/40, przy czym maksymalnie 5 osób na jeden wolny etat z postępowania.
 
Ostatnia edycja:
W wątkach z ostatnich rekrutacji w różnych izbach jest podane że mniej więcej czas od zakończenia naboru dokumentów do testu wiedzy to od kilkunastu dni do kilku tygodni. Zależy to zapewne od tego jak bardzo pali się grunt pod nogami za sprawą braków etatowych( dotyczy też to czasu całego procesu rekrutacji), jak i może zależeć od „profesjonalizmu” i standardów Izby. Na swoim przykładzie mogę ci powiedzieć że od zakończenia naboru dokumentów do terminu testu wiedzy wychodzi 25 dni.
Natomiast bodajże w jednym z ostatnich naborów w podkarpackim pominięto test wiedzy, oraz test sprawności z powodu Covid, ale z tego co doczytałem w późniejszych naborach w innych izbach już tego nie było.
A co do ilości wymaganych punktów to tak jak masz w ustawie, minimum 24/40, przy czym maksymalnie 5 osób na jeden wolny etat z postępowania.
Dzięki bardzo za wszystkie odpowiedzi. Mam jeszcze jedno techniczne pytanie, w związku z dostarczeniem wymaganych dokumentów. Czy jeśli ukończyłam liceum ogólnokształcące oraz studia licencjackie i magisterskie w jednym kierunku na tym samym wydziale uniwersytetu to czy muszę przedkładać świadectwo z liceum i dwa dyplomy czy wystarczy jedynie dyplom ukończenia studiów magisterskich?
 
Ostatnia edycja:
Według mnie logiczne wydawałoby się w takim wypadku przedstawić tylko dyplom magisterki, oraz świadectwo maturalne i ukończenia liceum, bo niby dwa różne podmioty, ale najlepiej będzie jak zadzwonisz do wydziału personalnego izby prowadzącej rekrutacje, numer powinien być podany w ogłoszeniu.
 
Dzięki bardzo za wszystkie odpowiedzi. Mam jeszcze jedno techniczne pytanie, w związku z dostarczeniem wymaganych dokumentów. Czy jeśli ukończyłam liceum ogólnokształcące oraz studia licencjackie i magisterskie w jednym kierunku na tym samym wydziale uniwersytetu to czy muszę przedkładać świadectwo z liceum i dwa dyplomy czy wystarczy jedynie dyplom ukończenia studiów magisterskich?
Tylko dyplom mgr. Resztę opisuje się w CV, bez dołączania świadectw z gimnazjum i podstawówki
 
Witajcie, zwracam się z pytaniem i prośbą o poradę. W związku z rozpoczęciem naboru złożyłem odpowiednie dokumenty, przeszedłem 2 pierwsze etapy, natomiast wynik z testu psychologicznego - negatywny; co wyklucza mnie z dalszego postępowania, zgodnie z Ustawą o KAS - badania są ważne 12 miesięcy. Trochę się zasmuciłem, ale nie załamałem :) Mam w planach ponownie spróbować przejść procedurę rekrutacji w przyszłym roku; nie mniej zacząłem zastanawiać się nad możliwością rozpoczęcia/ubiegania się o przyjecie do służby w innych formacjach i ewentualnego przeniesienia w przyszłości do SCS.
Tutaj moje pytanie. Czy to, iż otrzymałem negatywny wynik z Psychotestów - SCS może w jakiś sposób wpływać na postępowanie rekrutacyjne do innej formacji ? (Czy dane na temat takowych - negatywnych wyników są zintegrowane ?) Czy warto iść tą drogą i próbować sił w rekrutacji do innych służb, pomimo iż "tutaj" obecnie się nie udało.
Nie zrozumcie mnie źle - zależy mi na tej konkretnej służbie, natomiast nie chcę "bezczynnie" oczekiwać kolejnych 12 miesięcy,
Jestem ciekaw waszych przemyśleń na ten temat.

Pozdrawiam,
 
Back
Do góry