• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

"PRZYBIJ PIĄTKĘ" - Apel Zarządu Głównego

Status
Zamknięty.
Nieaktualny wpis ...
 
Ostatnia edycja:

Czyżbyś miał na myśli, aby CI - zwalczający Sławka, rekwirujący bezczelnie listy poparcia,
wszczynający dyscyplinarki za wyjazd na protest i szantażujący za przynależność do tego
związku - dołożyli się do Funduszu ?!
Zapewne wielu z nich już korzysta z EM i stać ich na to, choć ja akurat znam tylko jeden
przypadek byłego DIC'a, otrzymującego EM w wysokości 8000 złotych, a do 65 lat brak
mu jeszcze lat ... -naście! Nie żałuję mu tej kasy ale uważam, że owi przeciwnicy EM
obecnie je pobierając, winni zadeklarować na Fundusz minimum "dziesięcinę" (10%)
z tego, czemu się sprzeciwiali.
Przepraszam - bo bym skłamał - znam jeszcze jednego gościa, nadal w KAS na stanowisku,
który EM pobiera ponad 4 tysiaki (i to chyba po pomniejszeniu z powodu zarobków).

Ciekaw jestem, jak to wygląda w skali całego kraju ?! Może ktoś, coś napisze ...

Pytasz czy to jest zgodne z prawem, albo czy w porządku moralnie?
Pytania retoryczne. I jak zwykle spijają śmietankę wywalczoną przez gnębionych przez siebie funkcjonariuszy i związek, którego przewodniczący został za działalność związaną przede wszystkim z emeryturami mundurowymi - pensjonarnie rozjechany .
 
Krótko.
Napisałem maila do wszystkich emerytów w mojej lokalizacji z przytoczony wyliczeniem cat.
Proponuję to samo zrobić innym o ile nadal pracują i płacą lub zamierzają wpłacać piątkę.
 
Nieaktualny wpis ...
 
Ostatnia edycja:
Serdecznie dziękuję za wsparcie wszystkim funkcjonariuszom w służbie oraz emerytom. Jest wiele życzliwych osób i przybywają kolejne. To Wasze zaangażowanie pozwoliło już Nam-środowisku osiągnąć tak dużo. Ja tylko przedstawiałem pomysły i angażowałem się na ile mogłem, nadal to robię, aby zjednoczyć środowisko wokół celów i do nich dążyć. Zarząd wymienił w apelu te działania. Przed Nam wciąż wielkie wyzwania. To co robicie pozwala mi optymistycznie patrzeć w przyszłość, mimo trwających niezmiennie szykan ze strony służbowej. Czuję Wasze wsparcie i odbieram je bezpośrednio w rozmowach, sms, e-mailach. To dodaje mi skrzydeł. Działamy dalej. Stawiamy sobie wciąż równie ambitne cele, jak sprawa emerytur.
Opisane wyżej osoby, które negowały działania środowiska o emerytury, a nawet je zwalczały, także się angażują. Pojedyncze osoby wprawdzie, ale są tacy, których stać na refleksję. Nigdy nie należy wrzucać ludzi do jednego worka i stosować odpowiedzialności zbiorowej. Każdy może się nawrócić i zacząć naprawiać wczesniej popełniane błędy i nie mam wcale na myśli tegoż funduszu.
Ps. Najważniejszą jednak zasadą jest i to pamiętajmy i tym się kierujmy, by nie oglądać się na takie osoby, które negują Nasze jako środowiska działania. Tylko dlatego, że tak postępowaliśmy, osiągnęliśmy cel. Osób przeszkadzających i nie tylko po stronie części kadry kierowniczej, było bardzo dużo. Zwyciężyliśmy tylko dlatego, że nie zwracaliśmy uwagi na Ich pohukiwania. Tak samo teraz, nic się nie zmieniło i nigdy niestety się nie zmieni. Nic na to nie możemy poradzić. Ważne, by ogół jednoczył się wokół celów i nie oglądając się na nic, dążył do ich zrealizowania.
 
Ostatnia edycja:
Doprecyzowując, znam dwie takie osoby z byłej wyższej kadry kierowniczej. Czy to są szczere Ich deklaracje, czy tylko wyrażone po rozmowie, to czas pokaże.
 
Ps. Najważniejszą jednak zasadą jest i to pamiętajmy i tym się kierujmy, by nie oglądać się na takie osoby, które negują Nasze jako środowiska działania. Tylko dlatego, że tak postępowaliśmy, osiągnęliśmy cel. Osób przeszkadzających i nie tylko po stronie części kadry kierowniczej, było bardzo dużo. Zwyciężyliśmy tylko dlatego, że nie zwracaliśmy uwagi na Ich pohukiwania. Tak samo teraz, nic się nie zmieniło i nigdy niestety się nie zmieni. Nic na to nie możemy poradzić. Ważne, by ogół jednoczył się wokół celów i nie oglądając się na nic, dążył do ich zrealizowania.
Tak jest. Nie oglądajmy się na takie osoby, ale powinniśmy o nich pamiętać. Moim zdaniem powinna być utworzona "tablica pamiątkowa", gdzie będzie można przeczytać o tych, którzy dzielnie wspierali "reżim" przeciwko Sławkowi i celom, które, dzięki niemu i popierających go ludzi osiągnęliśmy.

A najbardziej wkur... jest to, że korzystają z czegoś, co zwalczali. A kwoty nie są małe, bo w "cholerę" zarabiali.
 
Nieaktualny wpis ...
 
Ostatnia edycja:

Właśnie myślałem o czymś takim, jak "tablica pamiątkowa", prosząc Koleżeństwo o podzielenie się
swoją wiedzą na temat emerytur mundurowych byłej kadry. Może nie z nazwiska i bez osobistych
inwektyw wobec nich, acz warte są publikacji tego rodzaju informacje.

Przypominam też o propagowaniu "przybijania piątki" ...
No cóż to jest prawda, Ci którzy stosowali represje za udział w akcjach protestacyjnych , dzisiaj pobierają świetne emerytury mundurowe, będąc młodymi emerytami. My ,, starzy szaracy'' pomimo przekroczenia 55 lat musimy tyrać dalej, a i tak tyrając przez kolejne lata nie mamy szans nawet zbliżyć się do wysokości EM naszych byłych przełożonych.
 
W związku z tym, że w końcu i u mnie uporządkowały się sprawy emerytalne (doręczona decyzja i zaksięgowany przelew), z pełnym przekonaniem i bezterminowo, dołączam do akcji "Przybij piątkę". ✋🤚
Odświeżam jednocześnie wątek, żeby nie zaginął gdzieś w czeluściach forum.
Sławku! Mam nadzieję, że Twoje "problemy" są jedynie przejściowe i w końcowym efekcie wszystko zakończy się po Twojej myśli.

Aha!!! Żeby dołączyć do akcji wcale nie trzeba być członkiem związku. Emerytom powinna wystarczyć tylko chwila refleksji...
 
Aktualne. Dziękuję za pamięć i wsparcie.
Temat funkcjonuje też na głównej, gdzie jest więcej informacji
Pozdrawiam serdecznie
 
Ostatnia edycja:
Pozwalam sobie na przypomnienie Koleżeństwu, że Sławek ani nadal nie został przywrócony
ani nie otrzymał zaświadczenia o 5 latach "policyjnych" i nie może otrzymać nawet tej
mizernej EM!
Wszystkim wypada "przybić" tą piątkę dla niego, także sympatykom Związku, jak również
niezrzeszonym, o których Sławek walczy bez wyjątku ...
Sławek ma u mnie dożywotnią składkę................
 
Właśnie przybiłam piątkę ( a nawet dwie) Sławkowi. Chociaż tyle dla tego niezłomnego człowieka. Pozdrawiam
 
Na kolejny cały rok 2021 rok złożyłam zlecenie stałe- nie na 5 a 10- tkę co miesiąc, bo to Ty nas zmobilizowałeś do działania i wywalczyłeś przy Naszej pomocy -EMERYTURY dla WSZYSTKICH ( tych na dole i tych na górze FUNKCJONARIUSZY ). Więc CELNICY pobierający już emkę i Ci, którzy będą ją pobierali w niedalekiej przyszłości- "Przybijacie 5-tkę dla Sławka", bo przyzwoitość to PIĘKNA CECHA. Wesołych Świąt!!!!
 
Celnikiem nie byłem nigdy, jestem poza administracją państwową od długiego czasu. Sławkowi piątkę przybijam co miesiąc. To jest prawdziwy Bohater. Przez duże B.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Back
Do góry