"PRZYBIJ PIĄTKĘ" - Apel Zarządu Głównego

oszukany

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
88
Proszę kogoś z Zarządu lub osobę zorientowaną, by mi odpowiedzieć na zadane poniżej pytanie.
Otóż w Apelu Zarządu Głównego jest mowa o stworzeniu Sławkowi "funduszu emerytalnego". Chciałbym żeby Zarząd doprecyzował dokładnie to określenie "Fundusz emerytalny". Czy jest to założona polisa na Sławka, na którą jest potrzebna konkretna składka miesięczna, która za ileś tam lat przyniesie zyski, które będą wypłacane danej osobie w formie miesięcznej emrytury czy po prostu jest to określenie użyte na potrzebę składki pieniężnej kto ile może niech wpłaca?
Bardzo bym prosił osobę kompetentną w tej sprawie o odpowiedź.

Sedzia

Użytkownik
Punkty reakcji
4
@oszukany .... a co to za różnica. Ostateczny cel zbiórki, a raczej jego beneficjent, jest jasno określony. Wpłata jest mała i dobrowolna. Zlecenie zrobiłem...
Pomysł dobry, jednak moim zdaniem powinien być co jakiś czas rozsyłany na maile służbowe celem przypomnienia. Grupa starych tamożników rozumiejących idee i pełniących służbę będzie z roku na rok coraz mniejsza. Należałoby wystosować osobny apel do ubiegających się o emeryturę i przypomnieć im wysiłki Sławka.

oszukany

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
88
Różnica jest i to bardzo duża. Żeby opłacać składkę polisy, funduszu czy jak tam to zwać, trzeba mieć konkretną kwotę. Ważne jest żeby nasze dodatkowe wpłaty starczały. Nikt z nas nie wie ile tam do tej pory wpłynęło pieniędzy i czy właśnie starcza.
Ja nadal jestem za tym, żeby Sławek miał wypłacaną co miesiąc konkretną emeryturę gdy osiągnie 65 lat. Ale najbardziej mu życzę, żeby wygrał i miał zaliczone swoje 5 lat "policyjnych". Jego emeryturę nawet przy założeniu, że wygra swoje, trzeba uzupełnić.
Czekam na odpowiedź na moje zadane wyżej pytanie. Może być na priv.

• Lubię
Reactions: cat

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Punkty reakcji
137
Miasto
ZZ Celnicy PL
Oszukany. Zarząd założył subkonto(rachunek pomocniczy) w banku, w którym prowadzony jest rachunek główny związku. Idea jest taka, że wszystkie środki z tego subkonta zostaną przekazane na wskazany w apelu cel. Nie ma żadnej polisy, ani nic z tych rzeczy. Ludzie deklarują wpłaty po 5zł i inne kwoty. Bardzo wszystkim dziękuję za wsparcie.
Ps. Nie mam też jeszcze decyzji ZER MSWiA, chociaż minęło 60 dni. Pozdrawiam

oszukany

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
88
Dziękuję Sławku za wyjaśnienie. Czyli jest tak jak myślałem, ktoś po prostu użył skrótu myślowego pisząc "fundusz emerytalny".
Pomysł z kontem ok, ale nadal nie widzę pewnego potrzebnego dla mojego sumienia działania w pewnej sprawie, ale o tym to już nie z Tobą :)
Pozdrawiam przy okazji!

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Punkty reakcji
137
Miasto
ZZ Celnicy PL
Też przybiłem piątkę Sławkowi-dziś wysłałem i ustanowiłem zlecenie stałe.Trzymaj się Sławek , jesteśmy z Tobą!!!
Dziękuję serdecznie. Wielkie dzięki dla wszystkich.
PS. Będę informował co i jak z decyzją ZER. 60 dni od złożenia wniosku minęło z końcem września.

• Lubię
Reactions: 2KC

2KC

Użytkownik
Punkty reakcji
1
Miasto
UA/PL
Moja piątka za lata walki o lepsze jutro. To zaszczyt być członkiem związku kierowanego przez takich ludzi.

Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

dale

Użytkownik
Punkty reakcji
4
Przybiłem.
Dla Sławka.
Przynajmniej tyle możemy zrobić - z jednej strony podziękować, z drugiej, pokazać że nie daliśmy się złamać i zastraszyć.
Prawda?

Hunter1

Użytkownik
Punkty reakcji
24
Witam...
Panie Przewodniczący... Przybijam piątkę do końca świata i jeden dzień...dłużej...
Pozdrawiam...

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Punkty reakcji
137
Miasto
ZZ Celnicy PL
Dzisiaj odebrałem decyzję ZER MSWiA - odmowa przyznania emerytury.
IAS Opole nie uwzględnił mojej służby w OC NYSA. Uwzględnili w OC Głuchołazy, ale w Nysie już nie, choć robiłem dokładnie to samo.
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierają. Wklejam inka do mojego profilu na facebooku, gdzie podpięto decyzję. Pozdrawiam

Ostatnia edycja:
Do góry