• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

"PRZYBIJ PIĄTKĘ" - Apel Zarządu Głównego

Status
Zamknięty.
Proszę kogoś z Zarządu lub osobę zorientowaną, by mi odpowiedzieć na zadane poniżej pytanie.
Otóż w Apelu Zarządu Głównego jest mowa o stworzeniu Sławkowi "funduszu emerytalnego". Chciałbym żeby Zarząd doprecyzował dokładnie to określenie "Fundusz emerytalny". Czy jest to założona polisa na Sławka, na którą jest potrzebna konkretna składka miesięczna, która za ileś tam lat przyniesie zyski, które będą wypłacane danej osobie w formie miesięcznej emrytury czy po prostu jest to określenie użyte na potrzebę składki pieniężnej kto ile może niech wpłaca?
Bardzo bym prosił osobę kompetentną w tej sprawie o odpowiedź.
 
@oszukany .... a co to za różnica. Ostateczny cel zbiórki, a raczej jego beneficjent, jest jasno określony. Wpłata jest mała i dobrowolna. Zlecenie zrobiłem...
Pomysł dobry, jednak moim zdaniem powinien być co jakiś czas rozsyłany na maile służbowe celem przypomnienia. Grupa starych tamożników rozumiejących idee i pełniących służbę będzie z roku na rok coraz mniejsza. Należałoby wystosować osobny apel do ubiegających się o emeryturę i przypomnieć im wysiłki Sławka.
 
Różnica jest i to bardzo duża. Żeby opłacać składkę polisy, funduszu czy jak tam to zwać, trzeba mieć konkretną kwotę. Ważne jest żeby nasze dodatkowe wpłaty starczały. Nikt z nas nie wie ile tam do tej pory wpłynęło pieniędzy i czy właśnie starcza.
Ja nadal jestem za tym, żeby Sławek miał wypłacaną co miesiąc konkretną emeryturę gdy osiągnie 65 lat. Ale najbardziej mu życzę, żeby wygrał i miał zaliczone swoje 5 lat "policyjnych". Jego emeryturę nawet przy założeniu, że wygra swoje, trzeba uzupełnić.
Czekam na odpowiedź na moje zadane wyżej pytanie. Może być na priv.
 
  • Lubię
Reactions: cat
Oszukany. Zarząd założył subkonto(rachunek pomocniczy) w banku, w którym prowadzony jest rachunek główny związku. Idea jest taka, że wszystkie środki z tego subkonta zostaną przekazane na wskazany w apelu cel. Nie ma żadnej polisy, ani nic z tych rzeczy. Ludzie deklarują wpłaty po 5zł i inne kwoty. Bardzo wszystkim dziękuję za wsparcie.
Ps. Nie mam też jeszcze decyzji ZER MSWiA, chociaż minęło 60 dni. Pozdrawiam
 
Dziękuję Sławku za wyjaśnienie. Czyli jest tak jak myślałem, ktoś po prostu użył skrótu myślowego pisząc "fundusz emerytalny".
Pomysł z kontem ok, ale nadal nie widzę pewnego potrzebnego dla mojego sumienia działania w pewnej sprawie, ale o tym to już nie z Tobą :)
Pozdrawiam przy okazji!
 
Też przybiłem piątkę Sławkowi-dziś wysłałem i ustanowiłem zlecenie stałe.Trzymaj się Sławek , jesteśmy z Tobą!!!
Dziękuję serdecznie. Wielkie dzięki dla wszystkich.
PS. Będę informował co i jak z decyzją ZER. 60 dni od złożenia wniosku minęło z końcem września.
 
  • Lubię
Reactions: 2KC
Moja piątka za lata walki o lepsze jutro. To zaszczyt być członkiem związku kierowanego przez takich ludzi.

Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka
 
Przybiłem.
Dla Sławka.
Przynajmniej tyle możemy zrobić - z jednej strony podziękować, z drugiej, pokazać że nie daliśmy się złamać i zastraszyć.
Prawda?
 
Jest 5, z serdecznymi podziękowaniami za wszystko co Pan dla nas zrobił :)
PS, żeby tylko nasz przewodniczący nie wpadł w próg 32% xD
 
Witam...
Panie Przewodniczący... Przybijam piątkę do końca świata i jeden dzień...dłużej...
Pozdrawiam...
 
Dzisiaj odebrałem decyzję ZER MSWiA - odmowa przyznania emerytury.
IAS Opole nie uwzględnił mojej służby w OC NYSA. Uwzględnili w OC Głuchołazy, ale w Nysie już nie, choć robiłem dokładnie to samo.
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierają. Wklejam inka do mojego profilu na facebooku, gdzie podpięto decyzję. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Na koncie funduszu jest 7500zł po dwóch miesiącach i jednym tygodniu funkcjonowania. Dziękuję za wsparcie. Pozdrawiam.
Parę dni temu złożyłem odwołanie od decyzji ZER MSWiA.
 
Dzisiaj pierwsza wypłata emerytury. Slawku, wielkie dzięki za tytaniczną pracę, którą dla nas wykonałeś . Niniejszym deklaruję comiesięczną, dożywotnią wpłatę na fundusz, w wys. 10 zł (5+ inflacja). Pozdrawiam serdecznie .
 
Koleżanki i Koledzy.

Pozwólcie, że jeszcze przed Nowym Rokiem 2020 zabiorę głos w tym temacie, ponieważ ...
ogarnęło mnie zdumienie, gdy dowiedziałem się o wpłatach, jakie wpłynęły po kilku
miesiącach funkcjonowania "funduszu emerytalnego" dla Sławka.

RAZEM wpłynęło 9878 zł - w tym:


  • 115 wpłat w sierpniu na 2352 zł (średnio 20,45 zł/os.),
  • 196 wpłat w październiku na 2872 zł (średnio 14,65 zł/os.),
  • 189 wpłat w listopadzie na 2547 zł (średnio 13,47 zł/os.),
  • 233 wpłat w grudniu na 2537 zł (średnio 10,88 zł/os.).

Czyż jest nas tylko dwieście trzydzieści trzy osoby ?!

Zdaję sobie sprawę, że kwot tych Sławek nie pobiera bezpośrednio, w końcu to
fundusz na emeryturę dla Niego, a jestem przy tym przekonany, że ostatecznie -
- gdy wyjaśni się (mam nadzieję) pozytywnie Jego emerytura - utworzy zapewne
z części zebranych pieniędzy inny Fundusz/Fundację dla dobra Związku.

Osobiście nie mam nic przeciwko temu, by został On emerytem-milionerem, ale
na ile Go poznałem, to nasz Związek jest Jego "dzieckiem", o które dba najlepiej
jak potrafi, apeluję więc ponownie do każdej osoby spośród nas:

- wszyscy odżałujmy tą "piątkę dla Sławka", choćby tylko dlatego, że On na to
zasłużył. Jestem przy tym przekonany, że dotąd nie przysłużył się jedynie 233
osobom, a tysiącom i jeszcze wielu, nie jeden raz się przysłuży. Uczyńmy to
przede wszystkim dla siebie samych - właśnie poprzez Sławka.

Ja sam, dożywotnio złożyłem w banku zlecenie stałe i niech tak to się stanie też
dla każdego, prawdziwego >celnego< "Noworocznym postanowieniem" - wkładu
własnego dla Związku - czymś "ponad" powszechną składką członkowską ...
CAT!

W związku z problemami Sławka związanymi z uzyskaniem prawa do emerytury mundurowej, oraz hasłem „przybij piątkę” związanym z niegodziwością jaka Go spotkała ogarnęła mnie pewna refleksja. Dużo osób spośród Nas mimo dużego zaangażowania w proces uzyskiwania prawa do mundurowego zaopatrzenia emerytalnego nie może z tych świadczeń skorzystać w świetle przepisów i prawa ustanowionego przez naszych byłych decydentów. W chwili obecnej gro z tych osób, które z Nas się śmiały i torpedowały nasze zamiary i utrudniały naszą walkę, bez żadnych skrupułów w chwili obecnej składa wnioski o emerytury mundurowe wywalczone przez nasz związek. Tekst ten dedykuję byłym decydentom : generałom, naczelnikom, wystraszonym kierownikom. Może ogarnie ich chwila refleksji, oraz szczypta honoru jeżeli go w jakimś stopniu posiadają.

Chyba Sławomirowi Siwemu należy się jakaś rekompensata?
 
Status
Zamknięty.
Back
Do góry