• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

przeniesienie do SCS

Sytuacja w której przeniesienie z US do służby SCS skutkuje nadaniem stopnia, przeważnie dwie, trzy belki oraz przejściem od razu do służby stałej bez żadnych egzaminów i kursów jest po prostu chore. Po za tym budzi wielki niesmak wśród funkcjonariuszy którzy przeszli rekrutację od zera i na każdą belkę służyli latami.
 
Ostatnia edycja:
Jak można być tak krótkowzrocznym i jakim wiernym psem najjaśniejszego, by nie widzieć porażających skutków reformy.
W 2017 pozwalniali funkcjonariuszy, pozostali odeszli na emeryturę, skutecznie zniechęceni rozpasaną biurokracją, głupotą i skarbowym charakterem służby.
A obecnie namawiają tych, co jeszcze zostali do zostania opiekunem młodych funkcjonariuszy i co ciekawe, zachętą ma być podziękowanie SKAS i DIASa :ROFLMAO:.
Jeśli pamięć mnie nie myli, w SC funkcjonariusze otrzymywali dyplomy, odznaczenia za długoletnią służbę i na rzecz SC, inni otrzymali stopnie oficerskie nadane przez prezydenta RP i co z tym dorobkiem zrobił SKAS w 2017 ??? Zwolnił funkcjonariuszy mając w d***e wszelkie odznaczenia, podziękowania i awanse.
Czy ktoś jeszcze reflektuje na taki zaszczyt??? (y)
 
Jeśli jesteś młodym człowiekiem, to jednym z "zysków" może być możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby. I to chyba koniec bezdyskusyjnych profitów.
Jeśli masz powyżej 40 lat to zdecydowanie odradzam. Osobiście za granicę opłacalności wstępowania do jakiejkolwiek służby mundurowej uważam 35 lat.
Na podstawie możesz nie zyskać. Propozycje są zwykle tak kalkulowane, żeby nie stracić. Tym samym zasadniczą będziesz miał na 100% obniżoną chociażby o dodatek za stopień, przez co dodatek stażowy też spadnie, bo będzie liczony od niższej kwoty. Pewną rekompensatą jest to, że dodatek stażowy w SCS rośnie do 25% (do 20 % co roku, później po 0,5% rocznie, do 25% po 30 latach, tylko trzeba bardzo długo czekać żeby to odczuć.
Jeśli decyzję podejmujesz dla ewentualnych profitów to możesz się zdziwić. Jeśli jednak chcesz zmienić charakter pracy to możesz u nas znaleźć coś ciekawego.
Musisz się liczyć z większą dyspozycyjnością niż w US, ciągłe zmiany grafiku, służby w nocy czy w niedzielę, możliwość przeniesienia bez pytania cie o zdanie do innej komórki nawet w innym województwie.
Nie chcę cię zniechęcać bo potrzeby kadrowe mamy ogromne, ale musisz być świadomy podejmowanej decyzji.
Zalecam starania rozpocząć od rozmowy z kierownikiem komórki do której chciałbyś trafić.
PJS Kolego, po 30 latach służby, tylko trzeba bardzo długo czekać, żeby to odczuć, tracimy. Wpada "jubileuszówka", 25% wysługi, jakaś na otarcie łez nagroda, 13-tka i upss, wpadamy w drugi próg podatkowy. W następnych latach też. Nie wiem czy warto?
 
Ostatnia edycja:
PJS Kolego, po 30 latach służby, tylko trzeba bardzo długo czekać, żeby to odczuć, tracimy. Wpada "jubileuszówka", 25% wysługi, jakaś na otarcie łez nagroda, 13-tka i upss, wpadamy w drugi próg podatkowy. W następnych latach też. Nie wiem czy warto?
W drugi próg podatkowy zawsze warto wpaść. Wielu ludzi może o tym tylko pomarzyć.
Ja się na to nie skarżę.
W tym roku już dużo trudniej to osiągnąć.
Bardzo bym chciał załapać się na podwyższony w tym roku drugi próg, ale będzie to przywilej dla nielicznych.

Zaznaczyłem, że 25% dodatek stażowy jest w pewnym sensie tylko rekompensatą tego, że uposażenie zasadnicze mamy relatywnie niskie.
Porównując funkcjonariusza z 25% dodatkiem stażowym zarabiający np 5000 zł i cywila z 20% dodatkiem stażowym zarabiającym tyle samo, okaże się że funkcjonariusz ma mniej dodatku stażowego od cywila bo liczone jest to od niższej zasadniczej (znaczącą częścią naszego uposażenia jest dodatek za stopień)
 
Ostatnia edycja:
W drugi próg podatkowy zawsze warto wpaść. Wielu ludzi może o tym tylko pomarzyć.
Ja się na to nie skarżę.
W tym roku już dużo trudniej to osiągnąć.
Bardzo bym chciał załapać się na podwyższony w tym roku drugi próg, ale będzie to przywilej dla nielicznych.

Zaznaczyłem, że 25% dodatek stażowy jest w pewnym sensie tylko rekompensatą tego, że uposażenie zasadnicze mamy relatywnie niskie.
Porównując funkcjonariusza z 25% dodatkiem stażowym zarabiający np 5000 zł i cywila z 20% dodatkiem stażowym zarabiającym tyle samo, okaże się że funkcjonariusz ma mniej dodatku stażowego od cywila bo liczone jest to od niższej zasadniczej (znaczącą częścią naszego uposażenia jest dodatek za stopień)
Patrząc, po Twoich wypowiedziach, krótko pracujesz, szybko awansowałeś i dużo czytasz. I jeszcze masz czas w pracy na te brednie, o których wypisujesz.
 
Ostatnia edycja:
Patrząc, po Twoich wypowiedziach, krótko pracujesz, szybko awansowałeś i dużo czytasz. I jeszcze masz czas w pracy na te brednie, o których wypisujesz.
Wskaż proszę w mojej, cytowanej przez Ciebie wypowiedzi, w którym miejscu bredzę.
I skąd możesz wiedzieć czy piszę będąc w pracy, na wolnym po nocce, na urlopie czy może kwarantannie?
 
Wskaż proszę w mojej, cytowanej przez Ciebie wypowiedzi, w którym miejscu bredzę.
I skąd możesz wiedzieć czy piszę będąc w pracy, na wolnym po nocce, na urlopie czy może kwarantannie?
Sam pisze o 12:23, także o czym tu dyskutować.
 
Przypadkowo znaleziony w sieci cytat z ogłoszeniem rekrutacji IAS Białystok:

...."Co oferuje służba?
Osoby, które zostaną przyjęte do służby mogą liczyć na stabilne zatrudnienie, jasną ścieżkę kariery zawodowej (od aplikanta do inspektora), ...."

Niby prawda ale zapomnieli napisać, że na tego inspektora bez znajomości to trzeba służyć z 80 lat!!!
Po co takie pierdoły pisać a potem pierwsza beleczka po 5 latach...?
 
Wskaż proszę w mojej, cytowanej przez Ciebie wypowiedzi, w którym miejscu bredzę.
I skąd możesz wiedzieć czy piszę będąc w pracy, na wolnym po nocce, na urlopie czy może kwarantannie?
Tu pierdolisz. W drugi próg podatkowy zawsze warto wpaść. Wielu ludzi może o tym tylko pomarzyć.
Ja się na to nie skarżę.
 
Przypadkowo znaleziony w sieci cytat z ogłoszeniem rekrutacji IAS Białystok:

...."Co oferuje służba?
Osoby, które zostaną przyjęte do służby mogą liczyć na stabilne zatrudnienie, jasną ścieżkę kariery zawodowej (od aplikanta do inspektora), ...."

Niby prawda ale zapomnieli napisać, że na tego inspektora bez znajomości to trzeba służyć z 80 lat!!!
Po co takie pierdoły pisać a potem pierwsza beleczka po 5 latach...?
Piszą, bo coraz mniej chętnych lwów prowadzonych przez barana.
 
Wskaż proszę w mojej, cytowanej przez Ciebie wypowiedzi, w którym miejscu bredzę.
I skąd możesz wiedzieć czy piszę będąc w pracy, na wolnym po nocce, na urlopie czy może kwarantannie?
Wiem, że nie powinno zaczynać się zdania od ponieważ. Ale rozpocznę: Ponieważ jesteś śliski.
 
Wiem, że nie powinno zaczynać się zdania od ponieważ. Ale rozpocznę: Ponieważ jesteś śliski.
Uwaga pochodna.
Kto Ci wcisnął takie bzdury, że nie powinno się zaczynać zdania od "ponieważ"?
Również fałszem jest twierdzenie, iż nie powinno się zaczynać zdania od "więc"!
Od "więc" (itp.) nie należy zaczynać całej wypowiedzi i tylko tyle.
 
Uwaga pochodna.
Kto Ci wcisnął takie bzdury, że nie powinno się zaczynać zdania od "ponieważ"?
Również fałszem jest twierdzenie, iż nie powinno się zaczynać zdania od "więc"!
Od "więc" (itp.) nie należy zaczynać całej wypowiedzi i tylko tyle.
Ponieważ, przybliżyłeś mi zasady polskiej gramatyki, dzięki za lekcję z polskiego.
 
Przypadkowo znaleziony w sieci cytat z ogłoszeniem rekrutacji IAS Białystok:

...."Co oferuje służba?
Osoby, które zostaną przyjęte do służby mogą liczyć na stabilne zatrudnienie, jasną ścieżkę kariery zawodowej (od aplikanta do inspektora), ...."

Niby prawda ale zapomnieli napisać, że na tego inspektora bez znajomości to trzeba służyć z 80 lat!!!
Po co takie pierdoły pisać a potem pierwsza beleczka po 5 latach...?
No nie wiem, może biorą po uwagę ścieżkę Szefowej...:unsure:
 
Tu pierdolisz. W drugi próg podatkowy zawsze warto wpaść. Wielu ludzi może o tym tylko pomarzyć.
Ja się na to nie skarżę.
Ciekawa logika. Czyli wg ciebie lepiej zarabiać grosze, niż zarabiać na tyle przyzwoicie żeby zarobki przekraczały drugi próg podatkowy? Osoby zarabiające 3tys lub mniej chciałyby mieć "problem" z drugim progiem
Nie oceniałem samego systemu podatkowego bo nie mam na niego wpływu.
 
Back
Do góry