• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

@cat Ale, czy to nie może okazać się prawdą, tylko w innym kontekście niż Ty odebrałeś? Moja wypowiedź odnosiła się wyłącznie do kwestii protestu - stąd umieściłem ją w takim, a nie innym temacie. Z działań, które zaprezentowały ZZ nie ma na protest żadnych szans.
Nie wykluczam, że może jest to efekt planu, tj. siedźcie cicho, będą podwyżki, będzie dodatek emerytalny, będzie załatwiona sprawa art. 15a. Może.

Rozumiem, że "porozumienie się" zostało przez Ciebie zrozumiane jako chodzenie na sznurku, zdrada. Nie taki był sens tego zdania.
Gdybym ja sam tak zrozumiał Twoje słowa, nie byłby to żaden problem.

Teraz w zasadzie, mógłbym Ci przyznać absolutną rację - ale wybacz - w tym wypadku
spór akademicki mnie nie interesuje ...
 
edit. Szczerze, życzyłbym sobie żeby każdy z członków tego ZZ był taki jak Stefan.


Przecież stefan nie jest w zz...

Ja wolę, żeby ludzie, nawet jeśli nie popierają wszystkich działań celników.pl, jak ja czy cat, rozumieli potrzebę wyższych, ważniejszych celów

A takim jest silny, liczny zz, z niesprzedajnym liderem

I konieczność wsparcia go członkostwem i pieniędzmi, co już uzasadniłem

To jest consensus, wypadkowa oczekiwań wszystkich członków, a nie realizacja mojej konceocji, choćby była w moim czy twoim odczuciu najlepsza, zz nie do końca jest taki, jak bym chciał, nie zawsze podejmowane decyzje są takie jak bym chciał, ale wypisywanie się z tego powodu to egoizm i działanie na szkodę środowiska
 
Wiem, że nie jest jak deklaruje.
Odnoszę jednak wrażenie, że zostawił w tym ZZ dużo zdrowia przez swoje zaangażowanie i zrobiłby to po raz kolejny, gdyby tylko była taka potrzeba.
 
@Lama Po tym jak MF ogłosił sukces i odłożenie spraw na czerwiec po spotkaniu bodajże 14.05. ZZ Celnicy PL zaostrzył działania tłumacząc, że środowisko tego nie akceptuje i że będzie protest, bo jest dyskryminacja służb, że tego nigdy nie zaakceptujemy.
Na skutek działań środowiska po 14.05. mimo, że wszyscy inni uczestnicy spotkania, studzili nastroje i odwodzili od protestu, MF dołożył 3%, co daje podwyżkę rzędu 500zł, tak jak w innych formacjach(nie mówimy o dacie wypłaty podwyżek, a o procentach) - odpowiednie projekty aktów prawnych wpisano, dzięki determinacji środowiska, do wykazu prac RM tuż przed naszym spotkaniem ostatnim, do czego wcześniej przez długie miesiące rząd się nie kwapił.
Ja zaraz po spotkaniu 14.05. napisałem na forum i nie kryłem, że propozycja na teraz 6% plus 3% pozowliłaby na ten moment odstąpić od protestu, bo to jest możliwe dla MF bez KPRM i o resztę będziemy domagać się w KPRM.

Od jakiegoś czasu ZZ Celnicy PL, niestety odosobniony, domaga się także równego traktowania w kwestii przyznania dodatków motywacyjnych. W międzyczasie udało się w tej materii załatwić konkretne działanie MF i jesteśmy na dobrej drodze.
Wiem, że nie pochwalasz @Lama tych dodatków, ale to nierozsądne rozumowanie z Towjej strony, bowiem jak dorośniesz, to przecież także je dostaniesz. One są także dla Ciebie.

Oczywiście to wszystko może wciąż okazać się zwodzeniem i grą na czas decydentów, ale tego nie wiemy i nie jest też możliwe wezwanie do skutecznego protestu, w sytuacji, gdy są wreszcie i tylko dzięki naszej presji takie, nie boję się użyć tego słowa, ale jednak konkretne działania decydentów. Podkreślam, że nie ogłszam żadnego sukcesu, staram się tylko wytłumaczyć, że mozolnymi działaniami dochodzimy do pewnych spraw.
Wręcz przeciwnie, w takiej sytuacji dalsze zaognianie i dążenie do protestu mogłoby przynieść odwrotny skutek. Na to był czas po 14.05. i zrobiliśmy to skutecznie. Dziękuję wszystkim, którzy mimo nawoływania przez innych do spokoju i nic nie robienia, włączyli się w te działania.
Warto przypomnieć też rok 2018 i skąd w ogóle wzięła się Uchwała modernizacyjna dla KAS, skąd podwyżki.
Gdy MB i inni mówili o jakichś, przepraszam za sformułowanie "ochłapach" na 2019 jedynie, my czyniliśmy przygotowania do protestu i informowaliśmy o tym w mediach. Wcześniej zbieraliśmy podpisy pod projektem ustawy modernizacyjnej. Gdy trwało posiedzenie Zarządu, po którym nie byłoby innej drogi jak tylko protest, Pani Minister ogłosiła publicznie, że znalazły się środki dla KAS i że będzie modernizacja.

Podsumowując. Tylko dzięki zaangażowaniu środowiska po 14.05., na którym ogłoszono sukces 6% i odłożono dalsze rozmowy na czerwiec, udało się znieść dyskryminację. Dziękuję wszystkim za to zaangażowanie.
Pozostałej części Uchwały modernizacyjnej będziemy domagać się bezdyskusyjnie i to czynimy. Nie ma jednak, po prostu, nie widzę, poza Tobą i jeszcze kilkoma nickami, osób chętnych do protestu w tej chwili, w tej sytuacji. Nie ma w ogóle takiej presji na Zarząd.
Owszem, po ogłoszeniu sukcesu 6% tak, ale nie teraz, w moim przekonaniu. Przykro mi.

Mogę się oczywiście mylić, nie jestem nieomylny. Jeżeli są osoby, które uważają, że należy protestować to proszę piszcie.

Ps. Cieszę się @Lama, że jesteś w ZZ Celnicy PL, bo na posiedzeniach możesz przedstawiać swoją wizję i masz wpływ, jeśli tylko zabierzesz głos oczywiście, bo dotąd Twoich poglądów nie słyszeliśmy na żadnym posiedzeniu, ani w żadnym mailu, w żadnym zgłoszeniu do Związku. Już teraz możesz pisać do ZG, że należy np. zacząć protest natychmiast. W ZG na kilkanaście osób, też był jeden taki głos i pewnie takie są proporcje w całym środowisku, tak czuję. Możesz wesprzeć tego Kolegę z ZG. Śmiało napisz maila.
 
Ostatnia edycja:
@Lama Jeszcze dodam, że bardzo zależy mi na takich właśnie młodych ludziach w ZZ. Takich młodych pistoletach. Też jestem taki. Trochę protestów było po drodze. :) Włącz się w działania, nie ma chętnych do bycia funkcyjnymi w ZZ. To nie jest łatwy chleb. Wiele pretensji, uwag, krytyki, która jest niestety często niekonstruktywna, taka w czambuł. Na pewno zostaniesz wybrany do władz w swojej IAS na początek jak tylko się zgłosisz i przedstawisz swoją wizję. Potem Zjazd i kandyduj do Prezydium. Kto wie, może mnie zastąpisz jak już kiedyś odejdę, a może wcześniej. Próbuj, może jesteś przyszłością ZZ Celnicy PL. Kto wie, to mi się podoba, działaj.
 
No i to jest takie rozdwojenie jaźni...

Chcesz poprzeć najsilniejszy zz w kas i liczysz że coś osiągnie, to pomóż członkostwem

Wzrost liczebności to kontrargument wobec podważania pozycji celnicy.pl...

Pieniądze ze składek są niezbędne dla sprawnego działania, telefony, przejazdy, prawnicy

Nie mówiąc o dobrze pojętej solidarności ze Sławkiem, który zapłacił utratą munduru za bronienie naszych spraw i niesprzedanie się...

To zz płaci pensję Sławkowi z naszych składek

Ludzie którzy nie są w celnikach.pl mają prawo się wypowiadać na każdy temat, ale nie mają moralnego prawa oczekiwać, żądać, domagać się

Ustaw się tu albo tu i szanuj zasady...

Piszesz kilkanaście lat jesteś z celnikami.pl...

Ale nawet tylko na forum ledwo 3,5 roku...

Hmmm, takie słabe to trochę i nielogiczne...

Oględnie pisząc...
Co ma do rzeczy liczebnosc? KUb niby ma wg was 300 członków a decyduje o wszystkim
 
Przecież stefan nie jest w zz...

Ja wolę, żeby ludzie, nawet jeśli nie popierają wszystkich działań celników.pl, jak ja czy cat, rozumieli potrzebę wyższych, ważniejszych celów

A takim jest silny, liczny zz, z niesprzedajnym liderem

I konieczność wsparcia go członkostwem i pieniędzmi, co już uzasadniłem

To jest consensus, wypadkowa oczekiwań wszystkich członków, a nie realizacja mojej konceocji, choćby była w moim czy twoim odczuciu najlepsza, zz nie do końca jest taki, jak bym chciał, nie zawsze podejmowane decyzje są takie jak bym chciał, ale wypisywanie się z tego powodu to egoizm i działanie na szkodę środowiska
Bolo daj żyć, jak czegoś nie popieram i nie identyfikuje się z czymś to rezygnuje z tego czegoś, a nie tkwię w tym, bo są jakieś wyższe i ważniejsze cele. Co to w ogóle jest to środowisko, sztucznie połączona skarbowość z celnikami wbrew logice? Nie działam na niczyją szkodę nawet na szkodę takiego dziwadła jakim jest środowisko kas wypisując się ze z.z. Nie czuję się w żadnym wypadku częścią tego środowiska. Nie interesują mnie sprawy skarbowców tak samo jak nie interesowały 5, 10 i 25 lat temu. Chcę należeć do związków, które będą reprezentowały mnie i moją grupę zawodową a nie wszystkich dookoła. Trudno nie potrafię robić coś wbrew sobie jednocześnie trochę się zgadzać a trochę nie zgadzać i siedzieć w tym jak Ty. Niestety ale Sławek świadomie lub nieświadomie przyjmując cywili skarbowców do związku dał jakby akceptacje stworzenia dziadostwa kas, zamiast bronić się wszystkimi możliwymi sposobami przed takim własnie działaniem i na każdym kroku podkreślać odrębność Służby Celnej od skarbowej jednocześnie dążyć do wyodrębnienia Służby Celnej z tego czegoś.

No i to jest takie rozdwojenie jaźni...

Chcesz poprzeć najsilniejszy zz w kas i liczysz że coś osiągnie, to pomóż członkostwem

Wzrost liczebności to kontrargument wobec podważania pozycji celnicy.pl...

Pieniądze ze składek są niezbędne dla sprawnego działania, telefony, przejazdy, prawnicy

Nie mówiąc o dobrze pojętej solidarności ze Sławkiem, który zapłacił utratą munduru za bronienie naszych spraw i niesprzedanie się...

To zz płaci pensję Sławkowi z naszych składek

Ludzie którzy nie są w celnikach.pl mają prawo się wypowiadać na każdy temat, ale nie mają moralnego prawa oczekiwać, żądać, domagać się

Ustaw się tu albo tu i szanuj zasady...

Piszesz kilkanaście lat jesteś z celnikami.pl...

Ale nawet tylko na forum ledwo 3,5 roku...

Hmmm, takie słabe to trochę i nielogiczne...

Oględnie pisząc...
Ja mam rozdwojenie jaźni czy Ty? jak się z czymś nie zgadzam to rezygnuje z tego. Uważasz, że nie można było być z celnikami kilkanaście lat i tylko 3,5 roku na forum, a niby dla czego? To ma być jakiś wyznacznik? Myślisz, ze nie było mi przykro jak wypisywałem się ze związku. Było mi żal. Ale nie chciałem uczestniczyć w czymś co nawet pośrednio popiera stworzenie kasu.
 
...
Nie czuję się w żadnym wypadku częścią tego środowiska. Nie interesują mnie sprawy skarbowców tak samo jak nie interesowały 5, 10 i 25 lat temu. Chcę należeć do związków, które będą reprezentowały mnie i moją grupę zawodową a nie wszystkich dookoła.
...
jak się z czymś nie zgadzam to rezygnuje z tego.
...

Nie zdajesz sobie z tego sprawy, jak dobrze Cię rozumiem i nie jest to ograniczone do tego, co piszesz.

Więcej - rozumiem i aż w dołku mnie ściska, gdy pomyślę o Twoich odczuciach i emocjach, jak poszła
rezygnacja nieodwracalnie. Stary jestem, ale otrzymałem od Boga dobrą pamięć sytuacyjną, mentalną
funkcjonalną i coś tam jeszcze, więc zdaję sobie sprawę, jak wiele siebie dałeś i jak wiele jesteś wart,
co zaznaczam - bez względu na wszystko - wciąż w Tobie cenię, choć już nie idziesz moim szlakiem.

Nie wiem, jakbym się zachował na Twoim miejscu - sam złamałem przyrzeczenie dawno dane sobie, że
nigdy już nie będę w żadnym ZZ. Kilka lat temu zrozumiałem: mogę - potrafię zdradzić siebie, będąc
przekonanym, że ktoś mi pomoże sobie wybaczyć, bo nie żyję tylko dla swego ego. I nie żałuję!

Nie zrozum mnie źle - nic Ci nie zarzucam, nie wypominam, ani nie staram się wpłynąć na postrzeganie
przez Ciebie świata - piszę o sobie, o swojej tęsknocie za ludźmi, którzy nawet nie odwiedzają Forum.

Codziennie spotykam osoby, dla których poświęciłem ... powiedzmy - sporo - wielu z nich wciąż trwa
w służbie, co mnie nie było dane i często jestem dla nich powietrzem (nieświeżym), więc mało który się
zdobywa na zwykłe "cześć". Są też tacy, co wrócili do służby, lecz nadal pracują w tej samej skarbówce
co ja. Tak, piszę pracują, bo żaden z nich munduru nie nosi. Nie wymawiam im tego! Mieli szczęście,
to niech korzystają z okazji.
Postaw się w tym na moim miejscu - czy jest możliwe, że któryś z nich uważa dokładnie tak, jak Ty?
Ja jestem o tym przekonany i choć tego nie usłyszałem (jeszcze), pogląd "Nie interesują mnie sprawy
skarbowców" zapewne nie jest im obcy. Niestety, jestem z przymusu "skarbowcem" (formalnie), jeśli
więc ten Związek miałby mnie wykluczyć ze swego grona, to ... zresztą sam pomyśl ...

 
@stefan 123 Postulujemy wyodrębnienie SCS ze struktur KAS. Przyjmij to wreszcie do wiadomości.
Przed KAS też mieliśmy w szeregach pracowników i to się nie wyklucza. Są takie ZZ w służbach mundurowych w PSP i SW, które zrzeszają pracowników i funkcjonariuszy.
KAS-u nie obalimy dopóki władza się nie zmieni. Jedyne co można osiągnąć, to wyodrębnienie i to jest naszym celem od samego początku, gdy KAS tylko powstał.
Uważam, że KAS spowalnia dynamikę wpływów budżetowych dlatego sądzę, że wczesniej czy później ta koncepcja ulegnie gruntownej zmianie.
 
@stefan 123 Postulujemy wyodrębnienie SCS ze struktur KAS. Przyjmij to wreszcie do wiadomości.
Przed KAS też mieliśmy w szeregach pracowników i to się nie wyklucza. Są takie ZZ w służbach mundurowych w PSP i SW, które zrzeszają pracowników i funkcjonariuszy.
KAS-u nie obalimy dopóki władza się nie zmieni. Jedyne co można osiągnąć, to wyodrębnienie i to jest naszym celem od samego początku, gdy KAS tylko powstał.
Kas na tle innych służb nie jest żadna służbą mundurową tylko jakimś dziwadłem i dla tego porównanie do PSP lub SW jest chybione. SW składa sie z około 30 tyś osób w tym cywili około 2.7 tyś. czyli 9 %. PSP około 32. tyś w tym około 2 tys pracowników cywilnych t.j. niecałe 7 %. Służba Celna około 15 tyś w tym cywili około 1 tyś. to jest 7 %. SG 17,8 tyś. w tym 3,4 tyś pracowników czyli 19 %. No i dziwadło kas około 60 tyś ludzi w tym cywili około 50 tyś. to jest 83 % stanu osobowego. Nie wygląda to ch....o? Tak jak nie przeszkadzali mi cywile w celnikach.pl w Służbie Celnej, tak teraz jest to dla mnie nie do przyjęcia sytuacja gdy cywile są w związkach mundurowych właśnie przez swoją ilość. W związku mundurowym jak dla mnie powinni być tylko i wyłącznie mundurowi i chamsko ucywilnieni nasi koledzy. Oczywiście do z.z. chętnie przystąpię, ale do związków które będą reprezentowały moją grupę zawodową a nie kogo się da. Może kiedyś to nastąpi a jak nie to cóż też da się żyć nie będąc w żadnych związkach.
 
Kas na tle innych służb nie jest żadna służbą mundurową tylko jakimś dziwadłem i dla tego porównanie do PSP lub SW jest chybione. SW składa sie z około 30 tyś osób w tym cywili około 2.7 tyś. czyli 9 %. PSP około 32. tyś w tym około 2 tys pracowników cywilnych t.j. niecałe 7 %. Służba Celna około 15 tyś w tym cywili około 1 tyś. to jest 7 %. SG 17,8 tyś. w tym 3,4 tyś pracowników czyli 19 %. No i dziwadło kas około 60 tyś ludzi w tym cywili około 50 tyś. to jest 83 % stanu osobowego. Nie wygląda to ch....o? Tak jak nie przeszkadzali mi cywile w celnikach.pl w Służbie Celnej, tak teraz jest to dla mnie nie do przyjęcia sytuacja gdy cywile są w związkach mundurowych właśnie przez swoją ilość. W związku mundurowym jak dla mnie powinni być tylko i wyłącznie mundurowi i chamsko ucywilnieni nasi koledzy. Oczywiście do z.z. chętnie przystąpię, ale do związków które będą reprezentowały moją grupę zawodową a nie kogo się da. Może kiedyś to nastąpi a jak nie to cóż też da się żyć nie będąc w żadnych związkach.
Jeszcze należy odliczyć ,,funkcjonariuszy" wykonujących typowo biurowe zadania dla cywili, gdybyśmy rzeczywiście policzyli ilu jest funkcjonariuszy, a nie osób nazywanych funkcjonariuszami to z przerażeniem można by było powiedzieć, że na 60 tys pracowników jest 2-3 tys funkcjonariuszy. To nie może funkcjonować w tej organizacji, która jak powtarzam kolejny raz jest komunistyczna, bo takie ma struktury i sposoby działania również, zadowolę niektórych, że w policji, sg itp też nie jest inaczej pod tym względem.
 
@Lama Po tym jak MF ogłosił sukces i odłożenie spraw na czerwiec po spotkaniu bodajże 14.05. ZZ Celnicy PL zaostrzył działania tłumacząc, że środowisko tego nie akceptuje i że będzie protest, bo jest dyskryminacja służb, że tego nigdy nie zaakceptujemy.
Na skutek działań środowiska po 14.05. mimo, że wszyscy inni uczestnicy spotkania, studzili nastroje i odwodzili od protestu, MF dołożył 3%, co daje podwyżkę rzędu 500zł, tak jak w innych formacjach(nie mówimy o dacie wypłaty podwyżek, a o procentach) - odpowiednie projekty aktów prawnych wpisano, dzięki determinacji środowiska, do wykazu prac RM tuż przed naszym spotkaniem ostatnim, do czego wcześniej przez długie miesiące rząd się nie kwapił.
Ja zaraz po spotkaniu 14.05. napisałem na forum i nie kryłem, że propozycja na teraz 6% plus 3% pozowliłaby na ten moment odstąpić od protestu, bo to jest możliwe dla MF bez KPRM i o resztę będziemy domagać się w KPRM.

Od jakiegoś czasu ZZ Celnicy PL, niestety odosobniony, domaga się także równego traktowania w kwestii przyznania dodatków motywacyjnych. W międzyczasie udało się w tej materii załatwić konkretne działanie MF i jesteśmy na dobrej drodze.
Wiem, że nie pochwalasz @Lama tych dodatków, ale to nierozsądne rozumowanie z Towjej strony, bowiem jak dorośniesz, to przecież także je dostaniesz. One są także dla Ciebie.

Oczywiście to wszystko może wciąż okazać się zwodzeniem i grą na czas decydentów, ale tego nie wiemy i nie jest też możliwe wezwanie do skutecznego protestu, w sytuacji, gdy są wreszcie i tylko dzięki naszej presji takie, nie boję się użyć tego słowa, ale jednak konkretne działania decydentów. Podkreślam, że nie ogłszam żadnego sukcesu, staram się tylko wytłumaczyć, że mozolnymi działaniami dochodzimy do pewnych spraw.
Wręcz przeciwnie, w takiej sytuacji dalsze zaognianie i dążenie do protestu mogłoby przynieść odwrotny skutek. Na to był czas po 14.05. i zrobiliśmy to skutecznie. Dziękuję wszystkim, którzy mimo nawoływania przez innych do spokoju i nic nie robienia, włączyli się w te działania.
Warto przypomnieć też rok 2018 i skąd w ogóle wzięła się Uchwała modernizacyjna dla KAS, skąd podwyżki.
Gdy MB i inni mówili o jakichś, przepraszam za sformułowanie "ochłapach" na 2019 jedynie, my czyniliśmy przygotowania do protestu i informowaliśmy o tym w mediach. Wcześniej zbieraliśmy podpisy pod projektem ustawy modernizacyjnej. Gdy trwało posiedzenie Zarządu, po którym nie byłoby innej drogi jak tylko protest, Pani Minister ogłosiła publicznie, że znalazły się środki dla KAS i że będzie modernizacja.

Podsumowując. Tylko dzięki zaangażowaniu środowiska po 14.05., na którym ogłoszono sukces 6% i odłożono dalsze rozmowy na czerwiec, udało się znieść dyskryminację. Dziękuję wszystkim za to zaangażowanie.
Pozostałej części Uchwały modernizacyjnej będziemy domagać się bezdyskusyjnie i to czynimy. Nie ma jednak, po prostu, nie widzę, poza Tobą i jeszcze kilkoma nickami, osób chętnych do protestu w tej chwili, w tej sytuacji. Nie ma w ogóle takiej presji na Zarząd.
Owszem, po ogłoszeniu sukcesu 6% tak, ale nie teraz, w moim przekonaniu. Przykro mi.

Mogę się oczywiście mylić, nie jestem nieomylny. Jeżeli są osoby, które uważają, że należy protestować to proszę piszcie.

Ps. Cieszę się @Lama, że jesteś w ZZ Celnicy PL, bo na posiedzeniach możesz przedstawiać swoją wizję i masz wpływ, jeśli tylko zabierzesz głos oczywiście, bo dotąd Twoich poglądów nie słyszeliśmy na żadnym posiedzeniu, ani w żadnym mailu, w żadnym zgłoszeniu do Związku. Już teraz możesz pisać do ZG, że należy np. zacząć protest natychmiast. W ZG na kilkanaście osób, też był jeden taki głos i pewnie takie są proporcje w całym środowisku, tak czuję. Możesz wesprzeć tego Kolegę z ZG. Śmiało napisz maila.
Jestem na urlopie dlatego Panie @slawomir.siwy pozwolę sobie krótko odnieść się do Pana wypowiedzi.
Osobiście do dzisiaj nie pogodziłem się z faktem w jaki sposób zostaliśmy potraktowani jako środowisko funkcjonariuszy SCS. Jak olano Nas na tle innych służb i jak zbagatelizowano Naszą rolę w walce na pierwszej linii frontu. To była potwarz, która czy tego chcemy czy nie dalej trwa.
W dalszym ciągu widać, że polityka MF jest taka sama, tj. za wszelką cenę umniejszanie rangi SCS i kolejne żałosne próby jej wykiwania. Popularyzowanie sformułowania "funkcjonariusz KAS" jest tego najlepszym przykładem. Nie wspomnę jakie cyrki odchodzą przy dzieleniu nagród w poszczególnych izbach i że de facto nagrody otrzymuje ok. 30% składu.
Ale pewnie już Pan o tym wie.

Nowelizacja uchwały modernizacyjnej jest przewidziana na koniec czerwca. Za parę dni przekonamy się, czy ryzyko poświęcenia wzburzenia ludzi się opłaciło.

Na koniec. Jak mantrę powtarzamy, że domagamy się równego traktowania z innymi służbami. Szkoda, że tego samego nie potrafimy wymagać od siebie - równo się trakować. Na dzień dzisiejszy, moja podwyżka wynosi ok. 190 zł brutto (bazowa) i patrząc na porozumienie rzeszowskie, to otrzymam 110 zł (a może 50 zł) - co da niecałe 300 zł. W Policji dostałbym ok. 470 zł i odstawałbym od średniej o 30 zł. Więc nie wiem o jakiej kwocie 500 zł Pan mówi.

edit. Wiem, że do pełni szczęście brakuje jeszcze wrześniowego 3,5%, ale wolę pisać o konkretach.
Pozdrawiam serdecznie.
 
Ostatnia edycja:
@Lama Zgadzam się, że potraktowano Nas bardzo źle. Musieliśmy walczyć o równe traktowanie.
Z podziałem nagród był skandal, zgadzam się z tym wszystkim.

Wzburzenie środowiska było i nie ja je gasiłem. Musieliśmy po 14.05. mocno podziałać by to podtrzymać. Potem już nie było takiej możliwości. Wyżej wyjaśniłem.

Jak wyglądały podwyżki w Policji, bo ja rozmawiałem niedawno z Przewodniczącym i mówił mi, że wg stażu? Znasz szczegóły?
Średnią na etat masz wyliczoną przez kierownictwo KAS. Jest ponad 500zł. Nikt tego nie podważył dotąd. Trzeba odjąć 3% i stażowe. Nie ma zgody na odejmowanie innych pochodnych. Jeśli odejmują coś jeszcze, to źle odejmują i nie wolno tego akceptować, gdyż to jest nierówne traktowanie!
I tak jak napisałeś, upominamy się o dalsze 3,5% w KPRM. Jak będzie finalnie to nie wiadomo, ale jak zapewne zauważyłeś, wyżej poprosiłem o wpisy osób chcących protestować tak jak Ty. Jest to dla mnie oczywiste, że nie ma wiele takich osób. Zresztą wyjaśniałem wyżej, że zaraz po spotkaniu 14.05. pisałem czego nie odpuścimy nigdy i że będzie protest. Nierównego traktowania nie odpuścilibyśmy. Będziemy walczyć o resztę, ale na ten moment nie ma i nie było możliwości po ostatnim spotkaniu, wzywać do skutecznego protestu, czyli tak jak Ty byś to widział i pewnie jeszcze trochę osób widzi to podobnie jak Ty, w szczególności, gdy inni łagodzą nastroje i uspokajają. Kiedy można i są ku temu warunki i przede wszystkim konieczność, to robię to.
To nie znaczy, że taka sytuacja nie wróci. Wystarczy, że jawnym stanie się, że chcą nas ograć w paru kwestiach, albo wyniką jakieś inne jeszcze, dzisiaj nieznane okoliczności. Łatwo jest je sobie wyobrazić.
 
Post @Der na temat podwyżek przeniosłem do wątku właściwego. @Lama nie musisz już odpowiadać na pytanie w sprawie podwyżki w Policji. Jest w temacie o podwyżkach. Tutaj nie piszmy o podwyżkach.
 
Sławku, ponawiam swój post z 25.04.2020r., "Tak się zastanawiam, może nasz związek Celnicy.pl powinien poprosić o wsparcie związków Policji o poparcie naszych żądań. Niestety jest nas garstka a ze słabym nikt się nie liczy. Skarbowcy jak zawsze, jak dojdzie do konfrontacji chowają głowę w piasek. Podczas protestu Policji my czynnie wspomagaliśmy ich, może zadziała to w drugą stronę".
 

Chyba należy wrócić do tematu modernizacji

"... - stwierdził Kościński. Dodał również, że gdyby premier przyszedł do niego z taką propozycją, to nie robiłby w tej kwestii problemów. - Zrobiłbym wszystko, co mogę, aby spełnić taką prośbę - zaznaczył."
Tym bardziej że nie mówimy o kilku milionach odbiorców ale raptem już na ten moment może o 8 czy nawet 6 tysiącach funkcjonariuszy.
 
Back
Do góry