• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest Służby Celnej

I dla poprawy naszej sytuacji minister MSW zamknął wszystkie granice czyli już nie tylko Wschód może coś zdziałać. Także każda granica może pokazać na co ją stać. Jak było powtarzane już wielokrotnie jak mantra: W jedności siła. I ja w tą mantrę wierzę
 
Idzie kilka dni wolnego (26.04-06.05) nam też należy się przecież nie jesteśmy jeszcze mundurowi , a przynajmniej nie należny się przemęczać w pracy.
To może być sprawdzian jak jesteśmy zjednoczeni , a może powtórka z 2008r?
Dziś jest Międzynarodowy Dzień Własności Intelektualnej.
Wszyscy wiemy ile takich towarów jest przemycanych, szczególnie teraz przed EURO.
W obecnej chwili powinniśmy zacząć skuteczniej chronić budżet, własność intelektualną i bezpieczeństwo obywateli Polski i UE.

OMKP spotkał się i jak sądzę w najbliższym czasie powinno być głośno o NAS Funkcjonariuszach celnych.

CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ DZIAŁAJ
 
celnicy na galerii sejmu

Podczas transmisji dzisiejszych obrad Sejmu, realizator kilkakrotnie pokazywał celników siedzących na galerii. zatrzymywał przez chwilę kamerę,jakby się zastanawiał kim są i co tu robią. Nie słyszałem jednak żadnej wzmianki o celnikach w komentarzach do dzisiejszych obrad. Szkoda.
Nasza obecność w Sejmie podczas tego posiedzenia sejmu jest bardzo ważna i dziękuję tym, którzy poświęcili swój czas na reprezentowaniu nas.
Mam tylko jedną uwagę i proszę nie odbierać tego jako krytykę, gdyż nie chcę urazić funkcjonariuszy, którym jestem wdzięczny, że siedzieli tam też w moim imieniu. Jeśli publicznie pokazujemy się gdzieś w mundurze, to nie można rozpinać marynarki czy luzować krawata, bo jest nam niewygodnie. Jest to jedna z elementarnych zasad zachowania w mundurze. Mam nadzieję, że w następnych dniach będzie lepiej.
Jeszcze raz szczerze dziękuję tym którzy byli w Sejmie i tym którzy się tam jeszcze wybierają
 
Dziecinada i tyle milczenie, sejm, skrupulatność albo absencja albo nic z tego tyle w jednym zdaniu!!!!!!!!!!:mad:

W taki sposób, to jednym zdaniem mógłbyś napisać nawet powieść!
Cztery w jednym?! Coś Ci ten "łoś end goł" niebardzo wyszedł ... ;-)

Jeśli chodzi o efekty, masz świętą rację! Nie jest to jednak dziecinada lecz konieczność.
Brak cywilizacyjnych zasad po drugiej stronie nie może sprowokować naszego braku dojżałości.
 
strajk włoski

Koledzy i koleżanki, przecież wystarczyłaby DOBA strajku włoskiego, jako ostrzegawczego, skrupulatnych odpraw, szczególnie w ruchu towarowym, a Pinokio (Tusk kłamca) przypomniałby sobie szybko 2008 rok! Trzeba się umówić na taki jeden konkretny termin i wykonać zadanie. Jedną służbę chyba można pokontrolować troszkę dokładniej, nie?
 
J..any kłamca! Niestety, jako stary lewicowiec po wypowiedzi Pani Poseł z PIS przechodzę na druga stronę. Smutno mi. Prawdziwa Lewica była za Piotrka Ikonowicza z PPS.
 
Jestem podbudowany, wysłuchawszy wypowiedzi Premiera na forum sejmowym. Pora zrewidować swoje podejście do pracy. Koń ciągnący przeładowany wóz może i się nie wk....wi, ale widziałem jak w takim momencie stanął i ani kij, ani marchewka nie pomogły. Mój wóz coraz trudniej mi ciągnąć, bo gospodarz od lat obiecuje luźniejsze chomąto, a przed każdym zaprzęgnięciem je podciąga i dorzuca kilka worków. A mnie lat przybywa, zęby wypadają i na pysk cisną się wulgaryzmy, które na razie jeszcze udaje mi się okiełznać. Panie Premierze, jak żyć?
 
Wielkie podziękowania dla przedstawicieli ZZ Celnicy PL, którzy jako jedyni reprezentowali Służbę Celną w Sejmie RP, rozmawiali z Posłami, zainteresowali wielu naszymi sprawami, co bezpośrednio znalazło swój wyraz na Sali Plenarnej Sejmu w dniu 26 i 27.04.
Tymbardziej wielkie podziękowania, że przyjechali z daleka, bo aż z Przemyśla i Olsztyna. Dziękuję Funkcjonariuszom ZZ Celnicy PL z Warszawy, za poświęcenie całego dnia, za obecność od południa do późnych godzin wieczornych - wielu z Was wróciło do domów dopero następnego dnia rano, tymbardziej dziękuję za poświęcenie dla całej Służby Celnej. Dziękuję za dostarczenie Posłom materiałów, wytłumaczenie zagadnienia. Wasza praca była widoczna na Sali Plenarnej.

Niestety zachowanie Pana Premiera wszyscy znamy - vide str.od 248 z dnia 27.04. obrad Sejmu RP.
Dodam, że nasi przedstawiciele rozmawiali w Sejmie w dniu 26.04. z Ministrem Finansów.
Zrelacjonowano mi tę rozmowę, gdyż ja w tym czasie byłem w IC BP. Minister miał powiedzieć, że włączenie SC do systemu zaopatrzeniowego byłoby amoralne, gdyż on opowiada się za włączeniem wszystkich służb do systemu ZUS(to nie jest dokładny cytat).
Wcześniej pamiętamy KPRM i 17 kwietnia i zachowanie Premiera, a raczej jego brak, co było najgorszą możliwą reakcją ze strony szefa rządu, gdyż oznacza brak odwagi, aby spojrzeć Nam Funkcjonariuszom Służby Celnej w oczy.

W tej sytuacji wysłaliśmy już pismo do MICHELA PLATINIEGO Prezydenta UEFA, które opublikujemy na pocz. przyszłego tygodnia.
Poproszę kżdego Funkcjonariusza, aby wysłał mailem pismo do Prezydenta UEFA do mediów w Polsce i za granicą, do Państw UE i karjów graniczących z nami na wschodzie i na północy.

Jak słusznie mówili Posłowie. O tym, że jesteśmy służbą mundurową, jedyną pozostającą poza systemem emerytur mundurowych, mówił TK. Orzekał też, że służby mundurowe winny być traktowane w sposób jednakowy. TK stwierdził wręcz, że Funkcjonariusze Służby Celnej nabywają prawo do wcześniejszych emerytur.

W PAŃSTWIE PRAWA NIE MOŻNA DOJŚĆ PRAWA.
CO W TAKIEJ SYTUACJI MAJĄ ZROBIĆ OKŁAMYWANI I MANIPULOWANI FUNKCJONARIUSZE CELNI?
 
Ostatnia edycja:
9-11 maja SEJM przyjmie ostatecznie tę ustawę - BEZ FUNKCJONARIUSZY CELNYCH(o takich założeniach PO poinformowano publicznie, istna ustawa hazardowa)

Wobec powyższego źle sformułowałem pytanie.

Powinno brzmieć:

CO POWINIEN ZROBIĆ KAŻDY FUNKCJONARIUSZ CELNY BEZPOŚREDNIO PO WEEKENDZIE MAJOWYM?
 
Ostatnia edycja:
..... włoski i inne legalne formy dochodzenia PRAWA.Czas ostatni.A poza tym skoro Min.Fin uważa za ammoralne przyłączenie NAS do emek mundurowych to niech nie mąci reszczie służb mundurowych w głowach tylko odrazu wszystkich do ZUS-u.Zobaczymy reakcję wtedy, czyżby czekał na czas PO Euro????????cfaniak mały
 
..... włoski i inne legalne formy dochodzenia PRAWA.Czas ostatni.A poza tym skoro Min.Fin uważa za ammoralne przyłączenie NAS do emek mundurowych to niech nie mąci reszczie służb mundurowych w głowach tylko odrazu wszystkich do ZUS-u.Zobaczymy reakcję wtedy, czyżby czekał na czas PO Euro????????cfaniak mały
A no właśnie. Też uważam, że ma być ch....wo ale jednakowo. Jak nie w tę stronę to niech równa wszystkich w drugą stronę. Dość już tej pozoracji. Rudzielec ściemnia i gra nam na nosie.
 
Niech zniosą ustawę o SC niech nasza formacja przejdzie pod KP i będzie święty spokój nikt mnie nie przeniesie na inne przejście (oficjalnie w nagrodę oczywiście), nie będę musiał patrzeć na naszych pseudo oficerów (którzy są kłamcami i dorobkiewiczami), nie będę musiał salutować, składać raportów jakiemuś dziwnemu naczelnikowi, nie będę nosił munduru (skoro nie jestem w formacji mundurowej to nie wiem czy to mundur czy odzież robocza, zresztą bardzo złej jakości).
Za to będę mógł spokojnie iść sobie dorobić do pensji, zawsze będę miał 2 weekendy wolne w miesiącu, bo KP tak stanowi (a nie jak w tym miesiącu zero weekendów wolnych), nie będę musiał wypełniać druków o moim majątku, bo gówno kogo obchodzi co ja mam, nie będzie wstrzymywania urlopów, bo jakieś dziwne Euro 2012 jest. Będę mógł zapisać się do partii politycznej, którą np sam stworzę. Będę mógł strajkować jak nikt mnie nie będzie chciał wysłuchać, a co będzie mi wolno.
I pewnie wiele innych rzeczy będę mógł robić, bo jak nie jestem w formacji mundurowej to mogę robić wszystko co inni szarzy ludzie, którzy sobie pracują. I z satysfakcją wrócę do domu położę się przed telewizorem bez żadnego stresu, że muszę być dyspozycyjny.

A jak widzę podczas obrad i pytania o SC uśmiech na twarzy Vincenta to mnie skręca. Jaki główny szef tacy pomniejsi szefowie (oficerowie)

Albo protest, albo protest innej opcji już nie ma!!
 
Ostatnia edycja:
Większości rzeczy o których mówisz też Ci nie będzie wolno, bo za pewne wtedy podlegałbyś pod ustawę o służbie cywilnej. A oni też nie mogą należeć do partii politycznych, nie mogą strajkować, co niektórzy muszą składać oświadczenia, nie mogą podejmować dodatkowej pracy. Rudy i cała reszta nierobów z Wiejskiej już dawno się zabezpieczyli !!!!
 
Back
Do góry