• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest 2021

Bedziemy teraz czekac na wyniki ankiety.
Szkoda, bo idzie to w bardzo złym kierunku.
 

Protest w Służbie Więziennej nabiera tempa. "Realizacja porozumienia jest dla nas najważniejsza" [WIDEO]​

10 czerwca 2021, 16:35

https://www.infosecurity24.pl/prote...porozumienia-jest-dla-nas-najwazniejsza-wideo

Szanowny Zarządzie Celnicy pl. Proponuję podjąć tego typu działania jak SW, uważam że nie ma już na co czekać, MF od ponad 2 lat nie zrobił dosłownie nic dla służby i jej funkcjonariuszy oprócz uspokajania nastrojów.
tak bardzo chyba uspakajał nic nie robieniem że zdaje się w skali kraju w ciągu tych dwóch lat uciekło (uciekło nie odeszło) kilka tysięcy funków. Chętnie poznał bym prawdziwą liczbę, choć ze skali odejść, mogło by się zdarzyć że była by utajniona.
 
Jeśli nie będzie u nas w tym roku pikiet pod KPRM i MF, protestów, strajków włoskich i innych form nacisku na władze a jedynie pisanie pism i ględzenie o "wrzeniu w środowisku" to ja z końcem roku wypisuję się z takiego związku.
Tak, w środowisku wrze? Wg mnie stary niedźwiedź mocno śpi, w moim to już pokrył się kurzem ( no w końcu ponad rok od porozumień) :mad:
 
Tak, w środowisku wrze? Wg mnie stary niedźwiedź mocno śpi, w moim to już pokrył się kurzem ( no w końcu ponad rok od porozumień) :mad:
No moze mu sie przysnelo...ale tak powaznie to przeciez w zwiazku jest ....... (nie znam liczby czlonkow) i mozna by bylo zaczac robic jskies dzialania zgodne z obowiazujacymi przepisami
 
Nie żebym chciał dolewać oliwy do ognia ale większość z nas będzie miała w przyszłym roku obniżenie zarobków. A wszystko to dzięki nowemu ładowi. Wg mnie wszyscy którzy zarabiają brutto powyżej 51 tyś. będą zarabiać mniej. Może się mylę, może to źle liczę, jeśli tak to niech mnie ktoś poprawi.
 
Ostatnia edycja:
tak bardzo chyba uspakajał nic nie robieniem że zdaje się w skali kraju w ciągu tych dwóch lat uciekło (uciekło nie odeszło) kilka tysięcy funków. Chętnie poznał bym prawdziwą liczbę, choć ze skali odejść, mogło by się zdarzyć że była by utajniona.
Popatrz jak jest u Ciebie. Po co Ci statystyki? Sam widzisz co się dzieje....
 
tu jest mowa o waloryzacji, czym innym jest program modernizacji KAS, ktory na 2022 tez zakladal niewielki bo niewielki ale wzrost uposazen...
 
tu jest mowa o waloryzacji, czym innym jest program modernizacji KAS, ktory na 2022 tez zakladal niewielki bo niewielki ale wzrost uposazen...
JAKA waloryzacja ??? 100 % czyli realne ZERO. Skutek dla pozostających w robocie i odchodzących na emki realnie minus 10% (co najmniej):mad:
Jak czytam propozycje pinokia i spółki to wku,,,mnie ogarnia i nawet :coffee:🥃 nie pomaga.
 
Proponuję zorganizowanie akcji "badania i rehabilitacja postcovidova" dla funkcjonariuszy.Badajmy się i dbajmy o nasze zdrowie!Teraz jest dobry moment na to odpocznijmy od roboty!Nasi przełożeni nisko nas cenią.Dodatek covidowy za miesiąc(cały miesiąc służby) 245 zł
 
Proponuję zorganizowanie akcji "badania i rehabilitacja postcovidova" dla funkcjonariuszy.Badajmy się i dbajmy o nasze zdrowie!Teraz jest dobry moment na to odpocznijmy od roboty!Nasi przełożeni nisko nas cenią.Dodatek covidowy za miesiąc(cały miesiąc służby) 245 zł
Nie każdy dostaje taki dodatek. W mojej izbie od początku roku nic nie dali.
 
uwierz, że ci młodzi nie są zadowoleni ... po sześciu miesiącach służby chcą pisać do dyrektora o pozwolenie na wykonywanie dodatkowej pracy. Generalne jest ŹLE
Rozumiem rozczarowanie służbą przygotowawczą, systemem szkoleń, ale zdziwienia wobec wysokości zarobków nie pojmuję. Przy naborze jest to jedna z nielicznych rzeczy którą można przewidzieć, w moim ucs jest wręcz precyzyjnie podana. Godząc się na takie warunki trudno oczekiwać, że coś się zmieni po kilku miesiącach. Prawda, zarobki (zwłaszcza dla młodych) są kiepskie, ale jeśli dla kogoś to za mało to powinien szukać lepiej płatnej pracy, albo takiej gdzie nie będzie musiał nikogo pytać czy może dorobić.
Żeby było jasne, nie dziwi mnie to, że młodzi chcą zarabiać więcej (też chcę), ale przecież takie warunki przy wstępowaniu do służby przyjęliście, i to niedawno. Skoro są chętni na takie warunki to dyrektorzy nie będą płacić więcej. U mnie po nieudanych naborach na które zgłaszało się mniej kandydatów niż było miejsc, podnieśli stawkę na start i obecnie proponowany jest mnożnik 1,9 dla uposażenia zasadniczego (mało brakuje do dolnej granicy widełek młodszego eksperta).
 
Rozumiem rozczarowanie służbą przygotowawczą, systemem szkoleń, ale zdziwienia wobec wysokości zarobków nie pojmuję. Przy naborze jest to jedna z nielicznych rzeczy którą można przewidzieć, w moim ucs jest wręcz precyzyjnie podana. Godząc się na takie warunki trudno oczekiwać, że coś się zmieni po kilku miesiącach. Prawda, zarobki (zwłaszcza dla młodych) są kiepskie, ale jeśli dla kogoś to za mało to powinien szukać lepiej płatnej pracy, albo takiej gdzie nie będzie musiał nikogo pytać czy może dorobić.
Żeby było jasne, nie dziwi mnie to, że młodzi chcą zarabiać więcej (też chcę), ale przecież takie warunki przy wstępowaniu do służby przyjęliście, i to niedawno. Skoro są chętni na takie warunki to dyrektorzy nie będą płacić więcej. U mnie po nieudanych naborach na które zgłaszało się mniej kandydatów niż było miejsc, podnieśli stawkę na start i obecnie proponowany jest mnożnik 1,9 dla uposażenia zasadniczego (mało brakuje do dolnej granicy widełek młodszego eksperta).
Może bardziej chodzi o to, że trzeba takie rzeczy robić (np w DŚ) za takie marne pieniądze, gdzie kolega np w Mobilnych spi na nocce albo czyta ebooka w dzień i ma kilkaset złotych więcej.
 
Back
Do góry