• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

,,Pożegnania'' odchodzących na emerytury - ŻENADA

Może infantylizm, ale twoja odpowiedz jest żałosna. ,,Władza może wszystko" - no jasne, że może wszystko!!!!. To nie jest odpowiedz, pytanie dotyczyło trybu wszczęcia procedury ustawodawczej, zmierzającej do ograniczenia naszych praw emerytalnych. Teraz lepiej?
W jakim trybie pytasz?
Odpowiadam,
Poczytaj w jakim trybie:
 
A jak ci lewusy płacili 13 to co to było.
Jako emeryt 13-łapówkę otrzymałem pierwszy raz i bardzo dobrze się z tym czuję. Tak jak napisałem wcześniej czekam na następne korupcyjne przelewy w wyższych kwotach - przeznaczę je na poratowanie zdrowia swego i rodziny w tych trudnych pandemicznych czasach - ponoć każdy ma swoją cenę więc zobaczę czy mnie przekupują czy nie 🤣🤣🤣.
 
Tyle goryczy i żółci w tej Twojej wypowiedzi. Gdybym tak nie nawidził tego co robię to bym zmienił zajęcie. Przepracowałem 31 lat w służbie celne i celno-skarbowej na granicy zachodnie i wschodniej, ale nigdy nie miałem poczucia, że nie jestem tam gdzie powinienem.Teraz jestem na fajnej emeryturze mundurowej, za 5 lat dostanę jeszcze ZUS i jestem bardzo zadowolonym człowiekiem z życia. Czego Tobie też życzę.
Taaak, zmień zajęcie po 20-25 latach pracy a następnie przekwalifikuj się. To co zdobyłeś przez 20-25 lat pracy wyrzuć do kosza. Obrzydliwe podejście do tematu.
 
Todo, Ja mam podobne podejście do Twojego, uważam że jeżeli ktoś narzeka na swój los w służbie zawsze ma prawo odejść jak starczy mu odwagi. Odwagą także jest odejście na emerturę policyjna po tak wielu latach sluzby i potencjalnie niewielu di emerytury Zusowskiej. Przecież można by jeszcze dosłużyć w spokoju te kilka lat i pobierać 100 % uposazenie wyższe niż emerytura. Myślę ,, że wielu funkcjonariuszy też odeszło by na emkę ale albo brak im odwagi albo nie mają pomysłu na siebie po odejsciu. Ale rozumiem takie stanowisko.
 
,, że wielu funkcjonariuszy też odeszło by na emkę ale albo brak im odwagi albo nie mają pomysłu na siebie po odejsciu. Ale rozumiem takie stanowisko.


To tacy, którzy chcieliby "mieć ciastko i zjeść ciastko"
 
,, że wielu funkcjonariuszy też odeszło by na emkę ale albo brak im odwagi albo nie mają pomysłu na siebie po odejsciu. Ale rozumiem takie stanowisko.


To tacy, którzy chcieliby "mieć ciastko i zjeść ciastko"
Może po prostu chcą odejść ;) tylko im się nie opłaca ?
 
Może po prostu chcą odejść ;) tylko im się nie opłaca ?
Od kiedy jakiekolwiek odejście na emeryturę jest opłacalne ? Nigdy nie będziesz miał takiej emerytury jak pensji no chyba, że z ZER i z ZUS ale to się wiąże z odpowiednim wiekiem. W moim przypadku jakoś nie wyobrażałem sobie służyć do 65 lat w otaczającej mnie pożal się Boże rzeczywistości.
 
Rozumiem, nie podoba się Tobie to, że emeryci dostają wsparcie. Ale nie przejmuj się zagłosuj w następnych wyborach na tych co taka 13 zlikwidują i poczuj się lepiej.
Szanowny Kolego. Zakładając, że ktoś ma 2000 emerytury i zabierają mu 17% podatku - wychodzi 340 pln. W przeliczeniu na 12 m-cy to jest 4080. Ta "osławiona 13 ka" wyniosła niewiele ponad 1000. Zatem odpowiedź jest prosta : emeryta orżnęli na 3000 a do tego sam sobie wypłacił tę 13-kę.
 
Szanowny Kolego. Zakładając, że ktoś ma 2000 emerytury i zabierają mu 17% podatku - wychodzi 340 pln. W przeliczeniu na 12 m-cy to jest 4080. Ta "osławiona 13 ka" wyniosła niewiele ponad 1000. Zatem odpowiedź jest prosta : emeryta orżnęli na 3000 a do tego sam sobie wypłacił tę 13-kę.
Rozumiem , że Masz.pretensje o to, że istnieją wogóle istnieja podatki, czy masz pretensje, że podatki nakłada dzisiejszy rząd ? Określ się może wreszcie, że nie jesteś fanem PIS i dlatego żółć Cię zalewa. wypisujesz artmetyczbe Wyliczenia, które mają poprzeć Twoją tezę. Nie kochanie PIS to nic złego.
 
Rozumiem , że Masz.pretensje o to, że istnieją wogóle istnieja podatki, czy masz pretensje, że podatki nakłada dzisiejszy rząd ? Określ się może wreszcie, że nie jesteś fanem PIS i dlatego żółć Cię zalewa. wypisujesz artmetyczbe Wyliczenia, które mają poprzeć Twoją tezę. Nie kochanie PIS to nic złego.
Szanowny Kolego mam prośbę : ogarnij się. Być może nie wiesz ale każdy obecny emeryt / kiedy pracował / płacił podatki niezależnie od opcji politycznych.
 
Szanowny Kolego mam prośbę : ogarnij się. Być może nie wiesz ale każdy obecny emeryt / kiedy pracował / płacił podatki niezależnie od opcji politycznych.
Widzę chłopie, że stosujesz strategie uników i wijesz się jak wąż aby nie odpowiedzieć . Wobec tego dziękuję za konwersację i kończę ten wątek, trwaj przy swoim. Pozdrawiam
 
Rozumiem , że Masz.pretensje o to, że istnieją wogóle istnieja podatki, czy masz pretensje, że podatki nakłada dzisiejszy rząd ? Określ się może wreszcie, że nie jesteś fanem PIS i dlatego żółć Cię zalewa. wypisujesz artmetyczbe Wyliczenia, które mają poprzeć Twoją tezę. Nie kochanie PIS to nic złego.
😏
Właściwie, to nie za bardzo rozumiem co piszesz, ale dziękuję!
Pozwoliło mi to przypomnieć sobie pewną opinię Piłsudskiego:
"Polacy ?! Naród wspaniały ..."
 
Rozumiem, nie podoba się Tobie to, że emeryci dostają wsparcie. Ale nie przejmuj się zagłosuj w następnych wyborach na tych co taka 13 zlikwidują i poczuj się lepiej.
No i widzisz tym właśnie się różnimy, że Ciebie obojętnie jaka władza jest w stanie kupić za śmieszne grosze a innych nie.
Dorośniesz to pewne mechanizmy zrozumiesz, iż czym innym jest pomoc państwa dla potrzebujących a czym innym jest rozdawnictwo w celach wyborczych.
Jeśli już tak koniecznie pałasz miłością do obecnej władzy to w jednym trzeba im przyznać rację - zrozumieli, iż dwa głosy żuli z budki piwnej przeważą przy urnie jeden głos profesora z uczelni i o wiele prościej i taniej jest te głosy nabyć "wursztem " wyborczym.
 
Rozumiem, nie podoba się Tobie to, że emeryci dostają wsparcie. Ale nie przejmuj się zagłosuj w następnych wyborach na tych co taka 13 zlikwidują i poczuj się lepiej.
Właśnie, że nie rozumiesz. Chcę, aby emeryci dostawali wsparcie i proszę nie dorabiać mi tzw gemby. Tylko lepiej, żeby to wsparcie było systemowe, np przez wzmocnienie np opieki zdrowotnej a nie takie populistyczne zabiegi. Dziesiątki likwidowanych szpitali powiatowych itp. to mnie m. in martwi właśnie w trosce o wsparcie emerytów.
 
Rozumiem, nie podoba się Tobie to, że emeryci dostają wsparcie. Ale nie przejmuj się zagłosuj w następnych wyborach na tych co taka 13 zlikwidują i poczuj się lepiej.

IMG_20210409_205926.jpg
 
😏
Właściwie, to nie za bardzo rozumiem co piszesz, ale dziękuję!
Pozwoliło mi to przypomnieć sobie pewną opinię Piłsudskiego:
"Polacy ?! Naród wspaniały ..."
Słowa człowieka który powinien zawisnąć za to co zrobił są dla ciebie wskazówkami?
Jeśli ktoś nazywa podnoszenie standardu życia Polaków łapówką wyborczą to na zdrowie,brednie i brak wyobrażni.Ciekawa też powyższa logika ,jak emeryt płacił podatki bez 13 to dobrze jak dostał 13 to go na resztę podatku orżnęli.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry