• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

,,Pożegnania'' odchodzących na emerytury - ŻENADA

Licząc na siłę internetu:
pożegnanie pracowników w SG:
- pożegnanie funkcjonariuszy w SG:
a nawet pożegnanie psa:

Co do mojej Izby, to wypełnienie obiegówki wymagało kolędowania po wielu pokojach w trzech obiektach. A tam od pracowników podziękowania i życzenia na dalszą drogę. Ogólnie bardzo miło. Chociaż większość z nich to pracownicy ze skarbówki i się pierwszy i ostatni raz widzieliśmy. Koledzy ze służby- też wiadomo. Szkoda tylko, że jest Covid. Więc to nie tak, że odchodzimy w milczeniu. Na kolegów zawsze można liczyć.

Zaś DIAS wysłał podziękowania za długoletnia "pracę" w "organach administracji skarbowej". Tylko chyba blankiety się pomyliły i wpisano moje dane do pożegnania dla pracownika skarbówki. Ja ze swoich prawie 30 lat ani jednego dnia nie przepracowałam w organach administracji skarbowej.
Później jeszcze przyszedł list, a tam świadectwo służby, w którym lata do daty mianowania w 2000r do SC są ujęte jako zatrudnienie (z podziałem na lata służby przygotowawczej i służby stałej).
Jakby wcale nie było przepisów przejściowych w 1999r, 2009r i 2017r. zaliczających nam ten okres do okresu służby w Służbie Celnej.

Witamy w Klubie emerytów !!! Dużo Dużo zdrowia . :)
 
W nadmorskiej krainie nadszedł moment, o którym wszyscy wiedzieli od kilku miesięcy, kiedy ludzie masowo ,,rzucili kwitami'', bojąc się nadchodzących, niekorzystnych zmian w emkach i mając dość sytuacji ogólnej w tym czymś co się zowie KAS.
Odchodzą, żegnają się z koleżankami i kolegami, ale NIKT z kierownictwa czy dyrektorów, nawet nie fatyguje się by Ich pożegnać, podziękować, uścisnąć dłoń/przybić żółwika w przyłbicy/masce.
W sumie nie dziwne bo przecież nikt REALNIE nie starał się Ich zatrzymać w tej ,,firmie''. Jakieś tam pseudospotkanka były, na których farmazony, że ,,wicie, rozumicie, ja wiem, ale nic nie mogę''. No i teraz też każdy dostaje podziękowanie, pdf-em. Takie samo dla każdego, na jednym szablonie..
No tak, same ,,stare komuchy'', za jednego takiego będziemy mieć 2 świeżych ,,jeleni'', których będziemy wkręcać bajki o tej ,,supersłużbie''.. ,,My'', wyrosła nowa kasta nowoczesnych ,,wodzów'', dla której PR, tabelki, mierniki i numery inwentarzowe zaginionych czajników są istotniejsze od realnych problemów i ludzi, z których wielu było ,,kimś'', nie z nazwisk, a z działania, tworząc miejsca, w których ,,Wy'' rządzicie..
Wiadomo, że to już nie czasy orderów, kwiatów czy ,,lanych i hucznych'' pożegnań, ale chociaż miejmy jakąkolwiek przyzwoitość.. Mimo wszystko, ,,zielonymi'' raczej dowodzą też ,,zieloni'', nawet jeśli przyniesieni w teczce czy z innego przypadku/grilla/polecenia.
Już nie wspominam, że odchodzących nie ma kto zastąpić, a tu naprawdę jest co robić, większość roboty opiera się już tylko na jakimś irracjonalnym poczuciu obowiązku i koleżeństwie.. Ale spoko, nabory w toku, co prawda już kilka miechów trwają, ale już, tuż tuż, zara!;-)
Reasumując, smutno trochę i przykro bo kiedyś i My, i Wy, będziecie tam gdzie teraz są ,,Oni''; przyjdzie kolejne pokolenie, to bardziej tik-tokowo-twitchowo-instagramowe i wtedy My/Wy, dostaniemy pewnie ,,papatkę'' przez apkę/smsa..Fajna wizja, nieprawdaż?
SZANUJMY SIEBIE, jest Nas coraz mniej w tym syfie, nawet jeśli niekoniecznie się lubiliśmy/lubimy to chociaż potrafmy zbić ,,5'' na koniec czyjejś ,,przygody'' z kołkiem.
Tyle goryczy i żółci w tej Twojej wypowiedzi. Gdybym tak nie nawidził tego co robię to bym zmienił zajęcie. Przepracowałem 31 lat w służbie celne i celno-skarbowej na granicy zachodnie i wschodniej, ale nigdy nie miałem poczucia, że nie jestem tam gdzie powinienem.Teraz jestem na fajnej emeryturze mundurowej, za 5 lat dostanę jeszcze ZUS i jestem bardzo zadowolonym człowiekiem z życia. Czego Tobie też życzę.
 
Tyle goryczy i żółci w tej Twojej wypowiedzi. Gdybym tak nie nawidził tego co robię to bym zmienił zajęcie. Przepracowałem 31 lat w służbie celne i celno-skarbowej na granicy zachodnie i wschodniej, ale nigdy nie miałem poczucia, że nie jestem tam gdzie powinienem.Teraz jestem na fajnej emeryturze mundurowej, za 5 lat dostanę jeszcze ZUS i jestem bardzo zadowolonym człowiekiem z życia. Czego Tobie też życzę.
To do mnie?!? Gdzie żółć? Gorycz TAK bo jeśli wiadomo było od kilku miesięcy, że nastąpi FALA ODEJŚĆ, a nie zrobiono NIC by ją powstrzymać i, co gorsze, nikt nie pomyślał CO PO WAS drodzy emerytki i emeryci to, wybacz, ale wypada TO zjawisko piętnować z całą surowością. Nie może być tak, w normalnej formacji mundurowej, że w newralgicznych i strategicznych miejscach, z dnia na dzień odchodzi np połowa stanu osobowego, a decydent/ci rozkładają ręce bo Oni ,,nic nie mogą''.. BYCIE FUNKCJONARIUSZEM TO DECYZYJNOŚĆ I ODWAGA, TA CYWILNA, I TA ZAWODOWA. Nie sznurki i inne ozdoby na galowych mundurkach czy bawienie się w żywe żołnierzyki na potrzeby prezentacji/tv. To są tylko ważne, ale dodatki. Stąd też się potem biorą też takie ,,pożegnania'' bo nikt się nie wychyli, nikt nie wyjdzie poza ,,ramy''.. Bardzo mnie to cieszy, że jesteś zadowolonym człowiekiem, zasłużyłeś:)
 
Czyli mówicie że wolelibyście udawany cyrk na odchodne,krokodyle łzy,fałszywe uśmiechy,pełne hipokryzji przemowy na waszą cześć,tandetną książkę może proporczyk?
 
Ostatnia edycja:
Czyli mówicie że wolelibyście udawany cyrk na odchodne,krokodyle łzy,fałszywe uśmiechy,pełne hipokryzji przemowy na waszą cześć,tandetną książkę może proporczyk?
Niekoniecznie. Ale proporczyk już TAK:) Tylko ze starym wzorem, nie z jakimiś kluczami dziwnymi:ROFLMAO: A tak całkiem serio, cokolwiek jest lepsze od niczego. Z drugiej strony, może to i dobrze bo Ci co odchodzili upewnili się w racji/ach swoich decyzji. A misie-pysie od excel-owych tabelek rączki zacierają bo za 1 ,,starucha'' mają 2 ,,świeżaków''. Tylko, że zanim tych nowych przyjmą to minie kilka miesięcy. A oni/one wykażą się oszczędnościami na etatach, które potulnie zwrócą do ,,Pana'' by może dostać, mimo zamrożenia wszystkiego, jakiś ,,dodatek specjalny'' za czas jakiś..
 
Niekoniecznie. Ale proporczyk już TAK:) Tylko ze starym wzorem, nie z jakimiś kluczami dziwnymi:ROFLMAO: A tak całkiem serio, cokolwiek jest lepsze od niczego. Z drugiej strony, może to i dobrze bo Ci co odchodzili upewnili się w racji/ach swoich decyzji. A misie-pysie od excel-owych tabelek rączki zacierają bo za 1 ,,starucha'' mają 2 ,,świeżaków''. Tylko, że zanim tych nowych przyjmą to minie kilka miesięcy. A oni/one wykażą się oszczędnościami na etatach, które potulnie zwrócą do ,,Pana'' by może dostać, mimo zamrożenia wszystkiego, jakiś ,,dodatek specjalny'' za czas jakiś..
Jestem na emeryturze i wiem, że jak odejdzie nawet 80% funkcjonariuszy to samochody będą nadal jeździły, statki pływały, samoloty latały i ktoś będzie należności z tego tytułu pobierał wszystko jedno jak to się zrobi. Nie ma co się martwić.
 
Niekoniecznie. Ale proporczyk już TAK:) Tylko ze starym wzorem, nie z jakimiś kluczami dziwnymi:ROFLMAO: A tak całkiem serio, cokolwiek jest lepsze od niczego. Z drugiej strony, może to i dobrze bo Ci co odchodzili upewnili się w racji/ach swoich decyzji. A misie-pysie od excel-owych tabelek rączki zacierają bo za 1 ,,starucha'' mają 2 ,,świeżaków''. Tylko, że zanim tych nowych przyjmą to minie kilka miesięcy. A oni/one wykażą się oszczędnościami na etatach, które potulnie zwrócą do ,,Pana'' by może dostać, mimo zamrożenia wszystkiego, jakiś ,,dodatek specjalny'' za czas jakiś..
Ja wolę ten nowy z kluczykami.
 
Ostatnia edycja:
W amerykańskiej policji dają tani zegarek, przynajmniej na filmach.
Jeszce bardziej przykro jest nie doczekać emerytury, już nie mówię mundurowej...
 
Infantylizm.
Władza może wszystko.
No właśnie nie tak !!!
To przez takie - i tej podobne - postawy obywateli, "władający" pozwalają sobie na wszystko.

Wszelka władza, przypisana jest obywatelom, a ci z nich, którzy są leniwi, lękliwi, bezmyślni;
za darmo oddają ją komukolwiek - byleby tylko samemu się nie wysilać ...
 
No właśnie nie tak !!!
To przez takie - i tej podobne - postawy obywateli, "władający" pozwalają sobie na wszystko.

Wszelka władza, przypisana jest obywatelom, a ci z nich, którzy są leniwi, lękliwi, bezmyślni;
za darmo oddają ją komukolwiek - byleby tylko samemu się nie wysilać ...
No nie całkiem za darmo - niektórzy za 500zł a w perspektywie mają 700zł więc nie za darmo i nie bezmyślnie ;).
ps.
1 kwietnia właśnie przyszła mi na konto "łapówka" z PIS-u w postaci trzynastki - czekam na następne przelewy - jestem droższy niż przeciętny wyborca :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:.
 
No właśnie nie tak !!!
To przez takie - i tej podobne - postawy obywateli, "władający" pozwalają sobie na wszystko.

Wszelka władza, przypisana jest obywatelom, a ci z nich, którzy są leniwi, lękliwi, bezmyślni;
za darmo oddają ją komukolwiek - byleby tylko samemu się nie wysilać ...
To była ironia.
Przykra ironia.
 
Infantylizm.
Władza może wszystko.
Może infantylizm, ale twoja odpowiedz jest żałosna. ,,Władza może wszystko" - no jasne, że może wszystko!!!!. To nie jest odpowiedz, pytanie dotyczyło trybu wszczęcia procedury ustawodawczej, zmierzającej do ograniczenia naszych praw emerytalnych. Teraz lepiej?
 
No nie całkiem za darmo - niektórzy za 500zł a w perspektywie mają 700zł więc nie za darmo i nie bezmyślnie ;).
ps.
1 kwietnia właśnie przyszła mi na konto "łapówka" z PIS-u w postaci trzynastki - czekam na następne przelewy - jestem droższy niż przeciętny wyborca :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:.
No i rozmydliłeś temat. Przecież wszyscy emeryci dostali. Obłęd21!!!
 
No i rozmydliłeś temat. Przecież wszyscy emeryci dostali. Obłęd21!!!
Dokładnie tak jak napisałem - dostali Ci w których szeregach obecna władza widzi i posiada najwięcej potencjalnych wyborców - na mój starczy nos przedterminowe wybory się zbliżają jak nic - skoro nawet minister finansów chętnie daje 800+ to są to tylko i wyłącznie wyborcze łapówki.
 
Dokładnie tak jak napisałem - dostali Ci w których szeregach obecna władza widzi i posiada najwięcej potencjalnych wyborców - na mój starczy nos przedterminowe wybory się zbliżają jak nic - skoro nawet minister finansów chętnie daje 800+ to są to tylko i wyłącznie wyborcze łapówki.
Sedno problemów niektórych ludzi nie tkwi w tym - KTO, CO i DLACZEGO dostał (lub nie) -
bo mogłoby się okazać, że zasługiwał na to.
Problem tworzą z tego, że "znajomy"/"szwagier"/"pewien człowiek" (przecież nie ja sam),
nie ma "tak samo jak tamten"!

Aż dziw bierze, że dotąd jacyś ludzie nie poszli za przykładem pewnej grupy "świeckiej"
jeszcze dalej i nie żądają:
ilości godzin pracy - nauczycieli, odpraw - górników, gaży - sportowców, praw - dawców,
przywilejów - policjantów, dostępu do opieki medycznej - lekarzy, uznania - aktorów,
immunitetów - konsulów, ubezpieczeń - rolników, a dodatkowo, tylko na osłodę - jeszcze
niektórych praw zwierząt ...
 
Dokładnie tak jak napisałem - dostali Ci w których szeregach obecna władza widzi i posiada najwięcej potencjalnych wyborców - na mój starczy nos przedterminowe wybory się zbliżają jak nic - skoro nawet minister finansów chętnie daje 800+ to są to tylko i wyłącznie wyborcze łapówki.
A jak ci lewusy płacili 13 to co to było.
 
Back
Do góry